Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z Philipsem dsr 6201/91, jestem po wymianie anteny, jest to TRIAX 100 cm. Problem w tym że nie mogę odbierać aktualizacji programów, VOD nie działa i Filmbox hd. Sygnał na tym transponderze mam blisko 5, Więc nie wiem w czym może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter pojedynczy do odbioru programów z jednego tylko satelity?

Może być model Golden Interstar GI-201 z serii Platinum X, jak i pozostałe opisane na stronie sklepu Hollex.

Mimo wszystko jednak polecam Ci zakup konwertera monoblock, bo może się okazać,że zechcesz jednak obejrzeć jakiś kanał nadawany z satelity Astra. Koszt niewiele większy. Modele również na stronie Hollex, tu polecam z kolei model Inverto Black Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie rozdrabniał i wziął monoblock i do tego jeszcze twin bo zaraz zachce ci się drugi tuner albo upatrzysz jakiegoś PVR-a z podwójnym wejściem do niezlaeżnego równoczesnego odbioru i nagrywania i zaś znowu w następny konwerter trzeba inwestować, nawet jak drugiego kabla nie założysz to jeść nie woła tylko wtedy sobie wolne gniazdko osłoń jakąś zaślepką żeby styki w złączu nie śniedziały i wilgoć się do środka nie dostawała. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem powraca, po wymianie konwertera, brak jednego transpondera z aktualizacjami i VOD . Czasami wskoczy na chwile ale po paru minutach już go nie widzi. Pasek jest zielony blisko 5 na tym transponderze. Może to problem z polaryzacją dodam że wszystkie kanały są. Konwerter mam przekręcony ok 7 stopni w lewo inaczej nie widzi 10719 czyli HBO Planet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takiego myku się nie spodziewałem, wszystko jest OK. Po sprawdzeniu sygnału na transponderze 10.719 tuner został na nim zostawiony i to był jego transponder domyślny. Po przestawieniu na HOT BIRD 10.892 wszystko jest OK :jupi: .Dzięki człowieku jesteś wielki nigdy bym chyba na to sam nie wpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy któryś z dekoderów oferowanych przez Cyfrę daje możliwość ustawienia sobie własnej listy kanałów? Mam zamiar wziąć Multipakiet Canal+ i chciałbym żeby na pierwszych czterech programach na liście były Canal+, Canal+Film, Canal+Sport i Canal+Sport2... Czy znajdzie się w ofercie Cyfry dekoder, który umożliwi mi takie ustawienia? Jeśli nie to może jakiejś innej marki z cena tak do 300 zł? Dekoder zazwyczaj będzie pracował pod tv CRT, choć niewykluczone, że czasami i pod LCD... I czytałem coś o przesunięciach obrazu w lewo w niektórych tunerach przy CRT, więc takiego tunera bym nie chciał... Z góry dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem Cyfry+. Mam dekoder HD z twardym dyskiem. Nie podoba mi się jakość oferowanych kanałów również i Canał +film HD. Porównuję do N -ki, którą miałem poprzednio. Słaba jakośc oferowanych kanałów skłania mnie do nabycia własnego dekodera z dyskiem. Tylko jakiego? Nie chciałbym wpaść w zakupiony własny dekoder, który nie bedzie dawał obrazu lepszego od dekodera cyfry+, dlatego proszę o podpowiedź jaki jest najlepszy obecnie dekoder na rynku dający najlepszy obraz? Jest ich tak dużo np.Hollex oferuje kilkanascie i nie wiadomo który wybrać. Wiem, że Fergusony oferują nienajlepszą jakośc obrazu, więc już odpadają. Będę zadowolony jeśli trafię na dekoder dający obraz nie goszy od dekodera N ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są trochę za trudne pytania - każdy kto posiada jakiś rasowy tuner HD to będzie go zachwalał, zasada jest taka, czytać forum, zakładka tam gdzie są tunery, chodzić po sklepach ze sprzętem gdzie takowy można wypróbować i ewenualnie dogadać się żeby udostępnili posiadane modele żeby można było zerknąć do menu, po dłuższym oglądaniu z danego sprzętu można sobie dopiero wyrobić zdanie na temat jakośći przekazu poszczególnych kanałów bo to zależy od materiału jaki emitują, czy oryginalny HD czy skalowany do HD i wiele innych powodów jak przekaz na żywo, z odtworzenia no i telewizor telewizorowi nierówny, mimo tego że taki sam model to każdy jest inaczej ustawiony, reasumując, są tysiące powodów i parametrów na które mamy mniejszy lub większy wpływ, jednoznacznej odpowiedzi nie ma no może poza tym że ze swojego tunera będzie problem z VOD i na waszej głowie (bo to podobne 2 ostatnie posty były), będzie wyszukiwanie kanałów no i cały setup tunera, i jeszcze za 3 stówki to rasowego sprzętu HD bym się przynajmniej na razie nie spodziewał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Zdecydowałem, że wykupię model od cyfry, bo będę używał go tylko do oglądania Multipakietu... I chodzi mi o dekoder SD, bo większość czasu będzie podłączony pod CRT. Ale mam problem, bo nie wiem, który dekoder wziąć... Podobno w Pace są jakieś przesunięcia obrazu w prawo przy CRT. Czy tak samo dzieje się przy STRONGu? A może jakiś inny model od Cyfry będzie lepszy? Jutro zamierzam wybrać się po zestaw i dlatego tyle pytań dzisiaj jest... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakis dwóch dni nie posiadam kanałów TVP 1 TVP2 oraz wszystkich Canal+. Przeczytałem na stronie cyfry + że nalezy wykonać ponowna instalacje kanałów według instrukcji, wykonałem to jednak teraz lista kanalów cyfry + nie wczytuje sie jest pusta..... przegladajac dostepne kanały na statelicie nie widze ani tvp ani c+....

czy ma ktoś podobny problem badz miał w ostatnim czasie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...