Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Pvr połączony z amplitunerem kablem koaksjalnym, za prawie każdym razem po bloku reklamowym zamiast 5.1 pojawia mi się 3.1czyli jest dźwięk ale bez PL lektora, musze przelączyć kanały góra dół aby znowu wskoczyło 5.1. Na infolini technicznej znają ten problem ale nie wiedzą kiedy będzie rozwiązany bo to ponoć zależy od nadawania a nie od sprzętu - nie bardzo to rozumiem bo ponoć nie wszyscy mają z tym kłopot. Czy u Was jest w porządku? Z góry dziękuję za sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam podłączone poprzez Coax do amplitunera i na NGC HD jest u mnie wszystko ok z tym że czasami to oni nadają 2.0 dlatego z przyzwyczajenia włączam na tym kanale sobie Prologica żeby mi leciało na tylnych głośnikach.Ale tak to działa normalnie i nie zaobserwowałem takich objawów jak u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o subiektywne porównanie jakości obrazu z n-Boxa z Philipsem 6201 HD? Obecnie mam n Box'a (już niedługo) i planuje jego zamianę na Philips'a HD - urządzenie będzie podłączone do plazmy 37" Panasonic'a. A zatem jak z jakością obrazu (zwłaszcza SD), EPG, szybkością poruszania się po menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupować tuner Philips 6201/91 z drugiej ręki za 300-350 PLN (taki jeszcze z roczną gwarancją)? Czy każdy model 6201/91 umożliwia odbiór DVB-T? i jak z awaryjnością tego modelu - ponieważ nie ma HDD jak 7201 powinno być dużo lepiej, co?

Jakby nie patrzeć to taniej niż nowy tuner DVB-T od RWT :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam mały problem z wyborem dekodera.

 

Od września 2008 jestem abonentem C+, przy zakupie zdecydowałem się na dekoder Philips DSR 3201. Wykupiłem go na własność. Niestety w ostatnich tygodniach pojawiły się problemy.

Tak w skrócie to bardzo często dekoder potrzebuje 5-25 minut na "rozgrzanie się". Po uruchomieniu dekodera mam czarny oraz (zero obrazu i dźwięku). Dopiero po kilku minutach mam chwilowe przebłyski obrazu. Później te przebłyski są coraz to częstsze aż do momentu kiedy obraz się ustabilizuje. I tak to wygląda na 8 z 10 uruchomień. Jest to trochę męczące :? Ktoś może mieć jakieś pojęcie co jest tego przyczyną?

 

Dziś byłem punkcie C+. Miła Pani zaoferowała mi bez problemów wymianę dekodera na nowy egzemplarz. Do wyboru mam:

- Philips DSR 3201 (czyli ten sam model - ale wersja "po serwisowa")

- Strong SRT 6880

- PACE 2221

 

Pytanie brzmi: Na jaki dekoder wymienić?

 

I teraz tak. Chciałbym do swojej C+ (HotBird) dorzucić FTA z ASTRY. I tu chyba DSR 3201 odpada...

C+ w tej chwili oferuje: http://www.cyfraplus.pl/_abo_zestaw-do-odbioru.html

Co proponujecie aby w pełni wykorzystywać C+ oraz Astrę? Strong czy Pace?

 

Biorę też pod uwagę inną wersję a mianowicie:

1. Pozostaje przy DSR 3201 (bo wg mnie jest to model OK i gdyby nie ta wada to oceniam go dobrze) i dokupuję 2 dekoder tylko na FTA z ASTRY (uzywany - koszt około 50-70zł).

2. Wymieniam na nowy dekoder (1z3 wymienionych) i go sprzedaję. W zamian kupuję np. FERGUSONA 6900 (ma możliwość odbioru C+).

 

Czy da się to tak zrobić aby wszystko działało? Pytam bo przyznaję bez bicia, że w tych kwestiach jestem raczej laikiem :/

 

Jeżeli potrzebne są inne informację to służę pomocą.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawiesza się i niczego nie zapomina, wszystkie kanały są tam gdzie je ulokowałam. Samodzielne układanie listy ulubionych jest ważne, inne tunery tego nie mają.

Mam go od marca i działa bez żadnych ale, nie wiem skąd Pani z APS-u ma takie informacje.

Jak masz wątpliwości, to kup sobie Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawiesza się i niczego nie zapomina, wszystkie kanały są tam gdzie je ulokowałam. Samodzielne układanie listy ulubionych jest ważne, inne tunery tego nie mają.

Mam go od marca i działa bez żadnych ale, nie wiem skąd Pani z APS-u ma takie informacje.

Jak masz wątpliwości, to kup sobie Fergusona.

 

OK rozumiem.

A co z obieraniem programów FTA z ASTRY, również wszystko OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej.

Ale antena musi być ustawiona na Hotbirda i zezować na Astrę, to wiesz.

Na obu dekoderach sam układasz sobie listę swoich kanałów z obu satelit, wygodna rzecz. U mnie najpierw jest AXN i Canal+ a potem kanały arabskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma jakiegoś cynka o jakiś nowych dekoderach HD dla Cyfry? Coś mi się obiło o uszy o 2-głowicowym ECHOSTARze HD PVR na jesień... czy ten dekoder będzie miał także DVB-T?

 

Ale pewnie narazie były tylko plotki.. na infolinii mi powiedzieli że nie planują niczego nowego poza Philipsa HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy współpracuje wam dekoder Philips 6201 HD od C+ z TV LCD sharp ? Pytam ponieważ mam dziwny objaw a mianowicie:

Podłączam dekoder do złącza HDMI 1 w tv, to pilot od dekodera działa ale dekoder tnie się na kanale który nie opłacam.... A jak podłącze do HDMI 2 w tv, to pilot wogle nie reaguje. Czy problem leży po stronie TV ?

Soft w dekoderze mam najnowszy. Wcześniej na tv była N i działała bez problemu... :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...