Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj zadawałem pytanie nt. wymiany dekodera pace dsr 2221 maciej120 odpowiedział mi że mam w takim wypadku do wyboru tylko stronga. Na stronie cyfry+ widzę że mają do wyboru ze zwykłych jeszcze philips dsr3201, thomson, mediasat, philips dsx, philips dsb, no i starsza wersja stronga srt6860. Czy z ich dostępnością może być ciężko? I jak to jest tak po prostu mi wymieniają ten tuner bez kłopotu, co robią ze starym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek2009 w pace dsr2221 niema możliwości wyboru swojej listy kanałów (można tylko wybrać ulubione, które po wciśnięciu przycisku do góry lub w dół tylko one są przełączane, np 1,2,4,5,6,20,21,59,66...) dlatego to może być minusem. Ja ze swojego egzemplarza niejestem zadowolony bo w tle mam jakieś zakłócenia (ale to może być tylko w moim egzemplarzu). Plusem tego dekodera są napewno jego małe rozmiary, koło telewizora wygląda jak budzik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amigo007 - obecnie cyfra ma dwa dekodery sd Pace i Stroga, na stronce są opisane wszystkie dekodery stare i nowe. Dla tego tyle ich jest, więc jeśli masz Pace to tylko zostaje Ci Strong na wymiane.

 

Marek2009 -

Plusy Peace to:

- niewielkie rozmiary

- mała awaryjność

Plus Stronga:

- można układać swoje listy programów

- czincze i chyba wszystko a do tego wady: bardzo awaryjny!

 

amigo007

Wymiana polega na tym, że idziesz i wymieniasz od "reki". Tak wygląda w teorii, ale będziesz musiał znaleźć jakąś usterkę, żeby bezproblemowo wymienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łap promocję z darmowym dekoderem bo kupować nie ma sensu bo jesteś skazany na soft, układ kanałów taki jak ma cyfra a jak zrezygnujesz to zostanie ci dekoder z którym nie ma co zrobić i jak uruchomić bo kartę musisz oddać. Jak chcesz mieć swój to bierz każdy inny byle spoza platform. Chyba że jest to model do którego jest inne oprogramowanie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jeszcze problem z eurosportem 2 hd z cyfry mam tuner ferguson 8900hd z tp. 3 (11,258 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 2/3, DVB-S2/8PSK) wszystko sie zgadza jest sygnal ale drugi pasek w tych ustawieniach jest pusty. mnie mam problemu z zadnym innym programem. probowalem recznie i automatycznie, wgralem nowy soft. ale wszystko nic. mieszkam w norwegii i mam tu problem aby znalesc kogos kto sie na tym zna. jak by ktos znal odpowiedz moze sie kontaktowac na gg 5967517. za pomoc z gory dzieki

i jeszcze jedno, mam tez n-ke i tam ten eurosport jest a nadaja z tego samego tp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzymski82

zmień fec z 2/3 na 3/4 i ponownie przeszukaj transponder powinno ten kanał dołączyć a jak nie będzie chciało to najpierw wytnij tylko ten kanał (z listy gdzie masz wszystkie), później wejdź w wyszukiwanie ręczne i ustaw jak napisałeś tylko pilot ustaw na włącz fec na 3/4 i poszukiwanie sieci na wyłącz a pidy na auto

a później jak go znajdzie to dostanie nowy numer, wtedy przesuń sobie na pozycję którą ci pasuje lub podokładaj w swoich listach ulubionych kanałów. :mrgreen:

Natępnym razem pisz w Fergusonach i odpowiednim wątku do modelu bo tam prędzej ktoś zobaczy bo tu to raczej problemy z tunerami od cyfry 8)

Dziś wprawdzie jest pierwszy ale na komfortowym+ chodzi nie wiem jak na innych pakietach :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy w dekoderze pace 2221 można regulować jasność i kontrast? Jest mi to potrzebne bo obraz który dekoder przekazuje na tv jest za ciemny. Nawet po ustawieniu w telewizorze jasności i kontrastu na 100% obraz w wielu filmach jest za ciemny. Z kablówki jakiś czas temu ustawiałem w tv jasność na 80%, a kontrast na 75% i było lepiej niż mam teraz. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jeszcze problem z eurosportem 2 hd z cyfry mam tuner ferguson 8900hd z tp. 3 (11,258 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 2/3, DVB-S2/8PSK) wszystko sie zgadza jest sygnal ale drugi pasek w tych ustawieniach jest pusty. mnie mam problemu z zadnym innym programem. probowalem recznie i automatycznie, wgralem nowy soft. ale wszystko nic. mieszkam w norwegii i mam tu problem aby znalesc kogos kto sie na tym zna. jak by ktos znal odpowiedz moze sie kontaktowac na gg 5967517. za pomoc z gory dzieki

i jeszcze jedno, mam tez n-ke i tam ten eurosport jest a nadaja z tego samego tp.

Miałem tak samo na tym Fergusonie- na arivie pvr hd tez. Nie pomagały zmiany FEC , PID- problem rozwiązała reaktywacja karty Cyfry+ przez ICA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ma źle ustawiony fec albo pid do reaktywacji karty :shock:

Karte możesz mieć aktywną na wszystko co cyfra oferuje a jak masz dla kanału źle fec ustawiony i zamiast 3/4 masz przykładowo 2/3 lub inny pid niż ten którym identyfikujesz strumień to siłe sygnału transpordera wskaźnik ci pokaże ale jakości już nie bo niby jak się dobrać do strumienia jak podałeś numer nieistniejącego strumienia ? możesz 100 razy aktywować reaktywować i co tam ci pasuje ale to nic nie da :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Ekspercie! Wszystkie parametry mam dobrze ustawione m.in. FEC 3/4, VPID 538, APID 638 z max. siłą sygnału na tym tr- zmieniałem je tylko dlatego, że nie działał mi ESP 2 HD i robiłem tak dla próby, wiedząc o tym , że n-ka zmieniała kilka razy parametry FEC. Minutę po reaktywacji karty kanał ponownie mi się pojawił, mimo że 2 dni go nie odbierałem i pomimo ogromnego szoku Kolegi. A że jeden z Kolegów miał taki sam problem, to podzieliłem się z nim rozwiązaniem problemu. A swoje szyderstwa niech kolega zostawi dla siebie, bo centralnie walą mnie takie pseudo teorie ekspertów od strumieni, strumyczków, potoków , potoczków i innych cieków wodnych, w tym kanalizacji miejskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny ekspercie od aktywacji karty po poierwsze nie używam obraźliwych słów i nie rób z kogoś trolla albo dziecka neostrady, po drugie zmieniłem fec na 2 tunerach 8900 i przeszukałem transpnder i znalazło esp2 hd, mało tego po zmianie fec wskażnik sygnału wskazal wartość, przy złym fec był 0%, po trzecie odsyłam na stronę dvb.org i poczytaj o standardach dvb i po czwarte nie mów o pseudo teoriach nie znając standardu no i na sam koniec nie pomyślałeś o tym że esp2 hd byl jako test i promo do 30 sie. więc różne testy prowadzili ale sokoro wiesz lepiej to niech ci będzie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to moj pierwszy post na forum, przyznaje nie szukalem odpowiedzi na forum, bo jak narazie przestraszyl mnie ogrom postow.

Mam problem z Cyfra+ spoznilem sie z aktywacja karty, dodatkowo jako tuner uzywam Fergusona 6018CF, karta jest oryginalna, place normalnie abonament, a od roku nie uzywam bo poprostu nie dziala, mam jeszcze N-ke i z niej korzystam, ale chcialbym rozszerzyc abonament na Cyfrze o kanaly sportowe.

Nie wiem czy to wina blednej aktywacji, czy moze tuner jest niesprawny. Zastanawiam sie czy najlepszym rozwiazaniem nie bedzie zamowienie tunera w punkcie Cyfry, tylko pytanie czy ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadź reaktywację karty przez ICA na stronie Cyfry :lol2: ( to dla trtrtrt... ), powinno pomóc , bo mi pomogło.DVB-S i DVB-S2 to żadna filozofia, a o [beep] nie muszę czytać , bo mam i DVB- C w kablówce a DVB-T mnie nie interesuje , bo nie mam zasięgu- wystarczą mi n-ka i Cyfra. Viva de FEC acja!!! :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o poradę do splitera jako kolejne odbiorniki co kupić

pionier BCT-1530

Pionier BCT-1630

Philips DSB 6010/91

 

czy może np. LINBOX 5819CR lub LINBOX 7819CR HDMI

 

wszystko ma być spięte spliterem na atmel-u BIG300 II , chodzi mi o stabilność tunera , żeby się z tym nie pierniczyć , ceny są podobne chyba , że inne propozycje , mają być to kolejne dekodery oprócz Philips HD PVR

 

z góry dzięki za wszelkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...