Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jakaś aktywacja? Podłączyłam antenę zbiorcza do dekodera i potem ten dekoder kablem scart do TV i nie da się nic wyszukać żadnych programów...

Z tego, co zrozumiałam czytając regulaminy potrzebna jest rejestracja i jednorazowa aktywacja dekodera w momencie jego zakupu, a ja go kupiłam ponad 2 lata temu...czy nadal można go aktywować do odbioru tej bezpłatnej tv?

Aktywacja dekodera jest potrzebna wyłącznie przy chęci odbioru kanałów płatnych.

Dekoder może odbierać kanały bezpłatne bez aktywacji.

Czy instalacja anteny zbiorczej jest sprawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innej anteny, właśnie gdzieś wyczytałam, że to może być wina anteny zbiorczej i że trzeba dokupić oddzielną antenę, że ta zbiorcza działa w polaryzacji poziomej a DVB-T działa w pionowej? U nas telewizja odbiera na antenie zbiorczej bez dekoderów nawet na starych telewizorach, bo firma dostarczająca sygnał na nasze osiedle coś tam przestawiła i nie trzeba nam dekoderów, dlatego był nieużywany ten mój z Polsatu. Jednak myślałam, że na nim mogę więcej tych darmowych kanałów oglądać, bo nie wszystkie darmowe łapę na tej zbiorczej.

 

Antena zbiorcza raczej sprawna, bo właśnie na niej teraz tv oglądam, ale nie wszystkie darmowe kanały mam (widzę,że jest ich 24, a ja mam tylko 11). Mieszkam około 4 km od głównego nadajnika w Katowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Vectra to, to nie jest "antena zbiorcza", tylko sygnał wybranych przez Vectrę kanałów dostarczany w ramach umowy ze spółdzielnią/wspólnotą jako tzw. AZART poprzez sieć kablową Vectry.

Aby odbierać cyfrową TV naziemną za pomocą dekodera, który posiadasz potrzebujesz własnej anteny. To co odbierasz, odbierasz dzięki kawałkowi przewodu, który zachowuje się jak antena dzięki bliskości nadajnika. Resztę już Ci podpowiedział @bogdan425

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra w swojej sieci kablowej retransmituje sygnał naziemnego DVB-T i do niej należy zgłosić brak pozostałych kanałów w tzw. antenie zbiorczej, której sygnał konserwuje. Jednak nie jest wykluczone, że umowa z administracją/właścicielem nieruchomości dotyczy dostarczenia w antenie zbiorczej tylko części kanałów z telewizji naziemnej, które już są odstępne.

Trzeba zadać pytanie jakie kanały i jaki sygnał jest udostępniony w tzw. Antenie Zbiorczej.

O ile jest to możliwe najlepiej jest zainstalować własną antenę np. tego typu

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... -niebieska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ATV nie ma prawa nic działać, TV analogowa została wyłączona ostatecznie 31 lipca 2013r. (lokalne nadajniki później).

 

Nie wiem, na ile taki "wynalazek" może działać, gdzie mieszkasz?

EDIT: Teraz zauważyłem, że mieszkasz "około 4 km od głównego nadajnika w Katowicach". Rozumiem, że chodzi o obiekt w Mysłowicach? Spróbuj wyszukać ręcznie kanały (oczywiście w trybie TV cyfrowej) na kanałach K41, K49, K55 i ewentualnie K34 (częstotliwości 634 MHz, 698 MHz, 746 MHz oraz 578 MHz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest tryb telewizji cyfrowej? Jeśli to jest to DTV to coś tam się znalazło, ale tylko 8 kanałów i strasznie 'łapią' odbiór (dźwięk buczy, obraz jak puzzle) na przemian z komunikatem 'DTV brak sygnału'.

 

A ta cała Vectra właśnie mi na ATV nadaje te darmowe programy...

 

Najbliżej mam komin EC Katowice, potem jest Bytków około 7 km, potem Kosztowy około 12 km, w telewizorze mam opcje input: DTV, ATV, AV, SCART, YPBPR, HDMI, PC, Media.

 

Szukam raz jeszcze, byłam też w innym pokoju z całym sprzętem i nic, więc wróciłam bliżej Katowic :roll: ...eeeee, tym razem to już w ogóle nic nie znalazło, okrągłe zero wszelkich kanałów, pic to na wodę fotomontaż jakiś :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, DTV to TV cyfrowa ;) Rozumiem, że te 8 kanałów to wszystko kanały z rodziny TVP? Te kanały lecą równocześnie z Bytkowa i Kosztów. Z którą stronę masz okno? Musisz poruszać trochę anteną. Z komina EC lecą tylko płatne programy. Dekoder oczywiście najlepiej podłączyć przez HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno mam na południowy zachód, bardziej na zachód niż na południe, już w różnych kierunkach ją ustawiałam...okno i antena skierowane raczej na nadajnik... tak mi się zdaje przynajmniej, jakbym współrzędne nadajników znała, ale nie znam.

 

Te 8 kanałów to były te TVP Kultura, TVP2 HD itp., ale już ich nie ma, zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj tą antenę i zamontuj sama lub z pomocą fachowca antenę zewnętrzną, pasywną. Ciężko coś doradzać na 100% jeśli nie znamy specyfiki Twojej lokalizacji, tzn. jaka zabudowa wokół Ciebie, na którym piętrze znajduje się Twoje mieszkanie.

Coś z tego (do 100zł): http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... uhf-dvb-t/ powinno się sprawdzić u Ciebie. Albo stąd: http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... ompaktowe/ opisane jako bierna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej zewnętrzna antena. Popatrz jakie anteny wiszą w okolicy, u sąsiadów i gdzie są skierowane. Porównaj je z tymi z linków, które podałem. Jeśli, któraś się pokryją to wybierz ją, zakup i zamontuj, kierując ją w tą samą stronę co sąsiedzi. Powinno zadziałać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal płytkę z tej anteny i załóż symetyzator i sprawdź jaki jest odbiór. Dokładna lokalizacja by się przydała. Jeśli masz do nadajnika tylko około 4 km to na byle jakim drucie powinieneś mieć odbiór .Pamiętaj tylko antena pasywna (bez jakiegokolwiek wzmacniacza :> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...