Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@bartolinos

Jaki masz tuner? Korzystasz z tunera obsługującego natywne CI+, czy też tylko zwykłe CI, a twój polsatowski moduł CI+ działa w nim w trybie "legacy"?

Bo to właśnie chyba to ma tutaj znaczenie... :roll:

Tak, korzystam z dekoderów z CI. Też mam wrażenie, że problem z szyfrowaniem leży głównie po stronie tunera. Tunery, które użytkuję nie szyfrują nagrań. Czy Polsat wybiera sobie wydarzenia szyfrując nagrania na tunerach z natywną obsługą CI+? Nie wydaje mi się. Tak jak pisałem, ktoś z CP dzwonił i pytał tylko o MPEG-4 w tunerze, zmian w trybie obsługi ma nie być. Nie po to wprowadzali ponownie do oferty CAM i to w trybie "legacy", żeby teraz ukrócić możliwość ich użytkowania w dowolnym tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednich stronach sugerujecie że problematyczny jest moduł zaczynający się na 24.. a początek 073.. sugeruje poprawne działanie niestety moduł 073 w moim tv powodował ciągłe restarty a po tem nie był widoczny dla tv inny moduł w tym samym czasie tv widział bez problemowo dopiero jak wymieniłem na 24.. problemy ustały i działa żadnych komunikatów program kodowany czy brak uprawnień.

TV lg 570v

Moduł był uszkodzony a wymiana rozwiązała problem.Numer karty w tym przypadku nie miał znaczenia, nie te objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł, fajna rzecz. Dużo zeleży od tego w jakim urządzeniu go używamy. Pod koniec ubiegłego roku kupiłem telewizor LG, niby jeden z nowszych modeli z ich systemem WEBOS. Po wymianie modułu na nowy (ten co miałem wcześniej się zawieszał i blokował nawet kanały naziemne), mogłem przetestować funkcjonalność modułu w telewizorze. Jestem niemile zaskoczony: Lista kanałów Cyfrowego Polsatu zablokowana do edycji (można jedynie dodać kanały do listy ulubionych), brak głównej listy kanałów tj. naziemnej z satelitarną. Niemożność stworzenia samodzielnie takiej listy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł, fajna rzecz. Dużo zeleży od tego w jakim urządzeniu go używamy. Pod koniec ubiegłego roku kupiłem telewizor LG, niby jeden z nowszych modeli z ich systemem WEBOS. Po wymianie modułu na nowy (ten co miałem wcześniej się zawieszał i blokował nawet kanały naziemne), mogłem przetestować funkcjonalność modułu w telewizorze. Jestem niemile zaskoczony: Lista kanałów Cyfrowego Polsatu zablokowana do edycji (można jedynie dodać kanały do listy ulubionych), brak głównej listy kanałów tj. naziemnej z satelitarną. Niemożność stworzenia samodzielnie takiej listy itp.

 

Też mam LG

Przez 3 tygodnie gdy tuner był w naprawie musiałem męczyć się z modułem CP w telewizorze.

Jedyne co mogłem zrobić to użyć opcji "Pomiń kanał" i wtedy lecąc strzałką do góry na pilocie włączały się tylko dostępne dla mnie kanały.

Swoją drogą listy kanałów w nc+ i CP są układane przez delikatnie mówiąc idiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten programik serii LM LN nie ruszy jedyny dobry program to Chanel sort

http://sourceforge.net/projects/chansort/

 

Moduł, fajna rzecz. Dużo zeleży od tego w jakim urządzeniu go używamy. Pod koniec ubiegłego roku kupiłem telewizor LG, niby jeden z nowszych modeli z ich systemem WEBOS. Po wymianie modułu na nowy (ten co miałem wcześniej się zawieszał i blokował nawet kanały naziemne), mogłem przetestować funkcjonalność modułu w telewizorze. Jestem niemile zaskoczony: Lista kanałów Cyfrowego Polsatu zablokowana do edycji (można jedynie dodać kanały do listy ulubionych), brak głównej listy kanałów tj. naziemnej z satelitarną. Niemożność stworzenia samodzielnie takiej listy itp.

 

Też mam LG

Przez 3 tygodnie gdy tuner był w naprawie musiałem męczyć się z modułem CP w telewizorze.

Jedyne co mogłem zrobić to użyć opcji "Pomiń kanał" i wtedy lecąc strzałką do góry na pilocie włączały się tylko dostępne dla mnie kanały.

Swoją drogą listy kanałów w nc+ i CP są układane przez delikatnie mówiąc idiotów.

Jeżeli zeskanowałeś z wyborem listy Polsatu to tak jeżeli wybrałeś opcje żaden operator to układasz dowolnie kanaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa idealnie na serii SONY w805/w905 i nowszych.

 

Na samym początku używania cam cl+ mój w905a radził sobie ok z nagrywaniem ustawiałem programator wyłączałem tv i wszystko się nagrało. Od pewnego czasu nie nagrywa się nic gdy tv jest wyłączony, za każdym razem mam ten sam błąd ''Zdarzenia nie nagrano. Konflikt z innym nagraniem programatora lub godzina zakończenia już minęła". Wydaje mi się że to jakiś problem z epg, bo za każdym razem gdy włączam tv w epg jest brak informacji o zdarzeniach, trzeba po prostu przełączać kanały aż epg się zaktualizuje. Chciałem dzisiaj w nocy nagrać walkę Fonfary użyłem timera włączania tv o 10 min przed nagrywaniem i aby się wyłączył 10 min po nagraniu i dalej lipa, wydaje mi się że epg nie miało jak się zaktualizować ponieważ kanały nie zostały przełączane no bo jak miały gdy ja sobie smacznie spałem :D. Jak u ciebie z nagrywaniem na hdd? Używam satelity ogólnego. Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie wymieniłem stary moduł CAM CI Cyfrowego Polsatu na nowy CI+. Ogólnie jestem z niego zadowolony - wreszcie zaczęły mi działać programy, które nie działały na CI, np. BBC Brit. Jedyną wadą jest to, że przełączanie programów trwa o wiele dłużej niż na starym module. Telewizor jest ten sam Sony W605B. Czy można jakoś przyspieszyć działanie tego modułu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Misiek_34 na forum było o tym pisane a w necie też masa informacji i tylko Google trzeba użyć, szkoda kasy na moduł bo nie odkodujesz pakietu Cyfrowego Polsatu bez sparowanego z kartą modułu CI, mam moduł Cyfrowego Polsatu i to sprawdzałem, więc do niczego nowego nie odkryjesz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie sprzeczne odpowiedzi.

 

http://www.digital-eliteboard.com/31799 ... arten.html - Link obslugiwanych kart przez modul Unicam EVO 4

 

Nie masz sprzecznych odpowiedzi, tylko źle interpretujesz dostępne dane. W wierszu CYFRA+ nc+ / Cyfrowy Polsat masz też podany CAID: 100. Znaczy się karty z Mediaguard (SECA) z dawnej Cyfry+ obsłuży. Innych nie. Kart Polsatu wyszczególnionych tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnosnie modulu ktory mozna otrzymac przy zakupie pakietu w Cyfrowym Polsacie.

Za tydzien bede juz na stale w pl :jupi: wiec czy moj panasonic TX-60AS650B zakupiony w UK bedzie normalnie obslugiwal ten modul,

Chodzi mi o to czy nie ma zadnych ograniczen w tv odnosnie polskiego dekodera w postaci tego modulu.

Chce przejsc do Cyfrowego Polsatu i nie wiem czy nie bedzie z tym problemu a zalezy mi tylko na module nie na standardowym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...