Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

''Frantic'' na TVN - jeden z najbardziej moich ulubionych filmów w reżyserii Romana Polańskiego, ze świetnymi rolami Harrisona Forda szukającego zaginionej w Paryżu żony i Emmanuelle Seigner w roli tajemniczej francuski, no i do tego ''Libertango'' w wykonaniu Grace Jones. Ocena: +4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej? Nie przepisujcie tylko opisów dystrybutora. Dajemy od siebie więcej własnych przemyśleń.

 

Lego Przygoda to bardziej film dla fanów, jak i filmowa parodia. Odniesień i smaczków jest tyle, że nie wyłapiesz po jednym obejrzeniu. Humor i wykonanie też niezłe. W skrócie, wyszedł film, jakiego przed laty oczekiwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam fanem, czy kolekcjonerem klocków LEGO nie jestem. Obejrzałem głównie dla sentymentu, do tych moich "budowli" z podobnych klocków w dzieciństwie. Trafiłem na ten film praktycznie przez przypadek, bo siostrzeniec chciał jakąś bajkę obejrzeć. Teraz planuję za jakiś czas sam ponownie obejrzeć ten film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie, ale kiedyś byłem. Film to osobna kwestia. Spodobał mi się na tyle, że kupiłem go na BD. Twórcy zrobili film na miarę oczekiwań fanów. Nawet jeżeli ktoś nie trawi zabawek, to może film traktować jako parodię WP, Batmana, SW i innych. Zakończenie sugeruje, że może być 2 część z kolejnym fajnym pomysłem na rozwinięcie fabuły. Widać twórcy bawią się z widzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Polsacie Piątą część Home Alone. Jako, że mam sentyment z dzieciństwa do gagów z kreskówek Tom i Jerry, czy Zwariowane Melodie, film mnie nie wciągał fabułą. Nawet nie umywa się do trzeciej części.

Nawet w pierwszej części zamiast śniegu, użyli startych ziemniaków czy tam mąki, bo budżet filmu na to nie pozwalał. Nawet scena z tarantulą była kręcona tylko jeden raz. Wracając do piątej części, chcę ją jak najszybciej zapomnieć, częściej mnie irytował, niż śmieszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Annie'' na HBO - film-musical o kilkuletniej dziewczynce z Domu Dziecka, która zamieszkuje kilka dni u miliardera kandydującego na burmistrza Nowego Jorku. W filmie występują m.in. Jamie Foxx w roli miliardera i Cameron Diaz w roli złej opiekunki z Domu Dziecka, a za produkcje filmu był odpowiedzialny sam Jay-Z!. Ocena: +4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Straszny film 5. Muszę przyznać że na prawdę był straszny. Tego się oglądać nie da. Humor obrzydliwy i mało śmieszny. Lepiej niech już nie kręcą 6. Część 1 i 2 była śmieszna. Wszystkie postacie przerysowane i o to chodzi w parodii. 3 była słaba ale jeszcze znośna. 4 nawet nawet. Po 1 i 2 najlepsza. A część 5 to dno i wodorosty. Beznadziejny film.

Polemizowałbym z tym. Oglądałem dzisiaj ten film na Czwórce ten film i bardzo mi się podobał - głównie dzięki znakomitej roli Ashley Tisdale. Może to zupełnie inne klimaty niż seria 1 - 4 z Anną Faris ale jednak daje to radę. Moim zdaniem to trzeci najlepszy film po genialnej jedynce i dwójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Motyw'' w TV Puls. Jest to serial kryminalny, ktory jest specyficzny bo na początku odcinka od razu podaje się informacje kto będzie mordercą i kto będzie zabity. Pierwsze dwa odcinki bardzo ciekawe, polecam oglądać.


''Klątwa Laleczki Chucky'' w TV 4. Niezły horror, ale wolę te pierwsze części, w tej najnowszej czegoś mi brakuje. Jak ktoś chce obejrzeć to dziś powtórka o 23:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio oglądałem :

 

film "Bogowie" na DVD, z dobrą rolą Tomasza Kota. 

"Zaginiona dziewczyna" na DVD . Film jest bardzo dobry , ale książka jest lepsza.

"Świat w płomieniach " na Polsacie . Ten film widziałem dawno temu na HBO, ale mimo to oglądało się go dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozbudowane te opinie. :roll: Nie wierzę, że nie masz własnych przemyśleń na temat oglądanych filmów? A to nas najbardziej interesuje, a nie jakieś wyliczanki. Fajnie, że ktoś miał dobrą rolę, książka lepsza i że oglądało ci się dobrze, ale to za mało. Przeczytaj jeszcze raz, to co napisałeś. I zastanów się, czy sam chciałbyś to przeczytać?

Przydałaby się lepsza moderacja tego tematu, imho. :P

Żeby nie było, że tylko się czepiam - sam coś napiszę:

Obejrzałem wczoraj na HBO Epicentrum. Zapowiadał się ciekawie, katastroficzny z budżetem stylizowany na dokument kręcony "z ręki" (takie lubię). Problem w tym, że twórcy nie mogli się zdecydować, czy chcą nowej wersji "Twistera", czy tej stylizacji. Wyszło wszystkiego po trochu, czyli nijak. Brakuje wyrazistego bohatera. W efekcie widz nie bardzo wie na czym skupić uwagę, co jest najbardziej istotne. Dlatego film nie zapada w pamięć. Efekty ok, ale bez rewelacji. Trochę niezbyt naturalnie to wyglądało. Dlatego mam wrażenie, że lepiej było we wspomnianym "Twisterze". Ale największą wadą są dialogi i słaby scenariusz. One kładą cały film. No i może źle dobrana obsada, np. Armitage nie pasuje do roli - wypadł sztywnie i mało przekonująco. Dialogi w wielu wypadkach niepotrzebne (mówię o tych w dalszej części filmu) i tylko spowalniają akcję. Za mało ujęć z rąsi. Podobał mi się za do akcent humorystyczny. Czyli dwóch idiotów kręcących pseudo kaskaderskie filmiki na swój kanał Youtube.

Podsumowując. Film wymagał lepszego reżysera, który by podciągnął te wszystkie niedostatki i wymusił jakąś realizatorską konsekwencję. Ten się nadaje tylko do nakręcenia kolejnej części serii "Jackass". Studio "New Line Cinema" powinno się poważnie zastanowić, zanim powierzy mu kolejne 50 mln. $. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem :

 

film "Bogowie" na DVD, z dobrą rolą Tomasza Kota. 

"Zaginiona dziewczyna" na DVD . Film jest bardzo dobry , ale książka jest lepsza.

"Świat w płomieniach " na Polsacie . Ten film widziałem dawno temu na HBO, ale mimo to oglądało się go dobrze.

 

No więc , jeśli chodzi o film Bogowie , to brakowało mi jakieś magii w kreowanych rolach w tym filmie tzn . czegoś co pozwoli polubić te postacie .

 

Film "Zaginiona dziewczyna " jest dobrze zrobiony , ale brakowało mi w filmie wyrażnego pokazania manipulacji ludźmi pewnej postaci z filmu ... Piszę tak by nie zdradzić fabuły filmu/książki.

 

Co do "Świata w płomieniach" to atutem tego filmu jest dużo strzelanin oraz pełna wybuchów wartka akcja . Atutem filmu jest dobre aktorstwo ...

Edytowane przez kolos22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Ziemia żywych trupów'' w TVP 2 HD. Film jak tytuł wskazuje o zombii, ale trochę inny bo szwendacze zaczęły trochę mysleć i nauczyły się używać broni przeciwko ludziom. Film moim zdaniem nie najgorszy, ale jeszcze brakuje sporo jakości do serialu The Walking Dead.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulisy II Wojny Światowej, odc. 1 na Polsat Play HD.

Obejrzałem ten dokument ze względu, że lubię dużo czytać o historii II Wojny Światowej. Pierwszy odcinek obejmował dni przedwojenne, aż po podbicie Francji przez Nazistowskie Niemcy. Ogółem dokument chyba kolejny o tym samym, ale nie budziło to we mnie dyskomfortu podczas oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam film "Everest"- opowieść o tragicznej w skutkach wyprawie na najwyższy szczyt świata. Fantastyczny wizualnie obraz, który po prostu trzeba obejrzeć w kinie 3D. Po przeczytanych wcześniej recenzjach obawiałem się miałkiego scenariusza, ale nic takiego nie ma miejsca. Akcja jest emocjonująca od samego początku do końca. Dzieło robi tym większe wrażenie, że jest oparte na faktach. Dawno nie oglądałem tak jednocześnie pięknego, emocjonującego jak i tragicznego filmu. Jeszcze raz gorąco polecam, bo niestety w tv efektu 3D nie zobaczymy...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar iść na ten film, za kilka dni coś napiszę o tym filmie.

Edit: 04.10.15r

"Bogowie" Na HBO HD

Lata PRL-u. Kardiochirurg Zbigniew Religa postanawia rzucić wyzwanie ówczesnej medycynie, i podjąć się szalonego pomysłu. Postanawia, że wykona przeszczep serca. Po kilku operacjach udaje mu się.

Nawet dobry film, świetna rola Tomasza Kota. Jak dla mnie 8,5/10, co jak na polskie filmy jest to bardzo wysoka ocena.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałem powszechnie chwalony film pt. "Marsjanin". Oczywiście można zachwycać się hartem ducha, nieustępliwością i poczuciem humoru głównego bohatera, ale samo dzieło mnie nie zachwyciło. Być może wyrosłem już z filmów o bohaterach typu Robinson Crusoe czy MacGyver. Za dużo patosu, nieprawdopodobieństw. Ocena 6/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film animowany "Liga Sprawiedliwych: Wojna", oparty na komiksie "Liga Sprawiedliwych: Początek". W latach dzieciństwa, czy nawet w pierwszych latach dojrzewania zbierałem mnóstwo komiksów z superbohaterami. Można powiedzieć, że je kolekcjonowałem. Obecnie leżą na strychu i się kurzą, planuję je sprzedać, lub zatrzymać dla swoich dzieci.

Co do filmu, nie był on taki dziecinny, jak serial Liga Sprawieliwych, który leciał z 11 lat temu (?) na CN. Może są jakieś niedociągnięcia, ale film ogląda się dla czystej rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...