Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem tylko jednego spośród tych najbardziej narzekających [beep]...a czy uważacie że taki stan rzeczy jaki miał miejsce przez tyle lat bedzie istniał i istniał przez kolejne 50 lat. Wszystkie platformy wprowadzają nowe zabezpieczenia i abonenci jakoś żyją ba nadal korzystają z ich usług a u nas jest wielki foch bo było tak fajnie a teraz sie ukruciło - będziemy rozwiązywać umowy bo operator utrudnia odbiór. Rozwiązuj przecież nikt Cię siłą do tego punktu nie zaprowadził abyś ta umowę brał. Jakoś byli abonenci n-ki nie płaczą natomiast ci od C+ leją żale.

Okradamy innych i samych siebie no cóż ale z tego Polak znany w całej Europie.

 

Mam dwie karty tak to bardzo wygodne ale [beep].a wiem że taki stan rzeczy nie będzie trwał wieki jako że korzystam z własnego sprzętu liczę że z czasem doczekam się dobrego modulu a jak nie to trudno wezmę sprzęt od operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I @kaspin0007 wyjaśnił to dobitnie, zablokują możliwość oglądania legalnie na spliterze to ludzie w ogóle zrezygnują i pójdą w shar. Efekt będzie taki że zarobi zupełnie kto inny niż powinien :D Płacili platformą mało/średnio/dużo ale płacili teraz fabryki przejmą nr. kont :D i nr. abonanta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu dyskutujacy na pewno zgadzają się, że operator ma prawo zrobić z usługa wszystko byle w ramach umowy. Umowy nie gwarantowały NIC uzytkownikom spliterów (były jedynie tolerowane podobnie jak dekodery własne) . Może to być powód rezygnacji z usługi jeśli komuś nowa sytuacja będzie uwierać... jest możliwość nie przedłuzania umowy Dyskusja ma zatem charakter wylewania zali bo przecież nic nie wskóramy. Wazne aby na sprzętach dopuszczonych do użytkowania chodziło to dobrze. Trafnie ujął @czarek007 skąd sie bierze zastęp obrońców interesów operatora. Wyobraźmy sobie, ze nc+ jest potężniejsza od kazdego z nas i swój interes obroni

I nie przesadzajmy z oceną narzekania...kazdemu jak coś zabiorą to gul lata.ale przecież nikt z obecnych nie pikietuje na Sikorskiego, a swymi żalami dzieli sie z przyjaciółmi na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jak ogłosili wstępną informację mówiłem, że nam się ta cała [beep]ona fuzja odbije czkawką.

NiC+ jest tego pełnym potwierdzeniem.

Regulamin dawnej C+ mówił wyraźnie, że zabronione jest udostępnianie usługi poza gospodarstwo domowe abonenta. Zatem korzystanie ze splitera to nie żadne złodziejstwo jak twierdzą niektórzy dawni n-kowcy, u których występuje notoryczny ból [beep] z tego powodu, że ktoś kiedyś miał lepiej niż w ich "jedynie słusznej" platformie.

 

A co do parowania i korzystania wyłącznie ze sprzętu operatora to trzeba tym zainteresować odpowiednie organa UE. Wszak to ograniczanie dostępu i łamanie zasad uczciwej konkurencji.

To tak jakby Microsoft zmuszał użytkowników Windowsa do korzystania z komputerów określonej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzeć po stronach gdzie oferują "szaring", większość jedzie na 0b01.

Więc co niby mają tym licznikiem ograniczyć ?

 

Widać, że chcą spliterowców ograniczyć albo całkiem zniszczyć, aby brali od nich MR lub też chcą jakimś cudem po czasie wyłączyć całkiem kodowanie SECA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt dla mnie jest najważniejszy stąd sprzęty typowo linuxowe..Jedynym sprzętem od operatora jest moduł cam ci z cp w dm8000 oraz hd3000 od początku istnienia cyfry+ była karta 0100 i dzielona splitterami na cały dom dla dziadków brata z żoną i dzieci...rodzina się rozrosła to i 8 tv się pokazało..Płacąc abonament mam prawo w domu oglądać prawda?no mam i domownicy tez.;)Nic nie wskóramy ;)?? przypomnij 2lata wstecz co było jak było...Niech bronią sukces poleci razem z abonentami..W nc+ jedyne co mnie trzyma to kanały własne( zaraz przecież te kanały odbiorę w smart hd...albo NNK HD= i będę miał święty spokój)C+?? to nie to co było..Splitter zdechnie będzie poważna analiza za i przeciw.Są jeszcze inicjatywy społeczne;)Parowanie jest było i będzie.Ale tam gdzie od początku było..Nie w NC+Jada bo 0B01 ma lepszą wydajnośc i coś jeszcze..;)

 

Wracam do tematu. Splitter na 8 tv i więcej nie ma potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby Microsoft zmuszał użytkowników Windowsa do korzystania z komputerów określonej marki.

 

Tak było z Internet Explorerem i odpowiednie organy im zakazały blokowania dostępu do innych przeglądarek na ich systemie.

 

Tak więc jak widać aktywność różnych organów pojawia się głównie wtedy gdy się pracownikom tych organów to opłaca materialnie (lobbyści- jak to się ładnie mówi opłacają działania polityków), a druga możliwość, to gdy pojawiają się masowe skargi i zażalenia. Jeśli ktoś praktykuje niezgodne z prawem zapisy umowy a ludzie sami się nie skarżą to nie ma co liczyć, że ktokolwiek, łącznie z UOKiKiem się tym zajmie. Musi doskwierać komuś wpływowemu, żeby sprawa się ruszyła.

 

Ja jestem po n, nigdy nie miałem splittera, mam multiroom z jednym dodatkowym dekoderem. Nie chodzi tu jednak o to co ja mam, tylko o to co się robi, żeby ograniczyć ludziom wybór do jedynie słusznego pod pretekstem piractwa, a właściwie pod oskarżeniami, że każdy abonent to pirat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Jakoś byli abonenci n-ki nie płaczą natomiast ci od C+ leją żale.

 

A dlaczego Ty mi tutaj z abonentami n wyskakujesz? Wiedzieli co brali. Nigdy nie mieli takiej możliwości, a niektórych zazdrosne jęki byłych abonentów tej platformy to do dziś słychać, bo oni nie mogli, a tak bardzo by chcieli. Widziały gały co brały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta dyskusja niczego nie wnosi. Uważam, że jeżeli kogoś stać na x tunerów x głowicowych na x TV to stać go powinno być na x umów. Jak mnie nie było kiedyś stać na opcję Canal+ czy HBO to wykupowałem sobie ją raz na x miesięcy i jakoś było. Do życia to nie jest potrzebne. Sorry, ale co mnie obchodzi, że ktoś mieszka w 3 piętrowym domu i nagle ma mieć nc+ DLA WSZYSTKICH na jednej umowie. No kurna bez jaj. A licznik prądu też macie jeden na wszystkich, żona też wspólna ? Auto też zapewne jedno na x rodzin, tj wspólne a każdy leje do baku tyle ile wyliczy że przejedzie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale bez przesady. Jeżeli mnie byłoby stać na MR od nc+ w tym wydaniu n-kowym (aktywacje + miesięczny abo ekstra) to bym taki MR wziął i każdy miały w pokoju. Jeżeli nie byłoby mnie stać to był miał tylko TV w salonie, a dziecku kupił książkę a nie TV do pokoju. Jeżeli mnie obecnie nie stać na Seszele to tam nie jadę. Jeżeli mnie nie stać na FULL pakiet to biorę pakiet niższy. Doba ma 24h, jeżeli komuś uda się kimać z tego 8h to sukces. Pozostaje 16h. Zapewne warto je inaczej wykorzystać niż siedząc przed TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie;) ogólnie jest troszkę porządnego sprzętu.Do wyboru.Dlatego splitter + porządny sprzęt mnie trzyma w NC+Polsat mam ale prepaid tylko dlatego że czasem jest sport ciekawy..

Kolego skoncz juz plakac i [beep]yc farmazony na tym i pozostalych forach, ze jedziesz na spliterze i 8 tv, a nc+ specjalnie dla ciebie powinno zrobic licznik 8/10. Kazdy srednio rozgarniety czlowiek,ktory czyta twoje posty wie,ze to nie prawda. Nie wmowisz mi,ze do tych tunerow, ktore masz wkladasz karty od splitera. Poza tym jak napisal Krzychooo jeden budynek to nie jedno gospodarstwo domowe. Pita tez skladasz razem ze szwagrem, siostra, dziadkami? Placzesz, bo skonczy ci sie "zarabianie" na rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kiedyś się kończy koledzy i tyle! Trzeba się pogodzić z wprowadzeniem licznika i koniec. Działanie na splitterach nie było gwarantowane przez NC+ ani wcześniej przez C+ bo to nie ich sprzęt a Kowalski sam na własną rękę korzystał z tego i wiadomo było że technicy C+/NC+ to obserwują i kiedyś to ukrócą. Wg mnie lepiej że wprowadzają liczniki ECM niż żeby sparowali karty z dekoderami i zmusili do korzystania z ich dedykowanego sprzętu tylko. Chyba jednak dalej będą pozwalać korzystać z własnego sprzętu skoro oferują samą kartę Nagra MA na umowę oraz na infolinii zapewniają że po wprowadzeniu nowych zabezpieczeń karty Nagra MA nadal bedą działały na własnym sprzęcie (podobno to testowali na Ferdkach, Opticumach itd?).

Jakie to straty będą dla firm które produkują i sprzedają te splittery. Współczuje sprzedawcom splitterów bo jak w Poniedziałek licznik zadziała na kartach Cameleon to ludzie którzy nie wiedzą co się szykuje pójdą do nich z pretensjami dlaczego nie działa na 5-6 dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem po co ludzie wtryniają się kaspianowi do domu. Nikt nie zmusza do tego, żeby mu wierzyć, ale jak się nie ma takiej wiedzy to lepiej (a przynajmniej kultura tak nakazuje) bezpodstawnie nie oskarżać o różne brzydkie rzeczy. A to, że ktoś wykorzystuje w domu 8 głowic nie oznacza, że jest jakiś inny, ułomny, rośnie mu garb na plecach, czy jest dawcą.

No ale przecież każdy mierzy swoją miarą, skoro ja używam jednej głowicy czy tam dwóch, to wszyscy inni też, a jak ktoś korzysta z większej ilości to złodziej, szaringowiec i szarlatan.

 

Ludzie, jak chcecie bronić zapisów w regulaminie nc+ to proszę bardzo, ale odnoście się do argumentów jakichś choć leżących kiedyś koło merytorycznych, a nie takie znikąd ataki ad personam.

 

Ja tak jak mówiłem, nie mam w tym co się dzieje interesu, uprzykrzanie życia fabrykom jak najbardziej popieram, ale ograniczanie abonentom możliwości wyboru sprzętu, czy decydowanie za nich co mogą zrobić z już rozpowszechnionymi utworami (za które zresztą zapłacili), do których mają pełne prawo (dozwolonego użytku) to jest przesada i nie da się tego zaakceptować. I nie wiem, czy niektórzy tu specjalnie tak piszą, czy tak dobrze na nich wpłynął PR nc+, ZAIKSów i innym propagandowych organizacji, które to tylko patrzą na to, jak wmówić ludziom różne bzdury tak, żeby sami w to wierzyli i jeszcze byli im wdzięczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaspian007

 

Prosze skoncz i nie osmieszaj sie wiecej, bo krecisz. Kolego czytam te same fora co ty, wiec wiem o co sie pytasz, potrzebujesz. Po prostu masz mala spoldzielnie z rodzina, placisz abo za nc+, do tego jak sam piszesz prepaid polsatu oplacany raz na trzy miesiace i biznes jakos sie kreci. Zawsze to przyslowiowa stowka w kieszeni zostaje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety erotyczne traktujmy jako dodatek nie jako platformę bo tam zawartość i jakość zmienia się co kilka miesięcy. Skylink fakt jest w takiej opcji ale z niemieckim czy włoskim SKY ciężko dać do jednej szuflady. Piszesz CP że to nie konkurencja dla nc+ - nie zgadzam się na co drugim budynku wisi antena made by CP a nie każdy abonent jest fanem sportu. CP mam z modułem i jest OK pozostałe dwie również z tym że CI+ i idzie jakoś żyć. Czy uważasz że 400tyś ludzi którzy podziękowali to zasługa fuzji ? może po prostu oferta kanałów nc+ nie jest adekwatna do ceny.

 

 

Bo jest tańszy i nie ma tzw dodatkowo płatnych kanałow HD ala History HD ala Adenture HD poza tym Polsat jest dla ludzi mniej wymagających.Pomijam tych co krytykowali i odeszli mówiąc : nic tylko lektor reklamy i jakość 4mbit.

Powiedz mi nazywasz ich HD ? takie kanały jak AXN HD POlsat HD FOX LIFE HD to wszystko to jest tak mleczne HD i bitrate 3-4mbit to powinno być wręcz karalne ktoś mi kiedyś mówił że polsatowi nie chce się wymieniac sprzetu bo mają zabytkowy oraz technicy są w ogóle nie przeszkoleni by polsat nadawał prawidłowe HD pomijam praktyki kopii kanału Redlight z ! czyli ten co nie nadaje 24/7 i duble z własnych transponderów.

 

Cam Polsatu nie jest 2 strumieniowy czyli ogladasz tylko 1 kanał i nic innego w tle czy PiP lub PVR innego.

 

Wolałbym jakość ala TVP HD Eurosport HD czy już nawet TVN HD bo Polsat news i to ich HD to jest profanacja.

NC+ jest mniej bo jest po prostu droższe by mieć na stale Canal+ trzeba niestety 99 zeta płacić lepsze warunki mają tylko ci co zmigrowali a nie wiem jaka jest sytuacja tych co wzieli nc+ nie mając nic czyli zestawu np z APSów i po unkończonej umowie wyslali wypowiedzenia i co uzyskali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios

Ty nie wiedziałeś co brałeś ? lub myślałeś że tak już będzie zawsze ? Jeśli nowe warunki godzą w Twoje ego rezygnuj przecież masz wybór jak każdy.

Uważasz że tam pracują sami zaślepieni idioci którzy nie widzą co się dzieje.

Oj ....ja wiedziałem co brałem. Wolność. Możliwość korzystania ze swojego sporzętu itd itp. I nie martwię się jeśli chodzi o ograniczenia. Jeśli zostanie na 2 to Pejsate pójdą do oddania lub do szafy. X7 jest w użyciu i wyciągnę mojego awaryjnego x110 i spliter będzie dalej śmigał. Najwyżej w jednym pokoju nie będzie tv. I tyle. Ja jestem spokojny. Umiem żyć bez tv. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...