Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
doskonale pamiętam że na wsiach starzy ludzie nie chcieli prądu...

Bo jak nie był im do niczego potrzebny to czego się dziwisz. Życie na wsi wtedy to była ciężka harówa. Dopiero jak udostępniono możliwość podłączania maszyn to miało to dla mieszkańców wsi sens. Co wtedy podłączano do prądu - w 99% żarówki? Linie napowietrzne, awaryjność, zagrożenie podczas burzy. Zimą zrywane przewody przy marznącym deszczu.

 

Przypomnij sobie 15 lat temu komórki cegły.. o smar-fonach dotykach innych bajerach nikt nawet nie myślał.

W literaturze sci-fi były jeszcze wcześniej.... Ba w formie o której nawet nie próbuje się jeszcze wspominać w planach wypuszczania owych modeli.

 

Ekrany LCD to dopiero raczkowało..

Nie było już w miarę dojrzała technologią. Problem w tym że producenci mając fabryki kienskopów oraz utopione pieniążki na ich doskonalenie nie widzieli sensu konkurowania z samymi sobą. Musiały się te fabryki i badania zamortyzować aby dokonała się "rewolucja LCD".

 

Co do logowania technologia w wielu dekoderach satelitarnych jak nawet nie w większości dekoderów to umożliwia...

Wielokrotnie to już bywało i się nie przyjęło. Jedyny sukces to sprzed ponad 30 lat to francuski minitel w sumie to on przetarł drogę do komunikatorów, portlai społecznościowych. Gdyby nie ona to interent pojawiłby się w domach o dekadę później, zaś www pozostałoby jedynie nadal formą publikacji naukowych z cytowaniami stosowaną w CERN.

Konieczność linii zwrotnej przez telefon (nie ma znaczenie że to modemowe łącze bowiem idea dokładnie taka sama jak proponujesz) była już wielokrotnie wykorzystywana i to zanim DVB powstało. Ba postulowano by aby obejrzeć płytę DVD koniecznym było połączenie linia telefoniczna i zdalne kontrolowanie kiedy i ile razy możesz odtworzyć materiał z zakupionej płyty. Z jakiegoś powodu nie przyjęło się.

 

Dzisiaj prawie każdy nowy odbiornik tv ma możliwość przeglądania Internetu..

Jeśli to nędzne SmartTV nazywasz przeglądaniem Internetu to ja współczuję Tobie. Dopiero podpięcie sticka USB z androidem daje taką możliwość.

 

To kwestia niedługiego czasu jak i zmiany dotkną TV SAT..

Ale to już było nawet przed startem Cyfry+ w Polsce. Były i aplikacje internektywne, i seriwsy korzystające z łącz telekomunikacyjnych (wtedy opartych na modemach wbudowanych w tunerach). Pierwsze modele Pioneer'ów - BCT-1330 ładnie "odbierały" aplikacje interaktywne hiszpańskiego C+.

Praktycznie każda platforma (poza Polską) oferowała multum aplikacji i serwisów interaktywnych. Nasza nowej generacji TV nie miała tego, no cóz nie dizwie bowiem MHP jakoś nie spełniło oczekiwań w tej kwestii. Jednak te świecidełka interaktywne nieco się znudziły. Tak samo jak to było z CDI- I i innymi tego typu wynalazkami które nie przyjęły się. Przypomnieć tez Commodore CDTV? Na ile lat wyprzedziło rynek? I co?

 

SatTV w zasadzie jest od dość dawna w odwrocie. Są już inne media i inne usługi. Niestety w zacofanej Polsce znane tylko nielicznym. Jedyna szansą dla TV Sat będzie niestety otwarcie się szerzej a nie brnięcie dalej w ślepą uliczką z zamykaniem się na teren tylko jednego kraju. W sumie powrót do korzeni. Inaczej to umrze i będzie jedynie też powoli wymierająca technologią dosyłu. Telewizja w aktualnej formie już nie jest czymś atrakcyjnym dla nowego pokolenia. Reklamy za ogładanie któych trzeba płacić jeszcze to nie jest to co uważaja za potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli że wychodzi na to iż tylko w Polsce będzie sie używać jednocześnie 2/3 kart w 2 systemach dla MR . No bo jak ktoś mając dajmy na to juz 2 nboxy i chce trzeci MR a to było tylko dla zestawów N to teraz dostanie karte seca/nagra

 

dla mnie powinni zdjąć ograniczenie do 2 kart dla userów tych kart bo w zestawach ADB można mieć nawet chyba 6. W takiej BskyB także można mieć chyba ze 4 karty no ale teraz znowu kasacja za dekodery po chore parowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tak samo jak ADB pol LAN/WiFi 8) Przecież nie bedą rozdawać 6 dekoderów do 6 róznych mieszkań :D

Ludzie braliby po kilka dekoderów do Multi, wyciągali karty i rozbijali koszt abo na znajomych/allegrowiczów, którzy oglądaliby na Ferdkach itp. :)

 

Czyżby po uruchomieniu multiroomu na wspomnianych sprzętach na karcie następowała dezaktywacja partycji z Secą (0100) czy jakoś inaczej to wymyślili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że dezaktywacja Seca następuje, ale "goła" Nagra też musi być parowana.

 

Decyzja o parowaniu kart z dekoderem wydawanym do multiroomu aż tak bardzo nie dziwi. Pewnie operator chce utrudnić korzystanie z multiroomu w dwóch różnych oddalonych od siebie mieszkaniach, a gdyby karta pozostawała nieparowana, można byłoby ją przecież włożyć do innego dekodera w innym mieszkaniu.

 

Na szczęście dekodery bez multiroomu pozostają bez parowania. Ale na tym przykładzie z dekoderami multiroomowymi widać, że parowanie kart cameleon (Nagra MA) to pikuś, jest możliwe do zrobienia. Nawet jeśli karty Conax zaczną być powoli wycofywane, a karty Nagra MA będą wracały do łask, nie mamy tak naprawdę żadnej gwarancji na dożywotni brak parowania! :/ Jeśli tylko NC+ kiedyś zechce, może sparować nawet cameleony. :( Nie wiem tylko, czy wszystkie dekodery HD po Cyfrze+ wspierają możliwość parowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przy umowach zawieranych na kartę Cameleon nie ma możliwości pobrania samej karty, trzeba obowiązkowo pobrać Sagemcoma, dodatkowo w regulaminie jest zapis "Zasadą jest korzystanie z jednego dekodera do jednej umowy z zastrzeżeniem przypadków, gdy Abonent korzysta z usługi Multiroom" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie to jak operatorzy na siłe wciskają parowanie

Wystarczyć powinno im to że mamy wystarczająco zabezpieczone karty abonenckie

W Czechach Sky Link czy CS link mają do wyboru zestaw z kartą parowaną lub sama karta a wtedy klient na własną odpowiedzialność dopiera sprzęt do odbioru.

Wyobraźcie sobie popyt na kart z kanałami typu REDLIGHT HD nagle wszyscy mówią parujemy karty a zestaw z dekoderem jedynie 1200zł i kto to kupi i ciekawe czemu ten typ kanałów nie jest parowany.

 

Swoją drogą co z tymi co maja zestawy nieparowane i będą nadal przedłużani czy ci nadal będą po staremu karty nieparowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy umowach zawieranych na kartę Cameleon nie ma możliwości pobrania samej karty, trzeba obowiązkowo pobrać Sagemcoma, dodatkowo w regulaminie jest zapis "Zasadą jest korzystanie z jednego dekodera do jednej umowy z zastrzeżeniem przypadków, gdy Abonent korzysta z usługi Multiroom" 8)

wiadomo czym to pachnie będą parować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie to jak operatorzy na siłe wciskają parowanie

Wystarczyć powinno im to że mamy wystarczająco zabezpieczone karty abonenckie

 

Widać nie wystarcza i są święcie przekonani, że parowanie oznacza idealne zabezpieczenie przed wszystkim złem tego świata. :crazy:

Moje zdanie jest następujące: zaawansowani piraci i tak bez problemu znajdą sposób, żeby ominąć wszelkie zabezpieczenia i parowania, i dalej będą robić swoje... Parowanie uderza niestety wyłącznie w uczciwych abonentów, którzy do niczego złego nie wykorzystują kart nieparowanych (a takich abonentów jest większość).

 

Poważnie rozważam rozwiązanie umowy z NC+ z końcem tego roku. Po tym, co się teraz dzieje, będę się bał przedłużać z tą platformą umowę. Nie chcę, żeby w trakcie trwania umowy zażądali ode mnie wynajęcia dekodera dedykowanego i żebym nie miał prawa z tego powodu rozwiązać umowy (w końcu nikt nie gwarantuje w regulaminie możliwości dożywotniego odbioru na własnych dekoderach i na to mogą się powołać wciskając mi swój dekoder :/ ). Nie lubię ryzyka, a dalsze korzystanie z NC+ na własnym sprzęcie staje się coraz większym ryzykiem. Obym chociaż obecną umowę (do końca roku) mógł jeszcze dokończyć z nieparowaną kartą... A potem ten temat przestanie mnie w ogóle martwić i obchodzić :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem właśnie takim prostym użytkownikiem. Szczerze mówiąc mam gdzieś to czy są one parowane czy nie. I tak nie mam zamiaru kupować własnego dekodera. To co dają zupełnie mi wystarcza.

Dla mnie nieporozumieniem jest w przypadku nowego MR jest nakaz albo okablowania domu lub założenie kosztownej instalacji dla sieci bezprzewodowej.

Pytam się konsultanta: dlaczego?

A on mi na to, że chodzi o eliminowanie kombinatorów, którzy MR mają w różnych miastach czy krajach.

 

OK ale ja nie zamierzam wychodzić z MR poza mój dom - więc czemu mam cierpieć?

Dla mnie tutaj leży bezsens całej idei...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widać nie wystarcza i są święcie przekonani, że parowanie oznacza idealne zabezpieczenie przed wszystkim złem tego świata. :crazy:

Moje zdanie jest następujące: zaawansowani piraci i tak bez problemu znajdą sposób, żeby ominąć wszelkie zabezpieczenia i parowania, i dalej będą robić swoje... Parowanie uderza niestety wyłącznie w uczciwych abonentów, którzy do niczego złego nie wykorzystują kart nieparowanych (a takich abonentów jest większość).

Problem jest w tym że to parowanie od początku NIESKUTECZNE - nie jest od dłuższego czasu narzędziem do walki z piractwem. Pokładano dawno temu w tmy nadzieje ale to szybko legło w gruzach. Za to stało się wybawieniem dl aniektórych prodyucentow sprzętu SAT. Powiedzmy sobie szczerze rynek sprzętu satelitarnego jest w głębokim odwrocie. Podpisanie umowy z nadawca płatnego pakietu plus mechanizm zmusząjacy abonentów do uzycia dedykowanego sprzętu zapewnia jakś tam egzystencję.

Gie są marki znanych producentów sprzętu SAT jak np. Force, Nokia, Humax? zostali wykoszenie przez ruch z parowaniem kart.

Dopóki będzie trwać związek nadawcy z dostawca sprżetu będzie niestety parcie na parowanie i zamkniecie do wolnego rynku w kwestii wyboru sprzętu.

 

Nie chcę, żeby w trakcie trwania umowy zażądali ode mnie wynajęcia dekodera dedykowanego i żebym nie miał prawa z tego powodu rozwiązać umowy (w końcu nikt nie gwarantuje w regulaminie możliwości dożywotniego odbioru na własnych dekoderach i na to mogą się powołać wciskając mi swój dekoder :/ ).

Strzela sobie w kolano. rozumieli to w Cyfrze+ i nie zakończyli zaczętego procesu przygotowywania się do wdrożenia parowania kart oraz licznika ECM. Zatrzymali się w update'ach firmware kat na rewizji I4A. Po proistru rynek na płatną TV był (i jest) za słaby w Polsce aby zaryzykować odpływ abonentów.

 

Na razie głupie zapędy ITI'a czy Polsatu pozwala fakt że serwisy filmowe jakoś nie widza w Polsce potancjalnego rynku. Gdyby wszedł np. Netflix na polski rynek to całe to ach i och przejęte po nce (VOD'y i usługi wymagające podłaczenie do internetu) idzie na śmietnik.

Wtedy jedynym ratunkiem dla platform będzie albo rezygnacja z sat albo powrót do korzeni w obłsudze abonentów satleitarnych.

 

Nie lubię ryzyka, a dalsze korzystanie z NC+ na własnym sprzęcie staje się coraz większym ryzykiem. Obym chociaż obecną umowę (do końca roku) mógł jeszcze dokończyć z nieparowaną kartą... A potem ten temat przestanie mnie w ogóle martwić i obchodzić :!:

Jakie tam ryzyko? Parowanie daje obejść. Kwestia czy sposób jest mocno publiczny. Tylko tyle. Żadne to zabezpieczanie treści jeśli najsłabszym ogniwem jest HDMI które praktycznie na początku skompromitowało się w kwestii zabezpieczeń.

 

Kwestia sharingu - podstawoqe pytanie jak wyłączysz to - czy dawca nadal będzie abonentem?, a jeśli pozostanie to przy wysokiej opcji? czy odbiorczy sharungu podpiszą umowę o abonament? ilu abonentów którzy wykorzystują to do domowego multiroom wypowie umowy?

Zablokowanie zysku nie przyniesie a z dużym prawdopodobieństwem przyniesie straty.

Kablówki mocno odczuły odchodzenie abonentów. (nie dziwi po tym jak wykorzystują swój monopol często uzyskany bandyckimi metodami)

 

Dla mnie nieporozumieniem jest w przypadku nowego MR jest nakaz albo okablowania domu lub założenie kosztownej instalacji dla sieci bezprzewodowej.

Tyle że to akurat daje pole do prostego udostępniennia MR w świat. Bez splittera, dodatkowego oprogramowania do tunerów. Akurat zmuszanie do przekładania kart jak w Polsacie czy tez skomunikowanie się modułów MR to utrudnia dość istotnie.

Zaśuzycie TCP/IP do skomunikowanie tunerów dla wymiany inforamcji o autoryzacji to po prostu zaproszenie do wyprowadzania MR poza swój dom, miasto, kraj.

Co innego odmiana MR gdzie jest pchany cały TS przez sieć na drugiego tunera, niestety niezbyt rozgarnięcie programiści ADB wytworzyli potworka ,który zarzyna sieć LAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne to zabezpieczanie treści jeśli najsłabszym ogniwem jest HDMI które praktycznie na początku skompromitowało się w kwestii zabezpieczeń.

 

To nie do końca jest tak. Faktycznie, technicznie zabezpieczenia są słabe, ale nie do końca to było zamierzeniem (a wiem to od jednej z osób, która nad HDMI i HDCP pracowała). Siła HDMI/HDCP bierze się bardziej z prawa amerykańskiego i ustawy DMCA (Digital Millenium Copyright Act), która ZABRANIA reverse engineeringu zabezpieczeń treści i w ogóle zabrania obchodzenia w jakikolwiek sposób tychże zabezpieczeń. Oczywiście w Polsce i pewnie całej UE to prawo nie ma żadnego znaczenia, ale tylko DOPÓKI firma, która się zdecyduje na sprzedaż rozwiązań obchodzących HDMI, nie pojawi się na rynku amerykańskim. Jak zabezpieczenia HDMI ostatecznie (nie tak w sumie dawno) padły, Intel dał wyraźnie do zrozumienia, że sięgnie po wszelkie środki prawne, aby próby obejścia zabezpieczeń w HDMI zablokować. A z firmą mającą dziesiątki miliardów dolarów na koncie będzie w Stanach trudno wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowanie kart wstrząśnie całym rynkiem w tym również nc+. Mimo wszystko same CAM CI/CI+ nie będą panaceum na wszelakie dolegliwości. Zatem może lepiej iść dalej w kartach nieparowanych, aby tylko po drodze tracić tyle, co ulewa się z małej łyżeczki od herbaty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pace PVR i kartę Cameleon. Mam i drugiego Cameleona do MR (karta cały czas w tunerze prywatnym). Ostatnio dobrałem do tej karty Sagemcoma. Rozumiem, że jak ze swojego tunera przełożę tą drugą kartę do Sagemcoma to już w tunerze prywatnym mi nie zadziała na powrocie ?

Wszystko będzie Ci działać,bez obawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie wystarcza i są święcie przekonani, że parowanie oznacza idealne zabezpieczenie przed wszystkim złem tego świata. :crazy:

Moje zdanie jest następujące: zaawansowani piraci i tak bez problemu znajdą sposób, żeby ominąć wszelkie zabezpieczenia i parowania, i dalej będą robić swoje... Parowanie uderza niestety wyłącznie w uczciwych abonentów, którzy do niczego złego nie wykorzystują kart nieparowanych (a takich abonentów jest większość).

Problem jest w tym że to parowanie od początku NIESKUTECZNE - nie jest od dłuższego czasu narzędziem do walki z piractwem. Pokładano dawno temu w tmy nadzieje ale to szybko legło w gruzach. Za to stało się wybawieniem dl aniektórych prodyucentow sprzętu SAT. Powiedzmy sobie szczerze rynek sprzętu satelitarnego jest w głębokim odwrocie. Podpisanie umowy z nadawca płatnego pakietu plus mechanizm zmusząjacy abonentów do uzycia dedykowanego sprzętu zapewnia jakś tam egzystencję.

Gie są marki znanych producentów sprzętu SAT jak np. Force, Nokia, Humax? zostali wykoszenie przez ruch z parowaniem kart.

Dopóki będzie trwać związek nadawcy z dostawca sprżetu będzie niestety parcie na parowanie i zamkniecie do wolnego rynku w kwestii wyboru sprzętu. /quote]

 

parowanie nie ma nic wspólnego z ochroną producentów po prostu chodzi o serwis na którym platformy zarabiają pieniądze mogę się założyć że 20 do 30% abo idzie na utrzymanie serwisu to są chore pieniądze jakie platformy zarabiają na nas serwując nam bajeczkę że ktoś wymaga parowania żeby abo było tańsze i były nowości w ofercie jakoś Netflix się parowaniem nie przejmuje ma nowości i bogatą bazę filmów i jest tani bo nie utrzymuje sieci serwisowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Intel dał wyraźnie do zrozumienia, że sięgnie po wszelkie środki prawne, aby próby obejścia zabezpieczeń w HDMI zablokować.

I co z tego że będzie tak chciał postąpić? To tylko słowa.

Intel zmonopolizował rynek na czymś zupełnie innym, doskonale wiedza o tym i wiedzą że przy wpadce M$ z Win8 jeden zły ruch może oznaczać że jego imperium procesorów x86/x64 może niepodziewanie runąć.

Przypomnę że wiele produktów standardów poniosło klęskę właśnie tylko przez postawę USA dt ograniczeń w prawach do zakupionego materiału muzycznego, filmowego itd. Wiele firm straciło spore środki na próbę wdrożenia standardu który został zablokowany przez USA. To było jeszcze przed otwarciem się rynku w Chinach. Wywołana tymi wojenkami prawnymi zwłoka z wejściem na rynki doprowadziła do tego iż rynek nieznoszący pustki przy popycie wypracował coś innego.

 

A z firmą mającą dziesiątki miliardów dolarów na koncie będzie w Stanach trudno wygrać.

 

Ale USA można totalnie olać. Zaś i tak takie przechwałki nie mają większego znaczenia bowiem tam można zrobić prawny raban o wolny rynek. Ilu potencjalnych klientów może zaoferować USA? Ile Chiny, Indochiny, Indie....

 

 

Jeszcze jedno. Czasem walka taka poprawność w prawach autorskich może być strzałem we własne kolano. Microsoft o tmy się przekonał gdy walczył jak lew o to by mocno patentować każdą rzecz z oprogramowania, aby zdelegalizować wolne oprogramowania. Wyszukiwanie kto na co ma patent szybko doprowadziło do tego że M$ cichcem się wycofał bo okazało się że więcej straci na opłatach patentowych na rzecz innych podmiotów niż zyska.

 

Co do rozprowadzania przez przez internet - no cóż cenzurowanie internetu też się nie udaje. W Chinach nałożono mocną cenzurę i szybko Chińczyki wypracowali metody odwrotnego routingu (Tor - onion routing).

Przemysł medialny zwalczył pierwsze sieci P2P i co? Wyrosły inne, których nie da się tak zniszczyć z racji braku jednego punktu administracyjnego. Po czasie dostrzegli błąd a wystarczyło tylko lekko skomercjalizować i mieć dodatkowy zysk a tak wyhodowano alternatywę trudna do likwidacji a kasy z tego żadnej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiadomo jaki to rodzaj parowania? bo przecież dużo jest sposobów nie tylko box key rsa i chip pair

 

w Chinach 99% filmów nie zawiera niczego podejrzanego słynny film Ostrożnie Pożądanie żaden Chińczyk nie widział tego filmu niecenzurowanego pomijam już zakaz nadawania jakiegokolwiek kanału z poza kraju jedynie kolonie lub przynależne Hong Kong Taiwan

 

Chiny mimo iż są mocno zadłużone są mega bogatym krajem jest dużo miliarderów spokojnie mogliby wykupić Apple i M$ ale maja swoje imperia.

 

A ja sobie poczekam na więcej komentarzy i wszystkich newsów w sprawie parowanych kart Cameleon takich samych użuwa MEO w Portugalii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...