Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Moje odczucia odnośnie nowej oferty internetu:

- wreszcie światłowody, brawo! 250, 500Mbps z uploadem 25 i 50Mbps

- jaki jest zasięg tej usługi? Gdzie i od kiedy?

- jak wygląda instalacja, do którego momentu jest światłowód?

- wysłuchali chyba moje uwagi z forum i proponują zwiększenie uploadu ;) Z tym, że robią to żałośnie bo po pierwsze trzeba za to dodatkowo zapłacić a po drugie konkurencja przy łączach download 30 i 60Mbps oferuje w standardzie odpowiednio 3 i 6Mbps w upload.... czyli tyle za ile MM każe sobie dopłacić.... :shock:

 

GPON u Ciebie nie będzie (widzę że masz wpisaną lokalizację Konstancin-Jeziorna), nie robią dubli na lokalizacji gdzie mają już technologie HFC. Jak powstaje nowy budynek lub jest jakaś stara sieć to wtedy jest szansa, że będzie GPON. Z tego co wiem to GPON dosyć mocno wprowadzają w miastach takich jak Kutno, Mielec, Dębica i tamte rejony z Południa gdzie dotychczas mieli tylko xDSL. Światłowód dochodzi bezpośrednio do urządzenia, które stoi w mieszkaniu, wyczytałem że MM korzysta z takich terminali http://www.zhone.com/products/ZNID-GE-24xx/. W lokalizacjach gdzie nie ma sieci GPON, czyli tam gdzie jest HFC po wy[beep]u kilkunastu kanałów z analoga (wczesna jesień) pojawią się pakiety 120Mbps, docelowo mają też być 250Mbps.

 

Z cennika.....

Prędkość wysyłania danych 2x 1)

Usługa dostępna dla Abonentów Pakietów Internet + w technologii HFC z wyłączeniem Pakietu Internet 120Mb+ i polega na dwukrotnym zwiększeniu szybkości transferu wysyłania danych w stosunku do wartości dla danego Pakietu Internet + podanej w Cenniku, w części UWAGI. Prędkość wysyłania danych po zwiększeniu nie może przekroczyć 10Mb/s.

1) Usługa dostępna w zależności od istniejących możliwości technicznych

 

8) Ingerencja w Sieć z bezpośrednim dostępem w technologii światłowodowej przez osobę nieuprawnioną grozi uszkodzieniem ciała lub utratą zdrowia, w szczególności uszkodzeniem wzroku. :)

 

Jakiś czas temu rozmawiałem z technikiem i powiedział mi, że zainteresowanie pakietami powyżej 60Mbps póki co jest znikome, pewnie w przeciągu kilku lat to się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to GPON dosyć mocno wprowadzają w miastach takich jak Kutno, Mielec, Dębica i tamte rejony z Południa gdzie dotychczas mieli tylko xDSL.

Ciekawe w jakich lokalizacjach na Południu?

Jakoś tego nie widać ani nic nie słychać o zmianach!

Multimedia Internet po światłowodach do mieszkań (GPON) świadczy już od początku 2010 roku: http://www.multimedia.pl/komunikaty_pra ... d8fcc49c7d teraz zwiększa swój zasięg w tej technologii i prędkość bo kupić do domu można nawet 500Mbits

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bloku obok już mają dostępne 300 Mbps.

Ludzie, w niektórych lokalizacjach komuna - 6 i 12 Mbps.

Np. u mnie do 12 Mbps. Od przejęcia nic - wszystko stoi jak stało! 4 lata - zero zainteresowania!

Tymi lokalizacjami niech się najpierw zajmą (chociaż do 60 Mbps), a potem rozwijają 500 Mbps i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, w niektórych lokalizacjach komuna - 6 i 12 Mbps.

 

To zależy do czego kto używa internetu. Ja mam 10Mb i szybszego nie potrzebuję.Głównie do pracy biurowej,przejrzenia poczty,allegro itp.Nie ściągam filmów i innych dużych plików,nie interesuje mnie to. You tube,vod onet i inne tv chodzą na 10Mb b.dobrze.

To jest tak jak z TV. Jedni potrzebują Maxboxa i Canal+ a inni Superboxa/jak ja/czy nawet tylko Startboxa. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki upload Ci zaproponowali i za ile? Ja Niedawno rozmawiałem o zwiększenie uploadu nawet za dopłatą i nie było takiej opcji :smile:

Link już był http://www.multimedia.pl/aktualnosci/oid/d05a1f2464268444a1cf9abdbfe17d92

 

GPON u Ciebie nie będzie (widzę że masz wpisaną lokalizację Konstancin-Jeziorna), nie robią dubli na lokalizacji gdzie mają już technologie HFC

Tak, pytam o Konstancin-Jeziorna i Warszawę. Słabo to widzę, powinni robić tam gdzie jest popyt.

Mogliby zrobić oficjalną informację prasową na ten temat - gdzie i co będzie.

 

W lokalizacjach gdzie nie ma sieci GPON, czyli tam gdzie jest HFC po wy[beep]u kilkunastu kanałów z analoga (wczesna jesień) pojawią się pakiety 120Mbps, docelowo mają też być 250Mbps.

Ponoć TV i internet idą oddzielnie? Także teoretycznie nie powinny wpływać na siebie. Chyba, że tylko DTV idzie oddzielnie?

120Mbps jest u mnie teoretycznie dostępne od około dwóch lat.

 

Multimedia Internet po światłowodach do mieszkań (GPON) świadczy już od początku 2010 rok

Może i tak ale dopiero teraz oficjalnie wchodzą pozycje do cennika ogólnego i jest informacja bez wskazania gdzie mają być te światłowody więc teoretycznie można spodziewać się wszędzie.

 

GPON nie będzie dostępny dla wszystkich. Oferta netu będzie nadal zależna od lokalizacji.

To słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć TV i internet idą oddzielnie? Także teoretycznie nie powinny wpływać na siebie. Chyba, że tylko DTV idzie oddzielnie?

120Mbps jest u mnie teoretycznie dostępne od około dwóch lat.

 

W większości opcji to robi się oddzielnie na innej długości fali i nie wpływa to na prędkość internetu. Przy opcji IPTV może to wpłynąć na Internet.

Ale ta technologia i tak pozwala robić po 1Gbps i przesyłać tv bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, w niektórych lokalizacjach komuna - 6 i 12 Mbps.

Np. u mnie do 12 Mbps. Od przejęcia nic - wszystko stoi jak stało! 4 lata - zero zainteresowania!

Znam ten ból. W mojej lokalizacji do niedawna było max 6 Mb. Od kilku miesięcy jest dostępne 30 Mb i teraz to dla mnie bajka. Jak na razie nie jest mi potrzebna większa prędkość, ale za jakiś czas może to się okazać mało. Internet jest coraz bardziej Mbżerny :D . Kilkanaście lat temu 512 Kb wystarczało do surfowania, teraz nie pociągnie. Ja teraz czekam na jakieś pozytywne zmiany w ofercie TV, bo u nas straszna lipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz czekam na jakieś pozytywne zmiany w ofercie TV, bo u nas straszna lipa.

U mnie znowu do nie dawna była pełna oferta TV, ale NET kuleje!

Po wakacjach mają modernizować - ponoć!

Zobaczymy, będę okupował lokalny BOK co jakiś czas.

 

Tak? Na jakiej podstawie ten wniosek? GPON nie będzie dostępny dla wszystkich. Oferta netu będzie nadal zależna od lokalizacji.

Efektów żadnych nawet w pojedynczych lokalizacjach!

Nic nowego! Prawie cała oferta operatora jest uzależniona od lokalizacji - nie tylko internet.

Ta opcja netu w technologii GPON to oferta widmo. :?: Żadnych szczegółów, a już w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki upload Ci zaproponowali i za ile? Ja Niedawno rozmawiałem o zwiększenie uploadu nawet za dopłatą i nie było takiej opcji :smile:

Link już był http://www.multimedia.pl/aktualnosci/oid/d05a1f2464268444a1cf9abdbfe17d92

 

Faktycznie chyba ktoś czytał to forum i narzekanie na upload. Już się pojawiło w cenniku podwojenie uploadu za 14.99 brutto jakby kogoś to interesowało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narzekałem na upload i ja będę teraz narzekał na opłatę 14,99 :evil: jak dla mnie ktoś chyba nie zauważył, że konkurencja ma taki upload w standardzie a MM karze sobie dopłacać... :shock::crazy:

Zrozumiałbym to gdyby mieli dla łączy 30 i 60Mbps upload 3 i 6Mbps a po dodaniu usługi byłoby to odpowiednio 6 dla 30 i 12 dla 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...