Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, nie znam gości, ale ten Males to  kapitan Rijeki i jak piszą koleś grający podobnie do Vrdoljaka. Takiego gracza w Legii brakuje. Ja ocenię dopiero jak zobaczę ich w akcji w brawach Legii. Poza tym na razie to jest sprzątanie po poprzedniej ekipie- Chukwu, kontrakt Jędzy, Nagy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strain. Weź tez pod uwagę, że z Nice I Ligi pewnie awansują drużyny, na których mecze przychodzi niewiele więcej widzów. :)

 

 

Dużo też zależy czy takie kluby grałyby w swoich miastach czy również jak Sandecja nie na swoich obiektach.

 

Chojniczanka w razie awansu miałaby grać w Gdańsku. Odra też miałaby problem rozgrywać swoje mecze w Opolu

Raków to nawet na początku sezonu nie miał transmisji, bo nie było w Częstochowie odpowiednich warunków telewizyjnych.

Chyba jedynie Miedź i Stal z czołówki spokojnie mogłyby liczyć na grę u siebie (odpowiednio w Legnicy oraz Mielcu).

Osobiście chciałbym, że awansowała GieKSa Katowice, ale ile razy oni dobijają się do tej Ekstraklasy to ja nie wiem.

Pod względem frekwencji o dziwo najlepiej jakby awansowało Podbeskidzie, a pod względem infrastruktury również GKS Tychy.

Ale w przypadku tych klubów ważniejsze będzie walka o utrzymanie aniżeli o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia przezimuje na fotelu lidera Lotto Ekstraklasy dwa punkty przed Lechem Poznań, Górnikiem Zabrze i Jagiellonią.

Co się dzisiaj w Zabrzu zadziało? Końcówka meczu, a Górnik przegrywa z Cracovią aż 0:4. 


Myślę, że może być ciekawa rywalizacja wiosną między Legią, a Lechem o mistrzostwo.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga jest tak beznadziejnie słaba, że i mistrzostwo Lecha nie będzie dla mnie niespodzianką. Ostatnio osłupiałem jak przeczytałem, że Bjelica jest obecnie najdłużej utrzymującym się na stołku trenerem Ekstraklasy. Lech potencjał zawsze miał, rewolucje Jozaka mogą się skończyć niewypałem, Jaga pewnie się osłabi zimą, a Górnik lepiej już grał nie będzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządków w Legii ciąg dalszy, tym razem Berto idzie na wypożyczenie http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa,hildeberto-zostanie-wypozyczony-z-legii-do-anglii,artykul,836643,1,721.html

On i Nagy to największe rozczarowania, bo liczyłem, że oni będą świetnymi skrzydłowymi, ale po raz kolejny okazuje się, że u piłkarza najważniejsza jest głowa. Ogólnie dwa ostatnie okienka transferowe, to tragedia. Odeszli piłkarze przez duże P(Niko, Prijo, Bereś, Vadis), a przyszli "piłkarzyki" typu Berto, Chukwu czy Necid. Czy jeszcze ktokolwiek się dziwi, że Legia nie grała w europejskich pucharach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać Berto do DCC czy Necida bo to są dobrzy piłkarze którzy w Legii nie odpalili a on poza juniorską piłkę od dziś nie wyszedł.Nie każdy odpali i wiosną będzie podobnie oby choć 1 albo 2 odpaliło to będzie ok. W ostatnich 2 okienkach to chyba Astiz był najlepszym transferem co jest przerażające.  A co do Berto my się podniecaliśmy jego potencjałem z juniora a prawda jest taka. że on do dziś nie zaistniał w senatorskiej piłce, nie zrobił postępu i dlatego odpalili go z Lizbony.  A patrząc na jego lekceważące podejście do wszystkiego śmiało można go skreślić.  

 

Szkoda też, że Mioduski nie rzuci więcej grosza i nie weźmiemy Lewickiego ( pewnie kontrakt na poziomie Jędzy minimum), wiadomo odmładzamy zespół i lepiej wziąć 29 letniego Chorwata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mad

Akurat Astiza to powinni wyrzucić od razu. To człowiek pomyłka. Z Lewickim ponoć negocjują. Zresztą poczekajmy na to kogo kupią. Według chorwackich mediów Vesovic i Males to absolutnie kluczowi i najlepsi zawodnicy Rijeki, która awansowała dalej w Pucharze Europy, więc na tę chwilę to lepszy zespół od Legii.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje dlatego napisałem, że to jest przerażające (Niezgody nie liczyłem) bo licząc Jędze, Berto, DCC, Necida, Paaquato, Sadiqu to Astiz prezetuję najlepszą i najrozmowniejszą formę a to był awaryjny transfer uzupełniający.

 

Nie jest lepszy zespół od Legii, nie popadajmy w skrajności mimo, że Chorwaci są wyżej w krajowym UEFA to jednak tam żaden klub nigdy nie wyszedł z grupy nigdy. Czołowi na pewno, zobaczymy co z tego będzie bo coś czuje, że zapowiada się chyba serial transferowy w mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o reprezentancie Polski Mączyńskim, który w ostatnich meczach przegrywał rywalizację z przeciętniakiem Kopą. :) Od początku byłem sceptycznie nastawiony do tego transferu. Jedno co mi się podoba, to fakt, że Mioduski daje duże zaufanie Jozakowi i pozwala mu na ściągnięcie swoich wybrańców, choć takim Malesem to interesowaliśmy się już rok temu. Zresztą to na razie są tylko spekulacje. Ja czekam na fakty i te będę oceniał. Pazdan tak wzbraniał się przed transferem do Turcji, a ponoć jest bardzo bliski Trabzonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się aż takiej porażki Górnika, sądziłem że to Cracovia przegra z Górnikiem dość wysoko a tu jest odwrotnie.

To jest Ekstraklasa, tego nie zrozumiesz. Wisła wygrała 4:1 i w meczu u siebie plecy z Lubinem. Sąsiadka zniszczona w derbach i jedzie do prawie-lidera i przywozi 4:0.

Kazek Moskal w Nowym Sączu, a podobno zabierze ze sobą na jeszcze Musiała do sztabu... kibice po lepszej stronie Błoń troszkę zniesmaczeni.

 

PS. Panowie @Arkon i @mad85 załóżcie sobie temat "Nasza Legia"...  :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to nie gra z innego powodu (przeciążenia) ale wpisuje się w tą listę za Astiza.  A moim zdaniem to jest złe i to bardzo złe w takich klubie jak Legia, bo Jozaka za pół roku, rok czy max 2 lata tu nie będzie a jego transfery ktoś będzie musiał posprzątać i budowa będzie od początku. Nigdy nie jestem i nie byłem ściągania znajomych trenera,  nam jest potrzebna stała wizja rozwoju, dyrektor sportowy który będzie wybiera zarówno trenera i zawodników do wybranej wizji budowy klubu bo inaczej każda zmiana trenera będzie rewolucją. 

 

ooo wisl@k06 o czymś mi przypomniał @Arkon zawsze jara się Carlitosem a Wisła odrzucała oferty powyżej miliona mówiąc, że chce więcej. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wisl@k

Temat ekstraklasy jest na tyle pojemny, że możemy.  Chętnie bym porozmawiał o Wiśle, ale teraz to strasznie przeciętny zespół. Oprócz Carlitosa, to gra tam 10 no namów. :)

@Mad

Zobacz najlepsze kluby świata, tam wiele transferów jest robionych pod obecnego szkoleniowca. Nawet Bayern ugiął się przed Ancelottim i ściągnął Jamesa. Tak jak pisałem wcześniej już w zeszłym roku interesowaliśmy się Malesem, a na pewno osoby Jozaka czy Kepciji mogą ułatwić tę transakcję, podobnie jak sprowadzenie Vadisa czy Moulina było łatwiejsze ze względu na Hasiego.

Przyznaję, że gra Carlitosa mnie zauroczyła i wiem, że to tylko jedna runda, więc wcale się nie upieram na ten transfer, ale chętnie wymieniłbym Mąkę na Hiszpana. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Bayern gra tak samo, każdy trener wprowadza coś nowego ale dalej wizja budowy zespołu jest taka sama u nas Legia Magiery, Legia Berga, Legia Stasia czy Legia Jozaka to zupełnie inne Legii, każdy kolejny nowy trener to nowa wizja budowy zespołu i nie dotyczy to tylko nas tylko każdego klubu w ESA. Nie ma w tym stałości, czegoś długofalowego a zapowiada się, że będzie to kontynuowane. A zachodnie klubu takie Bayern czy Barcelona szukają trenera do swojej wizji a nie na odwrót.

 

Albo utrudnić bo Jozak to człowiek Mamicia heh, a tak poważnie gość ma 29 lat prawie i cena jaką za niego trzeba zapłacić to jak na nasze warunki suma ogromna dlatego mam nadzieję, że to do skutku nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że i w Legii to się zmieni i będzie jakaś powtarzalność i stałość. Sam byłeś przeciwko stawianiu na młodych, a jak chcą kupić ukształtowanego zawodnika, to też masz im to za złe. Nie rozumiem. Poza tym kilka lat grania na wysokim poziomie może Males zapewnić. Mąkę kupowali jak miał skończone 30 lat i jakoś nie protestowałeś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ekstraklasy jest na tyle pojemny, że możemy.  Chętnie bym porozmawiał o Wiśle, ale teraz to strasznie przeciętny zespół. Oprócz Carlitosa, to gra tam 10 no namów. :)

Jak dla mnie Wisła nie odbiega przeciętnością od reszty zespołów w naszej lidze, łącznie z waszą Legią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że i w Legii to się zmieni i będzie jakaś powtarzalność i stałość. Sam byłeś przeciwko stawianiu na młodych, a jak chcą kupić ukształtowanego zawodnika, to też masz im to za złe. Nie rozumiem. Poza tym kilka lat grania na wysokim poziomie może Males zapewnić. Mąkę kupowali jak miał skończone 30 lat i jakoś nie protestowałeś. :)

I dalej to podtrzymuje, jest tylko jeden problem Mioduski mówi o tym, że Jędza za dużo zarabia a tym samym chce Chorwatowi dać podobny kontrakt i do tego zapłacić za niego z milion Euro. Wiedząc, że będzie jednym z najdroższych w historii klubu nie przyjdzie grać za 200 k.  Mączyński kosztował znacznie mniej. Najwięcej powinniśmy płacić za ofensywnych zawodników i to oni powinni bić rekordy transferowe a nie defensywnych jeszcze takich których nie da się sprzedać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Najwięcej powinniśmy płacić za ofensywnych zawodników i to oni powinni bić rekordy transferowe a nie defensywnych jeszcze takich których nie da się sprzedać. 

Nadal chyba naszym najdroższym graczem jest Vrdoljak- defensywny pomocnik, którego nie udało się sprzedać. I co źle na tym transferze wyszła Legia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...