Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś bawił się ostatnio w ustawieniach dekodera? Może tam tkwi problem. Spróbowałbym również usunięcia wszystkich kanałów i ponownego wyszukania lub po prostu przywrócenia dekodera do ustawień fabrycznych. Tutaj pojawia się problem czy dekoder ma listę kanałów ustawioną przez użytkownika, jeśli tak konieczne będzie ponowne ustawienia programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot ze Smart hd +. Na początku wszystko działało, po tygodniu zniknęła mi TVP1 , TVP 2( może jeszcze jeden albo dwa kanały). Dziś podłączyłem drugi dodatkowy konwerter na astre ( myślałem że tam będzie TVP) ale nic z tego. Zauważyłem że na każdym kanale z polaryzacja H nie mam sygnału i siły(na jednym i drugim konwerterze). Natomiast z polaryzacją V 90%i 75% i wszystko gra. Proszę o pomoc w czym problem? Ustawienie anteny, problem z dekoderem?

 

Możliwe , że konwerter zepsuł się i trzeba go wymienić . A jaki masz tuner sat, bo istnieje też możliwość zepsucia się głowicy w tym tunerku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zauważyłem tę ofertę i uważam że jest całkiem fajna dla osób które poszukują w pakiecie tanio kanałów informacyjnych oraz sportowych :)

Mam tylko jedno pytanie. Mam na własność dwa dekodery: Polsat HD 3000 oraz C+ PACE.

Czy te karty oferowane w Smarcie będą w nich działać? Przepraszam za pytanie ale nigdy nie korzystałem z satki na doładowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
bo Conax nie wymaga żadnych opłat licencyjnych.

 

To (juz co prawda nieistniejąca) firma - były właściciel Conaxu to prowadziła działalność charytatywną?

Oczywiście ze były opłaty licencyjne. Tyle że conax jest a raczej był względnie tani i stąd zdobycie pewnego rynku mimo iż aktualne wersja delikatnie mówiąc jest już mocno podstarzałym produktem. Skutek znany - Kudelski przejął klientów używających system Conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Ale po kolei. Kupiłem niedawno Arive 203 i na niej odbieram prepaid CP na Mini HD -ładnie odbiera nie ma przeszkod. Dzis uruchomiłem na czytniku Starter Smart HD i problem się pojawil. Otóź po przełączeniu na kanał z CP (Np. Polsat Sport) nie chce poprawnie dekodować kanałów Orange Sport i Tvp Sport z oferty Smart HD. Wyjęcie modułu załatwi sprawę ale to nie zadawala mnie - nie będę przecież wyjmowal ciągle mdułu. Zamierzam sprzedać ten moduł i dokupić sobie na abonament i to mnie trochę zastanawia jak to będzie chodzic. Może ktoś wie o co chodzi.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Licencja jest rozliczana od sztuki. Są zawsze określane , ramy ilościowe i ramy czasowe. Musi być jakie ograniczenie zakresu obowiązywania licencji.

Owszem licencjodawca może określić wartość opłaty zgrubnie - wolumin produkcji 2 mln sztuk - określona kwota kolejny wolumin kolejna kwota plus ew rabat itd.

 

Conax mógł tylko jedynie ceną zdobywać rynek, niestety tym samym ukrecił na siebie bata. Nie był wstanie rozwinąć produktu i musiał się sprzedać zasobniejszemu inwestorowi. Nie on pierwszy i nie ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Ale po kolei. Kupiłem niedawno Arive 203 i na niej odbieram prepaid CP na Mini HD -ładnie odbiera nie ma przeszkod. Dzis uruchomiłem na czytniku Starter Smart HD i problem się pojawil. Otóź po przełączeniu na kanał z CP (Np. Polsat Sport) nie chce poprawnie dekodować kanałów Orange Sport i Tvp Sport z oferty Smart HD. Wyjęcie modułu załatwi sprawę ale to nie zadawala mnie - nie będę przecież wyjmowal ciągle mdułu. Zamierzam sprzedać ten moduł i dokupić sobie na abonament i to mnie trochę zastanawia jak to będzie chodzic. Może ktoś wie o co chodzi.?

 

Ustaw dekodowanie przez czytnik na tych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson nie jest autorem softu do tunerów serii Ariva ,temu nie ma bezpośredniego wpływu na to co się w nim znalazło,twórcy softów w Chinach ,celowo w nowych modelach Ariv udostępniają "podstawową "wersje softu .Z założenia chińskich programistów Ariva to "budżetowy " tuner dla posiadaczy albo karty albo modułu CAM . Firma Ferguson lub dystrybutorzy tunerów ,będą musieli "dopłacić"Chińskim programistą za poprawkę softu która umożliwia jednoczesne poprawne działanie w tunerze karty i modułu CAM.

....taka jest obecnie polityka firmy Ferguson ,sprzedać co się da i nie przejmować się problemami użytkowników tunerów Ariva . @MaciejWu jak masz jeszcze możliwość ,to odeślij tuner i kup inny.

Jeżeli ktoś wierzy ,że jest porządek prawny w państwie Polskim,to zachęcam do lektury informacji zawartych na opakowaniu tunera i informacji zawartych w "instrukcji obsługi" . Jeśli jest tam podana informacja ,że tuner Ariva 203 umożliwia jednoczesne poprawne działanie w tunerze karty i modułu CAM ,to jest podstawa do złożenia pisma do UOK ,że reklama towaru jest nie zgodna ze stanem faktycznym ,co w tym kraju jest "podobno" zabronione. Niemieccy posiadacze Ariv jakiś czas temu rozpoczęli podobną procedurę ,co o mało nie doprowadziło do zakazu sprzedarzy Ariv w Niemczech. Pisanie czegokolwiek do firmy Ferguson mija się z celem,to jak [beep]e grochem w ścianę(ścianę ignorancji i lekceważenia posiadaczy Ariv) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie, otóż mam dekoder TechniSat Digit S2-CD i opcję Smart HD+ ale mam problem z kanałami z tp 10719 V, otóż wszystko inne świeci, sygnał mam na poziomie 6+ db, ale nSport i 4fun.TV już nie, cały czas brak sygnału, czasami przywrócenie ustawień fabrycznych załatwia sprawę, ale na krótko, mogą mi Państwo podpowiedzieć co jest nie tak, że kanały akurat tylko z tego tp mi nie świecą?

 

Będę wdzięczny za każdą poradę.

Pozdrawiam, Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...