Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem jeszcze coś takiego może to jest przyczyną? dlaczego-nie-dziala-mi-tygodniowe-epg

Ale nie tłumaczy to prawdopodobnie kompletnego braku EPG, chociaż w sumie nie jestem pewny. W moim Technisacie jest w ustawieniach opcja konfiguracji transpondera dla odbioru EPG (obecnie TR na Astrze). Ponieważ jednak jestem w głównej mierze odbiorcą Astry, ustawienie tego nie chcę zmieniać. Ceną tego jest jednak efekt, że na niektórych kanałach na HB w EPG pokazywane są tylko dwie pozycje, najczęściej audycja aktualnie nadawana i następna. Na niektórych programach jednak EPG działa wiele lepiej, a przyczynę tego wyjaśnia chyba przytoczony artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale nie tłumaczy to prawdopodobnie kompletnego braku EPG, chociaż w sumie nie jestem pewny.

 

Tłumaczy i to wiele.

Cyfra+ miałą EPG w standardzie MHW. Oprócz danych EIT jest emitowany 7 dniowy przewodnik na oddzielnym kanale - wtedy nazywanym EPG (obecnie usługa bez nazwy....).

Wizja TV miała EPG DVB ale tunery miały wiele ograniczeń i niestety normalne EPG DVB nie działalo poprawnie na tych tunerach.

Wysyp Fergusonów i innej chińszczyzny zapoczątkował nowy problem - konieczność wprowadzenia 3 dniowego EPG. dodatkowym powodem były tunery cyfrowe kablówek.

 

Siedmiodniowy przewodnik OIDP wprowadziła firma Force w tunerach D2-MAC - jako sprytną aplikację gromadząca dane ze stron teletekstu. Początki DVB nie przewidywały takie j usługi i stąd pierwszy nadawcy pakietów rozwiązywali to po swojemu. Obecnie mamy kilka niezależnych stabdardów: MHZ, Freesat, NetMed, Viasat....

 

Kiedyś MHW było można odróżnić ob używano tylko wersalików - nie było to podyktowane samym standardem ale jedynie aplikacją do wprowadzani danych. Obecnie na tunerze z E2 można zauważyć że zmienia się np. tytuł aktualnej emisji (z chwilą pobrania danych MHW, czyli już same tytuły (już na poziomie EIT) - są rózne dla DVB i MHW)

 

Producentom niededykowanych tunerów nie chce sie zaprojektować odpowiedniego modułu dla EPG. Kończy się to na słabo oprogramowaną obsługę EIT. Aplikacja tunera powinna dawać wybór EPG jakiej platformy... Niestety im się nie chce. Na szczęście w E2 to zrobiono. niektóre modyfikacje E2 maja ustawienia konfiguracyjne dot. wyboru źórdła EPG np. można wyłączyć prseudoEPG DVB z NC+ (bo ilość danych dla ADB za duża ....) i użyć np. jedynie MHW.

 

Kanały autorskie C_+ maja duble dla kablówek z EPG takim jakie mogą przetworzyć tunery oferowane przez te kablówki. Jedna kopia kanału ma 3 dniowe EPG z EIT zaś druga 7 dniowe DVB i 7 dniowe MHW.

 

Zaś ten komunikat Fergusona, no cóż - jaka firma takie komunikaty. enigma 2 pokazuje że jednak można. Czyli za brak EPG w waszym tunerze obwiniajcie producenta bo mu się nie chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że w początkach DVB istniało takie zamieszanie w tej dziedzinie. Jednak w chwili obecnej, przy istniejącym oficjalnym standardzie przesyłu informacji EPG (DVB-SI-EIT) nie powinno być żadnego problemu, żeby po pierwsze nadawać sygnał EPG zgodny z normą (standardem), zawierający przynajmniej podstawowe z wszystkich możliwych informacje, po drugie, wyprodukować urządzenie, umiejące poprawnie zinterpretować te informacje.

Smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos zwrocil uwage ze SMART HD reklamuja za 15zlm. ale jak oplaci sie za rok z gory bo inaczej to 18zlm. mozna wziac krotka umowe na abonamet i miec lepsza oferte.uwazam ze uczciwie to powinno byc 15zl.m. bez wzgledu czy place za miesiac czy za 3m. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
To jak tvp sport hd nie będzie w ogóle w tej ofercie? To co to za smart hd jak nie planują dodawać żadnych kanalow hd ..

 

Nie będzie w HD bo oferują własny kanał w HD. Chyba oczywiste że nie ma sensu podnosić kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...