Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam raz jeszcze,

 

Powoli dojrzewam do tego, żeby pozbyć się dekodera Ariva 250 Combo i zastąpić go modułem wpiętym do telewizora. Telewizor w zasadzie zastąpi mi dekoder, bo tak samo będe mógł odbierać sygnał tv naziemnej i Smart HD+ a pozbędę się dodatkowego klamota i pilota.

 

Poza tym dekoder jest humorzasty, pilot "zawiesza" się - potrzebuje przerwy 1-2 sekund pomiędzy kolejnym przyciśnięciem przycisku, inaczej nie zadziała (tego efektu nie ma kiedy korzystam z aplikacji pilota na telefon), ciągle mieli mi dyskiem w trybie spoczynku (boję się, że uwali mi dysk), zdarza się, że zamiast nagrać zaplanowany dwugodzinny film nie wyłączy się automatycznie i nagrywa wszystko, dopóki się go nie wyłączy ręcznie, a kanały internetowe to żart - połowa nie działa (np. Youtube ma niedostępny serwer). Nie jestem zadowolony z tego sprzętu - jest niedopracowany a kolejne aktualizacje nie przynoszą poprawy.

 

W porównaniu z tymi bolączkami dekodera SmartTV to bajka - obsługa DLNA, serwisów internetowych (YT, Ipla, Eurosport Player i wiele innych). Też ma możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk. Czasami lubi zamyślić się na dłużej przy uruchamianiu jakiejś aplikacji ale i tak uważam, że gra kilka lig wyżej od Arivy.

 

W związku z powyższym chciałem potwierdzić, czy moduł Conax CAS7 Neotion CAM pozwoli mi oglądać kanały z oferty Smart HD+ bezpośrednio w tv?

Z opisu w sklepie wynika, że tak ale wolałbym potwierdzić tę informację.

 

Druga sprawa - czy są jakieś inne wskazania, które powineinem wziążć pod uwagę, bo ja dostrzegam same plusy z pozbycia się dekodera ale może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder zewnętrzny daje dużo większą swobodę i możliwości.

Napisz o jaką swobodę Ci chodzi? Mam moduł Diablo z dwoma gniazdami, więc dwie karty działają, listę robię według własnego uznania, brak kolejnego klocka na półce i pilota, brak dodatkowych kabli, internet w SMARTTV jak w komputerze a w niektórych przypadkach lepiej niż w komputerze, pobór prądu przez jedno urządzenie (większość obecnych tunerów nawet w trybie STANDBY pobiera tyle samo prądu jak w trybie włączonym), na niektórych kanałach serwis HBBTV, możliwość sterowania telewizorem poprzez telefon lub tablet (super aplikacja SMART REMOTE z ikonkami każdej stacji telewizyjnej), a gdy wyłączą mi prąd (lub gdy sam cały sprzęt wyłączę na noc) nie muszę czekać kilku minut na "rozgrzane" sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem zdanie.

Argumenty poprzednika są tak ekstremalne (wybiórcze, jak pobór prądu czy "rozgrzewanie sprzętu", że śmiać się chce...a nie dyskutować. Nie twierdzę, że moduły nie mają plusów ale ... wróciłem do tunera zewnętrznego.

Kolega niech napisze: ile dał za moduł, czy moduł nie pobiera dodatkowo pradu w czasie pracy i niech to sobie sprawdzi to wyjdzie z błogiego przekonania , czy może ogladać coś innego w czasie nagrywania, czy może ogladać coś sieci (z USB) i jednocześnie nagrywać, wreszcie z jakim tv mamy do czynienia (półka cenowa), czy aby on też nie potrzebuje ileś sekund na start i ile płaci za Smart HD miesięcznie. Wtedy pogadamy merytorycznie.

No bo jeśli Kolega wydał krocie i odbiera parę kanałów SmartHD+....to jest dopiero "jajeczna" ekonomia. Warto byłoby wiedzieć co Kolega ma na myśli "dwugłowicowy"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Głupota, ekstremalne, wybiórcze, śmiać się chce" !!!!!!!!!!!!!! Chcesz doradzać czy tylko rzucać tutaj zbytecznymi wyrazami. Jak na razie nie widzę z Twojej strony żadnego argumentu "za". 100 zł na aukcji za moduł, 15zł miesięcznie za SMART HD+ (co tutaj ma cena do wyższości modułu nad tunerem), telewizor Samsung seria "D" (co ma TV do tunera), ech kolego. Nie doradzasz tylko narzucasz swoje racje czasami nie związane z tematem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym piszę!!!!!!!!!! Czytaj ze zrozumieniem.

Jeśli chodzi o pobór prądu i czas załączania to kilka cytatów:

"Postanowiłem sprawdzić pobór prądu dekodera n-ki ,okazuje się ,że wynosi 19wat natomiast w trybie standby Uwaga! ... też 19wat :P n-recorder 34w x 24h x 365 dni = 298KW rocznie!!!! czy tuner jest włączony czy też nie pobiera prąd biały 19w czarny 34w."

"PVR Cyfry pobiera 19W na czuwaniu Niestety mniejszy pobór prądu PVR C+ w trybie stand-by został okupiony ośmiokrotnie dłuższym czasem załączania się w stosunku do recordera Nki (32 sekundy zamiast 4)".

Sa dekodery również i takie:

"W przypadku dekodera 5810 CD (dekoder cyfrowy HD w kablówce Vectry bez dysku) pobór mocy wynosi około 15W (praktycznie tyle samo w trybie czuwania i pracy) przy czasie uruchamiania (po podłączeniu do zasilania sieciowego) trwającym z "dobrych" pięć minut"

i takie:

"Mam dekoder angielski sky PVR, jakiś czas temu sky wprowadził 'opcję eko' co polega na tym że po przytrzymaniu wyłącznika dłużej dekoder niemal całkowicie się wyłącza (niemal bo na pilota reaguje, ale VOD-a już nie ściągnie). Niestety ponowne włączenie z trybu eco-off trwa min. 2 minuty"

Mój telewizor włącza się dokładnie 12 sekund. W stanie STANDBY zużywa < 0,1W

 

Warto byłoby wiedzieć co Kolega ma na myśli "dwugłowicowy"???

A tutaj to juz wogóle nie wiem o co koledze chodzi? Nigdzie nie pisałem o "dwugłowicowym". Ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze,

 

Powoli dojrzewam do tego, żeby pozbyć się dekodera Ariva 250 Combo i zastąpić go modułem wpiętym do telewizora. Telewizor w zasadzie zastąpi mi dekoder, bo tak samo będe mógł odbierać sygnał tv naziemnej i Smart HD+ a pozbędę się dodatkowego klamota i pilota.

Kilkanaście stron temu napisałeś, jaki masz model TV...

 

Co to za TV? Może trzeba cos docytać w kwestii tego dysku?

 

LG 42LB5800

... a przed chwilą sprawdziłem jego specyfikacje techniczną i z tego co widzę nie ma tam nic o tym, że ten model ma wbudowany tuner satelitarny (właściwe dane zaznaczyłem kolorem zielonym)

 

lg.jpg

 

W związku z tym mam pytanie, czy to aby na pewno jest ten model, do którego chcesz wsadzić moduł z kartą Smart HD+, bo jeśli tak, a on rzeczywiście nie ma wbudowanego tunera sat, to nie na szans żeby to działało. :)

 

W związku z powyższym chciałem potwierdzić, czy moduł Conax CAS7 Neotion CAM pozwoli mi oglądać kanały z oferty Smart HD+ bezpośrednio w tv?

Z opisu w sklepie wynika, że tak ale wolałbym potwierdzić tę informację.

Jeżeli jest to ten moduł o którym myślę (nCam HD), to nie ma szans żeby on działał z kartą Smart HD+, bo jest on sparowany z kartą TNK HD/NNK i tylko z tą kartą będzie współpracował. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle bym się wpakował :) Faktycznie nie ma gdzie kabla podłączyć do anteny sat. :oops:

 

Jakoś naiwnie założyłem, że slot na moduł = możliwość odbierania tv sat. Dzięki za uzmysłowienie tego drobnego szczegółu ;)

 

To w zasadzie rozst[beep] sprawę, bo nie mam żadnej możliwości manewru, a szkoda, bo wolałbym mieć wszystko zintegorwane w odbiorniku tv - mniej kabli, mniej pilotów. Poza tym - tak jak pisałem - ten dekoder jest w mojej ocenie kiepski i jest dla mnie źródłem wielu frustracji :) O jego wadach już pisałem, powtórzę tylko 2 najbardziej irytujące - źle działający pilot i ciągłe "pykanie" dyskiem - to może trwać godzinami i boję się, że niedopracowany soft dekodera zniszczy mi dysk, więc i tak go wyłączam. Firma Ferguson nie wydała też aplikacji do sterowania deokderem na paltformę Windows Phone (a tego aktualnie używam i będę przynajmniej przez najbliższy rok). Na moje pytanie o to, czy mają zamiar wypuścić taką aplikację nic mi nie odpowiedzieli, za to na mojego maila zaczął spływać ich spam :twisted:

 

Ja osobiście nie widzę żadnej przewagi z posiadania odrębnego dekodera nad modułem CI w posiadanej przeze mnie konfiguracji i gdyby mój tv miał fizyczną możliwość podłączenia anteny sat. to z ulgą pozbył bym się dekodera. Mój dekoder przegrywa chyba w każdej konkurencji, w której da się porównać z tv:

- nie ma DLNA, w zamian oferuje streamowanie filmów przez VLC ale;

- słabo działa wi-fi i często rwie połączenie z serwerem, tymczasem ten sam sygnał wi-fi pozwala na oglądanie na tv filmów z serwera DLNA albo korzystania z Ipli i Eurosport Playera;

- YT na Arivie nie działa - odtwarzanie filmu zawsze kończy komunikat "brak pliku na serwerze" czy coś w tym stylu;

- nie ma Ipli (jest jakaś proteza z dostępem do darmowych treści) ani Eurosport Playera ani możliwości doinstalowania innych usług sieciowych;

- nie ma aplikacji na WP do sterowania a pilot działa fatalnie - pilot tv działa bez problemu i jest aplikacja;

- tv nie bardzo radzi sobie z moim dyskiem HDD - odtworzy filmy avi, mpeg i inne czy muzykę ale nie potrafi na nim nic nagrać; dekoder potrafi odtworzyć i nagrać ale zdarza mu się nie wyłączyć automatycznego nagrywania i nagrywa ciurkiem dopóki go nie wyłączę (rzadko bo rzadko ale się zdarza). Tu punkt dla dekodera ale zaraz odejmuję pół za to denerwujące "tykanie" dyskiem - to nawet nie jest rozruch i rozkręcenie talerza tylko takie powtarzające się co chwilę "tyknięcie" z mrugnięciem diody jakby przesunięcie głowicy nad talerz i natychmiastowe cofnięcie albo coś w stylu męczenia się odtwarzacza cd/dvd z porysowaną płytą - odtwarzacz cyka, pyka i próbuje ale nic z tego nie wychodzi :)

 

Co do modułu - to faktycznie właśnie ten miałem na myśli ale nie chciałem linkować konkretnego produktu.

 

Raz jeszczę dziękuję wszystkim za udział w dyskusji a w szczególności SatExpertowi za profesjonalne podejście do tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to? ZERO informacji po szkoleniu w Prószkowie?

Ludzie chcą płacić za kwiecień...i nie wiedzą za jaki pakiet. Co z pakietem Multi, co z promocja?

Powalone ITI i okolice.

No ja kilkanaście dni temu zapłaciłem standardowo za 3 miesiące 84 ZŁ i jak będzie coś nie tak (np. Likwidacja Multi+), to zawsze bez problemu można tą opcję wyłączyć :)

 

@ipo76, Nie ma sprawy - zabawa w detektywa była dla mnie bardzo przyjemna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł CI ma tylko dwie zalety:

1. Wszystkie kanały od razu w TV.

2. TV przetwarza samodzielnie strumień MPEG, co prawie zawsze daje lepszą jakość obrazu niż z zewnętrznego dekodera, bo TV ma kodek dopasowany do elektroniki wyświetlacza, a zewnętrzny dekoder po prostu dekoduje sygnał do standardowej postaci.

 

Poza tym moduły CI to same wady:

1. Wolne przełączenie kanałów.

2. Większość jest jednostrumieniowa, co utrudnia nagrywanie.

3. Brak możliwości dodatkowych jakie zapewnia otwarty soft linuksowy.

 

Poza tym, Arivy to dość przeciętne, żeby nie powiedzieć słabe tunery. Wydając trochę więcej dostajemy prawdziwe kombajny multimedialne, które pozwalają nagrywać kilka kanałów jednocześnie, czy nawet streamować kanały TV na urządzenia zewnętrzne przez DLNA, albo podobną technologię tj. mając dwugłowicowy tuner można go używać na dwóch TV jednocześnie z jednej karty. Do tego takie tunery mają wbudowaną opcję multiroom bez konieczności używania splitterów i jeszcze wiele innych dodatków.

 

Co to? ZERO informacji po szkoleniu w Prószkowie?

Ludzie chcą płacić za kwiecień...i nie wiedzą za jaki pakiet. Co z pakietem Multi, co z promocja?

Powalone ITI i okolice.

 

A co ma być? Oferta promocyjna wchodzi na stałe, tylko może cena trochę wzrośnie. W każdym razie jak ktoś nie chce płacić w ciemno, to może przez te kilka tygodni czy miesiąc korzystać z pakietu bez opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma być? Oferta promocyjna wchodzi na stałe, tylko może cena trochę wzrośnie. W każdym razie jak ktoś nie chce płacić w ciemno, to może przez te kilka tygodni czy miesiąc korzystać z pakietu bez opłat.

Skąd wiesz? Masz jakieś przecieki, czy tylko tak przypuszczasz?

 

Kanały radiowe już działają w nc+, a w Smart HD+ i innych pre-paidach nie, co jest dla mnie niemiłą niespodzianką, bo jak można te osiem kodowanych stacji radiowych traktować jako produkt luksusowy, dostępny tylko w wyższych pakietach? Sorry Julian, ale ja tego nie rozumiem. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...