Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, błagam pomóżcie, będę wam niezmiernie wdzięczny, a sam jestem laikiem w tych kwestiach:

1) Czy w ofercie nc+ na kartę będzie możliwość zakupu dekoderów?

2) Jeżeli nie to jakie dekodery macie/polecacie, które będą w stanie współpracować z nc+ na kartę. Głównie chodzi mi o to by były tanie, miały możliwość podłączenia dysku zewnętrznego oraz miały możliwość odbioru DVBT i ewentualnie gniazdo CI

3. Czy do odbioru wystarczy zwykła antena Cyfry+ 60?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy w ofercie nc+ na kartę będzie możliwość zakupu dekoderów?

2) Jeżeli nie to jakie dekodery macie/polecacie, które będą w stanie współpracować z nc+ na kartę. Głównie chodzi mi o to by były tanie, miały możliwość podłączenia dysku zewnętrznego oraz miały możliwość odbioru DVBT i ewentualnie gniazdo CI

3. Czy do odbioru wystarczy zwykła antena Cyfry+ 60?

1. Tego nie wiedzą najstarsi górale. Nie ma nic na ten temat w ofercie, to skąd mamy wiedzieć?

2. Każdy tuner z głowicą DVB-S2 i conax'em obsłuży smart HD+. Fergusony combo na przykład.

3. Wystarczy, ale lepiej mieć te 80cm żeby przy deszczu i złej pogodzie obraz nie szatkował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś tylko pod Smart HD+ czyli karty Conax to ostatnio widziałem na popularnym portalu aukcyjnym tuner CABLETECH URZ0198.Obsługuje Conax standard DVB-S2 a na dodatek ma MPEG-4 więc jak znudzi Ci się korzystanie z Smart HD+ podpinasz tradycyjną antenę i masz DVB-T.Cena 200PLN z dowozem do domu przez kuriera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie napisał czy interesują go kanały HD

Może chce tylko SD- wtedy dekoder tańszy i antena 60 wystarczy

Poza tym kanały z DVB-T (prawie wszystkie z wyj. Puls2 i ATM R, al takim odpowiednikiem ATM ROZRYWKA jest Polsat 2, a sporo treści w Puls 2 jest z Pulsu) są w ofercie Smart hd+ więc jeśli chce oglądać kanały płatne to i tak zapłaci też za odbiór za kanały DVB-T więc nie wiem po co mu tuner combo. Jak chce miec samo DVB-T to niech kupi sobie tuner DVB-T

Jak chce mieć coś więcej to wtedy tuner ale nie combo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE ma Orange Sport w TNK SD. Jest w Tnk Smart i (+)

W sprawie Regulaminu usługi Smart+ warto zapoznać się z jego treścią.

Jeden (6) z punktów tego regulaminu brzmi:

Dostawca zastrzega sobie możliwość trwałego uniemożliwienia korzystania z Kart dekodujących bez możliwości ponownej Aktywacji

w przypadku wygaśnięcia Dostępu do Pakietu bez opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jako straszak a może być też tak że zadzwonisz do BOK i powiedza ze zgodnie z regulaminem karta została wyłączona ale to żaden poroblem zakupić kolejną i tak tylko w tnk sd karta miała gwrancję do 2016 na kanały bez opłat i to te początkowe karty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta w ofercie "smartHD+" ma być nieparowana z odbiornikiem - sprawa oczywista, czy może ktoś z Państwa sprawdzał tę kartę ze spliterem obsługującym Conax (np.clone). Oferta w sumie interesująca, a przy własnym multiroomie za 25zł m-cznie całkiem atrakcyjna.

Pozdrawiam

Normalnie działa ze Splitter-em.CAID został ten sam 0B01,ja mam karte po migracji z TNK SD i mam wolne czasy odpowiedzi także na max 8 odbiorników :]

Napisz nawet na PW jaki masz spliter? Kupiłem 2 lata temu BigII z tego co wiem to raczej conax-a nie ugryzie, na razie mam C+ to nie ma pośpiechu, ale docelowo taka oferta mi pasuje bo to i wiadomości i seriale i dla dzieci jakieś minimini z teletoonem :brawo: . Tunery niezależne to tylko spliter musiałbym zmienić w tej sytuacji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak mówi @SatExpert. Ja uważam dokładnie tak samo. :D

Nad dokupieniem tych kanałów tematycznych dawnej CYFRY+ jeszcze się zastanowię. Może zrobię to w późniejszym czasie. Na razie zostawię sobie tylko sam pakiet Smart HD+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,

 

Widzialam ze juz ktos pytal co z kartami cyfry ale nie widzialam konkretnych odpowiedzi.

W zwiazku z tym czy moglibyscie mi drodzy forumowicze wyjasnic nastepujace kwestie;

w 2012 kupilam prepaid cyfry sd (karta i thompsona sd MPEG2). Mieszkam za granica tv ogladam niewiele i mnie ta opcja odpowiada.

Moge doladowac w czerwcu i bede miala karte czynna do grudnia. A potem co? Bede musiala przejsc na karte nc+? bo nie bedzie alternatywy?Abonament raczej nie wchodzi w gre.

I nie bardzo rozumiem tez dlaczego posiadacze kart prepaid tvn sd maja ulatwiona migracje a posiadacze kart cyfry sa traktowani jako nowi klienci. Wedlug tego co pisza na stronie jesli zdecyduje sie kupic nowa karte smart hd to moj poczciwy tomphson powinien widziec prawie wszystkie kanaly (oprocz religgi histori i kilku innych z MPEG4). Czy rzeczywiscie bede mogla ogladac , czy jednak musze kupic dekoder hd ( a jesli tak to jaki bedzie najtanszy). Na stronie oglaszaja promocje kanalu multi do 30 czerwca. Czyli ze zaoszczedzilabym cale 10 zl! Smiech na sali. chyba jednak doladuje cyfrze te 99 zl w czerwcu a przed swietami popatrze kto da wiecej.Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYfra+ sprzedajac prepaid C+nakartę wyraźnie zaznaczyła na obwolucie, że ta usluga zakończy się z dniem 31.12.2013 (do 30.06.2013 mozna doładować po raz ostatni czyli jak w C+ niepełny miesiąc free, a potem opłacone 6 miesięcy usługi).Niektórzy (nie wiedzieć skąd) liczą , ze jeszcze w 2014 roku "pójdą" kanały z pakietu bez opłat- ja na to bym nie liczył. Nie ma przesłanek,żeby mieć nadzieję na kontynuację tej usługi w jakiejkolwiek formie . Można przypuszczać, ze posiadany Thomson po Nowym Roku posłuzy wyłacznie do odbioru kanałów FTA. Na tej karcie nie mozna nigdzie migrować.

Kupno prepaidu Smart+ wiąze się oczywiście z wymiana Thomsona na dekoder z czytnikiem Conax. Thomson z natury rzeczy nie zobaczy kanałów kodowanych w CONAX

Także przy zakupie tunera z Conax warto zadbać o potwierdzenie poprawności działania na karcie Smart+. Jest sporo głosów, że wiele modeli (np. Fergusony AF na sofcie fabr. maja problemy z przepuszczaniem uprawnień, a na sofcie extreme w ogóle nie dekoduja kanałów, czy FK... nie radzą sobie z przyjmowaniem instrukcji na kartę Smart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bat, sorry faktycznie zaspalam z tym conaxem, ale z otchlani mojej ignoracji zapytam niesmialo: moglbys mi podpowiedziec jakis model dekodera konkretny (do poszukania w necie) nie chce bajerow chce cos prostego taniego i zeby czytal karte nc plus . Takze popatrze na dekodery ktore widza pakiety polsatu (bo chyba niema taniego sprzetu ktory moglby obslugiwac nc i polsat ) Tez bede musiala kupic inny kabel. Wiem ze to sa podstawowe rzeczy ale z tv sat dotychczas nie mialam do czynienia. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bat nie wiem które modele fergusona maja problemy z conaxem ale ja mialem arive 100e z karta tnk sd dzialala bez problemow zarowno na fabrycznym jak i extreme. Teraz mam ariva 220combo migracja z tnk sd na smart hd przeszla bez problemowo no i zero problemow z lapaniem uprawnien zarowno na sofcie fabrycznym jak i extreme choc przyznam ze 99,9% czasu tuner jedzie na extreme ale fabryczny tez testowałem. Więc modele ariva 100e i 220combo moge potwierdzic jako bezproblemowe z conax z karta cyfry tez nie ma problemow...

EDIT sorki doczytalem ze chodzi o fergusony AF natomiast moge poswiadczyc ze ferguson ariva z conaxem dziala bezproblemowo z kartami cyfry również

@Paqui ariva obsłuży każdego polskiego dostawcę sat pod warunkiem że do polsatu wybierzesz polsat z modułem CI a model fergusona ariva z gniazdem na moduł CI np seria 200 (200 220 202e) nie zachwalam równi dobrze możesz wziąść np nboxa przerobionego na linuxa z enigmą 2 akurat nie wiem czy nbox ma wejscie na moduł ale jezeli jestes nastawiony na tuner prosty to ariva służy głównie do oglądania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wygląda sprawa SmartHD+ w przypadku tych nowych odbiorników Ariva 152 /252 z DVB-T2 ,i jeszcze jedno jeżeli migracja była zrobiona na innym tunerze ,to czy po przełożeniu karty złapią uprawnienia na tym nowym tunerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...