Skocz do zawartości

Rezygnacja z platformy CANAL+


silver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według dyrektywy unijnej administracja budynku ma obowiązek wskazać Ci miejsce na zainstalowanie anteny. Taki wniosek skutkowałby wcześniejszym zakończeniem Umowy z karami.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie TVN Meteo Active - KRRiT dokonała zmian w koncesji udzielonej  spółce TVN na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą „TVN METEO ACTIVE”, które mają obowiązywać od 1 stycznia 2017 r. Zmiany polegają na  modyfikacji w zakresie specjalizacji i zawartości programowej, a jak wynika z decyzji KRRiT program od 1 stycznia 2017 r. będzie miał charakter wyspecjalizowany – rekreacyjno-rozrywkowy związany ze stylem życia, rodziną, prowadzeniem domu i ogrodu.

Innymi słowy od 1 stycznia 2017 r. w przypadku TVN METEO ACTIVE nastąpi zmiana zawartości programowej, a emitowane treści będą zbieżne z tymi, które prezentuje HGTV.

W praktyce oznacza to, że 7 stycznia 2017 r. nastąpi wyłącznie zmiana nazwy z TVN Meteo Active na HGTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wyłącznie zmiana nazwy.Zawartość też się zmieni.

 

Zgadzam się z Tobą, ale zwróć uwagę, że zmiana zawartości nastąpi jeszcze w okresie gdy będzie nadawał TVN METEO ACTIVE (czyli 1 stycznia 2017 r.). Natomiast tydzień później nastąpi wyłącznie zmiana nazwy kanału, którego zawartość programowa będzie zbieżna z tą oferowaną przez TVN METEO ACTIVE od 1 stycznia 2017 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie łatwiej jest Ci zerknąć do własnej umowy o świadczenie usług i sprawdzić czy w Rozdziale VII umowy nie masz zapisu, z którego wynika, że przyjąłeś do wiadomości, że niektóre kanały są świadczone na podstawie Regulaminu rozdział V, ust. 1 tj. promocyjnie, a udostępnienie i wycofanie takiego kanału nie wymaga poinformowania ani uzyskania zgody Abonenta i nie stanowi zmiany Umowy ?

 

W mojej umowie jest taki oto zapis:

 

2. Abonent przyjął do wiadomości, iż kanały: MTV Rocks, VH1, Kino Polska Muzyka, Trace Urban, VIVA POLSKA, Discovery Historia, Baby TV,
Cbeebies, ORANGE SPORT, TTV, Sportklub, TNT, Travel Channel, Extreme Sports, CBS Drama, CBS Reality, CBS Action, CBS Europa, Zest TV,
Motowizja, Stopklatka TV, Kino Polska, BBC HD, Polsat Sport News, Polsat News 2, CI Polsat, Filmbox, TV 6, Superstacja, TV Republika,
cartoon Network, Boomerang, CNN, Eleven Sports, WELLBEING NETWORK, TVN Meteo Active oraz Kolekcja nc+go TV Dzieci, są świadczone
na podstawie Regulaminu rozdział V, ust. 1 tj. promocyjnie, udostępnienie i wycofanie takiego kanału nie wymaga poinformowania ani
uzyskania zgody Abonenta i nie stanowi zmiany Umowy.

Edytowane przez Marcin_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli masz taki zapis w umowie to nie wypowiesz umowy przy najbliższej okazji. Nie wiem ile jeszcze Ci zostało okresu minimalnego kontraktu, ale może pomyśl o cesji umowy. Wrzuć ogłoszenie na znany portal z darmowymi ogłoszeniami, na zachętę zaproponuj uregulowanie opłat za najbliższe 2-3 miesiące i może znajdziesz osobę chętną do przejęcia umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poszło wypowiedzenie- TVN Meteo- gwarantowany w umowie. Czekam na odpowiedz. Napisze jak będę miał informacje z NC+

Ale jak chcesz wypowiedzieć umowę, skoro TVN Meteo Active w dalszym ciągu nadaje?. Odrzucą ci to wypowiedzenie. Wypowiedzieć można dopiero, gdy kanał zniknie/zostanie wyłączony. Poza tym nie wiem, czy i tak będą uznawać wypowiedzenia, skoro to rebranding.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja umowa z grudnia 2015.

Na infolinii potwierdzili gwarantowany Meteo, a dla potwierdzenia zmiany Meteo:

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/maciej-maciejowski-hgtv-ma-zdecydowanie-poprawic-wyniki-tvn-meteo-active-netflix-nie-jest-konkurencja-dla-playera-wywiad

Jak pisałem wcześniej, nie mam czasu oglądać TV, a cena za abonament jest już dawno niewarta zawartości kanałów. Tym bardziej ze choćby w sporcie tracą kolejne prawa, a ja sobie nie przypominam, żeby to jakoś zrekompensowali dla abonentów. A w czasach darmowej naziemnej TV mam w końcu wybór......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantowany dla niektórych kanał TVN Meteo kończy nadawanie 6 stycznia wiec skoro od 7 stycznia nie będzie dostępny a był gwarantowany to są jak najbardziej podstawy do rozwiązania umowy.Kwestia nazwy tego wydarzenia czyli rebranding,przemienienie,przemalowanie czy jak to chce sobie operator nazywać jest bez znaczenia.Gwarantowany kanał przestaje być dostępny.Ja to tak widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel

 

Napisz co masz dokładnie wpisane w umowie, bo jeśli masz klauzulę taką jak ta poniżej, a nie masz wyszczególnionego w tej formułce kanału TVN METEO ACTIVE, to sprawa jest oczywista.

 

Zapis jest następujący:

 

Abonent przyjął do wiadomości, iż kanały: (...) są świadczone na podstawie Regulaminu rozdział V, ust. 1 tj. promocyjnie, udostępnienie i wycofanie takiego kanału nie wymaga poinformowania ani uzyskania zgody Abonenta i nie stanowi zmiany Umowy.

 

O ile wycofanie danego kanału można rozumieć dwuznacznie w kontekście tzw. rebrandingu, o tyle zaprzestanie udostępniania konkretnego kanału przez operatora telewizji satelitarnej nie może budzić wątpliwości, więc nie za bardzo rozumiem, o co się obawiasz.

Wszystko zależy od tego, co masz w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już pisałem że nawet gdybym miał możliwość rezygnacji bym z niej nie skorzystał bo nie po to miesiąc temu przedłużyłem umowę by teraz ją rozwiązywać.Ja traktuję operatora poważnie i tego samego oczekuję.Jeśli przepis mówi że klientowi przysługuje możliwość rezygnacji jeśli znika dany kanał to operator powinien dać taką możliwość a nie szukać kruczków jak by tu "obejść" przepis i być sprytniejszym od abonenta.Jak abonent będzie zadowolony to nie będzie szukał na siłę możliwości rozwiązania umowy i wykorzystywał każdą nadarzającą się okazję.

 

Pewnie że przepis nie jest sprawiedliwy bo czasami operator nie ma wpływu na to że dany podmiot wycofuje kanał z dystrybucji ale jak pisałem zadowolony klient zostanie i wymyślanie gwarantowanych kanałów nie będzie potrzebne.


Ale klient podpisuje umowę na dostęp do kanału, a nie ofertę programową w nim zawartą.

To teraz dowaliłeś.Zawartość kanału jest nieistotna wg Ciebie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...