Skocz do zawartości

Migracja z Cyfry + do platformy CANAL+


Mr. Brooks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Mam pytanie do Szanownych użytkowników, interesuje mnie za jakie pieniądze mogę dostać pakiet Universe z dodatkowym paczką wszystkich kanałów C+, MR oraz dwoma dekoderami w tym jeden Pace PVR, drugi własny. Interesuje mnie umowa na 12 lub 18 miesięcy oczywiście migracja z C+, z pakietu Optimum.

Z góry dziękuje za informację.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przedstawię moją sytuację: umowa skończyła mi się w maju, do tego czasu nie dostałem satysfakcjonującej oferty, tzn. Universe + 6C+ + MR. Jedynie była goła Platyna za 90 zł. Umowa się skończyła, sygnał mi wyłączyli, stwierdziłem, że przed oddaniem dekodera tam zadzwonię. Trafiłem na bardzo konkretnego konsultanta. Jako że przed migracją nie miałem multiroomu, to zamiast wpadać w drożyznę związaną z multiroomem na adb, to że on wznowi mi umowę, ja następnego dnia pójdę do punktu nc i wezmę drugą kartę do multiroomu (ponieważ wcześniej nie miałem w ogóle multiroomu) i następnego dnia zawrzemy aneks na Silver + opcja canal plus platinum za 69 zł, do tego multiroom za 0 zł i dekoder za 0 zł. Wiem, że są tu osoby, które wyrwały to taniej, ale ja i tak jestem bardzo zadowolony z takiej oferty. Uważam, że jest ona adekwatna do tego, co jest mi oferowane. Wniosek jest jeden: jeśli ci zależy bardzo na tej platformie, to dzwoń, aż trafisz na konkretnego konsultanta, który ogarnia temat. Ten mi nawet opowiadał, że do tego multiroomu nie muszę brać od nich dekodera tylko moge sobie np. Arrivę albo Fergusona kupić. Wszystko załatwione bardzo sprawnie. Wcześniej trafiałem na takich, którzy nic nie mogli i nie mieli dla mnie "innych" ofert. Jedyny mankament to umowa jedynie na 12 miesięcy, ale to chyba standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Umowe z cyfrą mam do konca czerwca, pakiet kompakt hd wypowiedzenie wysłałem w maju, wczoraj dzwonili z ofertą niby podobnej do tej która posiadam comfort+ zapytałem o paczke c+, tak doda do tego wtedy bedzie w sumie 65zł. Mnie interesuje universe z paczka c+, poinformowal mnie ze to juz wtedy bedzie pakiet platinum za 99zł. Powiedziałem ze poczekam jeszcze mam trzy tygodnie uwowy moze bedzie jeszcze cos w promocji, konsultant ze juz nie bedzie nic, zapisal w systemie ze ja nie przyjmuje juz zadnych ofert od nich i po rozmowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości to 64 zł. Sama mam taki sam pakiet i nie narzekam. Jedynie dwa minusy - brak pozostałych kanałów z paczki C+, czyli np. Domo, Planete, Ale kino, Mini Mini, a drugi to brak dostępu do oferty C+na życzenie. Ta dostępna jest dopiero od pakietu za 99 zł.

Na pierwszy podpunkt złożyłam reklamację, gdyż konsultant przy przedłużaniu umowy o tym nie poinformował. Potem okazło się, że ww pakiet zawierający te dodatkowe kanały kosztuje 15 zł (u jednego), a u drugiego , nastepnego dnia kosztował 10 zł. Brakuje też możliwości samodzielnego dokładania opcji w ICA, przez komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą sytuacje jak @Gregor78 i po ostatnim telefonie też nie byłem zadowolony z warunków proponowanych przez konsultanta,dlatego kazałem mu zadzwonić jak będzie jakaś konkretna oferta i się zgodził.Ale dotychczas nie oddzwonił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do tego, czy, a raczej kiedy, nc+ wymusi wymianę dekoderów.

 

1. Jeśli prawdą jest, że prace nad aktualizacją oprogramowania do Pace'a obejmują również możliwość obsługi usług dodatkowych, to okres panowania Cameleonów może być stosunkowo długi.

2. Ilość posiadanych przez nc+ dekoderów ADB jest na tyle mała, że w chwili obecnej wymiana sprzętu jest nierealna. Nie wiem, jaka była dynamika ilości abonentów n i kiedy nastąpiło nasycenie, ale zaopatrzenie 1,5 mln abonentów w nowy sprzęt nie jest realne w ciągu najbliższego czasu. Na przygotowanie do fuzji mieli już sporo czasu, a nie zdążyli.

3. W dłuższej perspektywie utrzymywanie dwoch systemów kodowania jest niecelowe. Nie wiem, jak to wygląda od striny kosztów, inaczej mówiąc, czy opłaty są od abonenta, czy od transpondera. Ale tak, czy inaczej, są to koszty.

4. Unifikacja sprzętowa, to dla operatora same zalety. Nie ma problemu, co powiedzieć klientowi, gdy coś mu nie działa. Z drugiej strony, jak abonent posiada własny sprzęt, to latwo go spławić argumentem, że to pewnie wina sprzętu.

 

Osobiście uważam, że gdyby abonenci byli bardziej świadomi, wymagaliby obslugi własnego sprzętu. W przeciwnym przypadku, za cenę względnej wygody, płacą koniecznością dzierżawy. 20 zł miesięcznie daje w skali roku 240 zl. Za niewiele więcej można już kupić dekoder HD.

 

Ciekawe, co na to wszystko producenci sprzętu satelitarnego. Jak tak dalej pójdzie, to przyszlość takiego sprzetu na naszym rynku staje pod poważnym znakiem zapytania.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmigrowałem dwa dni temu do nc+ i miałem mieć Canal+ Silver za 69zł/miesiąc + HBO 3 miesiące gratis, a w ica w zakładce moja oferta pokazuje mi:

 

CANAL+ Silver109zł

 

opcje dodatkowe:

BEZPŁATNE UŻYTKOWANIE0zł

HBO25zł

 

Mam do nich dzwonić czy tak jest prawidłowo i na rachunku będzie niższa kwota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmigrowałem dwa dni temu do nc+ i miałem mieć Canal+ Silver za 69zł/miesiąc + HBO 3 miesiące gratis, a w ica w zakładce moja oferta pokazuje mi:

 

CANAL+ Silver109zł

 

opcje dodatkowe:

BEZPŁATNE UŻYTKOWANIE0zł

HBO25zł

 

Mam do nich dzwonić czy tak jest prawidłowo i na rachunku będzie niższa kwota?

Dzwoń do nich, bo te knury chcą Cię wyryćkać bez wazeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmigrowałem dwa dni temu do nc+ i miałem mieć Canal+ Silver za 69zł/miesiąc + HBO 3 miesiące gratis, a w ica w zakładce moja oferta pokazuje mi:

 

CANAL+ Silver109zł

 

opcje dodatkowe:

BEZPŁATNE UŻYTKOWANIE0zł

HBO25zł

 

Mam do nich dzwonić czy tak jest prawidłowo i na rachunku będzie niższa kwota?

Spokojnie wszystko jest w porządku, to są ceny pakietu i opcji bez przyznanych rabatow, tak ma każdy w ICA

Najważniejsze jest jakie masz saldo do zapłaty bo to jest rzeczywista kwota jaką bedziesz płacił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmigrowałem dwa dni temu do nc+ i miałem mieć Canal+ Silver za 69zł/miesiąc + HBO 3 miesiące gratis, a w ica w zakładce moja oferta pokazuje mi:

 

CANAL+ Silver109zł

 

opcje dodatkowe:

BEZPŁATNE UŻYTKOWANIE0zł

HBO25zł

 

Mam do nich dzwonić czy tak jest prawidłowo i na rachunku będzie niższa kwota?

Spokojnie wszystko jest w porządku, to są ceny pakietu i opcji bez przyznanych rabatow, tak ma każdy w ICA

Najważniejsze jest jakie masz saldo do zapłaty bo to jest rzeczywista kwota jaką bedziesz płacił

 

a powiedzcie mi jeszcze taką rzecz bo to ojciec z nimi gadał i teraz nie wiem czy mam pakiet Canal+ Silver (tylko z C+ Family 1 i 2) czy z całym pakietem Canal+ ? Można to jakoś sprawdzić? Obecnie mam dostęp do całego pakietu Canal+, bo tak miałem w Cyfrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie bo on już ma w pakiecie 2 kanały canal+, a CANAL+PLATINUM OP odnosi sie chyba do 6xc+

Ktos tu pisał ze ma pakiet silver z cala paczka c+, i w ICA widnieje jak się nie myle CANAL+ FILM I PREMIERE

 

@mars19, zastanawia mnie co oznacza to "bezpłatne uzytkowanie-0zł", czego to dotyczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArtS007, zgadzam się z tym co napisałeś,ale lepiej nie wypowiadać się głośno na ten temat,bo zaraz cię zjedzą zwolenincy innej teori ;)

Dzięki :smile:

 

Moje przemyślenia są oczywiście oparte na przesłankach ogólnie dostępnych To po prostu moja prywatna ocena sytuacji i próba prognozowania na przyszłość, która może, ale nie musi się spełnić.

 

Po cichu liczę, ze wariant z cameleonami pożyje możliwie jak najdłużej. W międzyczasie doczekamy się być może usług typu Netflix. Przy takim wariancie, z mojego punktu widzenia, będę mógł spokojnie zrezygnować z telewizji, która i tak jest dla mnie przede wszystkim źródłem seriali i (czasami) filmów.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 maja zmigrowalem telefonicznie do nc (z pakietu opitumum z mr na silver + wszystkie c+ i mr-64 zl ) - i do dzis nie dostalem papierowej umowy

ile sie czeka/ktos dostal wczesniej ?

 

druga sprawa-w ica wyswietla mi sie c+silver + opcja dodatkowa mr-bez opcji dodatkowej platinum a odbieram normalnie WSZYSTKIE 6c+-dzwonilem 2 razy do duk i za kazdym razem innym kosultant przeczytal mi ,ze w systemie mam opcje platinum ale w ica nie bedzie mi sie wystwietlac

co robic? nie reagowac(bo odbieram wszytskie c+) czy interweniowac bo w icy tego nie mam napisanego i jak za rok bede negocjowal nowa umowe to moge dostac goly silver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...