Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@baton znajomy kupił PIC16F628A i w Fergusonie Ariva 103 niestety nie działał z kartą Cameleon, bo czytnik był ustawiony na 6 MHz. Dopiero zmiana na taktowanie 3,57 MHz sprawiła, że to zadziałało.

 

Jednak wyszła druga sprawa mianowicie docelowo to urządzenie ma pracować w bezprzewodowym splitterze Smartwi, niestety ale nie chciało to ruszyć. Dziś posiedzę może coś się da z tym zrobić. Może też chodzi o taktowanie tego splittera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie co wam da zakup tego jak NC+ po 2019 roku wyłączy kodowanie Seca z satki przy swoich kanałach bo do tego dążą. Najpierw zblokować odbiór na własnym sprzęcie abonentom by ich zmusić do przesiadki na firmowy dekoder NC+ z szafy lub pobranie w najem dekodera od nich a potem kolejny krok wygasić możliwość z satki definitywnie odbioru kanałów poprzez różnego typu kombinacje. Myślicie że oni już nie wiedzą o Oscamach na FEDC i takich urządzeniach? Dla mnie to wyrzucanie w błoto kasy. Sama zmiana Oscamu w dekoderze na Linuxie to chwilę zajmuje i jest jeszcze opłacalna bo za nic nie płacisz tylko podmieniasz ale to drugie wyjście to kasa w błoto. :sad:

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniła właśnie do mnie Pani z nc+... Standardowa gadka dlaczego odłączam się od kontentu premium, bla bla bla, że będę żałował itd...

Powiedziała że absolutnie nie ma mowy że włączyli jakaś blokadę na mojej karcie, powinien dalej moc we własnym module oglądać tv. Sprawdzi z działem technicznym i oddzwoni. Zobaczymy.

 

Edit: no i zadzwoniła i powiedziała że dział techniczny potwierdził że nic z moją karta nie było robione. Akurat do 20/08 jestem na wakacjach więc nie sprawdzę.

 

Hm... dziś po wakacjach włożyłem kartę do modułu i działa... Tylko dlaczego dwa tygodnie temu nie działała, w salonie nc+ w ich dekoderze działała, po powrocie do domu dalej nie działała, a dziś działa?

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś panowie zboczyliście na wyspę piratów.

Obchodzenie standardowych zabezpieczeń operatora jest nielegalne. I nie ma tu znaczenia czy są to łatwe łatki czy przeprogramowanie dekodera do grubszych spraw.

Producenci legalnych płytek z PIC nie ogłaszają się z oprogramowaniem bo to kryminał. Ale jak to w Polsce mrugnięcie okiem jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika że nie rozumiesz słów których używasz - w którym miejscu twoim zdaniem zostały złamane zabezpieczenia? bo chyba nie to że przestało działać na "ferdku" i innych sprzętach jest znakiem tego że włączyli zabezpieczenia. Nikt w kartę ani sprzęt nie ingerował więc o jakie zabezpieczenia chodzi? :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim rozumowaniem nie dyskutuję. Bo nie ma z czym.Wejście do cudzego domu zamkniętego na haczyk i takiego zamkniętego na 10 kłódek niczego nie zmienia. Włamanie.

A co powiesz na taką sprawę; Kupuję legalną płytkę z pic, ładuję pokątnie zdobyty wsad i już mam bloker, który jak wiadomo pozwala okradać nadawcę.

W coś ingeruję, coś zmieniam w urządzeniach operatora? Nie. . Działam legalnie? No, wg Ciebie jak najbardziej.

Śliskość ostatnich wywodów pod rozwagę administracji.

Edytowane przez edwardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że jeśli ktoś posiada samą kartę, ogląda na własnym sprzęcie oczywiście za zgodą operatora klientowi został udostepniona sama karta to twoim zdaniem łamie zabezpieczenia. Z takim twoim rozumowaniem to faktycznie nie ma o czym pisać, bo każdy kto nie posiada dekodera od operatora tylko samą kartę jest twoim zdaniem złodziejem, bo według Ciebie złamał zabezpieczenia, to kompletna bzdura. Jeszcze raz Ci napisze operator udostępniając klientowi tylko kartę jednoczesnie zgodził się na to aby klient mógł oglądać na własnym sprzęcie opłacając taki sam abonament jak inni którzy posiadają sprzęt operatora. A to na czym sobie ktoś ogląda to jego sprawa, ważne że korzysta w taki sam sposób jak Ci co mają sprzęt od operatora. Jeżeli by to było nielegalne operator by nie dawał mozliwosci oglądania na własnym sprzęcie. Więc jak masz pretensje to żal się operatorowi że taką możliwość daje. Ja nie oglądam tv, bo nie mam na to czasu, a za reklamy płacił nie będę stąd też nie korzystam z usług z żadnego z operatorów, bo uważam że nie warto co nie znaczy że nie wiem jak to wygląda od strony technicznej. Administracją mnie straszyć nie musisz, z resztą to co napisałem jest zgodne z prawdą i legalne.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Taak, natomiast nc+ zachowuje się w pełni profesjonalnie i legalnie wydane karty blokuje swoim abonentom. Jakoś oni nie mają skrupułów, a za wszystko płacimy my im a nie oni nam, to kto jest tym złodziejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edwardo

Ta "płytka" nie jest sprzedawana z wsadem ,kupujący może sam wgrać czego potrzebuje . Ten bloker może dostać wsad który blokuje EMM-y G (global) ,które nC+ wysyła masowo na karty od początku roku . EMM-y G mogą powodować problemy z uprawnieniami dla starszych kart po Cyfrze+ ,zwłaszcza dla CAID  0100:000068, w "niezależnych" tunerach z fabrycznym softem . To też według Ciebie jest nielegalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spektrum problemu jest dokładnie opisane w wątku. Ja poruszyłem jedynie kwestię formalną, etyczną.

I nie dlatego, ze mi się to podoba/nie podoba a  dlatego, ze ponoć to forum nie popiera piractwa.I tu nie chodzi o zakres ale sam fakt wystąpienia.

Absolutnie nikogo nie krytykuję, nie szufladkuję. Nazywam tylko problem. 

Jeśli ktoś wkłada kartę do czegoś co powoduje inne działanie niż zakłada operator to chyba ma nazwę?

@marekpolek  Jeśli to koliduje z prawami umownymi klienta to rzeczywiście jest powód do reklamacji. Mam na myśli umowy, w których wydano same karty i umowa gwarantuje, ze będą działać w dowolnym sprzecie. Takich umów jest jak na lekarstwo. Reszta niech przeczyta swą umowę. Dorabianie ideologi i poszukiwanie usprawiedliwienia.. Bardzo relatywistyczne. i nie powazne.

Co do  @tomek6680t....o to zapytaj nc+ lub np. pana Mr.Orbitę. Ja Cię nie oceniam

  Edytowane przez edwardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli ktoś wkłada kartę do czegoś co powoduje inne działanie niż zakłada operator to chyba ma nazwę?

 

 

 

Jakie inne działanie - opłacam legalnie abonament - oglądam z takiej karty tylko to na co mi operator przesłał uprawnienia.

 

To że ktoś korzysta z innego dekodera bo mu po prostu wygodniej i łatwiej.

Do tego jeszcze jak ktoś ma dostęp do legalnej oferty innych operatorów sat to dla niego wygodniejsze,

 

Jak sobie wyobrażasz że ktoś ma np:

NC+

HD+

Fransat

Tuvisat

MTV

HD Austria

XtraTV

Joyne

Skylink

 

to co ma wieżę sobie budować z dekoderów i cały regał zastawiać dekoderami które działają lepiej albo gorzej.

 

Nie wspominając o zużyciu prądu - wydzielanym cieple itp.

Ciągłe wyciąganie - wkładanie modułów CI/CI+ do dekodera też powoduje jego szybsze zużycie i uszkodzenie. Także uszkodzenie dekodera sat z którego się korzysta.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edwardo na wstępie zaznaczę, problem mnie osobiście nie dotyczy. Rozwiązałem umowę i oddałem Cameleony jakiś rok remu.

 

Postanowiłem zabrać głos ponieważ zaintrygowała mnie twoja opinia. Jeżeli możesz, to spróbuj rozwinąć kontrargumentując poniższe.

 

Operator udostępnia karty do odbioru na własnym sprzęcie. I to jest zgodne z regulaminem i jest oczywiste.

Operator nie gwarantuje prawidłowego odbioru na własnym sprzęcie. I to także jest zgodne z regulaminem i jest oczywiste.

Operator zastrzega jakiekolwiek modyfikacje udostępnionego sprzętu ( w tym przypadku karty ).

I to także jest zgodne z regulaminem i jest oczywiste.

 

Ale nigdzie nie zastrzega typu własnego sprzętu, także nie zastrzega typu softu jaki abo może mieć we własnym sprzęcie.

 

Jeżeli abo spełnia wszelkie zastrzeżenia i ma własny sprzęt który umożliwia odbiór, gdzie Ty tu widzisz łamanie regulaminu i piractwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę popłynąłęś. Bo gdybym dodał , ze żaden operator w umowie nie zabrania używania własnego dekodera klienta.....np. przystosowanego do sharingu. To musiałbyś się zgodzić, ze nie ma takich zastrzeżeń w umowie. A jednak wszyscy kwalifikują sharing..jako nie legalny. i pewnie oburzyłbyś się, ze nadinterpretuję fakty.

I gdyby nie Wasze ego  to mój wpis byłby tylko delikatnym wtraceniem do dyskusji. Jednak podniosła się burza bo uważacie się za sprawiedliwych. Choć jesli rozmawia się na takim poziomie zorientowania w temacie to dość jasne, ze wiecie o co kaman.

To samo tyczy: dzielenia cameleona z przysłowiowym wujem, wywozu zestawów za granicę, używania patchowanych dekoderów czy blockerów.

Wszyscy wiemy, ze tak sie dzieje .

Nie mniej nic mi do tego jak kto użytkuje. Moim zdaniem takimi sprawami nie powinno się dyskutować/chwalić publicznie na forum, które odżegnuje się od kwestii ogólnie pojetego piractwa.

Był taki czas, ze brało się własnego fergusona do magika i CP sam się odnawiał na ekranie. Widzisz tu gdzieś piractwo? Może z tamtych czasów coś nam zostało mentalnie.

 

Nie wiem tylko dlaczego specjalnie zaciemniacie sprawę.

Sadzę, ze jeśli ktoś ma w umowie zagwarantowane działanie karty na dekoderze własnym to pewnie nikomu z tej grupy nia zablokowano karty.

A reszta nich nie udaje Greka. Nie macie zadnych gwarancji w umowie, operator ma prawo dysponować kartą...a obchodzenie zabezpieczeń to śliska sprawa.

Pewnie nikogo nie zastanawia, ze producenci wynalazków nie oferują sprzetu zaprogramowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

A ja mam właśnie własny sprzęt, płacę abonament regularnie i bez opóźnień, mam 2 x Cameleony i na tym moim sprzęcie oglądam to za co płacę. A co to za sprzęt to moja słodka tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Bo gdybym dodał , ze żaden operator w umowie nie zabrania używania własnego dekodera klienta.....np. przystosowanego do sharingu. To musiałbyś się zgodzić, ze nie ma takich zastrzeżeń w umowie. A jednak wszyscy kwalifikują sharing..jako nie legalny. i pewnie oburzyłbyś się, ze nadinterpretuję fakty.

Naginasz fakty. Nie jestem biegły w tych terminach, ale sharing to jest chyba udostępnianie sygnału a to już jest nielegalne.

Pisałem o uczciwym płaceniu abonamentu i oglądaniu na swoim własnym sprzęcie.

Był taki czas, ze brało się własnego fergusona do magika i CP sam się odnawiał na ekranie. Widzisz tu gdzieś piractwo? Może z tamtych czasów coś nam zostało mentalnie.

 

Nie bardzo wiem o czym piszesz. Ale domyślam się, że to było jakieś pominięcie systemów kodowania.

Czyli używanie bez oryginalnej karty i opłacana abonamentu. To w takim razie była zwykła kradzież.

 

Podając takie przykłady cały czas unikasz odpowiedzi. To jeszcze raz.

 

1.

Operator udostępnia same karty. Abo posiada własny sprzęt. Płaci uczciwie abonament.

Pojawiają się problemy z odbiorem, robi update softu i wszystko jest OK.

 

2.

Operator udostępnia same karty. Abo posiada własny sprzęt. Płaci uczciwie abonament.

Pojawiają się problemy z odbiorem, szuka w necie i znajduje info "zainstaluj to i to".

Instaluje i wszystko jest OK.

 

W obu przypadkach ludzie nie mają pojęcia o tym co się zdarzyło.

Płacą uczciwie abonament zgodnie z umową. Gdzie tu jest jakieś piractwo.

 

A Ty Kolego piszesz o jakimś dzieleniu z wujem czy wywożeniu za granicę.

I proszę nie pisz Wy ponieważ jak wspomniałem problem mnie nie dotyczy.

Ot tak, tylko z czystej ciekawości chcę zrozumieć twoją argumentację,

Edytowane przez equest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - operator sat chcę cię uwiązać do jego dedykowanego sprzętu po prostu.

Bo zawsze można coś jeszcze wcisnąć i wycisnąć dodatkowe pieniążki za np. VOD itp itd.

Co niektórym ludziom jest zbędne.

 

Na dzień dzisiejszy można podpisać umowę na sprzęt, który został odkupiony wcześniej od operatora i stał się twoją własnością.

Tu są jeszcze większe cyrki bo w razie awarii takiego sprzętu ( po gwarancji ) zostajesz z abonamentem do płacenia i nie ma na czym oglądać.

Oczywiście można taki uszkodzony sprzęt dać do naprawy na swój koszt i też będzie dalej działał.

Oczywiście jak się "łaskawie pokłonisz" to w formie reklamacji - pisma operator rozwiąże taką umowę i każe ci zawrzeć nową na sprzęcie użyczonym od niego.

Oczywiście odpowiednio za to kasując pieniążki :mrgreen:

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki czas, ze brało się własnego fergusona do magika i CP sam się odnawiał na ekranie. Widzisz tu gdzieś piractwo? Może z tamtych czasów coś nam zostało mentalnie.

 

Sadzę, ze jeśli ktoś ma w umowie zagwarantowane działanie karty na dekoderze własnym to pewnie nikomu z tej grupy nia zablokowano karty.

A reszta nich nie udaje Greka. Nie macie zadnych gwarancji w umowie, operator ma prawo dysponować kartą...a obchodzenie zabezpieczeń to śliska sprawa.

 

 

 

Troszkę w tym prawdy jest. Jak wiadomo i tu chyba się wszyscy zgodzą "prawda leży po środku". Łamanie zabezpieczeń to  jest piractwo tak samo jak dzielenie karty z np. wujem ,który mieszka 500 km. od nas. Szkopuł w tym ,że tu na forum (przynajmniej z opisu ) nikt nie łamie zabezpieczeń ,a to ,że używa jakiś "czytników " nic nie znaczy. Te "czytniki" blokują EMM-y G ,ale nie ingerują w kartę, co za tym idzie nie naruszają jej struktury. Oczywiście jest to ślizgi temat na granicy legalności i pytanie, czy ktoś kto opłaca legalnie abonament i stosuje takie rozwiązanie jest piratem, złodziejem ,czy jak to jeszcze nazwiemy?. Moim zdaniem nie jest piratem ,bo jednak nie złamał zabezpieczeń operatora, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i tu polega na śliskości tego tematu. Co do wspomnianego ferdka i "słoneczka" (CP) było coś takiego (chyba 2001-2005, nie jestem pewny w jakich dokładnie latach), gdzie po odpowiednim wgraniu odpowiedniego softu i kluczy "słoneczko" grało i była to jak najbardziej kradzież, tak samo jak słynne podbijanie pakietów CYFRY+ ,gdzie ktoś opłacał przykładowo abonament za 30 zł ,a miał full pakiet za powiedzmy 100 zł. Tylko tu nikt (powtarzam wynikającego z opisu tego forum) nie robi takich cyrków.

 

Pewnie nikogo nie zastanawia, ze producenci wynalazków nie oferują sprzetu zaprogramowanego.

Co do zaprogramowanego sprzętu to po pierwsze licencje, które kosztują np. za CI+ , system kodowania np. CONAX i tak dalej ,to kosztuje, a jeśli można ciąć koszty po co co za te patenty płacić, więc oficjalnie tuner jest "goły" ,a że użytkownik może coś tam wgrać to producenta już nie obchodzi. Po drugie wiadomo o co chodzi. Reasumując NC+ zmierza do parowania kart i nic z tym nikt nie zrobi. Trochę zboczyłem z tematu ,ale  proszę admina ,aby zostawił ten post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym jest trochę prawdy? Bo chyba nie w tym że ktoś miesza typowe piractwo jakie było kiedyś np. na fergusonach z legalnym korzystaniem z karty udostępnionej przez operatora. Świadczy to o tym że nie rozróżnia tych pojęć i pisze jakieś swoje wywody.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy rozróżnić czyn zabroniony (popularnie piractwo) od tego co operator by sobie życzył czy nawet ew. złamania regulaminu.

Jeśli płacimy abonament - czyli należymy do tzw. zamkniętej grupy odbiorców - to nie łamiemy prawa (przynajmniej karnego) i możemy odbierać sobie na czym chcemy tunery/przelotki - oczywiście nie wolno nam udostępniać tego nikomu spoza zamkniętej grupy odbiorców

Jeśli nawet coś nie było by dopuszczone czy wręcz było by zabronione w regulaminie - to w najwyższym razie złamiemy ten regulamin - naszą cywilną umowę z operatorem - i ew. konsekwencje mogą być tylko z odpowiedzialności cywilnej

NC+ czy inna platforma nie może na szczęście decydować co jest legalne a co nie. Od tego są ustawy.

Edytowane przez baton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tail# dlatego napisałem :

 

Szkopuł w tym ,że tu na forum (przynajmniej z opisu ) nikt nie łamie zabezpieczeń ,a to ,że używa jakiś "czytników " nic nie znaczy. Te "czytniki" blokują EMM-y G ,ale nie ingerują w kartę, co za tym idzie nie naruszają jej struktury. Oczywiście jest to ślizgi temat na granicy legalności i pytanie, czy ktoś kto opłaca legalnie abonament i stosuje takie rozwiązanie jest piratem, złodziejem ,czy jak to jeszcze nazwiemy?. Moim zdaniem nie jest piratem ,bo jednak nie złamał zabezpieczeń operatora, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i tu polega na śliskości tego tematu.

Nie kieruje uwagi do Ciebie, czy innych osób ,którzy korzystają z tych rozwiązań, a jedynie przedstawiam swój pogląd na tą sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Szkopuł w tym ,że tu na forum (przynajmniej z opisu ) nikt nie łamie zabezpieczeń ,a to ,że używa jakiś "czytników " nic nie znaczy...

 

To ja tak pokrótce przedstawię swój pogląd na sprawę.

 

Żyjemy w czasach gdy ciągle nasze urządzenia wymagają jakiś update`ów softu. Tv, odtwarzacze BR a nawet piekarniki. 

Tabletów, laptopów czy smartfonów to już nawet nie warto wspominać. Jeżeli pojawiają się jakieś problemy z pracą urządzenia,

to co robimy jako pierwsze? Sprawdzamy czy jest jakiś aktualny soft. Lub szukamy rozwiązania w necie, gdzie jakiś "gostek"

napisał poradę co i jak zrobić.

 

W tym przypadku, jeżeli operator udostępnia same karty, abonenci znając regulamin i wiedząc o niegwarantowanym odbiorze

radzą sobie jak mogą. Oczywiście nie mając bladego pojęcia o zmianach jakie zaszły w ich karcie.

 

Czym innym była by sytuacje gdyby operator rozesłał info do abonentów, coś w stylu.

- W związku z koniecznością wzmocnienia zabezpieczeń treści multimedialnych, zmuszeni jesteśmy wprowadzić zmiany 

które mogą spowodować utrudnienia odbioru. Jeżeli takowe pojawią się prosimy o kontakt. Jesteśmy gotowi bezpłatnie

udostępnić Państwu wybrany sprzęt ( moduł CI+, tuner ) aby wywiązać się z zawartej umowy.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek próby obchodzenia nowych zabezpieczeń są łamaniem prawa artykuł ... i ... i...-

 

To my czytający to forum wiemy o jakichś zmianach wprowadzanych w kartach.

Ale przeciętny abo nie ma o tym pojęcia jak już wspomniałem powyżej.

I trudno go winić jak stara się zagwarantować sobie odbiór, którego nie gwarantuje mu operator.

Oczywiście postępując zgodnie z prawem i regulaminem.

Edytowane przez equest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak pokrótce przedstawię swój pogląd na sprawę.

 

Żyjemy w czasach gdy ciągle nasze urządzenia wymagają jakiś update`ów softu. Tv, odtwarzacze BR a nawet piekarniki. 

Tabletów, laptopów czy smartfonów to już nawet nie warto wspominać. Jeżeli pojawiają się jakieś problemy z pracą urządzenia,

to co robimy jako pierwsze? Sprawdzamy czy jest jakiś aktualny soft. Lub szukamy rozwiązania w necie, gdzie jakiś "gostek"

napisał poradę co i jak zrobić.

 

W tym przypadku, jeżeli operator udostępnia same karty, abonenci znając regulamin i wiedząc o niegwarantowanym odbiorze

radzą sobie jak mogą. Oczywiście nie mając bladego pojęcia o zmianach jakie zaszły w ich karcie.

 

Czym innym była by sytuacje gdyby operator rozesłał info do abonentów, coś w stylu.

- W związku z koniecznością wzmocnienia zabezpieczeń treści multimedialnych, zmuszeni jesteśmy wprowadzić zmiany 

które mogą spowodować utrudnienia odbioru. Jeżeli takowe pojawią się prosimy o kontakt. Jesteśmy gotowi bezpłatnie

udostępnić Państwu wybrany sprzęt ( moduł CI+, tuner ) aby wywiązać się z zawartej umowy.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek próby obchodzenia nowych zabezpieczeń są łamaniem prawa artykuł ... i ... i...-

 

To my czytający to forum wiemy o jakichś zmianach wprowadzanych w kartach.

Ale przeciętny abo nie ma o tym pojęcia jak już wspomniałem powyżej.

I trudno go winić jak stara się zagwarantować sobie odbiór, którego nie gwarantuje mu operator.

Oczywiście postępując zgodnie z prawem i regulaminem.

Dobrze by było.....ale to jest raczej niemożliwe

 

Ja nowa umowę podpisałem w Marcu na 24 miesiące, mieszkam w Anglii już dosyć długo nie będę obwijał kota ogonem....

 

Chce własnie zakupić TV 4K bo jakby nie było mam dwa kanały UHD w pakiecie które mogę odbierać niestety mam kartę Cameleon i po rozmowie z konsultantka i konsultantem jedynie co mogę zrobić to wymienić kartę i wziąć w wynajem dekoder UHD na co się całkowicie nie zgadzam ponieważ nie będę płacić extra 15 złotych miesięcznie za sprzęt którym mogę oglądać tylko na jednym urządzeniu.

 

Jestem informatykiem z zawodu i odbieram NC+ przez komputer gdzie mam zainstalowana kartę twin DVB-S2 na sieci domowej używam Dreambox 500S który współpracuje z programem DVBLink i wysyła uprawnienia do oglądania danego programu. W tym oto Dreamboxie siedzi karta a NC+i mogę oglądać na każdym komputerze czy nawet tablecie w moim domu. Jeśli stracę ta funkcje to po prostu zrezygnuje i podziękuję NC+ za współprace.Nie uważam się za pirata nie interesuje mnie sharing itd zrobiłem i z konfigurowałem wszystko sam dla siebie i mojej rodziny żeby było łatwo i sprawnie. Jest wygodnie i tak własnie ma to wyglądać a sama NC+ powinna wspierać klienta a nie na odwrót!

 

Było nawet głośno ostatnio tutaj w Anglii ze gdzieś ktoś bardzo mądry emitował ligę angielska publicznie używając własnie abonamentu NC+ nie wiem czy ktoś z Was pamięta ale mecze rozgrywane o 15 tej czasu lokalnego nie były emitowane przez jakiś okres wiec możne własnie przez takie przekręty robią co robią ale to nie rozwiązanie i wcześniej czy później klient się odsunie i tyle z tego będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...