Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również nie pamiętam aby ówczesna cyfra+ miała w ofercie takie urządzenia. Co nie zmienia faktu że abonent decydujący się na dekoder operatora zobowiązany jest do umieszczenia karty operatora w czytniku.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ ma czyste ręce ponieważ nigdy nie oferował splitterów w swojej ofercie. Jednak, jak już pisano, wiele APS-ów sprzedawało je aż miło, łącznie z dekoderami niezależnymi. No i gimnastykować się muszą właśnie te APS-y.

Co do legalności podziału karty w obrębie jednego gospodarstwa to niektórych tu ponosi - nie widziałem żadnej prawnej opinii, która mówiłaby, że to łamanie prawa czy umowy z operatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w nc+ i wymieniłem mojego pace po nocnej aktualizacji z 162i (niby uszkodzony dysk) i dostałem nowy dekoder z softem 159 i działa :-D wszystko...poblokowalem autoaktualizacje jak pisaliście wcześniej i dodatkowo zmieniłem satelitę z hotbird na inną aby nie miał dostępu do aktualizacji i śmiga...

Edytowane przez tombik87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że abonent decydujący się na dekoder operatora zobowiązany jest do umieszczenia karty operatora w czytniku.

 

Przestań pisać takie androny bo jeszcze ktoś uwierzy.

Abonent może w ogóle nie korzystać z tego co zamówił, czyli wrzucić kartę do szuflady, może umieścić ją w dekoderze operatora albo może umieścić ją w swoim własnym, a dekoder od operatora wsadzić na pawlacz.

Nie może udostępniać sygnału poza swoje gospodarstwo domowe, w jego obrębie może robić to w dowolny sposób.

Musi płacić abonament przez cały okres gwarantowany, lub może zerwać umowę ponosząc tego koszty.

 

To tyle na temat praw i obowiązków abonenta w olbrzymim skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takiego założenia wychodzi operator. Jaki jest sens dzierżawy dekodera przez abonenta przy założeniu że nie będzie z niego korzystał? Skoro jest tak jak piszesz to dlaczego jest tyle żalu do operatora że zablokował dzielenie karty? W tym przypadku operator ma prawo wysłać oprogramowanie do dekodera jakie tam chce przy założeniu że włożona karta do czytnika nadal będzie działać. I tak też się stało.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na przykład ncplus dawała deki za zero zł i multiroom za zero złotych. Dużo ludzi wzięło zestaw, zniosło ich deki do piwnicy i korzystają tylko z ich kart. Mają do tego prawo.

 

 

Dlaczego się żalą?

Bo ludzi się żalą że im splitery nie działają, a to operator ma w d.... Operator odpowiada tylko za swój sprzęt, a ludzie się żalą, bo nie myślą.


W tym przypadku operator ma prawo wysłać oprogramowanie do dekodera jakie tam chce przy założeniu że włożona karta do czytnika nadal będzie działać. I tak też się stało.

 

Oczywiście że ma do tego prawo.


Jaki jest sens dzierżawy dekodera przez abonenta przy założeniu że nie będzie z niego korzystał?

 

Podpsywałeś umowę (bo na samą kartę nie możesz), bierzesz sprzęt za 5 zł / mc i miałeś Cameleona którego używasz w swoim deku. Całkowicie legalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

marekpolek jeśli zmienił Ci się sofcik w PACE to jest już po ptokach i nic z tym nie zrobisz. a co do karty cameleon to ona zawsze działała w systemie NAGRAVISION. SECA był kiedyś systemem kodowania ,ale po przejęciu przez NAGRAVISION jest tylko "tunelem". Jeśli nie złapała FEDC to bez problemu ją uruchomisz w innym tunerze np. fergusonie, a jeśli ma już FEDC to i też jest na to rada. Poczytaj kilka stron wcześniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Mam 2 x Cameleon:

1. W Pace z nowym softem przestawiła się na Nagrę. Jak przełożę ją do własnego tunera zgłasza się z Nagrą i nie działa.

2. We wlasnym tunerze działa nadal jako Seca. Gdybym ją włożył do Pace'a to też pewnie przestawiłaby się na Nagrę.

 

Czy to oznacza, że ta pierwsza karta z Pace ma FEDC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam własny dekoder Openbox AS4KCI do tego mam w czytniku kartę Cameleon po Cyfrze+ z kolei moja Mama ma Wifibox sparowany z kartą Cayman, jeżeli włożę moją kartę do dekodera Wifibox, a potem ponownie będę chciał umieścić kartę Cameleon w czytniku mojego dekodera to karta już nie ruszy??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekpolek

Jeśli w tym samym własnym sprzęcie obie karty zgłaszają się w różny sposób to wygląda na to że tak.

 

@satmaniak2000

Nie słyszałem o czymś takim żeby tego typu karta mogła być sparowana. Co chcesz osiągnąć przekładając kartę do wifiboxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań pisać takie androny bo jeszcze ktoś uwierzy.

Abonent może w ogóle nie korzystać z tego co zamówił, czyli wrzucić kartę do szuflady, może umieścić ją w dekoderze operatora albo może umieścić ją w swoim własnym, a dekoder od operatora wsadzić na pawlacz.

Nie może udostępniać sygnału poza swoje gospodarstwo domowe, w jego obrębie może robić to w dowolny sposób.

Musi płacić abonament przez cały okres gwarantowany, lub może zerwać umowę ponosząc tego koszty.

 

To tyle na temat praw i obowiązków abonenta w olbrzymim skrócie.

Nie w dowolny sposób, jedyną dozwoloną formą dzielenia sygnału o obrębie gospodarstwa domowego jest MR dostarczony przez operatora, spliter to już niestety złamanie regulaminu i naruszenie warunków umowy (można też to nazwać po imieniu: to niestety piractwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział VIII. Udostępnienie Sprzętu

1. Korzystanie z usług może odbywać się przy użyciu Sprzętu (lub także Zestawu antenowego) udostępnianego Abonentom przez Dostawcę usług na czas korzystania z usług w jakiejkolwiek formie prawnej bądź przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług. Zasadą jest korzystanie z

jednego Dekodera i jednego Odbiornika dla jednej Umowy, z zastrzeżeniem przypadków, gdy Abonent korzysta z Opcji dodatkowych umożliwiających korzystanie z więcej niż jednego Dekodera/Odbiornika, chyba że co innego wynika ze Szczegółowych Warunków, Warunków Promocji. Korzystanie z usług Dostawcy usług przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług może odbywać się wtedy, gdy Dostawca usług udostępnia ofertę

przewidującą możliwość wykorzystywania Sprzętu własnego Abonenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest dla Ciebie punkt który zabrania spliterów?

To nie mam więcej pytań... :facepalm:

 

Tytuł rozdziału -Udostępnienie sprzętu

Ten punkt określa jedynie że nie możesz otrzymać od nc+ więcej niż jeden dekoder do umowy, chyba że masz multiroom.

I tylko tyle.

 

EOD, dalsza dyskusja będzie już zupełnie jałowa. Jak pisałem, umiejętność czytania regulaminów jest wielka w narodzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział VIII. Udostępnienie Sprzętu

1. Korzystanie z usług może odbywać się przy użyciu Sprzętu (lub także Zestawu antenowego) udostępnianego Abonentom przez Dostawcę usług na czas korzystania z usług w jakiejkolwiek formie prawnej bądź przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług. Zasadą jest korzystanie z jednego Dekodera i jednego Odbiornika dla jednej Umowy, z zastrzeżeniem przypadków, gdy Abonent korzysta z Opcji dodatkowych umożliwiających korzystanie z więcej niż jednego Dekodera/Odbiornika, chyba że co innego wynika ze Szczegółowych Warunków, Warunków Promocji. Korzystanie z usług Dostawcy usług przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług może odbywać się wtedy, gdy Dostawca usług udostępnia ofertę przewidującą możliwość wykorzystywania Sprzętu własnego Abonenta.

 

 

Ten punkt regulaminu jest dość ciekawy :mrgreen:

 

Dekoder ADB5800 - BSKA - BSLA kupiony na własność z ofery NC+ Mix i podpisana na niego umowa na abonament.

Przełożenie karty do innego dekodera na przykład z linux - E2 w razie awarii dekodera ADB 5800 BSKA - BSLA.

Dekoder ADB5800 po gwarancji - NC+ nie wymieni na inny.

Przełożenie karty żeby oglądać ofertę za którą się płaci legalny abonament.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

A czy lekarstwem jest też włożenie karty do blokera/konwertera FEDC o czym mowa tu była wcześniej? Czy taka karta przez konwerter FEDC powróci w czytniku uniwersalnym do Seca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...