Skocz do zawartości

Narzekamy na platformę CANAL+


marioking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą EPG w Cyfrowym Polsacie jest na 4 dni, więc za dużo nie tracicie względem słonecznej platformy ;). Te krótkie 3-dniowe rozszerzone EPG dotyczy również dekoderów po Cyfrze? Kolega pyta a ja wolę się upewnić ;).

 

Potwierdza ktoś z Was odbiór MTV Hits z 10853/H? Ja na HD 6000 próbowałem wyszukać. Dane, wszystko poprawnie wpisane a wyskakuje po kilkunastu sekundach "Błąd podczas instalacji". Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akurat to spory problem bo planuję głównie nagrywanie seriali a teraz zostałem pozbawiony takiej podstawowej informacji jak numer odcinka. Polskie tytuły filmów też mi często niezbyt wiele mówią, a oryginalne tytuły też są dopiero w rozszerzonej wersji EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jest EPG żeby nie musieć dodatkowo korzystać z netu czy gazet z programem tv. No a skoro dostawca usług tv nie potrafi mi tego dostarczyć w odpowiedni sposób, to ja mogę zmienić dostawcę. Tym bardziej że to nie jest żadna nowość. Wcześniej mogłem z tego korzystać i korzystałem bez problemów, a nagle robi się z tego jakiś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym EPG to od dawna były jaja.

EPG MHW nie miało aż takich ograniczeń jakie wymuszają obecne tunery na rynku.

Ileś lat temu był fuzja z Wizja TV. Z tego powodu Cyfra+ słała dwa różne EPG - jedno z pełnym opisem ale w standardzie MHW.

Drugie było w standardzie DVB ale pod tunery Philipsa - a tam programiści założyli znaczne ograniczenie na treść opisu - standardowy z kanałów C+ z tamtego czasu nagłówek opisu w postaci tytułu, daty produkcji, reżysera, obsady przekraczał przydzielone miejsce na opis....

 

Przez pewien czas była taka dualność EPG. Ale coraz więcej pojawiało się tanich tunerów DVB. I tu znowu zonk. Wiele z nich mogło jedynie obsłużyć EPG na max 3 dni w przód (ale już nie z takim absurdalnym limitem na pojedyńczy opis). Przez dość długi czas Cyfra+ olewała te tunery ale właścicielom ich dało się wymusić dostarczania im treści EPG. Zaowocowało to powstaniem dubli kanałów - dubel ma podczepiony inny strumień EPG.

 

Imamy znowu powtórkę z rozrywki. Znowu jest kłopot z EPG. Znowu nadawca staje przed koniecznośći umieszczana dubli kanałów aby wszyscy byli zadowoleni.

Najmniej problemów jest ze sprzętem po byłej Cyfrze+ - EPG MHW ma się świetnie i jak na razie dostarcza najpełniejsze opisy. Kiedyś EPG MHW było łatwe do rozpoznania- używano tylko dużych liter ale jakiś czas temu zaniechano tego (zmiana narzędzia redakcyjnego?)

 

Jeśli problem z pamięcią EPG jest po stronie ADB to pokazuje jak dennym jest ich sprzęt. Zresztą pobieranie danych EPG z kanałów b. nki zawsze było jakieś problematyczne. No ale w n był sprzęt przecież nowej generacji :mrgreen: No ale czego się spodziewać po TVN/ITI?

 

Im szybciej zrezygnują z [beep]u ADB tym będzie lepiej dla abonentów.

Na szczęście mój dreambox z E2 preferuje EPG MHW i mam 7 dniowe pełne opisy - przynajmniej na części kanałów.

NC+ postawiła na złego konia - tj conax i ADB.

 

Kiedyś abonenci Cyfry+ mających własne tunery wymogli EPG dla swojego sprzętu. Czas (raczej po wyborach niestety....) powtórzyć i wymusić na nadawcy normalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej różnorakiego sprzętu tym więcej problemów.Nie wiem jak można chwalić EPG w MHW które nie dość że było pisane dużą nieczytelną czcionką (co widać w końcu się zmieniło) to było wolne jak muł.Załadowanie czegokolwiek czy wyszukanie trwa wieki.Po przesiadce ze sprzętów Cyfry na dekoder ADB zacząłem normalnie używać EPG bo w końcu się dało.Ciekawe że przez kilka lat istnienia N było wszystko dobrze a teraz nagle sprzęt ADB ma problemy z obsługą EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz. To zależy od sprzetu. Mi zawsze szybko epg wskakiwało,ale na prywatnym sprzęcie. Jak widać jednak ADB tak dobrze se nie radzi skoro tak zrobili. Mieli powód. Może następny krok to będzie zmiana softu tak,aby ten sprzęt zaczął czytać karty camela,a conax papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz. To zależy od sprzetu. Mi zawsze szybko epg wskakiwało,ale na prywatnym sprzęcie. Jak widać jednak ADB tak dobrze se nie radzi skoro tak zrobili. Mieli powód. Może następny krok to będzie zmiana softu tak,aby ten sprzęt zaczął czytać karty camela,a conax papa.

 

Nie opowiadaj bajek.Własny sprzęt miałem 10 lat temu i wiem jak działało EPG na Cyfrze.Przeważnie była aktualna i następna informacja.To było całe EPG.

Na ADB nigdy nie miałem problemów ani z szybkością ani z zawartością.

 

 

Ja na prawdę próbuje to ogarnąć i zrozumieć dlaczego tak robią z tym EPG i powiem wam odszedł kolejny argument aby przesiadać sie z sprzętu Cyfry+ HD/własnego na sprzęt ADB. Kurka zamiast do przodu to ''nc+'' coraz bardziej do tyłu ;-)

 

A jakim cudem na własnym sprzęcie będzie pełne EPG ?Przecież to operator decyduje o zawartości a nie sprzęt.No chyba że EPG w MHW pozostanie bez zmian ale nie każdy tuner to odczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...