Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Alf, zacznij myśleć realistycznie, przestań sam siebie oszukiwać i się rozpisywaćć D

 

W Polsce zainteresowanie SerieA jest małe, nie jest to w cale wina nc+, ale ogólnie taka jest prawda.

Myślę, że sugerowanie się słupkami oglądalności kanału premium, który faworyzuje jedne ligi kosztem drugich i który ma tak ograniczoną liczbę abonentów jest po prostu lekkomyślne.

 

Nakreślę ci jak wygląda sytuacja. Załóżmy, że jesteś fanem horrorów. Tylko, że takie kino pokazywane jest w paczce płatnych kanałów filmowych gdzie przeważają inne produkcje jak komedie, filmy sensacyjne, thrillery i dramaty itp. W miesiącu możesz liczyć na 6 nowych horrorów, to mało w porównaniu do 14 premier filmów komediowych, 14 sensacyjnych i 14 thrillerów. Oprócz tego sytuacja przedstawia się też tak, że w ofercie nie obejrzysz wszystkich najpopularniejszych horrorów jakie można było zobaczyć w kinach, w przeciwieństwie do komedii, thrillerów i filmów sensacyjnych.

 

Czy Ciebie i innych sympatyków horrorów taka oferta satysfakcjonuje? Opłaca się wydać dodatkową kasę za kanał, który nie spełnia w pełni Twoich oczekiwań, a który stawia zdecydowanie bardziej na inne produkcje? Taki kanał byłby prawdziwą gratką dla fanów komedii, ale czy byłby atrakcyjny dla fanów horrorów?

 

Z Serie A jest właśnie tak jak z tymi horrorami na załączonym wyżej przykładzie.

 

 

Ja wolę sobie włączyć LaLiga niż często nudna, Liga Włoską.

Jedno zdanie wystarczyło żebyś wyraził swoją stricte subiektywną opinię zaczynającą się od słowa Ja, a zakończoną stereotypem 'często nudna liga włoska'.

 

To sobie włączaj. Mnie np. nudzi gra Barcelony, która wymienia miliard podań do tyłu i w poprzek, a jej napastnik to permanentny nurek i boiskowy oszust:

IllustriousSpectacularKusimanse.gif

 

Wyłączając poprzedni przełomowy (?) sezon to La Liga jest ligą dwóch zespołów strzelających po 100 bramek w sezonie. To liga, gdzie praktycznie wszystko z góry jest ustalone na co ogromny wpływ ma patologiczny podział praw telewizyjnych co sprawia, że emocje gasną jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek. W zeszłym sezonie Atletico jakimś cudem po... 10 latach przełamało ten impas. Ile lat będziemy czekać na kolejne Atletico?

 

 

W dodatku w Polsce też jest stereotyp, w mojej opinii prawidłowy, że Liga Włoska jest nudna.

W Polsce jest też stereotyp, że Polacy nienawidzą Niemców, a więc skoro nienawidzą Niemców to całkowicie zwisa im niemiecka Bundesliga?

 

 

I jest, czasami sobie włączę mecz tejże ligi, gdyby nie komentatorzy, których nc+ ma fajnych (Polsat tez się, mam na mysli Lepe krory robi Puchar Włoch) to bym wyłączył po 10 minutach.

Aha, czyli stereotyp jakoby liga włoska była nudna uważasz wedle swojej opinii za prawidłowy, bo raz na jakiś czas obejrzysz jakiś mecz? Które te mecze tak Cię zanudziły? Jestem ciekaw...

 

Ja ostatnio wyczekując na mecz Milanu z Lazio skusiłem się na popołudnie z Bundesligą i... było to wyjątkowo leniwe popołudnie. Dziękuję niebiosom za Serie A, bo w przeciwnym wypadku zapewne nabrałbym się na drugi mecz z rzędu zakończony wynikiem bezbramkowym.

 

 

Zazwyczaj przyłączam w przerwie, piłka nożna to coś w stylu Premier League, Bundeslige, akcja za akcje, emocje, a przez wspomniane 45min to widzę jedynie często słabą murawę i podawanie piłki :P

Juventus - Milan

Milan - Juventus

Juventus - Inter

Inter - Juventus

Juventus - Napoli

Napoli - Juventus

Juventus - Roma

Roma - Juventus

Juventus - Lazio

Lazio - Juventus

Juventus - Fiorentina

Fiorentina - Juventus

Juventus - Torino

Torino - Juventus

Milan - Inter

Inter - Milan

Milan - Napoli

Napoli - Milan

Milan - Roma

Roma - Milan

Milan - Lazio

Lazio - Milan

Milan - Fiorentina

Fiorentina - Milan

Inter - Napoli

Napoli - Inter

Inter - Roma

Roma - Inter

Inter - Lazio

Lazio - Inter

Inter - Fiorentina

Fiorentina - Inter

Napoli - Roma

Roma - Napoli

Napoli - Lazio

Lazio - Napoli

Napoli - Fiorentina

Fiorentina - Napoli

Roma - Lazio

Lazio - Roma

Roma - Fiorentina

Fiorentina - Roma

Lazio - Fiorentina

Fiorentina - Lazio

 

^^przykładowe konfiguracje meczów, które zadają kłam twojej teorii o słabej murawie i podawaniu piłki.

 

Wystarczy tych 6,7 drużyn by mieć średnio 2-3 szlagiery na każdą kolejkę ligową. W tego typu meczach akcja za akcje, emocje są na porządku dziennym.

 

W lidze niemieckiej nigdy nie doszukałbyś się tak wielu hitów. W Niemczech na dzień dzisiejszy wielkim hitem są mecze z udziałem takich drużyn jak Schalke i Leverkusen, drużyn, które tak na dobrą sprawę w 50-letniej historii Bundesligi nigdy nie wygrały mistrzostwa Niemiec :lol2:

 

Zawsze gdy słyszę o meczu z udziałem Schalke jako wielkim szlagierze to zawsze mam przed oczami Romka Kołtonia, wielkiego znawcę Bundesligi, który doprowadza prawie do łez Tomka Hajto:

http://www.youtube.com/watch?v=JmhQlbZS ... be&t=5m25s

 

Nawet Roman wie, że Schalke to jakieś nieporozumienie gdy wymienia się ten klub obok Bayernu. Tam prawie nigdy nie grali topowi piłkarze od tego zacznijmy, więc jeśli wykluczymy Schalke to zostanie nam BVB (klub, który w mojej opinii zniży się do poziomu Schalke i Leverkusen gdy Klopp zwinie manatki), Bayern i Leverkusen. Bo reszta słaba. Przy czym Leverkusen to zawsze był klub tranzytowy. Klub z małego miasta, mający swoją politykę opartą na sprzedaży najlepszych graczy. Wolfsburg to drużyna bogata, ale stacjonująca na piłkarskiej prowincji, która nie za bardzo czuje ducha futbolu jak mawia Juskowiak. Borussia MG bazuje przeważnie na młodych chłopakach, a zasłużone firmy takie jak Werder i HSV cały czas dołują. Dołują strasznie.

 

Obraz Bundesligi jest dla mnie śmieszny. Śmieszny również przez pryzmat okienka transferowego.

 

We Włoszech mercato zawsze jest porywające nawet jeśli kluby nie wydają dużo na poszczególnych graczy, ale jeśli mówimy, że we Włoszech nie ma pieniędzy to co powiedzieć o Bundeslidze:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mo ... _transfers

http://en.wikipedia.org/wiki/World_foot ... fer_record

 

Ojojoj... jak dużo niemieckich flag :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się @Projekt Alf, nawet wyniki oglądalności pokazują, że Serie A jest daleko w tyle za ligą angielską, hiszpańską czy polską.

Już wam napisałem skąd się takie wyniki oglądalności wzięły i czym zostały podyktowane. Canal+ swoją postawą na takowe zapracował.

 

Kolejny przykład żebyś zrozumiał. Mieszkasz w internacie. Chodzisz z kolegą do wydawałoby się porządnej dość drogiej knajpy. Kolega zamawia zupę grzybową, która jest zawsze świeża i nalana do pełna. Kolega zawsze kończy obiad pojedzony i zadowolony. Ty dla odmiany zamawiasz pomidorową, bo grzybowej nie lubisz. Twój talerz zupy do połowy jest zawsze pusty, czasami zupa jest zimna, a czasami znajdujesz w niej włos. Canal+ względem Serie A jest jak ta kucharka, która serwuje Ci zupę pomidorową. Abonenci to ludzie, a ludzie są różni. Jedni zrezygnują z zupy pomidorowej i koniec końców zamówią grzybową, bo do pomidorowej się zrażą. Inni całkowicie zrezygnują z dalszego zamawiania zupy, bo za syf płacić nie będą, zaś zainteresowani zupą pomidorową wysłuchawszy negatywnych komentarzy na jej temat w ogóle nie przekroczą progu tejże knajpy. Wybiorą darmową stołówkę ulokowaną w internacie. Zupa pomidorowa może nie najwyższej jakości, ale zjadliwa tak jak streamy w internecie.

 

Nie przesadzajmy w nc+ masz trzy mecze Serie A, to jest mało?

4-5 w HD być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś mnóstwo meczów, myślisz że któryś z nich nie będzie emitowany, wątpię. Ja jeszcze pamiętam za N-ki Serie A miała oprawę, studio, ekspertów, ale oglądalności to nie zwiększyło. Odpływ gwiazd- przyznasz, że ma miejsce choćby ze względu na zarobki. Ostatnio wszedłem na polską stronę Juve- tam też narzekano na transfery, mimo że nie stracili żadnego z najważniejszych graczy, ale kto do nich dołączył- Morata? Sam nazwałeś go przereklamowanym. Ostatnia sprawa- myślisz, że Canal+ prywatny kanał premium, który opiera się na opłatach od abonentów, sam strzelał by sobie w kolano złośliwie i źle pokazując Serie A. W imię czego? Jakoś nie wierzę w takie spiskowe teorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Project_ALF, że meczów Serie A powinno być więcej na Canal+. Jednak nie można powiedzieć, że tak słabe wyniki oglądalności tej ligi są podyktowane polityką tej stacji. Większość meczów ligi włoskiej nie dorównuje do pięt pojedynkom z ligi angielskiej, niemieckiej czy hiszpańskiej. Gdy mam do wyboru mecz Milan-Genua, a Sevilla-Malaga to z pewnością wybiorę ten drugi. Jednak fanatycy Serie A też powinni mieć możliwość obejrzenia więcej meczów swojej ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś mnóstwo meczów, myślisz że któryś z nich nie będzie emitowany, wątpię.

W zeszłym sezonie kilku z nich nie pokazano.

 

Ja jeszcze pamiętam za N-ki Serie A miała oprawę, studio, ekspertów, ale oglądalności to nie zwiększyło.

To nie była oprawa. To był czarny pijar.

 

I to nie byli żadni eksperci tylko uczestnicy programu "Europa da się lubić"...

 

...więc nie dziw się, że oglądalności to nie zwiększyło. Jakbyś się czuł gdyby Stefan Muller z "M jak Miłość" pouczał Cię, że Bayern to potęga, a Borussia to zwykli oszuści? Tak mniej więcej to studio wyglądało.

 

Odpływ gwiazd- przyznasz, że ma miejsce choćby ze względu na zarobki.

Nie do końca. Na sprzedaż gwiazd największy wpływ mają dobre oferty. Dobry przykład to Abel Hernandez (gość który nie robił szału w Serie B), który trafił do Hull City za sumę 12 milionów euro (najwyższy transfer w historii "Tygrysów").

 

Dla przykładu kluby z Bundesligi swoich piłkarzy sprzedawać nie potrafią.

 

Ostatnia sprawa- myślisz, że Canal+ prywatny kanał premium, który opiera się na opłatach od abonentów, sam strzelał by sobie w kolano złośliwie i źle pokazując Serie A. W imię czego? Jakoś nie wierzę w takie spiskowe teorie.

A czy ja piszę o spiskowych teoriach? Piszę tylko, że niekompetencja Canal+ miała wpływ na negatywną sytuację tej ligi w polskich realiach praw telewizyjnych. W jaki sposób ta niekompetencja się objawiała już pisałem.

 

Problemem Serie A nie są tylko nudne mecze, bo owszem, zdarzają się czasem tragiczne spotkania, ale często jest tak, że jednak emocje w meczach są, tylko stare stadiony i korupcja. Spowodowała ona takie myślenie u nas w Polsce, że po co to oglądać skoro i tak wszystko jest ustawione.

Szlagiery ogląda się bardzo dobrze, nawet na starych stadionach zaś jeśli chodzi o korupcję to tutaj niewiedza, stereotypy i ignorancja Polaków niewątpliwie stanowią problem. Każdy ma taką wiedzę jakie źródło wybierze za stosowne.

 

Zresztą wyniki w pucharach i raczej exodus gwiazd niż ich przybywanie też oglądalności nie poprawiają. Gdyby jeszcze było więcej Polaków to może byłoby inaczej, ale oprócz Glika nikt regularnie tam nie gra.

Z tymi gwiazdami to jest tak jak pisałem Arkonowi w temacie transferów... exodus gwiazd nie stanowi większego problemu, bo Serie A w ostatnich latach w pół roku potrafiło wykreować kolejne gwiazdy jak: Alexis Sanchez czy Kevin Strootman. Takich przykładów jest na pęczki. Co do wyników w europejskich pucharach to włoskie kluby od 2007 roku wygrały tyle samo pucharów Ligi Mistrzów co reprezentanci Premier League i żeby było śmiesznie to bezpośrednie konfrontacje klubów włoskich i angielskich w tych rozgrywkach od 2007 roku są niemal na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto tak słodzi o lidze Włoskiej i krytykuje LA Liga że wszystko jest ustalone to chyba patrzy tylko albo na skróty albo na wyniki

 

czyli ze 2-4 Sociead z Los Blancos sam się ustalił

 

i to że Juventus za ustawianie meczy zostało zdegradowane do 2 ligi świadczy o wielu sprawach

 

Pomijam już przepaść w płacach średnia zarobków w tej lidze najwyższe stawki to poniżej 5mln polecam sprawdzić jaki cennik jest w Bundeslidze notabene w której studio na stadionie nadal jest transmitowane w SD .

 

Przez ostatnie 3-4 lata kluby z Hiszpanii/Portugali przejęły całkowicie rozgrywki w Europie a z Włoskich to nawet z grupy nic nie wychodziło.

 

Włoskie Cantenaccio ile razy widziałem mecze na 1-0 przez niemal cały sezon.

 

Tomasz Lipiński to chyba jedynak który ma coś do powiedzenia o Calcio a w czasach N to było 2 włochów i jednak Hiszpanka podczas magazynów z danej ligi.

 

Pomijam już totalny odlot pilkarzy z Serie A do Ligue A ktoś pamięta jak PSG posprzątało z Milanu Ibre Silve? a sam Mario Balotelli mówił że 2 letni powrót do Włoch był błędem

 

Osobiście ligi angielskiej także nie lubie bo maja tragiczny % skuteczności stały styl [ tzw na[beep]zielaczka z dystansu] ale jeśli miałbym wybierać miedzy UK a IT to wybieram UK bez 2 zdań ani w UK ani w Italii nie ma techniki ale UK nie nudzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób/urządzeń może jednocześnie wejść na jedno konto na canal sport online? Na starej cyfrze pod koniec mogły logować się dwie, kiedyś natomiast tylko jedna, ale to we wcześniejszej fazie.

 

Aplikację mobilną można zainstalować na większej ilości urządzeń: będzie można na nich korzystać ze wszystkich funkcji serwisu za wyjątkiem oglądania materiałów wideo. Zalogować będzie się można tylko na te dwa urządzenia, które w danym momencie są przypisane do konta.

 

Na stronie znalazłem coś takiego, tylko że ja pytam o dostęp zwykły na komputerze, a nie mobilny. Jak nie wyloguję u siebie w domu i włączę u kogoś innego celem obejrzenia meczu czy jakiejś treści to... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek, 16.09:

20:00, 22:45 | Canal+Sport, nSport+ | Studio Ligi Mistrzów (Krzysztof Marciniak - Rafal Wolski, goście: Michal Pol, Grzegorz Mielcarski, Piotr Salak {Prasa, internet})

20:40 | Canal+Sport | Dortmund - Arsenal (Marcin Rosłoń - Maciej Murawski z Signal Iduna Park)

20:40 | Canal+Family | Real Madryt - Basel (Piotr Laboga - Leszek Orłowski)

20:40 | Canal+Family2 | Olympiacos - Atletico Madryt (Adam Marchliński - Wojciech Jagoda)

20:40 | nSport+ | Liverpool - Ludogorets (Edward Durda - Rafal Nahorny)

'Czwórka bez sternika' - Skróty:

Olympiacos-Atletico i Juventus-Malmó: Cezary Olbrycht

Real-Basel i Liverpool-Łudogorec: Mariusz Wróblewski

Monaco-Leverkusen i Benfica-Zenit: Filip Surma

BVB-Arsenal i Galatasaray-Anderlecht: Gabriel Waliszko

 

Środa, 17.09:

20:00, 22:45 | Canal+Sport, nSport+ | Studio Ligi Mistrzów (Piotr Karpiński - Rafal Dębiński, goście: Aleksandar Vuković, Tomasz Wieszczycki, Piotr Salak {Prasa, internet})

20:40 | Canal+Sport | Bayern Monachium - Manchester City (Marcin Rosłoń - Maciej Murawski z Alianz Areny)

20:40 | Canal+Family | Chelsea - Schalke (Przemyslaw Pełka - Przemyslaw Rudzki)

20:40 | Canal+Family2 | Barcelona - APOEL (Bartosz Gleń - Kamil Kosowski)

20:40 | nSport+ | Ajax - PSG (Tomasz Smokowski - Kazimierz Węgrzyn)

„Czwórka bez sternika' - Skróty:

Bayern-Manchester City i Roma-CSKA Moskwa: Tomasz Lipiński

Ajax-PSG i Barcelona-APOEL: Cezary Olbrycht

Chelsea-Schalke i Maribor-Sporting: Filip Surma

Porto-BATE i Athletic-Szachtar: Gabriel Waliszko

 

Czwartek, 18.09:

18:55 | Canal+Family | Borussia M'gladbach - Villarreal (Bartosz Gleń - Leszek Orłowski)

18:55 | Canal+Family2 | Partizan - Tottenham (Tomasz Dryła - Rafal Nahorny)

18:55 | nSport+ | Salzburg - Celtic (Adam Marchliński - Filip Surma)

20:30, 23:05 | Canal+Sport | Studio Ligi Europy (Tomasz Smokowski - Krzysztof Marciniak, goście: Aleksandar Vuković, Grzegorz Mielcarski)

21:00 | Canal+Sport | Legia - Lokeren (Przemyslaw Pełka - Kazimierz Węgrzyn, reporterzy: Daria Kabała-Malarz, Robert Sitnicki {od kuchni})

21:00 | Canal+Family | Sevilla - Feyenord (Piotr Laboga - Krzysztof Przytuła)

21:00 | nSport+ | Metalist - Trabzonspor (Filip Adamus - Wojciech Jagoda)

23:00 | Canal+Sport | Magazyn Skrótów Ligi Europy (Edward Durda - Krzysztof Bandych)

 

Mala zmiana w obsadzie weekendowej, Lige+Extra poprowadza Krzysztof Marciniak i Tomasz Smokowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek, 16.09:

20:00, 22:45 | Canal+Sport, nSport+ | Studio Ligi Mistrzów (Krzysztof Marciniak - Rafal Wolski, goście: Michal Pol, Grzegorz Mielcarski, Piotr Salak {Prasa, internet})

20:40 | Canal+Sport | Dortmund - Arsenal (Marcin Rosłoń - Maciej Murawski z Signal Iduna Park)

20:40 | Canal+Family | Real Madryt - Basel (Piotr Laboga - Leszek Orłowski)

20:40 | Canal+Family2 | Olympiacos - Atletico Madryt (Adam Marchliński - Wojciech Jagoda)

20:40 | nSport+ | Liverpool - Ludogorets (Edward Durda - Rafal Nahorny)

'Czwórka bez sternika' - Skróty:

Olympiacos-Atletico i Juventus-Malmó: Cezary Olbrycht

Real-Basel i Liverpool-Łudogorec: Mariusz Wróblewski

Monaco-Leverkusen i Benfica-Zenit: Filip Surma

BVB-Arsenal i Galatasaray-Anderlecht: Gabriel Waliszko

 

Środa, 17.09:

20:00, 22:45 | Canal+Sport, nSport+ | Studio Ligi Mistrzów (Piotr Karpiński - Rafal Dębiński, goście: Aleksandar Vuković, Tomasz Wieszczycki, Piotr Salak {Prasa, internet})

20:40 | Canal+Sport | Bayern Monachium - Manchester City (Marcin Rosłoń - Maciej Murawski z Alianz Areny)

20:40 | Canal+Family | Chelsea - Schalke (Przemyslaw Pełka - Przemyslaw Rudzki)

20:40 | Canal+Family2 | Barcelona - APOEL (Bartosz Gleń - Kamil Kosowski)

20:40 | nSport+ | Ajax - PSG (Tomasz Smokowski - Kazimierz Węgrzyn)

„Czwórka bez sternika' - Skróty:

Bayern-Manchester City i Roma-CSKA Moskwa: Tomasz Lipiński

Ajax-PSG i Barcelona-APOEL: Cezary Olbrycht

Chelsea-Schalke i Maribor-Sporting: Filip Surma

Porto-BATE i Athletic-Szachtar: Gabriel Waliszko

 

Czwartek, 18.09:

18:55 | Canal+Family | Borussia M'gladbach - Villarreal (Bartosz Gleń - Leszek Orłowski)

18:55 | Canal+Family2 | Partizan - Tottenham (Tomasz Dryła - Rafal Nahorny)

18:55 | nSport+ | Salzburg - Celtic (Adam Marchliński - Filip Surma)

20:30, 23:05 | Canal+Sport | Studio Ligi Europy (Tomasz Smokowski - Krzysztof Marciniak, goście: Aleksandar Vuković, Grzegorz Mielcarski)

21:00 | Canal+Sport | Legia - Lokeren (Przemyslaw Pełka - Kazimierz Węgrzyn, reporterzy: Daria Kabała-Malarz, Robert Sitnicki {od kuchni})

21:00 | Canal+Family | Sevilla - Feyenord (Piotr Laboga - Krzysztof Przytuła)

21:00 | nSport+ | Metalist - Trabzonspor (Filip Adamus - Wojciech Jagoda)

23:00 | Canal+Sport | Magazyn Skrótów Ligi Europy (Edward Durda - Krzysztof Bandych)

 

Mala zmiana w obsadzie weekendowej, Lige+Extra poprowadza Krzysztof Marciniak i Tomasz Smokowski.

 

Będzie w końcu ta multiliga,czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto tak słodzi o lidze Włoskiej i krytykuje LA Liga że wszystko jest ustalone to chyba patrzy tylko albo na skróty albo na wyniki

 

czyli ze 2-4 Sociead z Los Blancos sam się ustalił

Trzy dni wcześniej...

 

4. runda kwalifikacji Ligi Europejskiej w sezonie 2014/2015:

FK Krasnodar 3-0 Real Sociedad

 

Awans do fazy grupowej: FK Krasnodar

 

Mecz meczowi nierówny.

 

 

i to że Juventus za ustawianie meczy zostało zdegradowane do 2 ligi świadczy o wielu sprawach

O aferze Calciopoli można napisać stos prac dyplomowych i każda z nich różniłaby się treścią oraz wnioskami. To co Ty piszesz to tylko chwytliwy nagłówek, który każe nam sądzić, że Calciopoli była zwykłym, prostym klonem afer korupcyjnych znanych z polskiego półświatka piłkarskiego, gdzie gotówkę przechowywano w kole zapasowym.

 

Bitch please. Poza tym jak Cię ustawianie meczów tak bardzo razi to odpuść sobie oglądanie europejskich pucharów. Raporty Interpolu m.in. na meczach Champions League i Europa League nie pozostawiają suchej nitki.

 

 

Pomijam już przepaść w płacach średnia zarobków w tej lidze

To akurat nie jest zarzut tylko komplement. Oznaka jako takiej przedsiębiorczości.

 

To, że piłkarz A zarabia więcej od piłkarza B nie znaczy, że piłkarz A jest gorszy od piłkarza B.

 

Odkąd to przepłacanie jest trendy? Wolę przykłady sprowadzania piłkarzy pokroju Paula Pogby za ekwiwalent i płacenie mu pieniędzy jakie sam sobie wynegocjował (1,5 mln euro) niż przepłacanie średniaków jak robią to ostatnio w Manchesterze United (patrz: Cleverley i jego kilkumilionowa gaża liczona w funtach, którą nie potrafił udźwignąć żaden z klubów nim zainteresowanych, a zainteresowane nim były... same średniaki).

 

najwyższe stawki to poniżej 5mln

Poniżej 6,5 (tyle zarabia Daniele De Rossi)

 

 

polecam sprawdzić jaki cennik jest w Bundeslidze notabene w której studio na stadionie nadal jest transmitowane w SD .

Wytłumaczę Ci co jak i dlaczego. Zasadniczo zarobki w lidze niemieckiej jakoś szczególnie się nie różnią od tych we włoskiej. Wyjątek stanowi kilku piłkarzy. Lewandowski zarabia więcej od najlepiej zarabiającego piłkarza ligi włoskiej, bo... przyszedł z wolnego transferu do najbogatszego klubu w Niemczech. Chciało go wiele klubów, bo jego transfer nic nie kosztował. Piłkarz o tej renomie przebierał w ofertach i najwidoczniej najlepszą zaproponował mu Bayern, który przebił konkurencję kwotą 11 milionów euro za rok gry. Bayern za sam podpis pod kontraktem wyłożył rzekomo 15 milionów euro + prowizja dla agentów. Bayernowi i tak się to opłaciło, bo nie musiał płacić odstępnego. Przykładowo gdyby Lewandowski kosztował 50 milionów euro (wycena transfermarkt) + pensja na poziomie około 10 milionów euro z kontraktem na pięć lat wyniosłoby to Bayern coś w okolicach 100 milionów euro. Duuuuużo. Obecnie koszt utrzymania Lewandowskiego w okresie pięcioletnim + podpis pod kontraktem + prowizje dla agentów to coś około 75 milionów euro. Prosty przelicznik, a Niemcy liczyć potrafią. Taki ruch był dla Bawarczyków opłacalny.

 

Ribery zarabia też w granicach pensji Lewandowskiego. Potem jest chyba Huntelaar, który zgarnia tyle co De Rossi. Ten sam Huntelaar, który nie przebił się w Milanie i nie podołał wymogom Serie A. Schalke jemu oraz Boatengowi płaci krocie, bo w przeciwnym razie obaj już dawno by się stamtąd zwinęli - z tych samych powodów o których pisałem nt. Schalke na poprzednich stronach.

 

 

Przez ostatnie 3-4 lata kluby z Hiszpanii/Portugali przejęły całkowicie rozgrywki w Europie

Zgadza się. Co nie znaczy, że przez ostatnich 10 lat rywalizacja w La Liga była jakoś niesamowicie emocjonująca, bo nie była.

 

Była przewidywalna.

 

 

a z Włoskich to nawet z grupy nic nie wychodziło.

Jakie nic?

 

 

Włoskie Cantenaccio

 

Nie ośmieszaj się.

 

 

ile razy widziałem mecze na 1-0 przez niemal cały sezon.

W minionym sezonie w jednej kolejce padło aż... 43 bramki (swoją drogą polecam zobaczyć skróty z tejże kolejki, bramki palce lizać)

 

W kilku kolejkach goli było tak dużo, że Canal+ i Orange sport miały problemy żeby zmieścić się w czasie z highlightsami więc nie wciskaj mi tutaj takich kitów...

 

Wskaż mi sezon w La Liga, Premier League czy Bundeslidze gdzie w jednej kolejce padło 43 gole...

 

 

Tomasz Lipiński to chyba jedynak który ma coś do powiedzenia o Calcio

Różnie z tym bywa. Mam kilka zastrzeżeń co do jego pracy jak odgrzewanie starych plotek transferowych na antenie czy też jego dziwny stosunek do Juventusu, którego jest sympatykiem.

 

 

a w czasach N to było 2 włochów i jednak Hiszpanka podczas magazynów z danej ligi.

Jeśli chodzi o czasy starego nSport to pamiętam, że w studiu Serie A można było zastać:

- Włocha z programu "Europa da się lubić" (tifosi Fiorentiny)

- jakiegoś anonimowego dla mnie Włocha z jakiegoś niszowego magazynu nie mającego za wiele z piłką nożną (tifosi Torino)

- przedstawiciela Oknoplastu (partnera/sponsora Interu Mediolan)

- jakiegoś korespondenta LGdS (tifosi Interu Mediolan)

- dziennikarza Rzepy (żaden ekspert od calcio)

- Czachowskiego (tifosi Udinese i Juventusu)

- Matusiaka (ex-Palermowicza)

- Koźmińskiego (byłego gracza Udinese, Brescii, Ancony)

 

 

Pomijam już totalny odlot pilkarzy z Serie A do Ligue A

Jaki tam znowu totalny?

 

Biorąc poprawkę na to, że Monaco ma problemy finansowe oraz wyłączając PSG to kluby Ligue 1 nie stać na gwiazdy z Serie A.

 

Co ja gadam, nawet na graczy półkę niżej ich nie stać co dobitnie potwierdza niedawno zakończone okienko.

 

ktoś pamięta jak PSG posprzątało z Milanu Ibre Silve?

PSG w tamtym okresie byłby w stanie posprzątać nie tylko Milan, ale i również Bayern i Borussię razem wzięte. Teraz się to nieco zmieniło odkąd wprowadzono finansowe Fair Play.

 

a sam Mario Balotelli mówił że 2 letni powrót do Włoch był błędem

a) bo nie wygrał żadnego trofeum

B) bo jego klub z nim w składzie zaliczył jeden z najgorszych sezonów w historii

c) bo Balotelliemu nie wyszły MŚ

d) bo gdyby nie regularne egzekwowanie rzutów karnych jego statystki wyglądałyby dziś po prostu żałośnie

e) bo na dzień dzisiejszy nowy selekcjoner nie widzi go w szerokim składzie reprezentacji Włoch

 

Co innego miał powiedzieć Balotelli? Po prostu był szczery.

 

 

Osobiście ligi angielskiej także nie lubie bo maja tragiczny % skuteczności stały styl [ tzw [beep] z dystansu] ale jeśli miałbym wybierać miedzy UK a IT to wybieram UK bez 2 zdań ani w UK ani w Italii nie ma techniki ale UK nie nudzi .

We Włoszech nie ma techniki? :lol2::lol2::lol2:

 

Ogarnij co w meczu Hiszpania - Francja wyprawiał ostatnio reprezentant ligi w której "nie ma techniki":

https://www.youtube.com/watch?v=GcV-cfIMkd4

 

Rozkręcał się powoli, na początku nie wyglądało to za dobrze, ale gdy już się rozkręcił to bawił się z Hiszpanami niczym Ronaldinho ze swoim psem.

 

//

 

Żeby nie robić offtopa to natknąłem się ostatnio na takie coś:

 

Bw-FajtIAAA6BFm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...