Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co co chodzi ?

chodzi o ekstralasie, te chodzi ci oto co mówi sebastian mila z ślaska wroclaw wywiadach pomeczowych i w trakcje jej przerwy w meczu.

Chyba ekstaklasa będzie nc+ wydaje mi się ze kupią od tej firmy z wloch , bo byl pracownik wloskiej filmy pracuje nad nowymi prawami do nc+ który zastąpił tomek smokowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ehhh masakryczna informacja. Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie jeśli rozczłonkują to tak, że w nc+, polsacie, tvp i eurosporcie. To będzie produkt nie do strawienia. Canal+ i cała ekipa podaje świetnie ten produkt, który no powiedzmy sobie szczerze jest słaby, ale oni podają to w takim stylu, że chce się to oglądać :)

Natomiast jak jeszcze coś trafi do TVP to poza Laskowskim nie wiem kto będzie to komentował - niektóre mecze z MŚ były nie do strawienia. Ponadto brak otoczki reporterskiej itd.

 

Najlepszy przykład to CL czy LE - na ence były nie do strawienia :) a obecnie kiedy w większości realizują ją ludzie z C+ to produkt sam chce się oglądać - np. wcześniej nie mając enki nie oglądałem w ogóle meczów w TVP, po prostu słaba otoczka, studio, eksperci, o jakości komentarza nie wspomnę (kto oglądał wczorajszy mecz GER- ARG: Słanze, Marczerano itd.)

 

Kolejna rzecz to spadnie zainteresowanie Ekstraklasą jeśli, żeby oglądać wszystkie mecze trzeba będzie mieć 2 platformy i to w wysokich pakietach - to już będzie chore i tylko zaszkodzi zainteresowani ligą, bo jaką mam gwarancję, że zobaczę mecz mojego klubu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa dostanie więcej pieniędzy od MP & Silva więc im lotto kto będzie pokazywał mecze.

 

Jednak im "lotto", bo - jak podaje przegląd Sportowy - Ekstraklasa musi zatwierdzić nadawcę, z którym MP & Silva chce podpisać umowę ;)

 

Generalnie, czekają nas miesiące niepewności. Szczególnie abonentów, którzy planują podpisać umowę z nc+/Canal+. Moim zdaniem raczej pewne jest, że nc+ straci wyłączność. To przynajmniej spowoduje obniżkę cen za Canal+, bo stacja straci swoją wisienkę na trocie. I bardzo dobrze ;)

 

Pewnie mecze będą podzielone na kilku nadawców. Pytanie tylko jak. Fajnie byłoby, gdyby podzielono tak jak było ostatnio z nc+/Cyfrowy Polsat/Eurosport. Bo przynajmniej Canal+ pokazywał wszystkie mecze na żywo. Gorzej, jesli będzie tak jak z Orange Sport, że na jednej stacji 3 mecze na żywo (reszta w retransmisji), na drugiej 5 meczów na żywo (reszta w retransmisji).

 

Pożyjemy - zobaczymy. nc+ jest blisko Ekstraklasy, Polsat blisko PZPN. Będzie ciekawie. I raczej walka rozstrzygnie się raczej między Canal+ a Polsatem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat już w zeszłym roku pokazał jak NIE NALEŻY transmitować polskiej ligi(brak analizy w przerwie meczów itd.). Nie mam nic przeciwko temu, żeby mecze były też w innych stacjach, ale jednak z mojego punktu widzenia najlepiej gdyby wszystkie mecze były też w Canal+.

P.S.

Tak dużo osób narzeka na Canal+, ale jednocześnie nie wyobraża sobie utraty jakichkolwiek praw. Dla mnie to niedorzeczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa dostanie więcej pieniędzy od MP & Silva więc im lotto kto będzie pokazywał mecze.

 

Jednak im "lotto", bo - jak podaje przegląd Sportowy - Ekstraklasa musi zatwierdzić nadawcę, z którym MP & Silva chce podpisać umowę ;)

 

Generalnie, czekają nas miesiące niepewności. Szczególnie abonentów, którzy planują podpisać umowę z nc+/Canal+. Moim zdaniem raczej pewne jest, że nc+ straci wyłączność. To przynajmniej spowoduje obniżkę cen za Canal+, bo stacja straci swoją wisienkę na trocie. I bardzo dobrze ;)

 

Pewnie mecze będą podzielone na kilku nadawców. Pytanie tylko jak. Fajnie byłoby, gdyby podzielono tak jak było ostatnio z nc+/Cyfrowy Polsat/Eurosport. Bo przynajmniej Canal+ pokazywał wszystkie mecze na żywo. Gorzej, jesli będzie tak jak z Orange Sport, że na jednej stacji 3 mecze na żywo (reszta w retransmisji), na drugiej 5 meczów na żywo (reszta w retransmisji).

 

Pożyjemy - zobaczymy. nc+ jest blisko Ekstraklasy, Polsat blisko PZPN. Będzie ciekawie. I raczej walka rozstrzygnie się raczej między Canal+ a Polsatem...

Musi zatwierdzić bo to kwestie formalne. Oni dostaną pieniądze za sprzedanie praw. Sygnał produkuje ta sama firma. Naprawdę uważasz że jest różnica czy mecze będą w Polsat Sport czy Canal+ Sport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie rozumiem.

 

Ekstraklasa ma w tej chwili bardzo lukratywny kontrakt. Wysokość jego wynika głownie z faktu, że jest nadawany na wyłączność.Czy oni myślą, że gdy zaczną sprzedawać "na prawo i lewo" to przebiją kwotę 400 mln za 3 lata.

 

Czy oni liczą na to, że np NC+ da im za 3 lata ok 250 mln i kolejne 250 mln jednocześnie uzyskają od Polsatu. Przecież to absurd!!!

 

Cena i tak jest zawyżona w stosunku do wartości polskiej ekstraklasy. Cena ta mogła być przez ostatnie lata tak wysoka ponieważ TYLKO JEDEN operator miał dostęp do albo do wszystkich spotkań albo przynajmniej do tych najciekawszych (tak było rok temu w połączeniu z Polsatem).

 

Z chwilą gdy materiał przestaje być "exclusive" cena spada. A uzbieranie kwoty np 500 mln (za 3 lata) sprzedając kilku podmiotom jest mało realne. Dojdzie do rozdrobnienia rynku praw i spadku ceny. Po co jakiś operator ma np. płacić 200 mln za wszystkie mecze jeśli, jeśli konkurencja będzie miała te najciekawsze za np 100 mln.

 

Oni wszyscy zapomnieli, że te absurdalne kwoty za polską ekstraklasę były jedynie możliwe tylko dlatego, że prawa te zostały zcentralizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie problem Ekstraklasy. Ona dostanie więcej pieniędzy z góry. To MP&Silva musi się martwić o to żeby wyjść na swoje. Jedynyn przegranym będzie ewentualnie włoski koncern co nas kibiców nie powinno martwić.

1.Kluby dostaną więcej pieniędzy.

2. Kibice bd mieli szerszy dostęp do transmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z Was są naprawdę naiwni.

 

Czy Wy jeszcze nie wiedzie, że światem żadzi pieniądz? Sportem również?

 

Nie ma miejsca na sentymenty i nie raz już się o tym dowiedzieliśmy. Ktoś wykłada więcej od nc+ to po co nie skorzystać? Jak ten ktoś będzie stratny to jego sprawa, najwyżej po 3 latach nie kupi tego. A jak będzie widział zyski to kupi i przebije jeszcze bardziej.

 

Prosty rachunek.

 

Tam gdzie kasa tam idą prawa. Tak było, jest i będzie.

 

Oni mogą kupić i zrobić kanał za 100 zł, mogą kupić i dać wszystkim za darmo, mogą kupić i dać nc+ prawa do pokazywanie Podbeskidzia, Polsatowi, Legii, a Sport Klubowi Górnika. Ich pieniądze ich sprawa gdzie i komu i za ile dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...