Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I bardzo dobrze że, NC Plus przegrało ten przetarg na LM. To za karę za dyskryminacje S.Ryczela od komentowania. Miałem tę platformę 15 lat i płaciłem nie mało, ale chyba przyszła się pora niestety pożegnać, bo tracą wszystko po kolei, co mnie u nich trzymało.

Teraz żeś pojechał po całości. Nie dasz im rozgrzeszenia, bo komentuje Jagoda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

I bardzo dobrze że, NC Plus przegrało ten przetarg na LM.

 

Dziwie się że masz takie podejście, będąc abo NC+.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Utrata praw do LM powoduje, że usługa Canal+Sport Online powoli umiera. :/

Mieliśmy w niej kiedyś ligę angielską, a teraz kolejna strata.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Canal+Sport Online oraz kanał 38 tam było coś czego nie doświadczą widzowie "słoneczka" a mianowicie Multiliga :P

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile utrata trzech lig europejskich nie była, według mnie, wielką stratą, to już utrata praw do Ligi Mistrzów jak najbardziej tak. Wystarczy spojrzeć na wyniki oglądalności - Ligę Mistrzów oglądają setki tysięcy widzów, a np. ligę francuską pojedyncze tysiące. Do tego Polsat słynący z oszczędności kupuje LM, za którą żąda się z przetargu na przetarg coraz bardziej astronomicznych kwot? To świadczy tylko o tym, że chcą na tym dobrze zarobić. Myślę, że mecze otwarte i tak będą w TVP, a reszta na jakiś specjalnych kanałach, które mogą być zaoferowane również abonentom nc+. Oczywiście za dodatkową opłatą. Już nie raz Polsat takie akcje odstawiał. Chociaż oczywiście poczekajmy, zobaczymy...

 

Bardzo złe wieści, jeżeli okaże się to prawdą (a jednak wiele na to wskazuje). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - pewnie tak będzie. Bo w LM w Polsacie Sport to ja nie wierzę.

 

Swoją drogą pomyśleć, że kiedyś wszystko było w jednym pakiecie i tak się narzekało. Teraz trzeba dodatkowo dołożyć za "11", a wkrótce pewnie też za LM jeżeli nasze przypuszczenia się potwierdzą. Ale cóż - biznes to biznes. Szkoda tylko, że jak zwykle odbija się to na kliencie, który znów musi głębiej zajrzeć do kieszeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że prawa są coraz droższe i nie wszystko da się utrzymać, dlatego też należy wybierać to co najlepsze. Dlatego też uważałem zawsze, że LM jest lepsza niż te 3 ligi piłkarskie razem wzięte. No, ale trzeba się postarać, by to zostało. O wizerunkowej klapie to już szkoda gadać. Tyle mówi się o tym, że komunikacja jest w dzisiejszych czasach kluczowa. A oni popełniają błąd za błędem. Kompletnie tego nie rozumiem. Można raz popełnić błąd, ale kolejny?

 

Szczerze mówiąc myślałem, że przetarg na LM jest tutaj wynikiem oczywistym - pozytywnym dla nich. Tym bardziej, że startowali wspólnie z Eurosportem. Do tego myślałem, że postarają się o odzyskanie ligi hiszpańskiej i wszystko wróci do normy. A tu taki cios...

Edytowane przez kamil2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nie widzi, ze NC+ potrafi utrzymywac prawa np. golf, jezdziectwo, czy zeglarstwo?

Chcesz dyskutować z rozwścieczonymi, zbuntowanymi masami o wyższości innych dyscyplin sportu nad piłką kopaną?

Canal+ to popełnił kardynalny błąd całe dłuuugie lata temu, bo dał się zaszufladkować jako telewizja z piłką nożną, gdyby tego nie zrobili, mogli by dziś spokojnie sobie rywalizować z lubianym w Polsce HBO wyłącznie na płaszczyźnie filmów i seriali. Teraz są zdani na łaskę i niełaskę zbuntowanych kibiców, niedoceniających wartości praw sportowych. Oferta jest często zbyt mocno robiona pod kibiców i może czas z tym zerwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta jest często zbyt mocno robiona pod kibiców i może czas z tym zerwać?

 

Hehe, tylko wtedy trzeba oferować paczkę jak Polsaty, za grosze i dostęp w Ipli. Jak chcesz mieć premium ceny to musisz mieć premium kontent.

Ponadto na piłce C+ "jechał" przez 20 lat... aż mu Eleven się pojawił. Od tego wszystko się zaczęło.

Edytowane przez Barti
Cytując czyiś post lub jego fragment należy korzystać z odpowiedniego do tego narzędzia na forum. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata ligi hiszpańskiej jest jeszcze do przełknięcia, tym bardziej że 11 nie jest kosmicznie droga i praktycznie wszędzie dostępna. Za to utrata LM, czyli absolutnej podstawy oferty, do tego dostępnej tylko w nc+, jest już poważnym ciosem. Przecież może się tak zdarzyć, że abonenci nc+ nie będą mieli do niej dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon - po prostu stanie się tak, że będzie wielkie oddawanie paczki C+ niezależnie od tego czy LM będzie w nc+ czy nie. NC+ ratują Cameleony i stąd pewnie wielu do CP nie pójdzie. Jak już kupią jakiś pakiet CP lub młodsi czy bardziej netowi (jak ja) zajmą się wykupieniem w Ipli, bo nie wierzę, że tam nie będzie można wykupić. Ale to SAT.

 

Z kolei KABEL, no cóż tutaj będzie gorzej i paczka C+ poleci i koniec związków z nc+ na rzecz kanałów CP z LM.

 

 

Co może C+ uratować? Moim zdaniem to o czym pisałem już tutaj dawno, paczka C+Sportów oddzielona od C+ pozostałych i powiedzmy cena Elevena ORAZ co ważne dostęp do tego online, bez żadnej umowy jak Ipla, Playery Elevena czy ESP i tyle. Jak pójdą w taktykę, że cena zostaje (bo już ich nie posądzam o to, że podniosą) i udajemy, że nic się nie stało a reklamy zmieniamy zamiast 100% LM na 100% PL to ja czaaarno to widzę. A myślę, że niestety tak zrobią...

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic: cytować można fragment, nie całość - to bez sensu cytować co się ma zaraz nad sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem Canal+ zaczął się po połączeniu z N. Przed połączeniem może nie mieli LM, ale czuło się naprawdę jakość premium i przede wszystkim stabilność. Od momentu fuzji nagle pojawiło się 8 kanałów C+ (z czego połowa jest zupełnie niepotrzebna), jakieś kanały 37, 38 (komedianctwo). Zaczęli tracić prawa, które mieli od 20 lat, pojawiły się wszędzie reklamy, spadła jakość redakcji sportowej (dziwne decyzje w żużlu).

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku. To nie jest wątek o meczach. Od takich spraw jest odpowiedni dział na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może i ja napiszę swoje zdanie ( to oczywiscie moje dywagacje na ten temat)

Uważam, że Polsat wyczuł ostatni moment na znaczne osłabienie NC+. Eleven w pewny sposób to rozpoczął. Polsat może kontynuować. LM, Walka o Ekstraligę Żużlową, pewnie też o Ekstraklasę. Solorz wie, że tych co mógł przyciągnąć tańszą ofertą już przyciągnął. Teraz jest atak na klientów Premium oraz tych co liczą na odpowiednie prawa sportowe. Rynek TV jest już nasycony tak, że jedynym rozwiązaniem jest przeciąganie klientów z innych platform.

Jest jeszcze kwestia jednych praw o których mówi się względnie mało: Prawa do GP i SWC. Prawa te sprzedaje IMG. Firma, która ma bardzo dobre kontakty z Polsatem. Wiadomo, że poprzednia umowa była przez C+ podpisana jeszcze z samym BSI ( teraz część IMG). Kto wie jak zakończy się ta sprawa, a wiemy że umowa C+ kończy się w tym roku. To mogłaby być jeszcze większa utrata niż LM. 

Będąc wczoraj na jednym z meczów żużlowych słyszałem jak obok rozmawiali ze sobą kibice. Wiecie jaki był główny temat? Utrata praw do LM przez C+. I rozmowa, że oferta coraz słabsza, a jak jeszcze Polsat weźmie żużel( a takie są już ich przekonania) to Canal+ stanie się niepotrzebny.

Podsumowując następny rok bądź dwa będą deydujące o losie Canal+ i myślę że całej platformy NC+. A przecież jeszcze prawa filmowe. Tu też Solorz może się włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...