Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pakiety z większą ilością meczów są droższe. Mają się zadłużyć, żeby garstka osób była zadowolona? Większość chciałaby płacić 60 PLN za Extra+ i 8xC+ i jednocześnie mieć wypasione pakiety na różne ligi. Otóż tak się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety z większą ilością meczów są droższe. Mają się zadłużyć, żeby garstka osób była zadowolona? Większość chciałaby płacić 60 PLN za Extra+ i 8xC+ i jednocześnie mieć wypasione pakiety na różne ligi. Otóż tak się nie da.

Bredzisz człowieku.Więc dlaczego pakiety Canal+ z mniejszą ilością meczów nie potaniały tylko abonenci dodatkowo muszą dopłacać za Eleven?Czy nc+ Ci płaci za wypisywanie tych głupot?Idealnie nadawałbyś się na ich konsultanta do wciskania takich głupot. Edytowane przez leonk1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredzisz człowieku.Więc dlaczego pakiety Canal+ z mniejszą ilością meczów nie potaniały tylko abonenci dodatkowo muszą dopłacać za Eleven?Czy nc+ Ci płaci za wypisywanie tych głupot?Idealnie nadawałbyś się na ich konsultanta do wciskania takich głupot.

Bo zapłacili znacznie więcej za Ekstraklasę, Ligę Europy (mimo, że kupowali na spółkę), Angielską, Ligę Mistrzów.czy NBA.

 

Co do NBA to w Polsce jest jeszcze jeden problem mecze Wizards, która nie gra zbyt atrakcyjnej koszykówki ale w sezonie jest te kilka kilkanaście meczy co zmniejsza pulę innych ciekawszych meczów.

 

A jakby wprowadzili takie TennisTV czy League Pass ciekawe ile osób by faktycznie to kupiło a ile jeszcze bardziej narzekało, że trzeba płacić jeszcze więcej niż za abonament za TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby wprowadzili takie TennisTV czy League Pass ciekawe ile osób by faktycznie to kupiło a ile jeszcze bardziej narzekało, że trzeba płacić jeszcze więcej niż za abonament za TV.

Było by to samo co jest teraz z Eleven: wcześniej było narzekanie, że za mało meczów Serie A, że C+ olewał tą ligę (co było prawdą) - teraz Eleven daje około 6 meczów na kolejkę, praktycznie co kolejkę można oglądać Inter, Milan, Juventus i inne topowe drużyny, a i tak jest narzekanie... Bo komentatorzy źli (IMO włoska w Eleven jest najlepiej opakowana jeśli chodzi o komentarz - Święcicki, Czachowski, Dumanowski, Guziak, Mitrut <3 ), bo trzeba dodatkowo płacić, bo jakość słaba (...). Najlepiej byłoby, gdyby pokazywano tyle meczów, ale za darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie obchodzi mnie większość, widać jak abonenci mają wpływ na ceny. Ile będzie trzeba tyle zapłacą. Zależy kto co ogląda, ja żeby mieć cenę podobną wyrzuciłem pakiet Extra, bo tam nic sportowego dla mnie nie było.

Pierwsze słyszę by jakikolwiek fan Serie A narzekał, jedyne co się nadaje do zmiany to Gleń i Surma (za Dumanowskiego i Guziaka) do Eleven. Genialne uzupełnienie i raj dla uszu calciofana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety z większą ilością meczów są droższe. Mają się zadłużyć, żeby garstka osób była zadowolona? Większość chciałaby płacić 60 PLN za Extra+ i 8xC+ i jednocześnie mieć wypasione pakiety na różne ligi. Otóż tak się nie da.

Nie wiem czy wiesz, ale C + może pokazać każde spotkanie Premier League. Już ktoś kiedyś tutaj o tym pisal. Więc przestań ich bronić bo na Eleven które jest dużo tańsze mogę zobaczyć 7 spotkań ligi hiszpańskiej z jednej kolejki na żywo, a oni mają problem z pokazaniem 2 spotkan Premier League jednocześnie na dwóch różnych kanałach. Nie wiem dlaczego tak robią. Stracili większość praw i jeszcze zamiast wzbogacić ofertę meczami Premier League, jedynej znaczącej ligi, która im zostala otrzymaliśmy ostatnio "AŻ" 4 spotkania na żywo, w tym nie pokazane zostało bardzo istotne derbowe starcie o utrzymanie, a dostalismy mecz drużyn z środka tabeli.

 

Już o tym pisałem, ale widzę, że się jeszcze muszę powtórzyć. Taki Eleven pokazał w ostatniej kolejce 3 spotkania Championship na żywo! C+ powinien się wstydzić bo jak dla mnie się po prostu osmieszyli tym,że Eleven które pokazuje zaplecze Premier League pokazało tylko 1 spotkanie mniej na żywo ostatnio niż C+ spotkań w Premier League. Dodam jeszcze, że 2 liga angielska to nie są raczej najważniejsze prawa dla Eleven, więc albo jesteś związany w jakiś sposób z C+ albo totalnie nie dostrzegasz tego jak ta stacja upada.

Edytowane przez Cohade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też do dziś jestem załamany że nie dali wtedy Newcastle-Sunderland gdzie było 1-1 tylko nudny mecz że środka tabeli Southampton-Liverpool gdzie było 3-2.A gospodarze strzelili w końcówce  2 bramki.Wtedy też cały czas krytykowałeś ten wybór po meczach nabrałeś wody w usta i zamilkłeś. :lol2:

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też do dziś jestem załamany że nie dali wtedy Newcastle-Sunderland gdzie było 1-1 tylko nudny mecz że środka tabeli Southampton-Liverpool gdzie było 3-2.A gospodarze strzelili w końcówce 2 bramki.Wtedy też cały czas krytykowałeś ten wybór po meczach nabrałeś wody w usta i zamilkłeś. :lol2:

Zamilklem? Może nie pisałem bo czasu nie miałem, ale pewny nie jestem . Zdania nie zmieniam. Kompletnie nic nie znaczący mecz pokazali zamiast pokazać emocjonujące starcie derbowe o utrzymanie. Gdzieś mam to ile bramek padło tak szczerze powiedziawszy bo to ani nie świadczy o poziomie spotkania i nie świadczy również o wadze i emocjach danego meczu. Płacę dużo, a te osly nie potrafią pokazać dwóch spotkań o 16. I fani Liverpool byliby zadowoleni wtedy i inni fani Premier League, którzy chcieli to derbowe starcie wtedy zobaczyć.

Nadchodzący weekend wygląda zdecydowanie lepiej, ale znowu musimy oglądać mizerne City w niezwykle istotnym starciu z Bournemouth zamiast kolejnego starcia o 6 pkt w walce o pozostanie pomiędzy Norwich i Newcastle. Ja wiem, że są fani którzy będą zadowoleni z wyboru City, ale równie dużo jest fanów, ktorzy woleliby obejrzeć mecz związany z walką o utrzymanie, o większym poziomie emocji i wagi spotkania. I tutaj znowu musimy się zadowolić 1 spotkaniem, bo niezwykle trudno jest zrealizować 2 spotkania równolegle na żywo przez C+... Cieszylem się, że Premier League zostaje w C+, ale przyznaję się ze się myliłem. Teraz zdecydowanie bardziej wolałbym oglądać ta ligę w Eleven, gdyż 6 spotkań pewnie na 100% byłoby pewne na żywo i można byłoby coś wybrać pod siebie. No i już mógłbym olać paczkę C+, która obecnie jest zdecydowanie za droga biorąc pod uwagę mizerna ramówke tych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa Eleven nie kosztują nawet 1/4 tego co prawa C+, poza tym na C+ są filmy, seriale i inne rzeczy. Dlatego nie ma co porównywać cen.

Canal+ pokazuje wszystkie mecze BPL, które mogą. O 16 mogą pokazać tylko jeden mecz. Jak będzie w następnym sezonie, to się przkonamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa Eleven nie kosztują nawet 1/4 tego co prawa C+, poza tym na C+ są filmy, seriale i inne rzeczy. Dlatego nie ma co porównywać cen.

Canal+ pokazuje wszystkie mecze BPL, które mogą. O 16 mogą pokazać tylko jeden mecz. Jak będzie w następnym sezonie, to się przkonamy.

Skąd Ty posiadasz takie informacje? Ile jakie prawa kosztują? Hmm... ? I proszę również o jakąś sensowne źródło czy też potwierdzenie jakoś Twojej informacji na temat tego, że mogą pokazać tylko 1 mecz na żywo o 16 bo z tego co czytałem to mogą pokazać dowolna ilość spotkań o godzinie 16.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic, to nie jest wątek o ofercie filmowej, tylko sportowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty posiadasz takie informacje? Ile jakie prawa kosztują? 

Każdy średnio inteligentny człowiek wie, że coś sprzedawane na rynek docelowy jest droższe niż coś sprzedawane na rynek poboczny. Eleven nie płaci za La Ligę czy Seria A tyle ile odpowiednio hiszpańscy czy włoscy operatorzy tak samo C+ za angielską nie płaci tyle ile SKY musi płacić  W wypadku Ekstraklasy, LM czy LE już to ma się inaczej, Polska jest rynkiem docelowym albo jednym z rynków docelowych i cena automatycznie kilka razy jest droższa.. Te 3 rzeczy to koszt około 100 mln euro za sezon, najdroższe prawa w Eleven La Liga około 15 mln euro za sezon.  LM od czasu obecności w Polsacie zdrożała 10 krotni prawie. Pomyśl zresztą skąd bierze się 12 mln Euro za start w LM i jakieś około 60 za wygranie LM.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cohade możesz sobie prześledzić ten temat z czasu startu Elevenu z okolic czerwca tam wszystko masz. O cenie praw decyduje wiele czynników jeśli mówimy o sprzedaży zagranicznej jak wielkość kraju, zainteresowanie ligą, poprzednie umowy itd a Polska czy dla ligi Hiszpańskiej, Włoskiej czy Angielskiej jest gdzieś daleko na samym dole drabinki zainteresowania tymi ligami, Nie jesteśmy rykiem krajowym czy Azją a jakimś 20-30 rynkiem dla nich.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic dot. oferty filmowej, wyciąłem go z postu w którym startował, więc byłoby bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy średnio inteligentny człowiek wie, że coś sprzedawane na rynek docelowy jest droższe niż coś sprzedawane na rynek poboczny. Eleven nie płaci za La Ligę czy Seria A tyle ile odpowiednio hiszpańscy czy włoscy operatorzy tak samo C+ za angielską nie płaci tyle ile SKY musi płacić  W wypadku Ekstraklasy, LM czy LE już to ma się inaczej, Polska jest rynkiem docelowym albo jednym z rynków docelowych i cena automatycznie kilka razy jest droższa.. Te 3 rzeczy to koszt około 100 mln euro za sezon, najdroższe prawa w Eleven La Liga około 15 mln euro za sezon.  LM od czasu obecności w Polsacie zdrożała 10 krotni prawie. Pomyśl zresztą skąd bierze się 12 mln Euro za start w LM i jakieś około 60 za wygranie LM.

Proszę o potwierdzenie tej tezy, bo naprawdę jest to już śmieszne pisanie przez wielu wróżbitów tutaj, że Eleven dostaje prawa za bezcen. Jeżeli macie jakiekolwiek dowody na to, to zgłaszajcie to do odpowiednich instytucji, bo jest to niezgodne z zasadami wolnego rynku i po kłopocie, a nie rzucacie jakimiś oskrażeniami tylko po to, aby na forum się coś działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myśle.

 

Kogo obchodzi, że Canal+ wydał na ekstraklasę za sezon 2 tysiące złotych czy 1 miliard euro? Mnie to nie obchodzi. Kupili to kupili, ktoś im dał to dał. Wszystko w temacie.

 

Tak więc to czy dla Eleven ktoś dął Serie A, czy kupili ją za 500 zł na sezon czy Canal+ kupił ekstraklasę za 500 milionów złotych to mi to wisi i mało obchodzi. dla przeciętnego, nawet dla 90% ludzi jest to kompletnie bez znaczenia ile za prawa ktoś zapłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak bez znaczenia jest czy ty sobie wykupisz, czy nie C+. Jeśli uważasz, że jest za drogo, to nie kupuj, wykup sam Eleven. Więc idąc twoim tokiem... wisi mi to czy masz C+, czy nie.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o potwierdzenie tej tezy, bo naprawdę jest to już śmieszne pisanie przez wielu wróżbitów tutaj, że Eleven dostaje prawa za bezcen. Jeżeli macie jakiekolwiek dowody na to, to zgłaszajcie to do odpowiednich instytucji, bo jest to niezgodne z zasadami wolnego rynku i po kłopocie, a nie rzucacie jakimiś oskrażeniami tylko po to, aby na forum się coś działo.

Ale co ma zgłaszać? Nie napisał, że eleven dostaje prawa za bezcen, tylko, że płaci mniej za ligę włoską czy hiszpańską niż tamtejsi operatorzy.

Edytowane przez senac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspomniał o opakowaniu Eleven co do Canal+, że w C+ było lepiej.

Otóż każda liga dostaje grafiki od producenta sygnału. Tak więc liga angielska, hiszpańska, włoska czy niemiecka będzie tak samo wyglądała na Eurosporcie jak i w Polsacie czy Canal+. Różnią się tylko komentatorzy i to wszystko.

 

Co do opakowania, wizerunku to moim zdaniem kiedyś Ekstraklasa wyglądała 120% lepiej niż obecnie. To jest bardzo dobry przykład. Ekstraklasa była zawsze na Canal+, ale kiedyś była opakowana lepiej. Wtedy sygnał dostarczał Multi Production i to było świetne. Teraz dostarcza Live Park i dużo gorzej niż to było kiedyś.

Canal+ nie ma możliwości zmiany grafiki, musi z tym żyć. Początkowo Canal+ miał wielkie pretensje do Live Park, że to co robią jest beznadziejne, ale to nie od nich już zależy to jaką grafikę pokażą, jak pokażą. To wszystko zależy od spółki która robi sygnał. Canal+ nie robi sygnału ani przy LM ani lidze angielskiej, NBA czy ekstraklasie.

Kiedyś robili to wspólnie z Multi Production, teraz mają żal do Live Park o to co robią, bo faktycznie robią to źle.

 

Reasumując Ekstraklasa wyglądała zdecydowanie lepiej za czasów gdy sygnał robił Multi Production niż obecnie gdy to robi Live Park.

Edytowane przez ambio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...