Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kibo no Hikari ma rację. Im bardziej oszczędna opcja dotycząca zarządzaniem energią, jasnością wyświetlacza, ustawiona jest w menu, tym dłużej się włącza.

Ja mam ustawione opcje "oszczędzanie energii"- NORMALNE, ustawienia jasności wyświetlacza- w trybie pracy NORMALNE, w trybie uśpienia MINIMALNE- i na takich ustawieniach dekoder po wyłączeniu z listwy rankiem włącza się nie dłużej niż 2 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia jasności wyświetlacza- w trybie pracy NORMALNE, w trybie uśpienia MINIMALNE

 

Dla mnie osobiście to zbyt jasno przede wszystkim wieczorem gdy nazwa kanału na wyświetlaczu rozprasza oglądanie TV. Ustawienie na minimalną jest idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżywacie tego mediaboxa jak stonka wykopki :/

Czy działa czy lepszy czy gorszy czy ta wersja czy inna czy wyświetlacz taki czy siaki :/

Jak komus nie pasuje to zawsze może go wymienić na inny przy pierwszej nadarzającej sie okazji. Nie wiem czego oczekujecie? Idealnej ostrości? Chodzicie z lupa i sprawdzacie? Według mnie to jest to dobry dekoder z wystarczająco dobrym obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komus nie pasuje to zawsze może go wymienić na inny przy pierwszej nadarzającej sie okazji.Według mnie to jest to dobry dekoder z wystarczająco dobrym obrazem.

 

 

No nie wiem czy byłaby możliwość wymiany na inny model podczas przedłużania umowy... :? A to że jest to dobry dekoder, znośny, z pewnością lepszy od konkurencji i przede wszystkim nie wydaliśmy na niego 1500 zł tylko dostaliśmy praktycznie ~za darmo :!: nie należy biadolić że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taki jego urok. Jak nie muszę to nie wyłączam go z prądu, gdyż później z 15 minut jak nic się uruchamia. Po ekranie aktywacyjnym standardowo wywala " brak karty" i tak z 10 minut stoi w miejscu. Gdybym wiedział, że tak będzie to bym został przy pace.

Mądry Polak po szkodzie,ale coż na to począć jak chciało się lepiej :mrgreen:

 

nie ma możliwości wymiany media boxa na inny model podczas przedłużania umowy

Przy aneksowaniu pozostaje tylko mydelniczka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada, dobre właściwe ustawienie parametrów obrazu w swoim tv pod kątem danego dekodera.

Ja pod poprzedni dekoder (HD3000 od CP) miałem w ustawieniach obniżony kontrast bo wówczas najładniej to wyglądało.

Po przejściu parę dni temu na Mediaboxa trochę kręciłem nosem, bo obraz faktycznie pozostawiał dużo do życzenia.

 

Ale posiedziałem dzisiaj z godzinę, zatrzymując obraz i próbując różnych ustawień parametrów obrazu biorąc też pod uwagę własne osobiste preferencje (zarówno na kanałach HD jak i SD), pozmieniałem parametry (wyższy kontrast, obniżenie jasności, podkręcenie kolorów) i obecnie obraz jest naprawdę bardzo dobry, powodów do narzekań nie mam.

 

Jeszcze raz okazuje się, że dane ustawienia obrazu dobre przy jednym dekoderze, są zupełnie nie trafione przy innym.

 

U mnie najładniej (nie mdło, ale też naturalnie nie przejaskrawiony) wygląda obraz w trybie Normalnym, Konstrast 43, Jasność -1 (-2), Kolory 33, Ostrość 8, balans bieli: normalny (plazma Panasonic). Ale oczywiście co telewizor to inny obraz, więc i potrzeba ustawień innych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@promyk światła mój jedyny problem to nienawidzę media boxa

Do wszystkich mądrych co wyłączają dekodery z prądu na noc PRZESTAŃCIE to robić w końcu wam padną dyski a jak nc+ będzie chciało być dociekliwe czemu się dekoder popsuł wcale trudno nie jest stwierdzić co było przyczyną w regulaminie też jest zapis o niewłaściwym użytkowaniu jak również o tym że producent nie zaleca wyłączania z sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się zaczyna jazda z dekoderem. Od wczoraj już dwa razy się zawiesił- trzeba było wyłączać z listwy. Super.

Poobserwuję go dzisiaj. Jak dalej będzie taka sytuacja to mam możliwość jeszcze do wtorku w ramach 10 dni rezygnacji z umowy bez konsekwencji finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak się cieszyłeś że niebo a ziemia do polsatu

ja na takie rzeczy jak zawiechy albo pilot nie działa jak powinien np: wciskam 67 to najpierw przełączy na 6 a potem na 7 nie zwracam uwagi poprostu czekam na koniec umowy i z gorącymi podziękowaniami zwrot do punktu nc+

nie mam zamiaru bawić się w wymiany siekirerki na kijek zresztą mam to utrudnione bo w PL jestem 2 razy do roku

@onifer tutaj cytat z forum nc+ jak resetować dekoder

Spróbuj nacisnąć podczas oglądania SETUP, a następnie kolejno cyfry - - - - - - - (szybko). Tuner powinien się zrestartować. Na ekranie, który Ci się ukaże wybierz pilotem --------.

 

EDIT (nEkspert):

 

Producent dekodera zdecydowanie odradza resetowanie dekodera mediaBOX+ w ten sposób (dlatego informacja została usunięta). Najwygodniejsze jest przeprowadzenie resetu uruchamiając odpowiednią opcję w menu (opisane w następnym poście).

Tylko w szczególnych przypadkach potrzebne jest wykonanie resetu wprowadzając kody za pomocą pilota (płynnie, z niewielkimi przerwami między nieciśnięciem kolejnych klawiszy). Są dwa sposoby resetowania różniące się zakresem wprowadzanych zmian.

SETUP, a następnie czerwony czerwony i kolejno cyfry 2 7 3 7 3 8 - pozostawia nagrania na dysku

SETUP, a następnie czerwony czerwony i kolejno cyfry 7 3 7 3 8 - kasuje przy tym zawartość dysku.

 

Reset przywraca domyślne ustawienia antenowe, ustawienia sieci, ustawienia telewizora, ustawienia grup oraz statusu, kasuje listy ulubionych kanałów i ustawienia blokady rodzicielskiej (ale nie przywraca domyślnego kodu PIN), czasowo kasuje aktywacje obu rodzajów multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezrozumiałe dla mnie jest to że nc+ woli udostępniać klientom swój sprzęt a nie wprowadzi do obrotu samej karty czy samego modułu. Przecież wygodniejsze byłoby dla nich jakby ktoś zamiast dekodera chciał samą kartę czy moduł. A i klient bardziej wymagający stałby się bardziej zadowolony korzystając z własnego tunera. Mówię tutaj o usłudze abonamentowej nie Mix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@empy- z drugiej strony nie mam gwarancji że w CP dekodery PVR też nie będą się zawieszać, można łatwo wpaść z deszczu pod rynnę, więc chyba jednak zostanę i nie skorzystam z prawa do odstąpienia w ciągu 10 dni od umowy.

Wygląda na to, że żadna platforma nie oferuje obecnie dekoderów bezawaryjnych i dużo zależy od konkretnego egzemplarza. Trudno, najwyżej będę się bujał z punktem serwisowym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżywacie tego mediaboxa jak stonka wykopki :/

Czy działa czy lepszy czy gorszy czy ta wersja czy inna czy wyświetlacz taki czy siaki :/

Jak komus nie pasuje to zawsze może go wymienić na inny przy pierwszej nadarzającej sie okazji. Nie wiem czego oczekujecie? Idealnej ostrości? Chodzicie z lupa i sprawdzacie? Według mnie to jest to dobry dekoder z wystarczająco dobrym obrazem.

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@onifer w sumie twoje działanie nie odbiega od wzorca zachowań na którym bazuje nc+ wziąłem to niech będzie chociaż nie za bardzo mi odpowiada ale nie chce mi się wysyłać rezygnacji i użerać się z nc+ na to liczą

więc po co inwestować w sprzęt jak się wciśnie chałe i wszyscy zadowoleni bo mogłoby być gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie wymieniam, obserwowałem cały dzień wczoraj dekoder, zawiesił sie jeden raz rano, później już działał bez zarzutu, więc nie bardzo na tą chwilę jest powód do wymiany. Może była to chwilowa sytuacja. Na tą chwilę czekam na rejestrację umowy w systemie bo bez tego nie bardzo mogę cokolwiek zrobić.

Odstępował od umowy jednak nie będę. Zacznie się psuć, to oddam do serwisu i wymienię na inny. Nie ma się co dać zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...