Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie nie wymieniam, obserwowałem cały dzień wczoraj dekoder, zawiesił sie jeden raz rano, później już działał bez zarzutu, więc nie bardzo na tą chwilę jest powód do wymiany. Może była to chwilowa sytuacja. Na tą chwilę czekam na rejestrację umowy w systemie bo bez tego nie bardzo mogę cokolwiek zrobić.

Odstępował od umowy jednak nie będę. Zacznie się psuć, to oddam do serwisu i wymienię na inny. Nie ma się co dać zwariować.

 

Też masz taki jaskrawy obraz na swoim media ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XavierPL- jaskrawy w sensie zbyt jasny czy zbyt kontrastowy? W porównaniu do dekodera HD3000 z CP, Mediabox z pewnością wyświetlał troszkę jaśniejszy ale mniej ostry obraz o bardziej mdłych kolorach. Stąd w ustawieniach obrazu w tv musiałem obniżyć o dwa tony opcję "jasność" (na -2), o parę tonów podnieść opcje "kontrast" (z 39 na 43) oraz "kolor" (z 29 na 33), oraz opcję ostrość podnieść prawie na maksimum (8/10). I teraz obraz jest więcej niż przyzwoity na kanałach SD, natomiast na HD bardzo dobry, bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XavierPL- jaskrawy w sensie zbyt jasny czy zbyt kontrastowy? W porównaniu do dekodera HD3000 z CP, Mediabox z pewnością wyświetlał troszkę jaśniejszy ale mniej ostry obraz o bardziej mdłych kolorach. Stąd w ustawieniach obrazu w tv musiałem obniżyć o dwa tony opcję "jasność" (na -2), o parę tonów podnieść opcje "kontrast" (z 39 na 43) oraz "kolor" (z 29 na 33), oraz opcję ostrość podnieść prawie na maksimum (8/10). I teraz obraz jest więcej niż przyzwoity na kanałach SD, natomiast na HD bardzo dobry, bez zarzutu.

 

Obraz jest zbyt jasny i bardziej mdły w porównaniu do new box. Pozmienialem ustawienia w tv ale i tak nie jest do końca ok.Pewnie są serie mediabox które generują lepszy obraz zbliżony do new box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację, obraz był jaśniejszy i bardziej mdły w porównaniu z innym dekoderem. Ale faktycznie mogą być różne serie Mediabox różniące się między sobą jaskrawością obrazu. U mnie w tej chwili obraz jest do przyjęcia, choć faktycznie jak porównam jakość obrazu z dawnym dekoderem "mydelniczką" oraz nrecorderem 250GB które to używałem jeszcze w telewizji n, to tam była jednak lepsza jakość obrazu.

Szkoda, że w tym momencie z dekoderów z dyskiem oferują tylko jeden rodzaj, powinien być wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podłączałem już pod swój telewizor przez ostatni rok kilkadziesiąt sztuk od tych które pojawiły się w marcu zeszłego roku do chwili obecnej i żadnej widocznej różnicy nie zauważyłem w jasności, kontraście ani nasyceniu kolorów :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie nie było prądu. Po włączeni prądu dekoder zaczął rozruch :mrgreen: Wyskoczył ekran aktywacyjny i następnie jak zwykle BRAK KARTY. Poczekałem z 10min. Znów pojawił się ekran ekran aktywizacyjny. Znikną sygnał z pierwszego wejścia antenowego i po chwili w cudowny sposób kanały zaczęły świecić. Cały proces trwał ok 15 min. Dość długo ale przynajmniej obyło się bez wyjmowania karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boogiman86, gdybym mnie dekoder odstawiał takie hece już dawno byłby wymieniany w punkcie serwisowym.

Ostatnio przeczytałem gdzieś, że nie zalecają wyłączać dekoder z zasilania na noc, postanowiłem się stosować do tych zaleceń, może odpłaci mi to dłuższym bezproblemowym użytkowaniem, a w stanie czuwania znów prądu wiele nie ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest wszystko podłączone OK .. To ja mam mediaboxa od roku i kilku moich znajomych nic takiego się nie dzieje jak opisujecie koledzy.. A na infolinii bzdury opowiadają i tyle.. Idź do punktu reklamuj dekoder i przynoś nowy .. Ten wadliwy niech sobie biorą..!! One chodzą bez zarzutu.. Soft by się nowy przydał na ten tuner.. Przydałaby się przeglądarka internetowa tak jak w smart Tv . Rozmawiałem z ludźmi z nc i na razie nie jest planowana jakaś diametralna zmiana softu w tym dodanie przeglądarki internetowej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokładnie, tak się właśnie tworzą różne dziwne teorie, na co dzień wyłączam i włączam mediaboxy u klientów i nie pojawia żaden komunikat o karcie, przez rok trafiło się kilka sztuk Pace 500 i mediabox+ z taką wadą, po prostu je wymieniłem na nowe i po sprawie :!:

 

Idź Kolego do APS i wymień po prostu wadliwy dekoder na nowy :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...