Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ - przecieki, info niepotwierdzone


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest sprawiedliwe. Tu nie ma miejsc na sentymenty.

Podpisałeś umowę miesiąc 2 miesiące temu? To Twoja wina, masz zapisane jakie programy są w ofercie i po co teraz płakać?

Teraz komuś się kończy umowa to normalne jest, że mogą dać w "promocji" kanały jakieś dodatkowe na zachęte.

 

Nikt ciemny nie jest, nie jest zmuszony do podpisania umowy z przystawionym pistoletem do głowy. Będziesz chciał mieć te programy migrujesz do nc+, nie chcesz zostajesz z tym co masz w regulaminie w C+ czy N.

Proste jak budowa cepa :)

I to nie dzielenie na gorszych i lepszych, taka jest rzeczywistość po prostu.

 

To tak samo dzisiaj podpisze umowę z CP i dadzą mi 11 miesięcy za friko, a koleś podpisał umowę miesiąc temu i dostał 6 miesięcy za friko. Uważasz to za niesprawiedliwe? Bo ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dzwoniłem do c+ a tam pani konsultant powiedziała mi że nsprt i mgm to faza testów. Sami nic nie wiedzą kiedy będzie można oglądać w/w kanały!

 

Środek tygodnia to zły moment. Albo dla zachęty/zapowiedzi udostępnią to przed weekendem albo poczekaja do ładnej daty - nastepny weekend i jednocześnie nowy miesiąc - taka okazja to na coś więcej.....

 

Ostatni dzień marca to Wielkanoc. Sprzedaż w Wielką Sobotę, Wielki Piątek raczej odpada. Przynajmniej tydzień przed.

Otwarcie nowych punktów już musi się wiązać z nową ofertą programową.

C+ ma łatwiej niż z Wizją. Autorskie kanały Nki to z marka TVN - dostępne już w Cyfrze i kanały premium. C+ ma więcej do udostępnienia Nce. 1+1 < 2 w przypadku fuzji. wypadną słabe kanały-zapychacze oferty. Na razie zrobią mix. Nic więcej - musi najpierw wystartować wspólna oferta którą można kupić. Dopiero potem mogą zrobić migracje SD do HD. W przypadku WizjiTV - oferty praktycznie nie miały wspólnych kanałów.

 

Sprawa migracji abo do NC+ - jaki problem - premium to premium i może być wspólne - formalnie dla dotychczasowych abo będzie to albo rebranding albo poszerzenie dotychczasowej oferty. . Zniknie trochę gniotów to nie problem. Migracja to będzie głownie tylko proces zmian w umowach.

Z Cyfrą+ małym problem - premium będzie wzbogacone, dodatkowe kanały od N przehandlują za usuwane. Dla abo N rebranding premium ale dodatkowo dojdą ofertę kanały autorskie C+ - żaden problem - większość nie zrobi aj-waj. Kto che kontynuować dalej abo podpisze umowę na warunkach NC+. Dotychczasowi nie będą zmuszeni z dnia na dzień.

 

Niepotrzebnie próbujecie szukać dodatkowych problemów. Nowa platforma zrobi to jak najprościej.

 

To jest ich specjalna zagrywka , żeby zatrzymać więcej abo. dają te kanały dla zachęty .

 

Jaka specjalna zagrywka. Normalna rzecz zatrzymać klienta. Każda zachęta jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak zawsze będzie marudził, taka mentalność:-)) Platformy powinny spowiadać się codziennie z każdego pomysłu i decyzji - natychmiast! No i oczywiście dorzucać takie mgm czy nsport bez szemrania, za darmo. Ludzie na każdym kroku widzą jakiś zagrywki, podstępy i myślą że wszyscy tylko chcą z nich zrobić idiotów. A to tylko biznes i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No widzisz, a jak ja oddzwoniłem, że otrzymałem propozycję dodania kanałów C+ to Pani powiedziała, że tak za 5 zł. Ja mam pakiet eNka full. Przy czym dzień wcześniej dzwonił gość i mówił o gratisie. Chcąc sprawdzić info oddzwoniłem i nie gratis, a za opłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się zapytać czy coś już więcej wiadomo o MR w NC+. Chciałbym przejść do NC+ jednak jeśli będzie potrzebne połączenie między dekoderami lub bieganie z kartami z pewnością tego nie zrobię. Więc czy są już jakieś informację na ten temat? Bardziej lub mniej potwierdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda zachęta jest dobra.

 

Jedynie rodzaj tej zachęty sie trochę zmienił odnośnie kanałów gratis. Po temacie ; Oferty dla przedłużających można zuważyć, że w dziale utrzymania klienta skończyło sie gratisowe HBO (albo jeszcze zostały jakieś ostatki -; ), HBO które przez ostatnie miesiące praktycznie rozdawali na prawo i lewo wszystkim przedłużającym. Obecnie co najwyżej Cinemax a najczęściej Filmbox a teraz nSport i MGM. Ciekawe jak będzie wyglądała ta nowa oferta filmowa (premium) nc+, co wykombinują ; - )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś kto się zna na antenach.Mam antene od Cyfra+ 700 PVR.Nawet gdy są mocne opady deszczu lub śniegu sygnał nie zanika i jest ok.Wyczytałem,że dla nowej platformy anteny mają być 80.Czy antene będę musiał wymienić czy moge zostawić tą co mam i nie bedzie z nią problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z powodu błędu przy moderacji musimy zacząć od początku, cały wątek się ulotnił :( Analizowałem sytuację, czy mogę go jakoś uratować, ale cofnięcie się do ostatniej kopii bazy danych jest bardzo czasochłonne i narobi więcej szkód niż pożytku, więc uznałem, że najlepiej będzie jednak wystartować od zera. Przepraszam ze swojej strony, mam nadzieję, że więcej takich numerów nie będzie... Zasady bez zmian.

 

Szkoda, mówi się trudno. Znam ten ból, wiem jak to jest stracić dane np. z bazy mysql. Czy w związku tym, jeśli będzie zgoda Szanownego Moderatora, mogę umieścić ponownie treść mojego posta z esencją detali dotyczących rozmowy sprzed kilku dni z konsultantką C+ na temat mojej ew. migracji do nC+ ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak jeśli będzie potrzebne połączenie między dekoderami lub bieganie z kartami z pewnością tego nie zrobię.

A co ci przeszkadza połączenie dekoderów? Lepsze to niż bieganie z kartą od dekodera do dekodera jak w CP. Poza tym jeżeli będzie to prawdą dekodery mają posiadać WiFi więc w czym problem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, mówi się trudno. Znam ten ból, wiem jak to jest stracić dane np. z bazy mysql. Czy w związku tym, jeśli będzie zgoda Szanownego Moderatora, mogę umieścić ponownie treść mojego posta z esencją detali dotyczących rozmowy sprzed kilku dni z konsultantką C+ na temat mojej ew. migracji do nC+ ? Pozdrawiam

Tak - każdy kto pamięta co pisał i jest to w stanie odtworzyć - to spokojnie (przy czym proszę nie wstawiać postów/treści innych osóB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś kto się zna na antenach.Mam antene od Cyfra+ 700 PVR.Nawet gdy są mocne opady deszczu lub śniegu sygnał nie zanika i jest ok.Wyczytałem,że dla nowej platformy anteny mają być 80.Czy antene będę musiał wymienić czy mogę zostawić tą co mam i nie bedzie z nią problemów?

 

Jak masz dobry parametry dot. jakości sygnału to nie tykaj anteny bo jakiś przypadkowy instalator może Tobie spartolić ustawienie nowej anteny.

Przydałby sie tuner/miernik który pokazuje jakość sygnału jako SNR podane w dB. Raz dla wygody i braku czasu zdecydowałem się na usługę zawodowego instalatora - musiałem wleźć na dach i u dał się poprawić (z zeza był już odbiór prawidłowy nawet w najgorsze pogodowo dni, a tak to tylko w słoneczne dni i to gdy front atmosferyczny b. daleko - antena 85cm). Z jego usługi skorzystałem jedynie tylko na wbiciu kotw w ścianę nadbudówki strych budynku mieszkalnego - no ale to i tak było OK bo wydałbym podobną kwotę na jednorazową zabawę z narzędziami.

 

Wracając do Twojej wypowiedzi. Wejdź do menu tunera, znajdź ustawianie anteny. Wybierz opcje zmiany parametrów - klawisz B OIDP - przełącz się na pozycję INNY, wpisz: 11508, polaryzacja pionowa, ton 22kHz - wyłączony, (inne dane to SR - szybkość transmisji, 27500, FEC: 3/4 ale to OIDP tuner automatycznie wykrywa). Klawiszem wróć do miernika. Jak zakończysz test to wróć z parametrami na ustawienia predefiniowane przez nadawce nazwane HOTBIRD - inaczej nie będą działa automatyczne aktualizacji listy kanałów oraz aktualizacje oprogramowania tunera (te procedury korzystają z tej nastawy - podobne to do tego co było w tunerach Wizji TV). Jak się domyślisz możesz w ten sposób przetestować odbiór każdego z transponderów satelity.

 

Jak będą zmieniać parametry transponderów i zwiększa FEC (5/6 jeszcze nie powinno znacząco pogorszyć jakości sygnału ale 7/8, 8/9, 9/10 to niestety tak...) to wtedy trzeba będzie martwić czy nie będzie potrzebna większa antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kolega co miał punkt Cyfra+ ustawiał tym miernikiem wtedy jak właśnie zmieniły się parametry C+gol HD i C+Film HD bo właśnie wtedy na tych nowych parametrach maiłem zaniki.Od tego czasu raz tylko miałem problem gdy marznący śnieg przykleił się do anteny.Nigdy więcej żadnego problemu nie miałem i nawet podczas obfitych opadów deszczu na C+gol HD sygnał jest powyżej 4.Konsultant z C+ z działu technicznego powiedział jak chwilę temu dzwoniłem,że nie muszę zmieniać anteny.Dokładnie to antena PVR 700/800 ale jak mierzyłem to ma 70 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kumpla, który wrócił wczoraj ze szkolenia na temat pisania umów , aneksów itd. ma info że wszystko rusza 15 marca. kanały wymieszają a zawartość w poszczególnych programach zostaje bez zmian.

 

Nawet bez tego dopisku że od kumpla to 15 marca wydaje się być najpóźniejszym rozsądnym terminem startu. Musi być czas na promocję świąteczną.

Te dodatkowe kanały powinni załączyć - choćby aby dać info o tym co pojawi sie w nowej ofercie. Co innego kanały premium - tu wystarczyły np. okres kilkunastodniowy - promocyjny.

 

Strategicznie byłoby źle ustawić start na "po świętach". Lepiej jest ruszyć przed - nowa oferta, nowa promocja itd będą skuteczniejsze marketingowo.

 

Co do zawartości - tu brak wcelowania - w opcjach premium wymieszają oferty wg pozycji w programie TV.

Stacje Canal+ może się zmienić ich liczba, nazwy. Canal+, Canal+ Film, Canal+ Sport Canal+ 3D jako nazwy zostaną wraz z profilami programowymi.

Jakie jeszcze dodatkowe i jak się będą nazywać - mało istotne.

 

Niech zrobią dobrą bazę startową do dalszego rozwijania oferty. I oczekiwałbym więcej autorskich kanałów odróżniających od konkurencji. Ale Kino+ też mogą rozczepić jak kiedyś podstawowy C+ (było tak d. temu we Francji - Ale Kino - to odpowiednik francuskiego Cine Cinema - doczekał się rozszczepień na podwersje). To że francuskie stacje nie przerywają pozycji programowych reklamami to zaleta. Planete we Francji ma wiele podkanałów tematycznie wyspecjalizowanych. Może czas trochę się oderwać od coraz słabszych marek jak NGC, Discovery. Ale to tylko moje chciejstwo.

 

HBO, Cinemaxy - oferta od dość dawna słaba, sprzedaż znikoma, praktycznie upadek marki. Ich własna wina.

 

Mi kolega co miał punkt Cyfra+ ustawiał tym miernikiem wtedy jak właśnie zmieniły się parametry C+gol HD i C+Film HD bo właśnie wtedy na tych nowych parametrach maiłem zaniki.

Trochę dziwnez tym poziomem sygnału. Natomiast znane były inne kłopoty z tym transponderem - ale już na warstwie kodowania. Dawały niekiedy objawy podobne do nienajlepszego ustawieni anteny.

 

Ponadto na pozycji 16,0E są jeszcze emitowane sygnały z podobnymi częstotliwościami i polaryzacją oraz ze zbliżonymi parametrami emisji cyfrowej. Na części zakresu Ku nowy satelita ma inny plan częstotliwości ale jeszcze są nieliczne kolizje między tymi dwoma pozycjami na niebie. To może powodować zakłócenia odbioru.

 

Od tego czasu raz tylko miałem problem gdy marznący śnieg przykleił się do anteny.Nigdy więcej żadnego problemu nie miałem i nawet podczas obfitych opadów deszczu na C+gol HD sygnał jest powyżej 4.

 

Podajesz siłę sygnału a nie jego jakość - nadal popełniany błąd nie tylko u abonentów Cyfry+ ale tez i u "blondynek z BOK'u". W starej wersji aplikacji MHW jakość kodowano kolorem paska - 4 stopnie - brak - no to brak możliwości i odbioru, czerwony - silnie zakłócony odbiór, znaczne utrudnienia, żółty - sporadyczne zakłócenie, zielony - odbiór z dobrą jakością sygnału.W nowej (ta zielona szata GUI) chyba nadal jest kolor (nie ma oddzielnego wskazania jak jakość) - w menu jest podany opis kodowania kolorów paska.

 

Konsultant z C+ z działu technicznego powiedział jak chwilę temu dzwoniłem,że nie muszę zmieniać anteny.Dokładnie to antena PVR 700/800 ale jak mierzyłem to ma 70 cm.

Czasem 70cm da lepszy zysk energetyczny niż 80cm.... Nie takie cuda widywałem. Wszystko to zależy od jakości wykonania czaszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...