Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ - przecieki, info niepotwierdzone


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wuja prowadził w Chodzieży salon Cyfry+.I zakwalifikowali jego salon jako nowy NC+.W środę był na jakimś szkoleniu i z tego co mówił to 26 lutego ma byc konferencja.Od 1 marca mają być dostępne kanały Canal+ dla abonentów N przez 2 tygodnie.To by pasowało że w połowie marca ruszy nowa platforma.Zachęcą przez te 2 tygodnie abonentów N żeby jak najwięcej zdecydowało się od razu na migrację do nowej platformy.

 

Ale o cenach faktycznie nic nie mówili jak ma to wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna informacja od administratora forum Platformy N

 

"Kanały ale kino+ HD, PLANETE+ HD, DOMO+ HD, KUCHNIA+ HD, teleTOON+ HD/HYPER+ HD i MiniMini+ HD zostały udostępnione na platformie n w ramach testów technicznych . Nie wchodzą w skład regularnej oferty programowej platformy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załatwione

zadzwoniłem na info C+, powiedziałem że dostałem ofertę z CP i raczej nie przedłużę umowy z C+ więc mi zaproponowali Canal+ SUPERPREMIUM HD za 99 zł ( tak mam teraz) , dekoder główny za 0 zł i MR za 0 zł , dekoder do MR za 0 zł no i chyba się zgodze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załatwione

zadzwoniłem na info C+, powiedziałem że dostałem ofertę z CP i raczej nie przedłużę umowy z C+ więc mi zaproponowali Canal+ SUPERPREMIUM HD za 99 zł ( tak mam teraz) , dekoder główny za 0 zł i MR za 0 zł , dekoder do MR za 0 zł no i chyba się zgodze:)

Tak naprawdę to masz pakiet za 89 a drugi pvr za 10, bo tak dostało już paru. Nikt w żadnym pakiecie nie dostał drugiego pvr za 0. To tyle off topu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się powtórzę, wczoraj było spotkanie (sprawy pakietów oraz oferty programowej nie poruszano), systemy kodowania dwa równolegle będą działać...raczej dłuuuuuuugo :). Migracja z własnym sprzętem (czytaj z dwoma kartami i spliterami).

A czy ten tunel SECA w NAGRZE to też dłuuugo ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu powtórka tego samego?

Dawny komunikat mówił o początku kwietnia jako terminie startu NC+. OK, ale.....

Wielkanoc to akurat 31.03 i 01.04. Zły moment i da przerobienia punktów sprzedaży i zmiany na liście kanałów.

Ostatni okres przed Wielkanocą to typowo promocje - w sumie ostatnie przed martwym sezonem ogórkowym.

Weekend przed Wielkanocą to zwyczajowo okres wzmożonej sprzedaży (nawet za komuny funkcjonował termin "brudna niedziela" a sklepy były otwarte).

Ostatnie dni przed Wielkanocą to święto i niestety handel schodzi na plan dalszy.

W ostatni weekend musi już trwać promocja i musi już być produkt.

Czyli połowa marca to najpóźniejszy możliwy start NC+ chyba że chcą stracić Wielkanoc jako dogodny okres sprzedaży.

Ponadto warto aby to był świeży produkt (nie dłużej niż 2 - 3 tygodnie), ale juz znany (killka dni).

Data okrągła jak 1 marca jest super. Akurat weekend - piątkowe popołudnie. W weekend abonenci otrzymują nowe kanały a w poniedziałek są już nowe punkty sprzedaży.

Chyba to jasne.

Te daty i tak weryfikuje życie, a to ktoś zawali druk ulotek, bannery maja fehler, bla, bla, bla. Technicy dostali prikaz przygotowania list kanałów i włączenia kodowania - zrobili (to akurat pikuś, kwestia tylko dołożenie pudełek do racka....). Testy - no cóż trzeba jeszcze przećwiczyć różne scenariusze problemów u klientów itd. Trzeba dopracować procedury, sprawdzić je dokonać korekt.

 

Mówienie o tym że to tajemnica handlowa. Heeeeh tajemnica to była przed ogłoszeniem fuzji rok temu. Konkurencja i tak zrobi swoje i wiadomo że jej narzędziem będzie cena i gratisy. Sprawdza się to u nich.

 

Była już jedna fuzja - Cyfra+ przejęła WizjęTV. Są podobieństwa ale:

- dużo kanałów jest wspólnych - wtedy mało było wspólnych kanałów

- przejście na HD/DVB-S2 - wtedy migracja na nowego satelitę - bardzo podobne

- przejęcie magazynów i zamówionych dostaw sprzętu - u dziś i wtedy (ogromna ilość Philipsów, [beep] do Philipsa ułatwiło pozbywanie sie tunerów - dziś role [beep] pełni linux i Enigma2)

- integracja baz danych abonentów czyli wypad jeden z systemów kodowania - najbardziej skomplikowany technicznie proces - dopiero po zmianie oferty kanałów, przełączeniu transponderów na DVB-S2 (dawniej migracji na innego satelitę)

- przygotowania do uszczelnienia systemu kodowania (na koniec)

 

Informacje mediany, plotki mają pomoc w realizacji tego procesu. Rezygnacja z jedgo z systemów oznacza że trzeba w pierwszej kolejności wyzbyć się sprzętu. Tym bardziej jak czekają jeszcze do odbioru kolejne dostawy zgodnie z kontraktem przejętym po przejmowanym podmiocie.

 

Problem spiltterów, innego sprzętu. wiadomo że to dotyczy też sprzedawców (również firmę Hollex), dystrybutorów platform którzy jeszcze handlują sprzętem satelitarnym, producentom splitterów. Każda z tych grup nie chce się obudzić z ręka w nocniku. Rynek jest trudny, kryzys, satelity to jednak rynek niszowy. normalnym jest marketing poprzez negatywne hasła/plotki.

Cały ten bajzel wykorzystywać będzie też konkurencja.

 

Każda fuzja to koszty. Co ciekawsze im dalszy etap tym kosztowniejszy. Rynek jest nasycony. Kryzys na dodatek oznacza że cena staje dominującym czynnikiem przy decyzji konsumenta. Nie mogą sobie pozwolić na znaczne straty - stąd jak najmniej rewolucji (to że wiele kanałów jest wspólne to pomaga, oferty premium wymieszają). Sporo nowych ofert promocyjnych będzie kontynuowanych na zasadach NC+ (migracja). Sporą część starszych abo Cyfry+ zmigrują przy przechodzeniu na DVB-S2, Pozostała reszta - no to juz można indywidualnie negocjować.

 

Czy to takie trudne że trzeba wymyślać nieprawdopodobne teorie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co łazić.tylko 10?

 

Rozumiem, że jeśli nie ma sprzętu to mu kurierem wyślą ?

 

Jeżeli się upewniasz, to tak. Tylko 10.

Jeżeli ironizujesz to 10 mniej w porównaniu do regularnej oferty to "tylko"

 

po 1. była mowa o przedłużeniu oferty, więc sprzęt jest w domu.(nie czytasz?)

2.aż 10 zł. nie wiem jak ty,ale ja pieniądz szanuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się powtórzę, wczoraj było spotkanie (sprawy pakietów oraz oferty programowej nie poruszano), systemy kodowania dwa równolegle będą działać...raczej dłuuuuuuugo :). Migracja z własnym sprzętem (czytaj z dwoma kartami i spliterami).

A czy ten tunel SECA w NAGRZE to też dłuuugo ? ;)

 

Zelży co może dodatkowo zaoferować przełączenie karty na Nagravision. Bo w takiej perspektywie conax CAS7 jako mało szczelny system i to już leciwy daje szansę na kolejną młodość sharingu. Dodam że nasze karty to Atmel a nie mało wydajne dziurawe ST (starsze karty Nagravision).

Starsza Nagra nie ma szans na b. zaawansowane algo krypto do dekodowanie ECM"ów - SECA to miała wraz z Atmelem, ale Kudelski już zarzucił przestarzałe karty z procesorami ST. (zresztą kupując Mediaguard wziął dla swojej Nagry to co wartościowe - norma dam przykład - tak samo było z Informixem i DB2 - nagle pewne technologie, które był kupionym przez IBM Informixie trafiły do DB2) Silnym feature Nagravision są update firmware'u via EMM. Conax CAS7 wypada tu blado. W kablówkach jest OK? bo jest pełna kontrola nad tunerem. dla tych co jak mantrę powtarzali że conax nie pozwalał .... sharing nki był i to od samego początku trwania tej platformy. Owszem nie dopuszczono do tej chorej patologicznej szopki jak dziś gdzie klient resharuje to innym.

 

Sama SECA daje sporo możliwości ukrócenia sharingu. Nagra być może pozwoli na ukrócenie wyłudzeń sprzętu.

To że są splittery, jest działanie na dowolnym tunerze nawet z firmwarem open-source z softcam'e, to nie wina SECA ale decyzja biznesowa nadawcy.

Tunery HD Cyfry+ mają też wbudowane Nagravision - czemu nie wymuszono tylko nagravision w ofercie HD? Może warto pomyśleć na tym faktem.

Wyłącznie splitterów nie musi dać korzyści. Opłaci się wtedy jeśli przynajmniej nie spadną zyski - ale w tym przypadku to zasadność takiego ruchu żadna.

A taki ruch może spowodować zmniejszeni wpływów przy poniesionych kosztach. Strzał w kolano.

 

Simulcrypt będzie tak długo jak będą się bujać ze sprzętem niekompatybilnym z docelowym systemem kodowania.

Przerobieni tunera - OK - ale Telenor czy Kudelski za każdy przerobiony tuner zażądja opłaty licencyjnej. Jak C+ kiedyś brał WizjęTV to system Mediaguard należał do grupy C+ czyli opłata licencyjna trafiała tyko do innej kieszeni tego samego właściciela. Teraz jest nieco inaczej.

 

Spittery i sharing to najmniejsze ich zmartwienie. A szum największy na forach jak widać. Dawca sharingu coś tam płaci. Jego kliencie nie przyjdą po umowę. Każda przytulona moneta w dobie kryzysu jest cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co łazić.tylko 10?

 

Rozumiem, że jeśli nie ma sprzętu to mu kurierem wyślą ?

 

Jeżeli się upewniasz, to tak. Tylko 10.

Jeżeli ironizujesz to 10 mniej w porównaniu do regularnej oferty to "tylko"

 

po 1. była mowa o przedłużeniu oferty, więc sprzęt jest w domu.(nie czytasz?)

2.aż 10 zł. nie wiem jak ty,ale ja pieniądz szanuję

 

:)

 

Co ma piernik do wiatraka? Przy przedłużeniu często sprzęt jest wymieniany. Z np. starego SD na nowego HD.

Z treści posta nie wynika, że miał do tej pory MR, więc musiałby iść po kartę i dekoder.

 

Odpowiadając na pytanie - tak czytam. Ale ze zrozumieniem. I analizuję to co czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...