Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Na 20 mb/s cienko to wygląda zwłaszcza gdy chcesz jeszcze multiroom , przy odpaleniu dwóch dekoderów internet będzie tak zapchany ze mogą zdarzać się spadki jakości TV zwłaszcza jak jeszcze w tym czasie korzystał byś z internetu na komputerze np. Przy 50 mb/s jak najbardziej tak w innym razie nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I naprawili ? Pytam, bo zrezygnowałem z przepłacania TV od NC+ i mam alternatywę w postaci oferty od Netii. Łącze w mieszkaniu do 50 Mb/s (umowa przedłużona miesiąc temu i mogę ją aneksować dodając TV). Realne łącze jest na poziomie 40 Mb/s i z tego jestem bardzo zadowolony. Net chodzi zawsze dobrze i nie ma z nim problemu. Ofertę, wydaje mi się, że dostałem nie najgorszą tzn. przez pierwsze 3 miesiące 1 zł, potem 134,90zł za Internet max 50 Mb/s + TV z pakietami (Na start, Styl życia, Sport i emocje, Seriale, Canal+, Natura). Podliczając wszystko, za TV miesięcznie wyjdzie mnie jakieś 58 zł, co byłoby znacząco tańszą ofertą, niż NC+. Główną bolączką jest jednak obawa o wspomnianą jakość. Jeżeli podłączę dekoder do rutera po kablu, to przy w/w parametrach nie powinienem mieć problemów z odbieraniem płynnego obrazu HD na kanałach sportowych? Telewizor Samsung 42" Full HD. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Prędkość przesyłania danych podajemy w Mb/s (megabitach na sekundę), a nie w jakiejś tajemniczej jednostce "MG" (megadżule?). ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem na próbę za 1 zł TV w Netii (mam aktualnie NC+) i kilka dni porównywałem obraz. Miałem połączenie Giganagrywarki z Netiaspot przez wifi. Nie mam żadnych zastrzeżeń, na żadnym z kanałów HD nie widziałem różnicy. Tak więc po wygaśnięciu umowy z nc+ przejdę do TV z Netii. Mam łącze 50 Mb (realnie do 40).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, dostałem od kumpla dekoder netia player n7700 z wbudowanym tunerem DVB-T,  chciałem to wykorzystać jako odbiornik TV naziemnej, ale o dziwo brak funkcji strojenia, czy wyszukiwania kanałów, podłączyłem pod internet (orange) zassało aktualizację oprogramowania ale dalej to samo.. o co z tym chodzi ? Serwisy internetowe działają prawidłowo. 

 

Druga sprawa, netia player posiada coś na wzór DLNA , pod router wifi mam podpięte dwa dyski, ale netia player widzi tylko jeden, tak samo nie potrafi odczytać folderów udostępnionych z kompa, inne urządzenia (kino domowe, czy TV) widzą obydwa dyski i kompa. Czy w tym playerze jest jakieś ograniczone to DLNA ?

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Netia Player NETGEM N7700 i nie ma w nim wejścia na antenę NTC. Nie wiem czy jest głowica w środku, ale w oprogramowaniu jest zakładka do NTC ale nie działa oczywiście. Z obsługą sieci chyba rewelacji nie ma. U mnie widzi rzeczy udostępnione przez media server pod Windowsem. Działają Ci programy tv Netii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marceliszpak

 

Ja mam dokładnie wersję "n7700-tc-4-d" , a może masz jedynie zaślepione wejście, u mnie tak było, taka zaślepka czarna dosyć mocno się trzymała. Programy T netii mi nie działają , ponieważ nie mam podłączone pod internet netii tylko orange... działa jedynie tvn player i tuba.fm i coś tam jeszcze.

 

Gdzieś tylko wyczytałem, że prawdopodobnie, opcja tunera DVB-T uaktywnia się jeżeli player podłączymy pod łącza netii... 

 

Szukam alternatywnego oprogramowania , ale nic nie mogę trafić ;/ a szkoda bo sprzętowo to całkiem niezły odtwarzacz, w środku znalazłem nawet złącze SATA. 

 

Tutaj zdjęcia, z lewej u góry i u dołu masz wejście NTC :

 

http://www.pomagam.net/index.php/netia-player/netia-player-1-5-od-srodka/

Edytowane przez procsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość dziwny problem z dekoderem Netia player już pewien czas, chodzi o funkcję nagrywania programów na dysk zewnętrzny.

Problem występuje, gdy chcę coś nagrać przez funkcję zaplanowane nagrywanie (na określoną porę, np. na noc). Po ustawieniu i wyłączeniu dekodera w stan czuwania (czerwona lampka) program powinien nagrywać się prawidłowo, kiedyś tak było. Niestety od pewnego czasu, nagrany program jest w słabej jakości. Odkryłem że tylko 15-20 sekund filmu jest w jakości hd, a potem automatycznie przechodzi w sd... za każdym razem się to powtarza. Aby nagranie było ok, trzeba włączyć nagrywanie od danego momentu, a nie zaplanowane na daną godzinę... wtedy jest ok. Miał ktoś z was podobnie? Co to może być? :/

Na pewno z dyskiem wszystko w porządku, bo sprawdzałem na dwóch różnych (mam Samsunga). Czy jak to im zgłoszę to wymienią na nowy egzemplarz?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marceliszpak

 

Ja mam dokładnie wersję "n7700-tc-4-d" , a może masz jedynie zaślepione wejście, u mnie tak było, taka zaślepka czarna dosyć mocno się trzymała. Programy T netii mi nie działają , ponieważ nie mam podłączone pod internet netii tylko orange... działa jedynie tvn player i tuba.fm i coś tam jeszcze.

 

Tutaj zdjęcia, z lewej u góry i u dołu masz wejście NTC :

 

http://www.pomagam.net/index.php/netia-player/netia-player-1-5-od-srodka/

Ja mam wersję bez tej zaślepki. Sprzęt jest oparty na Linuksie bo nawet na stronie producenta są zamieszczone źródła dla lubiących grzebać. Inna sprawa, że producent sprzedaje operatorom a Netia oficjalnie nie sprzedaje tych dekoderów i nie pozwala ingerować w oprogramowanie jeśli się chce mieć gwarancję podczas umowy. Dlatego z oprogramowaniem alternatywnym może być problem chyba, że jakiś właściciel sam zrobi soft pod ten sprzęt. Edytowane przez marceliszpak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 28-09-2016 Netia rozszerza swoją ramówkę telewizyjną o kolejne kanały w jakości HD. Kanały, które do tej pory dostępne były w standardowej jakości - przechodzą na jakość HD:

  • Duck TV HD - pakiet Młodsze dzieci

  • Tele 5 HD - pakiet Na start

  • Puls 2 HD - pakiet Na start

Dodatkowo w ramówce pojawiły się zupełnie nowe kanały muzyczne:

 

ESKA TV zmieniła nazwę na 8TV (kanał dostępny w jakości HD w pakiecie Na Start)

 

Stacja telewizyjna o charakterze rozrywkowo-muzycznym. Prezentuje popularną i pogodną muzykę współczesną: głównie POP, a także największe hity lat 80-tych i 90-tych. W ofercie programowej 8TV znajdują się również programy o charakterze rozrywkowym.

 

W ramówce pojawił się nowy kanał ESKA TV (dostępny w pakiecie Na Start)

 

Stacja telewizyjna o charakterze muzycznym, która powstała jako projekt Grupy Radiowej Time (wchodząca w skład Grupy ZPR Media). Kanał został stworzony w oparciu o Radio ESKA – największą w Polsce sieć lokalnych stacji radiowych. Na ESKA TV znaleźć można najnowsze klipy artystów, znanych z anteny Radia ESKA, a także ekskluzywne wywiady, plotki o gwiazdach światowego show biznesu, informacje o muzycznych imprezach.

 

VOX Music TV (pakiet Muzyka)

 

Kanał muzyczno-rozrywkowy prezentuje teledyski z największymi hitami dyskotekowymi lat 80. i 90., a także italo disco, euro dance oraz disco polo. W ramówce stacji znajdują się programy poświęcone gwiazdom muzyki, listy przebojów, bloki tematyczne o poszczególnych gatunkach muzycznych, historiach zespołów i wykonawców, a także informacje z zakresu rozrywki i kultury masowej. Kanał obecny jest na rynku telewizyjnym od 28 kwietnia 2014 roku, jego nadawcą jest Lemon Records.

 

Hip Hop TV (pakiet Muzyka)

 

Pierwszy i jedyny kanał w Polsce poświęcony kulturze hiphopowej. Teledyski prezentowane na antenie to polska muzyka miejska, czyli rap, r’n’b, trap, reggae/danchall czy dubstep. W ofercie programowej można zobaczyć relacje z koncertów, wywiady, listy przebojów oraz autorskie programy samych raperów. Nie brakuje także miejsca dla pozostałych elementów hip-hopu takich jak breakdance, czy graffiti. Na antenie pojawiają się zarówno nowe klipy, jak i starsze  - z ostatnich 18 lat.

 

 

Jednocześnie z dniem 1 listopada 2016 roku zaprzestajemy nadawania kanału Bloomberg

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netia dodała Real Madrid TV .

Do końca roku za darmo jak piszą ,potem pewnie w "sport i emocje "będzie .

Szkoda że wersji eng.nie ma .

Ps. Kiedyś ten kanał był fta z 13'E ale meczów na żywo tam nie zauważyłem .

Kanał informacyjny o drużynach Realu M.

Dobrze że coś się dzieje w ofercie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...