Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

A tak z drugiej strony...ile tych super kanałów byś oglądał.Wiem że ludzie lubią mieć dużo,ale i tak większość jest niewykorzystana i pomijana przez telewidza . Niszowe kanały z ogladalnością na poziomie 0,01 % na rynku . Obecnie w ofercie Netii brakuje mi wyłącznie nSport+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Netia podniosła WP do HD.

Nie podniosła, na czas #dziejesię18:50 był dopisek "HD" widoczny przy logo, ale kanał dalej nadaje w SD.

 

 

 

Hmm.. A u mnie brak WP, tzn. jest na liście ale nie działa. Restarty nie pomagają. Ktoś też tak ma?

Trzeba się namęczyć żeby WP wskoczyło, najczęściej działa po tym, jak wcześniej włączę Metro HD i z niego przełączę na WP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.netia.pl/netiaplayer

 

Tymczasem nowa aktualizacja Netia Playerów już wkrótce u wszystkich :)

 

Dotyczy oczywiście tych małych, nowych Netia Playerów.

 

Aktualizacje będą się odbywać stopniowo, partiami po kilkadziesiąt tysięcy i zakończą się w I kw. 2017 roku.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek z nazwą audycji, kiedy przełączamy jest dużo lepszy. Jest też większa czcionka przy opisie programów. EPG poziome też może być. Ale menu trochę skopali. Mi się jeszcze nie udało znaleźć tych opcji, gdzie ukrywa się kanały z listy. W ogóle takie rozjechane jest to menu. Nie podobają mi się też te obrazeczki, gdy klikniemy ok i przewijamy strzałką  w prawo, by podejrzeć co będzie następne.

Edytowane przez tomaszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad ofertą Internet Max 50 -gigakablówka.  
Proszę o info jak to jest z tą jakością? Czy przesiadka z nc+ byłaby zbyt dużym wstrząsem jeśli chodzi o wrażenia audio-wizualne? :wink: czy korzystanie jednoczesne z internetu lub z TV pogarsza  jakość drugiej usługi. Widzę ,że polsat Film bez znaczka HD, brak extra eleven a  CBS europa tylko w SD...Ogólnie na + jeśli chodzi o cenę za C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad ofertą Internet Max 50 -gigakablówka.  

Proszę o info jak to jest z tą jakością? Czy przesiadka z nc+ byłaby zbyt dużym wstrząsem jeśli chodzi o wrażenia audio-wizualne? :wink: czy korzystanie jednoczesne z internetu lub z TV pogarsza  jakość drugiej usługi. Widzę ,że polsat Film bez znaczka HD, brak extra eleven a  CBS europa tylko w SD...Ogólnie na + jeśli chodzi o cenę za C+.

 

Dużo zależy od rozmiarów TV. Netia nie grzeszy jakością, więc im większy odbiornik, tym większa bryndza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem....a może to tylko tak mi się wydaje bo bardzo tego chcę :wink:.... że na tym nowym oprogramowaniu trochę się poprawiła jakość obrazu. Na pewno nie ma już tej irytującej pixelozy przy przełączaniu  kanałów.....przedtem przez ok 2 sek po przełączeniu...zwłaszcza na kanałach "HD" to była jakaś "masakra" na ekranie.... potem wskakiwała lepsza jakość.... teraz jest dobrze. Od razu ostry obraz.  

Wiem..chciałoby się mieć jakość tak jak z satelity.....może kiedyś....ale póki co to cena rekompensuje te niedostatki :wink:))... za 110 zł mam wszystko co chcę....razem z pełnym pakietem C+, elevenami, cinemaxami multiroomem i internetem 100 mega. Da się wytrzymać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPTV każde to tak naprawdę stream, różni się głównie tym,że IPTV niestety ale nie może być świadczone na każdym łączu gdyż IPTV to osobne pasmo i musi mieć wydzielone dodatkowo z rezerwą te 14-16 mb, natomiast na STV jest to to samo pasmo co zwykły Internet dlatego pobiera mniej. Kwestia też lepszej kompresji dochodzi.Niestety ale bardzo dużo łącz nie jest w stanie udźwignąć IPTV w HD (bo świadczenie IPTV w SD nie ma sensu) i dlatego zdecydowano wprowadzić dla wszystkich klientów STV. W przyszłości są plany by zwiększyć bitrate ale nie wiem kiedy i o ile. Co do jakości u mnie na 40 calach na tym samym TV nie widzę różnicy pomiędzy STV a Cyfrowym Polsatem z satelity.

 

Inna sprawa to czysty Bluray ale tutaj wiadomo że bitrate 40k zwycięży.

A jakość na UPC też jest różna, bo są kanały co nadają w HD z bitrate 4,5k bodajże. Nie pamiętam dokładnie ale chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można porównywać jakość BD do TV, niestety.. :( dla mnie niepokojące jest, że nikt nie kwapi się, żeby przejść na standard 4K - powoli pojawiają się seriale i filmy, ale wciąż ich mało, TV to się chyba doczekamy w 4K, jak standardem będzie 8K (które będzie miało rację bytu już tylko wtedy, gdt ściana będzie telewizorem). Póki co mogliby chociaż nadawać porządne FullHD, przynajmniej w 20Mb/s. 2017r. za pasem a od kilku lat nic się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety BSA i LLU mocno spowolnia zwiększenie bitrate-u bo wszyscy dostają taki sam sygnał. A z LLU I BSA jednak jest kasa dla firmy także trzeba czekać co tam Tomek Szopa z ekipą wymyślą. Bo już od prawdopodobnie Stycznia pierwsi klienci na PON Dialog i ETTH Internetia dostaną ciekawą propozycję ;) Niestety więcej mówić nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...