Skocz do zawartości

Wasze wizje zmian w TV


MIGUEL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No proszę bardzo, powtórki + powroty dawnych programów (np. Życiowa szansa, Awantura o kasę, Puls Biznes i Giełda...). A taką ramówkę wolisz? To proszę bardzo, pasuje doskonale do Polsatu 2.

nie prawda ale też dodaję disco relax i dodaję wydarzenia krajowe,celeste,grom w raju oraz t.j hooker

Edytowane przez misterosatelita1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, po tej korekcie to mi się bardziej nawet podoba. Ja bym tylko wsadził powtórki Kiepskich za Malanowskiego po południu, a za poranną dawkę komunisty (czyli Malanowskiego) dałbym Miodowe Lata, ale to tylko moje odczucia :)

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto 10 zmian które bardzo chciałbym w Polskiej TV:

1.Sieci kablowe powinny tworzyć pakiety tematyczne związane z różnymi kanałami tematycznymi np.Film, Sport, Junior, Doku, Info, Muzyka

2.Reklamy piwa powinny być nadawane w godzinach 23-6

3.W NC+ jak i w CP powinna się pojawić mozaika

4.Stacje z DVB-T powinny być tak jak w Niemczech Niekodowane

5.TVN powinien od 1089 odcinka pokazywać Barwy Szczęścia najlepiej po Na Wspólnej

6.Komisarz Alex powinien być oznakowany od 16 roku życia

7.W tygodnikach TV powinna być następująca kolejność TVP 1, TVP 2, TVP Kultura, Polsat, TVN

8.MTV Polska ma trafić do naziemnej telewizji cyfrowej tak samo jak w Hiszpanii

9.PULS 2 ma zostać 24-godzinnym kanałem dziecięcym

10.TV 6 (szóstka) ma nadawać seriale, programy i filmy tylko w oryginalnej wersji językowej

Moja opinia:

1. Niektórzy tak przecież mają, np. łódzka Toya czy wielkopolska Inea.

2. Dokładnie, bo to są piwa alkoholowe.

3. Moim zdaniem super pomysł, i by w tle grało tak: u nc+ będzie Radio Zet (albo jakaś inna stacja komercyjna), a u CP Muzo.FM.

4. Nawet MUX4 - ja odbieram, ale jest on kodowany dlatego chciałbym żeby był on niekodowany.

5. Nie zgadzam się. Barwy Szczęścia to przecież produkcja TVP i nigdy nie musi zostać przeniesiona do innej stacji.

6. Racja, bo to jest serial kryminalny, który zawiera dużo brutalnych scen. Z Ojcem Mateuszem tak nie będzie, bo ten zawiera mniej brutalności, więc od 12 lat niech Ojciec Mateusz zostanie.

7. A ja bym obstawił lepiej tak: TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN, TV Puls. Dzięki temu taka kolejność musi być np. w Tele Tygodniu.

8. Świetny pomysł - tyle że może niektórzy uważają że MTV jest nielegalny, ale legalny tak więc może być jako trzeci kanał muzyczny w DVB-T. Chyba że jak nie MTV, to niech se dołączą 4fun.tv i po kłopocie.

9. No w sumie tak, musi zostać 24-godzinnym kanałem dziecięcym, ale raczej pod nazwą Junior TV - tam będą bajki z pasma o tej samej nazwie np. z Nickelodeona. Puls 2 będzie kanałem ogólnym. Lecz jest problem - nie ma żadnych programów informacyjnych. Po prostu wolałbym żeby do Pulsu wrócił Puls Raport tyle że lepszy oraz Puls o poranku (który byłby od 6:00 do 10:00).

10. Czyli jednak TV6 to będzie już nie polski kanał. Akurat o tym mówię, bo nie chcę żeby w oprawie były napisy "ad break", "promo"... i nie chcę też żeby na ten kanał mówili "tiwi six", bo tak naprawdę jak Polska to mówią oni "Szóstka" (choć mi się zdaje że w oprawie jest niepoprawnie, bo kobieta w tle mówi "sześć"). Jednak TV6 niech zostanie, tyle że mniejsza ilość powtórek.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To teraz ja powróżę sobie z fusów. Wszystko co tu napiszę bierzcie z przymrużeniem oka, bo nic co tu jest napisane nie jest oparte żadną wiedzą, a jedynie nierealnymi marzeniami ściętej głowy. Przed przeczytaniem skonsultujcie się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż moja wypowiedź może zagrażać życiu lub zdrowiu.

 

1. TVP

- połączyć TVP 3 z TVP HD, stworzyć TVP 3 HD; ramówkę wypełniałyby te same powtórki co na TVP HD, a dodatkowo pokazywane byłyby np. transmisje sportowe nie mieszczące się w TVP Sport, no i oczywiście programy regionalne nadawane w HD 

- TVP Polonia tylko dla zagranicy: usunąć ten kanał z telewizji naziemnej i platform, wrócić do poprzedniej nazwy i logo TV Polonia

- sprzedać lub zamknąć TV Biełsat (po co on, skoro można rozwinąć Polonię?)

- TVP Rozrywka zmienić w kanał muzyczny, przykładowo: od 6 do 20 nadawano by polską muzykę, wieczorami koncerty i np. dawne festiwale

- TVP Seriale powinno nadawać więcej seriali zagranicznych, może nawet filmów w weekendy; miło byłoby gdyby ten kanał znalazł się także w MUX 8 (mało prawdopodobne, prawie wcale)

TVP Sport w telewizji naziemnej: jeśli nie w bezpłatnej (MUX 3 \ MUX 8) to w płatnej (MUX 4, o ile Solorz nie będzie obawiał się konkurencji)

 

2. Polsat

- sprzedać lub zamknąć TV 4 i TV 6 (rozumiem, dużo kanałów powtórkowych + dużo reklam = duży pieniądz małym kosztem, ale pomarzyć można)

- połączyć ATM Rozrywka, Polsat 2 i Polsat Romans\Super Polsat w Polsat 2; umieścić go w miejsce Polsatu Sport News (i tak ma zniknąć z naziemnej, niestety); ramówka taka jak w ATM + filmy z Polsat Romans

- Polsat Sport Extra zmienić w Polsat Sport 2, Polsat Sport News w Polsat Sport 3; umieścić w MUX 4

- zrezygnować z powstawania Polsatu X, Polsatu Docu, Polsatu Reality 

- Polsat News 2 w MUX 4

 

3. Inne

- Orange Sport sprzedać Elevenowi, utworzyć trzeci Eleven (np. Eleven Sports News? :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

1. Telewizja Polska:

- TVP3 nadawałby w jakości HD, i niektóre ośrodki by miały sprzęt takiej wysokiej jakości. Oczywiście logo te same, tyle że obok niego na górze jest znaczek "HD" taki sam jak TVP1 i TVP2. W dosyle który trafia najpierw do Wawy (centrali), potem do oddziałów terenowych będzie tylko znacznik HD.

- likwidacja TVP HD

- sprzedać białoruski Biełsat (dlatego, że po prostu reszta kanału będzie taka jak obecnie, tyle że nie będzie należał już do Telewizji Polskiej i tym samym nasze oznaczenia wiekowe znikną z tejże stacji)

- TVP Rozrywka - tak samo jak @dustman

- Druga wersja regionalna TVP3, TVP Seriale i TVP Sport w MUX8, a TVP ABC przenosi się do MUX3 (na MUX1 będzie Nickelodeon)

 

2. Polsat:

- zmiana nazw:

Polsat = Polsat 1

Polsat 1 = PolsatInt

TV4 = Polsat 2 oraz TV6 = Polsat 3 (zmniejsza ilość powtórek i tym samym powrót redakcji informacyjnej Dziennika Czwórki, a tym bardziej - nadal TV4 będzie dzieliło pasmo z Odrą)

Polsat 2 = PolsatExtra (tu też troszkę mniej powtórek)

Superstacja = Polsat News 3

- zmiana oprawy graficznej głównej stacji, zostanie ona stworzona przez Luxlotusliner i nadal tu będą scenki live-action, tyle że... nieco lepsze

- zniknięcie Polsat Sport News z DVB-T i zastąpienie go... Polsatem Sport (no bo musi być kanał sportowy w naziemnej).

- Polsat News w MUX8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda stacja może nadawać maksymalnie 12 minut reklam na godzinę, więc można przyjąć, że to normalne w tych stacjach, że tyle reklam nadają.

 

Wg mnie albo TVP jest utrzymywana z abonamentu i nie gra reklam (model BBC), albo nie ma abonamentu i utrzymuje się z reklam (model Channel 4). Osobiście wolę model drugi, ponieważ nie oglądam TVP i nie chcę płacić na telewizję publiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moja wizja tych zmian będzie się skupiała na kanałach Polsatu i kanałach firmy ZPR.

TV4 i TV6 - mogłaby nastąpić zmiana właściciela obu tych stacji. Odkąd w 2013 roku Polsat przejął tzw. ''władze'' nad Czwórką i Szóstką, to leje na nie kasę, a do tego puszczane są te durne programy typu ''Detektywi w akcji'', ''Policjantki i policjanci'' i inne tego typu. Tymi kanałami powinien się zająć ZPR, który zmieniłby nazwę kanałów na Czwórka TV oraz Szóstka TV i ulepszyłby ofertę programową i ramówkę, a także oprawę graficzną. Wtedy ta ''4 TV'' byłaby poszerzona o seriale i filmy(byle żeby to nie były fabularno-dokumentalne ani paradokumenty, bo dopiero byłaby porażka), a ''6 TV'' o seriale familijne, komediowe i animowane.

 

Kanały ZPR-u - będzie chodziło o Eskę TV i VOX Music TV. O innych stacjach też będzie mowa. Co do pierwszych dwóch stacji(muzycznych), to ja bym chciał tak, że: Polsat kupuje 100% udziałów w Esce i VOX'ie. Eskę mogliby zastąpić Ósemką TV, a VOX Music TV zostałby zastąpiony Nową TV. Podaję przykład: może się zdarzyć tak, że Polsat utworzy kanały, które będą rozwijały marki muzycznych rozgłośni radiowych, na przykład Polsat Eska i Polsat Vox Music. Zyskałyby nowsze i oprawy graficzne i belki podczas teledysków. Polsat Eska może mieć podobną playlistę jak teraz Eska TV i Radio Eska, a Polsat VOX Music - może być disco polo, z playlisty usunięto by utwory pop. Jeszcze dołożyć do tego coś klubowego z nurtu electronic dance, house, trance, itp.

 

Pozostałe kanały ZPR-u - też powinny przejść zmiany. Polo TV zmieniłoby nazwę na Piątka TV. Piosenki disco polo zostawić zawsze można. Dodać też klubowe polskie utwory. Zmiana logo musi ulec zmianie - zamiast litery P cyfra 5, a pod cyfrą 5 napis ''piątka tv''. Oprawa graficzna powinna wyglądać w kolorze czerwonym i białym. Chciałbym też zmian w Fokus TV - zmiana nazwy na Dziewiątka TV, dodać scenki live-action, które pojawiałyby się w identach na ogłoszenia nadawcy i reklamy. Logo - cyfra 9 w kwadracie, pod kwadratem napis TV(coś jak logo Fokus TV z początków jego nadawania w 2014 roku).

 

Muzo.tv - stacja zmieniłaby nazwę na Polsat Muzo. Utwory rock zostają, teledysków z gatunku pop jest zmniejszona ilość, skoro ma je w większej nadawać Polsat Eska. Załóżmy się, że playlista zawierałaby też piosenki z pogranicza synth-pop i electro-pop. Zmiana logo to - kółko z kreskami zostawić, niech będzie białe w ciemnym czerwonym kwadraciku. Napis ''muzo'' też.

Edytowane przez ad_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do tego co napisał @ad_am:

Bardzo podoba mi się pomysł przejęcia przez ZPR TV 4 i TV 6. Sugerowałem to już gdzieś, z tego co pamiętam (na pewno w tym wątku to poruszałem) i uważam to za korzystne dla obu stron działanie. Zastrzegłbym jednak żeby nie powstawały w takim układzie ani Nowa TV ani Ósemka TV. To jest oczywiście gdybanie, ale moim zdaniem byłoby to dobre rozwiązanie - nic by widzowie DVB-T nie stracili, a może i by zyskali dwa kanały na poziomie.

Pozostałe zmiany to uogólnianie tematycznych stacji - nie popieram takich działań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV4 i TV6 - no nie wiem czy się z tobą zgodzę, skoro właściciel tych stacji - Polskie Media był mocno skojarzony z Polsatem. Poza tym - można też zastosować drugi przykład: zmiana nazwy na Polsat 4 i Polsat 6 no i powrót do tego co było dawniej (czyli początki TV4, gdzie tam m.in. Dziennik czy stare dobre programy).

Eska i Vox Music - Jeśli by Polsat kupił 100% udziałów w Esce, to pewnie Radio Eska lub Muzo.FM do likwidacji. Ale... dobry pomysł, tyle że Vox Music zastąpić bardziej Polsat VOX.

Pozostałe kanały ZPR-u - widać, że będzie się robił wielki układ liczb. TVP1, TVP2, TVP3, Polsat 4, 5TV, Polsat 6, TVN7, 8TV, 9TV. A scenki live-action to już raz były w wakacje 2014 w oprawie Fokusa.

Muzo.TV - też się z tobą zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba2015, TV4 i TV6 mogłyby zostać przejęte przez ZPR, gdyż to, co robi Polsat z tymi kanałami, to praktycznie seriale policyjne w ramówce, do tego powtórki, no i kasa jeszcze się liczy. A firma ZPR Media nie popełniłaby podobnego błędu tak jak Polsat. Co do Eski, Vox'a i Muzo - chodziło mi o muzyczne kanały tv, nie o stacje radiowe, bo likwidowanie rozgłośni radiowych jest bez sensu.

 

Chciałbym zmian, które będą dotyczyć stacje Viacomu.

MTV Polska - proponowałbym im zrezygnować z muzyki emitowanej tylko w nocy. Wtedy ten kanał mógłby być w pełni rozrywkowo-serialowy. Przydałaby się nowa oprawa graficzna, w której dominowałoby pięć kolorów: czerwony, żółty, różowy, niebieski i pomarańczowy. W tle byłyby przeróżne animacje, na przykład w idencie młody ludzik maluje(powiedzmy że na ścianie) logo MTV kolorowym sprayem do malowania. Jakiś utwór w tle identu powinien być(wiem, że stosuje coś podobnego VIVA Polska). W dzień i po południu emitowano by seriale, reality-show i programy rozrywkowe, a także powtórki nowych odcinków/premierowych produkcji, które np. zostały puszczone poprzedniego dnia wieczorem. W nocy stare produkcje MTV jako tzw. ''zapychacz'', zamiast muzyki.

 

Od muzyki mielibyśmy MTV Music. Grałby muzykę pop i dance tak jak teraz VH1 Polska. Ale żeby do tego doszło, polskie VH1 musi zmienić logo na takie, jakie ma obecnie VH1 Classic Europe(ale w nowoczesnym wydaniu), a także playlista musiałaby też ulec zmianie - zamiast muzyki współczesnej muzyka klasyczna z lat 70-tych, 80-tych - 90-tych i trochę z 2000-2010 roku. VH1 Polska przemieniłoby się w VH1 Classic Polska. Inną opcją jest zamknięcie VH1 PL oraz udostępnienie wersji europejskiej tegoż kanału w sieciach kablowych. Wtedy Viacom uruchomiłby polską wersję MTV Music.

 

VIVA gra muzykę EDM(elektroniczną muzykę taneczną). W dni powszednie od 8:00 do 20:00, w soboty od 12:00-15:00, 16:05-20:00 i niedziele od 14:00-20:00 większość ramówki wypełniają pasma VIVA DANCE i 100% DANCE, gdzie playlista jest taka sama. Kolejny pomysł, jaki przyszedł mi do głowy, to dzielenie czasu antenowego Vivy z VH1. Aby tak się stało, VIVA musiałaby nadawać w godzinach 6:00-12:00 i 18:00-6:00, natomiast punkt 12:00 wchodzi VH1. Kończy się o 17:59, o 18:00 wchodzi VIVA(tak samo jest z VIVA Germany, że nadaje w godzinach 2:00-13:59, od 14:00 do 1:59 Comedy Central). Zmiany graficzne VIVA jak dla mnie powinna przejść. Logo zostaje, ale będzie w innych kolorach niż w czarnych(bo czarny kolor jest trochę żałobny). Przykład: logo Vivy podczas audycji muzycznych jest powiedzmy w kolorach: niebieskim, pomarańczowym, zielonym, czerwonym i różowym. Podczas reklam jest białe. Identy ze scenkami live-action niech zostaną(bo dlaczego miałoby ich nie być).

 

Pozostałe kanały Viacomu, m. in. Nickelodeon, Paramount Channel czy Comedy Central nie musiałyby mieć potrzeby zmian logo i oprawy graficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie też pomarzę :) (niestety moje marzenia są mało realne do spełnienia :( )

To zaczynamy.

1. TVP. TVP 1 HD i TVP 2 HD - wszystkie koncerty i festiwale zostałyby przeniesione do kanałów TVP Festiwal i TVP Festiwal 2. A do kanału TVP Rozrywka - wszystkie teleturnieje.

TVP 3 - wersja HD, poza tym do TVP 3 trafiają niektóre audycje sportowe i programy ośrodków regionalnych TVP są w wersji HD.

TVP Rozrywka - tutaj są dwie wersje. 1. likwidacja i w jej miejsce np TVP Rodzina - kanał familijny, w którym znajdowałyby się przeróżne filmy, jakaś audycja sportowa, bajki, programy komputerowe, programy do wychowywania dzieci ( "dla każdego coś dobrego") 2. udoskonalenie TVP Rozrywki w kanał TVP Rodzina.

TVP Seriale - likwidacja. Po co TVP ma nas katować powtórkami seriali?

TVP HD - utworzenie kanału TVP Film z nowymi i starymi filmami. TVP Film dzieliłby ramówkę z TVP HD np. tak: 6-20 - TVP HD, od 20 - 3 - TVP Film. Przy tym kanał TVP Film byłby w HD, a kanał TVP HD stałby się też takim kanałem ogólnym.

TVP Sport - do NTC.

TVP Kultura - udoskonalenie ramówki tego kanału o np. "Teorię hałasu". Chodzi o to, żeby kanał TVP Kultura był wartościowym kanałem, z małą ilością powtórek. Oczywiście TVP Kultura w HD.

TVP Historia - jw. (ew można by było wprowadzić taki sam trik jak przy TVP HD/TVP Film - czyli TVP Kultura i TVP Historia na jednym paśmie). Oczywiście TVP Historia w HD.

TVP Polonia - tylko podnieść jakość do HD.

TVP Info - bz

TVP Festiwal i TVP Festiwal 2 - programy dla przeróżnych festiwali, koncertów (oczywiście w HD)

TVP Muzyka - program muzyczny, przeróżne notowania, konkursy, w których można wygrać płyty, muzyka z wszystkich gatunków muzycznych itd :)

2. Polsat. Wprowadzenie Polsatu 2 i ATM Rozrywki na 1 paśmie (z tym, że ATM Rozrywka miałaby program do 12-tej, a od 12-tej do 3-ciej w nocy - Polsat 2). Polsat 2 miałby mniej powtórek i jakiś film i audycja sportowa, a ATM Rozrywka - niech będzie taka jak zawsze :D z tym, że będzie miała mniej czasu na nadawanie.

Dla mnie Polsat powinien skończyć z dawaniem pod kanały np Viasat czy Food podtytułu "Polsat". Niech Polsat stworzy jakiś własny kanał. Np Polsat Children (albo same Children). W nim byłyby, wiadomo, bajki, ew. programy dla młodzieży.

3. TVN. Tutaj to chyba tylko mogę dodać kanał TVN Sport, w którym by były audycje sportowe. Można też utworzyć kanał TVN Dokument - w nim byłby przeróżne programy dokumentalne.

4. Inne rzeczy:

- paczka MTV: MTV Rocks - urozmaicenie ramówki muzycznej o nowe teledyski muzyczne. MTV Polska - kanał z muzyką i serialami.

- DVB-T: likwidacja Eski TV i Polo TV (kanały monotematyczne) i SuperPolsat - w jego miejsce ATM Rozrywka/Polsat 2, dodanie TVP Sport i likwidacja TVP Info HD.

- gazety z programem TV - stop z faworyzowaniem kanałów TVP Seriale i Polsat Film i dawaniem małej ilości miejsca kanałom Canal+ i HBO, w każdej gazecie z programem program dodatkowo dla kanałów Canal+ Film i HBO 2. Oraz TVP 1, TVP 2, TVP 3, Polsat, TVN i Puls (wraz z TV 4, TVP Polonia i Canal+) na 1 i 2 stronę listingu.

- wysokie kary za opóźnianie startu kanałów/nie powstanie kanałów, które dostały koncesję.

- likwidacja kanałów monotematycznych (szczególnie muzycznych)

Pewnie mi się coś przypomni. W każdym razie, gdybym był szefem KRRiT, to bym wtedy zrobił rewolucję w polskiej TV.

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No tak, wszystkie teleturnieje do TVP Rozrywka... jak ładnie. Jest wszystko ślicznie, ale to jest mało realne... Z TVP3 to wystarczy że ośrodki kupią sprzęt w HD, ale tylko te największe które zarabiają najwięcej na nich. Co do TVP Rodziny - to nie podałeś propozycji dla TVP ABC, chyba że myślisz o likwidacji :) Ja bym myślał tak, żeby TVP postępowała jak DR - zostawić kanał dla dzieci i utworzyć kanał bardziej dla dużych dzieci i młodzieży. A że nie można użyć angielskich nazw w TVP, to mam pomysł: TVP Młodzież. A programy komputerowe bym musiał wsadzić... do TVP Tech - nowego kanału o grach, technologii i komputerach. Czyli coś takiego jak dawny Hyper+. TVP Seriale do likwidacji to może być, ale TVP HD też, bo po co? Przecież kilka kanałów Telewizji Polskiej musi nadawać w doskonałym HD. Ale powstanie TVP Film - dobry pomysł, bo kiedyś miał być taki kanał, ale zrezygnowano z niego... TVP Sport - można i do DVB-T jak mówisz. TVP Kultura bez powtórek - to musi być świetny wybór. TVP Historia także, ale musi powiedzieć wiele o historii czegoś. TVP Polonię w sumie dobrze że wyrzucili ją z DVB-T, bo po co komu kanał powtórkowy dostępny za granicą? Podniesienie jakości do HD... świetnie. TVP Info ok, ale wersja HD jeszcze. TVP Festiwal i TVP Festiwal 2 - bardziej bym tym drugim nadał nazwę TVP Muzyka Extra. W sumie to dobry pomysł. TVP Muzyka też.

2. Polsat... Chyba że zrobić tak - Polsat 1 zmienić na Polsat INT, Polsat 2 bez zmian aczkolwiek mniejsza ilość powtórek, TV4 i TV6 na Polsat 4 i Polsat 6, a ATM Rozrywkę podmienić na Polsat 3 i to z... POWTÓRKAMI! Dla mnie Polsat powinien skończyć bo Food Network Polska jest świetne, a Viasat Nature, Explore i History spokojnie zostawić, ale bez "Polsat". JimJam niech powróci do swoich dawnych czasów. Za to powinno być tak: Polsat Kids będzie kanałem dla dzieci i ewentualnie dla młodzieży, a na podstawie Viasatów utworzyć "Polsat Nauka".

3. TVN Dokument powiadasz? W sumie to świetny pomysł, ale chyba na to nie stać - gdyż TVN ma współpracę z nc+ i to on już ma swoje kanały: Planete+ oraz nSport+.

4. Inne rzeczy:

Wszystko ok, ale z likwidacją Eski i Polo to się nie zgadzam. Bo musi być jeden lub parę kanałów z jedną tematyką w DVB-T. Jedynie co to tylko jak musi być prawdą Eska tylko na satce, a Polo niech zostanie. W miejsce Eski wsadzić 4FUN który obecnie jest na tych lokalnych MUXach. A TVP Info HD potrzebne, tyle że nie w miejsce TVP Polonii, a tymbardziej... w miejsce TVP Info. Bo kiedyś w DVB-T mieliśmy TVP1 i TVP2 w SD i HD no i teraz mamy tylko HD, to tak też się stanie z Info! SuperPolsat lepiej nie, niech zostanie Polsat Sport News (chyba że zmiana nazwy na Polsat Sport Plus byłoby dobrym rozwiązaniem). Gazety z programem TV - w sumie to może być tak, ale Canal+ musi pozostać dalej, gdyż jest to kanał "premium". Więc można na 1 i 2 stronę listingu wsadzić TVP1, TVP2, TVP3 (ewentualnie mogą być w niektórych też jej ośrodki regionalne), Polsat, TVN, TV4, TVN7 i chyba Ósemkę TV albo jak kto woli Puls2. Co do wysokich kar za opóźnienia czegoś to zależy od Rady Mediów Narodowych, ile będą płacić. A likwidacja muzycznych nie jest dobra niestety, bo kiedyś w 1995/1996 nie było żadnego polskiego kanału muzycznego, aż tu nagle... w 1997 na krótko pojawiło się Tylko Muzyka.

I co, wysłuchaliście moich opinii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że prawie wszyscy uwzięli się na te biedne naziemne kanały muzyczne. No tak, przecież Polsat 2 czy TVP Rozrywka prezentują znacznie wyższy poziom i są bardziej wartościowe dla wymagającego polskiego widza, który bardzo chętnie przyjmie kolejną powtórkę "Samych swoich" - najlepiej na kanale "Trzydziestka Dziewiątka TV" :P

ATM Rozrywkę zamiast gloryfikować to lepiej połączyć z Polsatem 2 w jeden kanał i zostawić nazwę tego drugiego. Po co (nie licząc kasy, mamony i jeszcze ewentualnie piniędzy) dwa gnioty pokazujące (z maluteńkimi wyjątkami, które absolutnie nie potwierdzają żadnej reguły) w znakomitej większości to samo? "Czwórce" i "Szóstce" też nie nadawajcie nowych nazw identyfikujących z Polsatem. Po co jak te kanały są absolutnie syfne? Sprzedać albo zamknąć - nic więcej! 

Polsaty Viasaty zostawić takie jakie są. Zajmujcie się najpierw tymi kanałami, które mają same ze sobą problemy, typu Polsatu Romans czy Polsatu 1.

Powstawanie nowych powtórkowych (bo takie by one były, myślicie że wrzucali by tam coś nowego? a gdzie tam!) kanałów TVP? Na co TVP Rodzina (już widzę te powtórki "Dużych dzieci" i "Ale mądrali") jak jest TVP ABC? TVP Festiwale (cały dzień powtórki Opola? Litości...) czy TVP Muzyka skoro można przekształcić TVP Rozrywka? Na co TVP Młodzież czy TVP Tech jak takie programy można spokojnie dawać na TVP 3? Nie wystarczą wam już te 3 (tak, słownie trzy. TVP Historia i TVP Kultura jakkolwiek byście ich nienawidzili i chcieli je zmieniać w TVP 4 i TVP 5 takimi nie są), które tłuką cały czas Cejrowskiego, Makłowicza i denne opery mydlane? Nie róbcie z publicznej drugiego Polsatu! Trzeba korzystać z tego co już jest, bo wszystkie niedomagające obecnie anteny można naprawić w prosty sposób, a nie bawić się w monopolistycznie zagrywki dla mało rozgarniętych małp o wspólnej nazwie "wincyj kanałów".

Jedynie się zgodzę co do TVP HD. Przerabiamy na kanał serialowo-filmowy, taka konkurencja dla Kino Polska czy Stopklatka TV, ewentualnie kanałów TV Puls. Tylko ja bym nie zmieniał nazwy, a ramówkę. Widzi mi się to tak:

- w tygodniu 6-12 powtórki seriali, w weekendy od 10:00 filmy animowane i kino familijne.

- po godzinie 12 do wieczora polskie kino z biblioteki TVP

- wieczorami kino zagraniczne, nocą zaś wasze ukochane polskie seriale

Można? Takie to trudne do zrobienia? Wystarczą tutaj tylko i wyłącznie chęci. Nic więcej.

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dustman: Ja przecież proponuję zmianę formatu TVP Rozrywki i Polsatu 2. A "klonom" Polsatu 2 mówię szanowne dziękuję. Zgadzam się z Tobą, że TV 4, TV 6, ATM Rozrywka i SuperPolsat powinny zniknąć. Moim skromnym zdaniem kanały Polsat i Polsat 2 powinny być kanałami ogólnymi z małą ilością powtórek i dużą ilością nowości + jakieś audycje sportowe i wgl. Kanał Polsat Sport Fight dla mnie też powinien zostać wykasowany, bo tam z tego co wiem, to są same powtórki tam.

Oj tak, kanały, które mają problemy/małą oglądalność, dla mnie można skasować. 

@Kuba2015: Kanał TVP ABC zostawiłbym bez zmian. Dla mnie w DVB-T powinien być kanał muzyczny, ale nie taki, w którym leci tylko jeden gatunek muzyczny! Dla mnie w DVB-T powinien być kanał muzyczny, który ma np newsy muzyczne, różne konkursy, przeróżną muzykę, małą ilość powtórek. Gdyby te wszystkie powtórkowe klony Polsatu zniknęły, to by był porządek i zmiany na 100% w gazetach z programem. Ale czy one kiedyś znikną? Raczej wątpię :( 

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kubie2015 za wnikliwą ocenę moich pierwszych 10 zmian, a teraz kolejna dziesiątka moim zdaniem ciekawych zmian w TV które muszą być zatwierdzone!!!!

11.Przekształcenie TVP Kultury w kanał ogólnotematyczny przez co TVP Kultura będzie nadawać nie tylko programy o kulturze ale również i własny serwis informacyjny a także programy i seriale z Jedynki i Dwójki, ponadto przeniesienie programów kabaretowych z Dwójki do Kultury i rozpoczęcie kontynuacji Kabaretożerców - teleturnieju prowadzonego przez Karola Golonkę i Marcina Szczurkiewicza.

12.Eska TV HD powinna być nadawana we wszystkich sieciach kablowych i za darmo na satelicie w miejsce Eska TV.

13.Likiwidacja Cartoon Network z polskiego rynku telewizyjnego gdyż od prawie pięciu lat nadaje reklamy tylko dla dorosłych, a wcześniej nastąpi reemisja programu od 6 do 21 z testcardem nadawanym od 21 do 6.

14.Zmiana oprawy graficznej kanału ATM Rozrywka z uwagi na fakt iż opener do bloków reklamowych jest bardzo krótki.

15.nSport+ HD powinien przywrócić nazwę na nSport HD gdyż nie należy do Canal+ a do Grupy ITI

16.Obowiązkowy odbiór czterech najpopularniejszych kanałów dziecięcych Nickelodeon, Disney Junior, Disney Channel i Disney XD u każdego operatora sieci kablowej, nc+ i CP w każdym pakiecie.

17.Viva Polska powinna z powrotem emitować programy rozrywkowe przy użyciu sloganu "VIVA - GRAMY PROGRAMY! PROSTE."

18.Emisja niemieckich seriali RTLu - Gute Zeiten Schlechte Zeiten, Unter Uns i Alles was zahlt zaraz po powtórkowej emisji Pierwszej Miłości na kanale Polsat Romans + powtórkowa emisja Pierwszej Miłości w Polsacie od 939. odcinka

19.Rebranding kanałów NBC Universal i współpraca z Polsatem przez co będą się nazywać: Polsat 13 Ulica, Polsat Universal Channel, Polsat Scifi Universal i Polsat E!

20.Organizacja kolejnego meczu charytatywnego i to nie będzie mecz TVP vs TVN lecz TVP vs Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...