Skocz do zawartości
  • 0

Transpondery EPG


sonik79
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

 

Czy ktoś dysponuje listą transponderów z których jest nadawane EPG dla polskich kanałów na dłuższy czas ? Mam często gęsto problemy z ustawianiem nagrywania bo jak przełączam na dany kanał to w EPG mam tylko obecną i następną pozycję, dopiero jak polatam po kanałach to się EPG ładuje na dłużej. I nigdy nie wiem skąd się dane EPG wzięło (a po lataniu to wiadomo, poszatkowane a dekoder nie pokazuje kiedy wgrywa EPG i ile już tego wgrał)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak dla mnie to EPG w nc+ (przynajmniej na mediaboksie) dalej jest zepsute. Nadal nie ma tak podstawowej informacji jak kategoria - film, serial, program dokumentalny itd. A o wielu programach brak JAKICHKOLWIEK szczegółowych informacji. I faktycznie, roku produkcji też nie widać. + Nie wczytuje się na wszystkich kanałach na 7 dni w przód, na FOX np. dalej nie widzę tego co będzie lecieć w sobotę... ŻENADA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fokus TV - 7 dni jest z 11,449 GHz, pol. H (z 10,796 GHz, pol. V tylko teraz/następny, brak EPG na 11,393 GHz, pol. V, skąd kanał jest nadawany)

Hustler HD - 7 dni jest z 11,449 GHz, pol. H (na 10,796 GHz, pol. V nie ma nic)

Redlight HD - brak EPG dla nc+, Cyfrowy Polsat daje 24h do przodu, ale używa kanału z innym SID, więc abonentom nc+ się nie przyda

FOX - dla HD jest 7 dni z 10,796 GHz, pol. V (i powinno działać), dla FOX SD nc+ nie nadaje EPG wcale

 

Potwierdzam brak lat produkcji oraz oznaczeń o kategoriach, może w tym sensie @Pas Ratunkowy dostał kolejnego maila o trwającej awarii?

 

7 dni EPG na wszystkich kanałach nigdy nie było i zapewne nigdy nie będzie, podobnie też nie było nigdy kompletu opisów do wszystkiego - nie spodziewałbym się zmian w tym zakresie (ale też możliwe jest, że ostatnie zamieszania spowodowały, że nie widać opisów tam, gdzie być powinny bo są na satelicie - jak widać z poprzednich postów posiadacze tunerów na Linuksie musieli resetować bazy EPG, na dekoderach platformy trzeba czekać aż błędne dane się wymienią albo przelecą). I tak transmitowana jest ramówka dla ponad 200 kanałów TV. Dokładanie coraz większej ilości danych skończy się tak, że w ogóle przestanie się ściągać. Cyfrowy Polsat ściął EPG poza swoimi dekoderami na 1 dzień - nie narzekajcie, bo w nc+ zrobią to samo i wtedy dopiero będzie :P Trzeba poczekać do wyłączeń dubli SD, co jeśli w końcu nastąpi, to wyraźnie odchudzi ilość danych ;) Ale lata produkcji i kategorie należy mieć nadzieję, że przywrócą - to IMHO błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TCM - jest 7 dni z 10,796 GHz, pol. V.

 

Działanie dekoderów niededykowanych jest niestety mocno zależne od softu. Nawet spośród urządzeń na ALi jedne mogą to pobierać, inne nie (jeśli ignorują dane EPG dla kanałów z innych transponderów niż ten, z którego są nadawane kanały albo jeśli resetują dane po zmianie transpondera). Spróbuj poczekać jakąś minutę do półtorej na dowolnym kanale z 10,796 GHz, pol. V i jeśli TCM będzie mieć dane, to tuner sobie radzi. Jeśli po zmianie częstotliwości dane będą dalej - radzi sobie tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Inna (choć Twój TV nie wskazuje by tak było o czym świadczy ten problem z polskimi znakami) może być taka, że przy liście operatora może TV celowo przy wejściu do EPG wraca na transponder operatora, aby ściągać dane w trakcie przeglądania (np. na ten, którego używa do pobierania listy). Przy braku operatora TV "nie wie" którego wolisz, więc nie próbuje wskakiwać na jakąś konkretną częstotliwość. Akurat to być może nawet da się sprawdzić samodzielnie - wystarcza wpiąć na linii między TV, a konwerterem prosty satfinder z diodami informującymi o polaryzacji <...>

Witam

 

Przede wszystkim dziękuję @Mr. Orbita za obszerną odpowiedź. Niestety nie posiadam odpowiedniego sprzętu do testów. Jednak wczoraj odkryłem pewną rzecz, która zdaniem moim potwierdza Twoje powyższe przypuszczenie. Mianowicie, jak wspominałem w poście z 12 cze 2015, o 19:51, pozostając cały czas w trybie wyszukiwania wg. listy operatora (w moim Panasonicu opcja "Cyfra+/nc+" ), oraz jeżeli usunę wszystkie kanały wyszukane automatycznie, a następnie wyszukuję ręcznie, podając częstotliwości transponderów - wówczas podgląd w EPG jest. Ale z jednym wyjątkiem: jeśli wyszukam (dodam) kanały z transpondera 10796V - wówczas podgląd w EPG znika, zamiast tego mam tylko logo "VIERA". Dokładnie tak, jak się dzieje po wyszukaniu kanałów w trybie automatycznym. Mało tego: do momentu dodania kanałów z 10796V EPG jest kulawe, zazwyczaj wyświetlany tylko program bieżący i następny. Po dodaniu tego transpondera, EPG dla większości pozostałych kanałów z pakietu nc+ jest może nie idealne, ale zazwyczaj dobre, na 7 dni. Zachowuje się dokładnie tak samo, jak przy wyszukiwaniu automatycznym.

Czy 10796V to nie czasem transponder, z którego są rozsyłane listy kanałów oraz EPG dla dekoderów nc+? (spoglądam na czwarty post w topicu). To by wyjaśniało mój "problem" - telewizor jak napisałeś wyżej "celowo przy wejściu do EPG wraca na transponder operatora". Co prawda mój tv ma dwa tunery, więc teoretycznie mógłby (tak sądzę) jednym dawać podgląd bieżącego programu, natomiast drugim łączyć się z tym "dedykowanym" transponderem, aby pobrać/zaktualizować EPG. Ale widocznie jakoś nie potrafi, może przez jakiś błąd oprogramowania, niedopatrzenie, albo z jakichś innych powodów, może sprzętowych "się nie da".

 

Na pewno trzeba to jednak traktować w kategoriach błędu oprogramowania lub przynajmniej błędu logicznego działania TV, nawet jeśli jest to z jakiejś przyczyny lub powodu zamierzone. Pozostaje zgłaszać do wsparcia technicznego.

Hm, no jeszcze popróbuję powalczyć z serwisem, bo wsparcie on-line, prócz resetu tv od ustawień fabrycznych oraz sugestię zgłoszenia się właśnie do serwisu nie potrafiło nic więcej doradzić. Aczkolwiek teraz widzę, że raczej łatwo nie będzie, tzn. widzę jeszcze bardziej ;). Jeżeli problem jest załóżmy natury programowej, serwis przecież nowego softu nie napisze. Jeśli na poziomie hardware, przypuśćmy przy tym sprzęcie nie da się problemu "przeskoczyć" i już - nie pomoże tym bardziej. Lecz z innej strony, jak już chyba wspominałem, nigdzie w instrukcji obsługi nie napisano, że w podgląd EPG może być w pewnych okolicznościach niedostępny. I tej wersji zamierzam się trzymać ;)

Mam jeszcze czas do ok. połowy listopada. Zobaczymy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Listy kanałów dla TV (jeśli nic się nie zmieniło) są na 10,719 GHz, pol. V. Natomiast na 10,796 GHz, pol. V jest EPG (głównie dla dekoderów po byłej CYFRZE+, dla dekoderów n bazowym tp. był 13 - 11,449 GHz, pol. H).

Co do samego problemu, to tak naprawdę byłoby idealnie, gdyby udało się przebić do kogoś odpowiedzialnego za oprogramowanie. Obawiam się niestety że support "pierwszego kontaktu" raczej nie jest na tyle wtajemniczony w takie detale i choć pewnie chcieliby pomóc (choćby dlatego, żeby mieć jak najmniej zgłoszeń ;) ), to nie dysponują tak szczegółowymi informacjami o zachowaniu oprogramowania i przyczynach. Możesz spróbować zawrzeć te nasze przypuszczenia i poprosić o przekazanie do osób zajmujących się oprogramowaniem (nie podejrzewam, aby tu cokolwiek pisano, ale może są np. testerzy, którzy mają dostęp do szerszej wiedzy).

 

PS: A dla reszty - powrócił rok produkcji i kategorie ;) Ostatni dzień jest bez opisów, ale ma kategorie. Są też oznaczenia wiekowe (aczkolwiek te chyba były cały czas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego, co widzę to EPG z opisem o filmie (sprawdzam na 10,796 V) jest na C+ HD, C+ Film HD i C+ Family HD.

Niestety na C+ 1 HD i C+ Seriale HD, poza tytułem oryginalnym, rokiem, krajem produkcji, reżyserem i aktorami jest tylko gatunek, np. "Serial obyczajowy", "Film SF", "Thriller", brak opisu.

Tak samo jest przy niektórych zdarzeniach na AXN White.

Na 10,834 V, 11,278 V, 11,411 H i 11,449 H to samo, tylko wolniej leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyglądając się EPG na moim Torbodekoderze mam wrażenie jak gdyby operator wysyłał dwa strumienie danych.Jeden "okrojony" a drugi pełny.Fakt ten można zaobserwować wchodząc w opisy audycji.Wystarczy np. wywołać opis klawiszem Info,potem strzałkami przejść na kolejne audycje i po powrocie ponownie na aktualnie oglądany program opis jest już niepełny.Kilka razy trafiłem że zmienił się "online" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A mnie interesuje jeszcze inny aspekt EPG. Ciekawi mnie w jaki sposób jest tworzona treść opisów, tzn czy poszczególni nadawcy sami ją redagują i przesyłają osobno dla każdego kanału a dopiero potem jest wrzucana do jednego strumienia danych, czy też może istnieje zupełnie osobny podmiot tworzący przewodnik dla wszystkich kanałów naraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W ostatnim czasie coś się zmieniło w temacie EPG szczególnie z problemem braku polskich znaków z transponderów polsatowskich na TV Japończykach - są polskie znaki zamiast krzaków - wszystko działa - i chwała za to Wszystkim którzy się do tej zmiany przyczynili :) od razu lepiej to wygląda.

Jeszcze tylko niech ktoś da nazwę kanałowi 38 (MULTILIGA) - bo póki co jest EPG natomiast zarówno przy ręcznym jak i automatycznym wyszukiwaniu kanału TV nie znajduję - a przed zmianami (majowymi lub październikowymi) było wszystko cacy - ktoś popsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak działa EPG? Jak często jest wczytywane do dekodera i na satelitę? Powiedzmy że za godzinę zmienia się coś w programie czy nadawca EPG może to natychmiast wprowadzić i czy to pojawi się od razu w EPG? Dekoder wczytuje na nowo EPG jak "zauważy" jakąś zmianę czy dopóki ma dane to nic nie wczytuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A powiedzcie mi jak zrobić by na dekodeże było pełne 8 dniowe epg kanałów Polsatu tzn polsatuHD polsatu sport hd itd bo pobiera mi sie tylko na 2 dni a w org dekoderze pobiera sie na 8 :(

Bo dekodery Cyfrowego Polsatu pobierają EPG z jednego transpondera dla całej listy kanałów, a taki tryb EPG nie jest obsługiwany w niezależnym sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...