Skocz do zawartości
  • 0

Transpondery EPG


sonik79
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

 

Czy ktoś dysponuje listą transponderów z których jest nadawane EPG dla polskich kanałów na dłuższy czas ? Mam często gęsto problemy z ustawianiem nagrywania bo jak przełączam na dany kanał to w EPG mam tylko obecną i następną pozycję, dopiero jak polatam po kanałach to się EPG ładuje na dłużej. I nigdy nie wiem skąd się dane EPG wzięło (a po lataniu to wiadomo, poszatkowane a dekoder nie pokazuje kiedy wgrywa EPG i ile już tego wgrał)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Masz szczęście, że to zauważyłem - z braku czasu rzadko zaglądam na forum.

Nie, OpenTV, ani MHW nie są w użyciu (albo całkiem, albo jeśli jeszcze ktoś to gra, to ma marginalne znaczenie).

 

C+ - standardowy EIT zgodny z DVB, do 7 dni, w sumie jest na każdym transponderze, ale z uwagi na ilość i kompletność danych najlepszy do łapania wydaje się obecnie 10,719 GHz, pol. V. Na 10,796 GHz, pol. V idzie dość szybko, ale jest tam mniej danych.

Polsat - standardowy EIT zgodny z DVB na 24h do przodu - na każdym transponderze, a 7 dni jest nadawane w prywatnym formacie na osobnym PID (chyba tylko na 12,188 GHz, pol. V), żadne narzędzie dostępne publicznie tego nie czyta. Opracowali sobie efektywniejszą metodę, z kompresją danych.

Obydwie platformy mają różne swoje dodatkowe prywatne deskryptory, ale kluczowa zawartość w części EIT zgodnej z DVB (PID 18) jest czytelna dla wszystkich.

Poza tym spoza część dekoderów obydwu platform już dawno ciągnie dane z Internetu, jeśli może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zależy jaka platforma, ale EPG jest nadawane per-transponder, nie per-kanał. Tak na szybko bez wgryzania się w tablice (bo może by coś więcej wykrył).

 

10,719V: szybkie now-text dla 162 kanałów + bardzo wolne 7 dni dla kanałów z tego transpondera

10,758V: na ok. dobę dla 168 kanałów, raczej wolne

10,796V: szybkie 7 dni, 165 kanałów (mniej znaczące kanały lub FTA - tylko now-next)

10,834V: wolne 7 dni, tylko dla kanałów z tego transpondera

10,892H: szybkie now-text dla 172 kanałów + bardzo wolne 7 dni dla kanałów z tego transpondera

10,911V: na ok. dobę dla 168 kanałów, raczej wolne

11,075V: 7 dni tylko dla VH-1

11,158V: na ok. dobę dla 168 kanałów, raczej wolne

11,258H: wolne 7 dni, tylko dla kanałów z tego transpondera

11,278V: szybkie now-text dla 162 kanałów + bardzo wolne 7 dni dla kanałów z tego transpondera

11,393V: wolne 7 dni, tylko dla kanałów z tego transpondera

11,411H: szybkie now-text dla 162 kanałów + bardzo wolne 7 dni dla kanałów z tego transpondera

11,449H: 7 dni dla 131 kanałów, prędkość umiarkowanie szybka

11,488H: szybkie now-text dla 162 kanałów + bardzo wolne 7 dni dla kanałów z tego transpondera

11,508V: wolne 7 dni, tylko dla kanałów z tego transpondera

12,188V: na ok. dobę dla 168 kanałów, raczej wolne

12,265V: na ok. dobę dla 168 kanałów, raczej wolne

12,284H: na ok. dobę dla 168 kanałów, raczej wolne

 

To tak na szybko, ocena prędkości taka oględna, musiałbym to dokładnie mierzyć. Wnioski są takie, że abonenci CYFRY+ powinni się ustawiać na 10,796V, abonenci n i pochodnych (TNK HD, n na kartę) na 11,449H, a Cyfrowego Polsatu - teoretycznie obojętne, bo z każdej częstotliwości EPG leci podobnie. Biorę pod uwagę tylko przesył zgodny z DVB - na dekoderach platform jest w niektórych przypadkach inaczej (np. Mediasaty mają MHW z bodajże 10,719V).

 

Zła wiadomość: część odbiorników nadpisuje dane po zmianie częstotliwości, co oznacza tyle, że nawet jak ściągniemy pełny przewodnik z przykładowo 10,796V, a następnie wskoczymy na 12,265V na TVP2 HD, to mogą wyparować dane pobrane dalej niż to jest na 12,265V. Ale zależy od tego jak rozwiązano to w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki. To się pokrywa z moimi spostrzeżeniami (te dwa transpondery które nazywam Filmbox i MGM na których jest większość danych, ale nie wszystko). Większość pozycji udaje mi się teraz wycelować, choć niektóre kanały sprawiają problemy - MGM HD, tv polonia, polsat HD (tak z pamięci). Polsat HD mam np. tylko do następnego dnia a z innymi (np. MGM HD) taką opcję, że ładuje mi albo na pierwsze dwa dni albo na kolejne pięć (ale bez dwóch pierwszych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CYFRA+ daje dla TVP Polonii z 10,796V tylko now-next (swoją drogą nie rozumiem czemu, to akurat kanał, dla którego wypadałoby dawać 7 dni, zapewne oszczędność przepływności), pełne 7 dni jest na 11,488H, ale ściąga się wolno i na 11,449H.

Polsat HD: Cyfrowy Polsat daje 24h, czyli zapewne stąd masz tyle, z 11,449H jest 7 dni, z 10,796V nie leci z wiadomych względów.

MGM HD: jest tylko z 11,449H, ale ja mam 7 dni.

 

EPG z 11,449H to sporo danych, w tej chwili pobrałem sobie cały przewodnik i to jest 33855 zdarzeń, zajmuje łącznie ponad 17 MB, ściąga się w całości jakieś 7-10 minut. W odbiornikach o skromnej ilości pamięci przeznaczonej pod ten cel może się po prostu nie zmieścić ;) CYFRA+ ogranicza część stacji do now-next i ma 23715 zdarzeń dla 165 kanałów, ok. 9 MB danych, ściąga się ok. minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Generalnie bez większych zmian. EPG nie do końca zostało zunifikowane między dawną CYFRĄ+, a n. Na 10,796V leci ramówka dla 176 kanałów, ważne są na 7 dni, mniej ważne tylko teraz-następny. Nie ma tam przykładowo Polsatu HD (co jest w pewnym sensie zrozumiałe - brak kodowania C+, brak dostępności na ich dekoderach), nie ma też nSport 36, zapewne gdyby dokładnie przeanalizować, to znalazłoby się nieco innych rozbieżności. Pobrało mi się 24 642 zdarzenia, jakieś 9 MB danych. Nadal bardzo szybko.

 

Na 11,449H jest pełne 7 dni, w tej chwili dla 150 kanałów, jest tu brakujący nSport 36, Polsat HD, STARS.TV. Ściąga się dłużej, ale jest więcej treści - 37 622 zdarzeń, ok. 20 MB danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No niestety - CP w DVB nadal nie puszcza 7 dni zgodnie z DVB, ale puszcza 7 dni dla swoich dekoderów. Nie analizowałem tego, ale podejrzewam, że to co puszczają jest zgodne z DVB, tylko na innym PID niż 18, na którym normalnie są tablice EIT. Dlatego abonenci z dekoderami CP mają 7 dni, a reszta 24h. Osobną kwestią jest pytanie: jaki w tym sens, żeby swoim abonentom robić pod górę? Można było 7 dni puszczać normalnie, wszyscy byliby zadowoleni. No ale trudno...

 

Ogólnie są pewne zmiany od tego czasu, pracuję nad o wiele dokładniejszą rozpiską, uwzględniającą różne typy EPG oraz precyzyjne wyliczenia czasu pobierania. Nadal 10,796 GHz, pol. V jest kluczowy dla abonentów nc+ z dekoderami niededykowanymi (pełne EPG na 7 dni dla całej oferty leci tam w 40 sekund), a dla abonentów Cyfrowego Polsatu z niededykowanymi dekoderami w sumie obojętne, bo wszędzie jest EPG na 24h do przodu. Nowością jest... konieczność omijania szerokim łukiem 11,296 GHz, pol. H (4fun.tv, Mjuzik.tv, TV Disco), gdyż lecą tam śmieci i wejście na te kanały może skutkować wyczyszczeniem EPG w niektórych tunerach (w najlepszym przypadku dla tej trójki kanałów). Tym większy wstyd, że operatorem tego transpondera jest... sam Eutelsat...

 

Jeśli kogoś kręci pełne zestawienie, to mogę opublikować, tylko dokończę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam może ty będziesz mi w stanie pomóc. Na samym początku używania Polsat cam cl+ mój sony w905a radził sobie ok z nagrywaniem ustawiałem programator wyłączałem tv i wszystko się nagrało. Od pewnego czasu nie nagrywa się nic gdy tv jest wyłączony, za każdym razem mam ten sam błąd ''Zdarzenia nie nagrano. Konflikt z innym nagraniem programatora lub godzina zakończenia już minęła". Wydaje mi się że to jakiś problem z epg, bo za każdym razem gdy włączam tv w epg jest brak informacji o zdarzeniach, trzeba po prostu przełączać kanały aż epg się zaktualizuje. Chciałem w nocy nagrać walkę Fonfary użyłem timera włączania tv o 10 min przed nagrywaniem i aby się wyłączył 10 min po nagraniu i dalej lipa, wydaje mi się że epg nie miało jak się zaktualizować ponieważ kanały nie zostały przełączane no bo jak miały gdy ja sobie smacznie spałem :D. Co ty o tym sądzisz? Używam satelity ogólnego bo na preferowanym nie ma podglądu epg też nie wiem dlaczego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trudno powiedzieć, bardziej jednak stawiałbym problem z oprogramowaniem TV. Hipotetycznie EPG raz pobrane powinno być gdzieś trzymane, a nawet jeśli nie, to chociaż same zdarzenia być powinny i powinny być niezależne od EPG, ale jak jest tego nie wiadomo, bo nie wiemy co producent wymyślił w oprogramowaniu TV. Może to też świadczyć o problemie z ustawieniem czasu lub nietrzymaniem godziny na czuwaniu i to też może mieć wiele powodów, począwszy od tego, że przełączasz na jakiś kanał znajdujący się na transponderze, gdzie czas jest nieprawidłowo nadawany lub np. na czuwaniu nie działa podtrzymanie czasu w TV (tak jak w komputerach dzieje się, gdy padnie bateryjka od BIOS-u) lub też TV jest ustawiony na pobieranie danych o czasie z sieci, a te nie są dostępne. Generalnie złożona sprawa, ale bardziej powiązana z winą TV, bo dane EPG w momencie dodawania zdarzenia miałeś. W grę może też wchodzić nawet problem z inicjalizacją HDD - np. TV z czuwania robi to zbyt wolno, w efekcie zdarzenie finalnie się nie odpala. Jak widać - przyczyn może być wiele...

 

PS: Do pozostałych userów - dyskusję dot. strony technicznej emisji EPG w Cyfrowym Polsacie wydzieliłem do osobnego wątku tu: viewtopic.php?f=7&t=39641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problemu z nagrywaniem nie rozwiązałem jak na razie, dzisiaj ustawiłem programator na przypomnienie i na nagrywanie wyłączyłem tv i poszedłem na zakupy jak wróciłem z listy programatora znikły wszystkie zapisane zdarzenia. Zauważyłem jeszcze jedno, po ustawieniu nagrywania zapala mi się pomarańczowa dioda informująca o nagrywaniu i powinna się palić cały czas do momentu nagrywania, a dioda sobie zgasła po ok 15min. jak wył. tv i już wtedy wiedziałem że z nagrywania nic nie będzie. Czyli tv po wył. traci kontakt z modułem, tv najprawdopodobniej nie podtrzymuje modułu w trybie gotowości. Zauważyłem że po długim nieużywaniu tv jak go włączę to za każdym razem tv sprawdza moduł taka jakby inicjalizacja modułu która trwa ok kilka sek ogólnie odbywa się rano albo po dłuższym nie używaniu tv. Zrobiłem jeszcze jeden test ustawiłem nagrywanie na za 5 min. i wył. tv pomarańczowa dioda się paliła i wszystko się nagrało, czyli chodzi tu o czas od momentu wył. tv bo jeżeli wyłączę tv i zaraz wł. z powrotem to inicjalizacja modułu się nie odbywa bo przykładowo odbyła się rano po pierwszym zał. Jeżeli nic nie wymyślę to będę przywracał ustawienia domyślne tv i zobaczymy. Będę korzystał z satelity ogólnego i jest tam trochę opcji domyślnie ustawionych i nie jestem pewien czy są właściwe pod C.Polsat

''Konfiguracja LNB'':

Częst. dolnego pasma LNB - 9750MHz

Częst. górnego pasma LNB - 10600MHz

Sygnał 22 kHz - Automat. (lub można go wył.)

Kontrola DiSEqC - wył.

Napięcie LNB - 13/18v

''Transporter'':

Częstotliwość transportera - 10744 MHz (12284 MHz dla CP?)

Polaryzacja - Pozioma

szybkość transmisji symb. - 22000 ksym/s (27500 ksym/s dla CP?)

 

12284 MHz, Pozioma, 27500 ksym/s czy to jest prawidłowa częstotliwość dla CP, bo taka była domyślnie w ustawiona w satelicie preferowanym. Na wikipedii znalazłem że Cyfrowy Polsat zarządza następującymi transponderami na satelitach Hot Bird:

Hot Bird 13B tp. 74 (12,188 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK)

Hot Bird 13B tp. 78 (12,265 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK)

Hot Bird 13B tp. 79 (12,284 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK)

Hot Bird 13C tp. 112 (10,758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK)

Hot Bird 13C tp. 120 (10,911 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK)

Hot Bird 13A tp. 132 (11,158 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK)

Pomimo że mieszkam w Anglii moc sygnału i jakość mam na max. lokalizację w tv mam ustawioną na Polskę bo gdzieś wyczytałem że ktoś nie mógł uruchomić modułu z tv który nie posiadał lokalizacji na Polskę? Zegar jest ustawiony przez transmisję cyfrową, kombinowałem z ustawieniami strefy czasowej ustawiłem na czas polski i dalej się nie nagrywa. Epg dostosowuje się automatycznie do zmiany czasu nie zależnie czy to polski czy ang. czas. Kiedyś posiadałem dekoder HD5000 i miałem w nim strefę czasową ustawioną na ang. i nie było problemu z nagrywaniem. Mam nadzieję że rozwiążemy ten problem bo jeżeli nie do będę musiał kupić dekoder do modułu, gdzie moduł cam miał być alternatywą do pozbycia się dodatkowej puszki na stoliku i kiepskiego dekodera polsatu który się zawieszał ciągle i w końcu siadł na dobre. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę że parametry transpondera są bez znaczenia (zwykle używa się ich tylko w celu stwierdzenia, czy jest jakiś sygnał). Poszedłbym w inną stronę. Piszesz, że po jakimś czasie wygląda jakby moduł tracił kontakt z TV, znika też dioda w TV. Czy TV nie ma czasami ustawionej jakiejś funkcji oszczędzania energii i np. przechodzi do głębokiego czuwania po określonym czasie? Pogrzeb w opcjach i w manualu, może wyłączenie oszczędzania na czuwaniu sprawi, że TV przestanie odcinać moduł (oczywiście kosztem wzrostu zużycia energii na czuwaniu, ale coś za coś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystkie opcje związane z oszczędzaniem energii są wyłączone, wczoraj jeszcze przed spaniem próbowałem nagrać dwa razy ten sam program na Nat Geo po wył. tv dioda gasiła się po kilku min. czyli już wiedziałem że nic z tego nie będzie, sprawdziłem zdarzenia w liście programatora i znowu znikły bez śladu czyli tak jak bym nic w ogóle nie ustawił, po prostu same się kasują. Potem ustawiłem nagrywanie filmu na HBO Comedy na za ok. 2.5 godz dioda paliła się dłużej niż zwykle więc poszedłem spać, rano wstaję i film nagrany?! Po prostu nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cały czas dla nc+ zalecanym transponderem do aktualizowania EPG jest 10,796 GHz, pol. V. Jest tam 7 dni i transmisja jest najszybsza. Cyfrowy Polsat bez zmian wszędzie po 1 dzień. Dla własnych dekoderów emitowany jest pełen przewodnik, ale w sposób znany tylko Cyfrowemu Polsatowi, trochę o tym pisałem tu, ale z braku czasu nie drążyłem tego dalej: viewtopic.php?f=7&t=39641 Nawet gdyby to się udało rozpracować to i tak dekodery niezależne musiałyby mieć korygowany soft pod to, więc rozpracowanie niewiele by dało, do tego jest to czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanawiam się jak to działa. Z podanego przez Ciebie wyżej transpondera, zaciągnął EPG, ale nie na wszystkie kanały. Np jest TVN 7, a nie ma TVN Fabuła czy Puls2, itd. Dopiero przełączenie na transponder 11,449 H pomogło. Dlatego, wg. mnie, ten drugi jest lepszy do zaciągania. Próbowałem 2 razy.

Aha, na niektórych kanałach, trzeba przełączyć się właśnie na ten kanał, żeby zassało coś więcej. Dodam, że nie znam się na tym kompletnie :roll:

:?:

 

Jeszcze pytanie do Mr Orbita:

Czy to normalne, że na późniejsze dni, EPG wyświtla tylko tytuły audycji bez opisów? (choć nie na każdym kanale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każdy operator może nadawać EPG z każdego transpondera w dowolny sposób i są jakby 4 typy EPG:

- aktualna i następna pozycja programowa dla kanałów z aktualnej częstotliwości (oczywiście nie musi obejmować wszystkich kanałów)

- dane do 7 dni dla kanałów z aktualnej częstotliwości

- aktualna i następna pozycja programowa dla kanałów operatora nadawanych z innych transponderów (też nie musi dotyczyć wszystkich)

- dane do 7 dni dla kanałów z innych transponderów

 

Jest tak celowo, bo oczywiście wiadomo, że najszybciej chciałoby się widzieć co jest teraz w programie. Ponieważ danych o aktualnym i kolejnym programie jest mało, więc mogą być szybko przesłane, a reszta może się mielić w tle.

 

Nadawcy mogą decydować o szybkości przekazu danych i jest to oczywiście ważne, bo jeśli EPG jest nadawane wolno, to trzeba czekać długo na pobranie wszystkiego. Ale jednocześnie oczywiście prędkość transmisji EPG zabiera jakiś kawałek pojemności transpondera, a poza tym za szybko słać też nie można, bo odbiornik musi mieć czas to odczytać i przetworzyć. Jeśli będzie w tym za wolny, to mogą z tego być różne problemy, np. podziurawione dane.

 

Ilość danych całej ramówki na 7 dni dla iluśset kanałów jest duża, a jak jeszcze dochodzą opisy, to już w ogóle. Kiedyś próbowałem zapisać jeden cykl danych, to było tego bite 20 MB, a czasami (starsze) tunery nie mają nawet na tyle RAM-u/flasha, żeby to zapisać. To jest odpowiedź na pytanie dlaczego nie ma opisów audycji na późniejsze dni. Jakiś czas temu nc+ (to dotyczy danych od nich) zadecydowało, że wytnie opisy na dalsze dni, żeby zmniejszyć ilość danych, chyba jakoś w połowie zeszłego roku to się stało, trzeba by poszukać.

 

Na poszczególnych transponderach nie zawsze nadawana jest taka sama ilość danych, w nc+ podejrzewam że to zaszłość historyczna - 10,796 GHz, pol. V emituje EPG dla sprzętów po byłej CYFRZE+, a na 11,449 GHz, pol. H jest EPG bardziej dla ADB (choć pobrać to może każdy odbiornik). Celowo zaleciłem 10,796 GHz, pol. V, bo tam są dane dla aż 202 kanałów (jak ostatnio patrzyłem) i są najszybciej nadawane (40 sekund powinno wystarczać do pobrania kompletu danych). Na 11,449 GHz, pol. H dane były dla 189 kanałów (ale najwyraźniej jest tam coś więcej, a brakuje czegoś innego, pewnie nawet byłbym w stanie zrobić precyzyjną listę kanałów, ale to za dużo roboty - nie mam czasu) i do tego nadawane bardzo wolno (kiedyś były szybko) - na pobranie wszystkiego trzeba czekać tam 7 minut.

 

Są częstotliwości, gdzie w ogóle można sobie czekać i nigdy dane się nie pobiorą, bo ich tam nie ma, np. na 10,719 GHz, pol. V w ogóle nie ma danych do 7 dni dla kanałów z innych częstotliwości, a na 11,393 GHz, pol. V i 11,508 GHz, pol. V są dane tylko dla kanałów z tych transponderów, nie ma nawet aktualnej i kolejnej pozycji dla reszty.

 

Osobną kwestią jest Cyfrowy Polsat, który nadaje w zasadzie ze wszystkich swoich transponderów dane (zgodne z DVB) na ok. 24h do przodu (dlatego napisałem, że EPG może zawierać DO 7 dni, bo równie dobrze nadawca może obkroić albo opisy, albo właśnie ilość dni), dla 174 kanałów TV. Najszybciej dane zlatują z 12,188 GHz, pol. V (ok. 70 sekund). Dla swoich dekoderów nadaje 7 dni, ale jakoś po swojemu, wskazałem wątek, gdzie o tym pisałem.

 

I jeszcze są też kanały na transponderach nie zarządzanych przez polskich operatorów i tam jest bardzo różnie, np. Mezzo z 11,623 GHz, pol. V ma tylko aktualną i kolejną pozycję programową, podobnie Polonia 1 i Tele 5 z 11,662 GHz, pol. V (i jak pamiętam Novela TV i Water Planet z tej samej częstotliwości w ogóle nie mają nic). Do tego na zagranicznych transponderach zdarza się, że rozjeżdża się informacja o czasie, co może prowadzić do rozsypywania się EPG innych kanałów, czasami o tym piszemy w różnych miejscach na forum, gdzieś był o tym wątek, ale teraz nie widzę.

 

Zbierając to wszystko to szczerze dość ciężko mieć komplet danych, a jakby tego było mało, to dochodzi jeszcze coś: wiele kanałów polskich platform jest nadawanych jednocześnie z jednego miejsca dla nc+ i Cyfrowego Polsatu. Ale problem w tym, że każdy z operatorów EPG nadaje osobno i dane nie są identyczne (np. Cyfrowy Polsat daje całe tytuły, a nc+ ma tendencję do ich skracania przez "..."). Odbiornik nie wie, które dane są lepsze, więc przełączając się między kanałami możemy lądować na transponderach różnych operatorów i wtedy już wszystko zależy od tego jak dany odbiornik ma zrobiony parser EPG. W sprzętach budżetowych najczęściej kończy się to tym, że w przypadku konfliktu wszystkie dane wylatują w kosmos i są pobierane od nowa. A jeśli jeszcze odbiornik jest wyposażony w małe ilości pamięci RAM/Flash, to nawet wszystkie dane mu się nie zmieszczą i będzie mieć dziury. Poza tym zapis tylko do RAM-u oznacza, że po wyłączeniu odbiornika i włączeniu (zwłaszcza jeśli to głębokie czuwanie) cała zabawa zaczyna się od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Mr. Orbita

Czy zauważyłeś może, że od 2 dni fatalnie zaciąga EPG? Na większości kanałów jest, góra, na 2 dni. Na Pace najwyżej na 24h. Nie wiem czy coś nadawca miesza, albo u mnie coś padło? (chociaż kasowanie pliku i zaciąganie od nowa nic nie dało)

Irytujące to jest. Ustawiałem sobie nagrywanie na cały tydzień, a teraz :censored: widać

 

Post pod postem bo nie mogę już edytować poprzedniego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nc+ miesza - 10,796 GHz, pol. V nadaje obecnie dane na 24h do przodu + na końcu jako ostatnią pozycję wpis oznaczony jako trwający 18 godzin z nazwą kanału. Np. dla Animal Planet HD jest teraz ramówka do jutra do 6:00 i o 6:00 pozycja "Animal Planet HD" z długością ustawioną na 18 godzin. Tak więc jeśli to nie awaria, to ten transponder już do pobierania EPG dobry nie jest :(

Na 11,449 GHz, pol. H wydaje się, że jest komplet danych, ale są transmitowane bardzo wolno.

 

Jak tak dalej wszyscy będą przycinać emisję EPG, to niedługo trzeba będzie wrócić do kupowania papierowych gazet z programem :evil:

 

EDIT: Tak samo ścięta jest ramówka np. na 11,411 GHz, pol. H, pewnie trzeba byłoby przeanalizować wszystkie transpondery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...