Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To po co Republika protestuje przeciwko ignorowaniu ich przez Radę Ministrów poprzez brak przepustek na konferencje prasowe skoro mając kiedyś do nich dostęp w ogóle transmitowała spotkań rządu z dziennikarzami? Skoro jeżeli jakaś telewizja informacyjna wysyła swoich dziennikarzy na konferencje prasową to ja jako widz oczekuje że relacja z niej zostanie pokazana w całości a nie tylko we fragmencie i to wygodnym dla danej strony politycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to nawet dobrze że panowie Jelonek i Kłeczek całują klamkę zamiast uczestniczyć na konferencjach prasowych zwłaszcza że ten drugi często się wygłupiał próbując zrobić ze swojej obecności na spotkaniach show (w moim odczuciu zbędne) i to dosyć prymitywne. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mają w swojej redakcji osobę (a konkretniej to Olechowskiego) która to potrafi fabrykować dokumenty celem utrzymania tezy w PiSie to ja formie paskowego się nie dziwię. 

Tymczasem Republika podpisała umowę z Emitelem co oznacza że stacja na  MUX8 może pojawić się w każdej chwili: https://www.wirtualnemedia.pl/m/artykul/jak-ogladac-tv-republika-mux-8-antena-zasieg-sd-hd-lista-kanalow-naziemna-telewizja-cyfrowa-2

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja w dalszym ciągu jednak jest robiona nieprofesjonalnie i nie jest dopracowana. Na TVP Info byłoby to nie do pomyślenia. Na ekranie obraz podzielony na pół i na jednej stronie nagranie zrobione dzisiaj, a wyżej nad obrazem "Na żywo, Gdynia-Kosakowo". Wprowadza to w błąd jednak i nie powinno tak być. Z tymi paskami jednak mogliby trochę się powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że łamie. Nawet nazwy nie zmienili ani logo. Nie wiadomo, na podstawie ktorej koncesji nadaje, naziemnej czy satelitarnej. Poza tym łamie zapisy prawne od dawna, program telewizyjny na podstawie koncesji krrit powinien mieć prezentowane na ekranie oznaczenie w postaci pełnej nazwy zapisanej w koncesji. Wyświetlanie litery "R" w logo nie spełnia tego warunku.

Edytowane przez truszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach rządów PiS w TVP Info nie było także transmisji konferencji Donalda Tuska. W kampanii wyborczej były sytuacje, że przemówienia Jarosława Kaczyńskiego konkurowały z Tuskiem. Prezes PiS mówił w tym samym czasie co Przewodniczący PO.

 

Dlatego warto mieć dostęp do kilku kanałów informacyjnych. Na kanale wPolsce są przemówienia Tuska na żywo. Może nie wszystkie, ale parę razy widziałem.

 

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że sygnał KPRM jest udostępniany nieodpłatnie dla mediów, podobnie jak transmisje sejmowe. Nie trzeba być fizycznie obecnym na konferencji.

 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem wczoraj z ciekawości okiem na chwilę jak ten kanał wygląda. No i brak aktualnych informacji, wczoraj ważne glosowanie w Sejmie RP, a w podsumowaniu politycznym R. Ziemkiewicza ani słowa ( program nagrywany nie wiadomo kiedy) , później trafiłem na jakieś pogaduchy Jakubiaka i Kowalskiego z czwartku pokazywane jako premiera w piątek. A i widziałem fragment tego ich programu " Piachem w tryby". Czy to norma w tej stacji, ze za dziennikarzy robią czynni działacze PiS-u? Wczoraj była pani Aleksandra Prorok. 

Ano i jeszcze to - wystartowaliśmy na MUX, ale wojna trwa( nie tak na Ukrainie) trzeba wpłacać byśmy byli nr 1. Jak oglądam stację to nie robi mi  różnicy czy Polsat Sport jest 1 stacja sportową czy 2-3. Zwykle naciąganie ludzi. Teraz zresztą modne, Ci wszyscy twórcy internetowi zakładają Patronite. Żyjemy w erze żebraków. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawne TVP Info jak i obecna Republika nie pokazuje konferencji innych ugrupowań z premedytacją, aby widz nie usłyszał za dużo. Tylko o tych konferencjach opowiada i pokazuje wycinki pasujące do tezy. 

 

Także to nie jest tak że warto oglądać różne media w każdym przypadku. Bo jednak gdy oglądasz media poza Republiką usłyszysz różne konferencje i Republika nie jest Ci do niczego potrzebna. A tylko gdy oglądasz Republikę nie masz pełnego obrazu sytuacji.  Ten kanał jest dla konkretnego widza który betonuje się w swoich przekonaniach. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...