Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, prysiu86 napisał(a):

Dlaczego uważasz, że minusem? Ja uważam, że dużym plusem dla tej stacji, ale każdy ma prawo do swojego zdania.

Obok pana Kłeczka najbardziej chyba "twarda" przerywająca dziennikarka poprzedniej TVP. Poza tym zaczyna mnie denerwować że wszyscy idą do "Republiki" a nikt (prawie) do innych prawicowych mediów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, prysiu86 napisał(a):

Ja wolę  oglądać "prawdziwe polskie wiadomości", a Ty współczesny  Dziennik TV z "czystą wodą". Do wyboru do koloru, każdy ogląda to co chce. Mam nadzieję, że rozumiesz na czym polega pluralizm mediów?

Skoro cieszysz się, że do Twojej ulubionej stacji ląduje Pani, która robiła za statystkę w niektórych materiałach dawnych "W" to spoko - wcale mnie to nie dziwi. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bartek2lp2 napisał(a):

Obok pana Kłeczka najbardziej chyba "twarda" przerywająca dziennikarka poprzedniej TVP.

Ja bym dodał także to, co już padło, a mianowicie fakt, że Borkowska jest asympatyczna w odbiorze. Ona wręcz sprawia wrażenie takiej osoby, która będzie forsowała swoje zdanie i przerywała innym. Niedobrze mi się oglądało programy z jej udziałem, wolałem już, jak "Minęła 8/9/20" prowadził Klarenbach, choć i on w ostatnich latach mnie nieco rozczarowywał, ale i tak lepiej to wypadało niż u Borkowskiej.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

32 minuty temu, bartek2lp2 napisał(a):

Poza tym zaczyna mnie denerwować że wszyscy idą do "Republiki" a nikt (prawie) do innych prawicowych mediów

Z całym szacunkiem do TVMN i w Polsce.pl. Idą tam gdzie jest największa oglądalność. To normalne.

Edytowane przez Kirk
To nie jest wątek o TVN.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kirk napisał(a):

Ja bym dodał także to, co już padło, a mianowicie fakt, że Borkowska jest asympatyczna w odbiorze. Ona wręcz sprawia wrażenie takiej osoby, która będzie forsowała swoje zdanie i przerywała innym. Niedobrze mi się oglądało programy z jej udziałem, wolałem już, jak "Minęła 8/9/20" prowadził Klarenbach, choć i on w ostatnich latach mnie nieco rozczarowywał, ale i tak lepiej to wypadało niż u Borkowskiej.

 

Dużo przyjemniejsza w odbiorze była Ewa Bugała. 

Dziennikarz idzie tam gdzie ma ofertę pracy. 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym wygranym październikowych wyborów w TV jest TV Republika i Sakiewicz. Gdyby PiS utrzymał władzę to dalej by szorowali po dnie oglądalności. Teraz z jednej strony muszą być pro prawicowi żeby utrzymać widownię ale z drugiej strony tak żeby PiS nie wrócił do władzy bo wtedy widzowie wrócą do TVP INFO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w programie "Piachem w tryby" pojawili się kolejni prowadzący - Jarosław Olechowski, Monika Borkowska i Miłosz Kłeczek

Wbrew postom, jakie były na temat pani Moniki, wg mnie wypadła dosyć przyjaźnie

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jak sobie będzie radzić, jeśli zacznie prowadzić debaty z politykami, a głównie tym się zajmowała w TVP, nie robiła programów, w których byli tylko "sami swoi", więc nic dziwnego, że przy samych kolegach może prezentować się inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bartek2lp2 napisał(a):

Wg informacji WM TV Republika wystartuje w konkursie na MUX8

Nie wystartuje, bo nie może. Ogłoszenie jest na nowy kanał, a nie na już istniejący. Jeśli chcą wystartować, muszą zgłosić się do konkursu z nowym kanałem. Ewentualnie później się integrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może właśnie się zorientowali że to ostatni gwizdek na taki ruch. 

Co do konieczności nowych kanałów w naziemnej to Polsat już pokazał, że wszystko się da. Wystartują z kanałem np. TVR, później przemianują go na TV Republika a samą Republikę skasują albo zmienią nazwę. Teoretycznie będzie nowy kanał a w praktyce stary pod nową koncesją, dokładnie tak jak zrobił Polsat z Wydarzenia 24 i PN Polityka. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mingo napisał(a):

Teoretycznie będzie nowy kanał a w praktyce stary pod nową koncesją, dokładnie tak jak zrobił Polsat z Wydarzenia 24 i PN Polityka. 

Tak, ten przykład pokazuje że się da. Tyle że w wielu kablówkach i naziemnie Wydarzenia 24 znikły z odbiorników, a na ich miejsce wskoczył PNP.

Do dziś wielu odbiorców nie przeprogramowało dekoderów aby odbierać Wydarzenia 24. Kanał stracił na zasięgu, co słusznie zauważył mój przedmówca.

Nie inaczej może być z Republika. Aktualnie nadaje z nadajników lokalnych małej mocy w paśmie UHF, gdy wystartuje i podobnymi krokami wejdzie do MUX8, wielu odbiorców może się nie zorientować że kanał zmienił miejsce nadawania, a dodatkowo pojawi się w paśmie VHF, który na wielu instalacjach nie jest odbierany. To wcale nie musi oznaczać od razu sukcesu. Na początku przez kilka miesięcy może być niezłe tąpnięcie.

 

Kanał CTV9 nie wiem czy zaprogramował ktokolwiek więcej poza pasjonatami forumowymi i osobami bardziej zorientowanymi w temacie. Mnie osobiście nikt o przeprogramowanie dekodera pod Wydarzenia 24 i CTV9 nie pytał odkąd pojawiły się w ogólnopolskich MUX naziemnych. Gdy TVP przechodziła na DVB-T2 zainteresowanie było spore.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy w ogóle wchodzenie do TV naziemnej przyniesie aż takie korzyści o jakich się wspomina?

Kanał obecnie ma niezłą oglądalność, będąc w kablówkach i na platformach sat.

Tak naprawdę coraz mniej osób korzysta tylko z TV naziemnej. Sam widzę po swoich znajomych z moich rodzinnych okolic, gdzie pojawiają się coraz to nowi operatorzy światłowodowi i praktycznie każdy razem z internetem bierze pakiet TV, bo wygodniej, nie musisz kombinować z anteną itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mateusz2006 napisał(a):

Myślę że społeczeństwo wymusi na operatorach kablówek włączenie Republiki w przypadku przesiadki na nową koncesje.

Republika powinna pomyśleć o nowym kanale z programami historycznymi, kabaretami, disco polo i telezakupami.

 

Prędzej bym powiedział, że sugestie mogłyby płynąć od części społeczeństwa. Natomiast wydaje mi się, że kierownictwo raczej nie będzie szło w kierunku tworzenia stacji, która prezentowałaby to samo, co kilka innych kanałów w naziemnej, szczególnie że choćby z kabaretami mógłby być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mingo napisał(a):

Pytanie, czy w ogóle wchodzenie do TV naziemnej przyniesie aż takie korzyści o jakich się wspomina?

I to jest kluczowe pytanie.

Przychody z reklam raczej wg mnie na pewno nie zrekompensują kosztów nadawania kanału o profilu informacyjnym. To najdroższe projekty. Gdyby tak było Polsat News, czy TVN24 dawno nadawałyby naziemnie.

Opłaty za nadawanie naziemne są ogromne. Przy takich wynikach oglądalności na miejscu Republiki niczego bym nie ruszał, bo wg mnie dojdą duże koszty, bez znaczącego zwiększenia zysku.

Co najwyżej poszerzyłbym dystrybucję jako kanał FTA na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...