Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.05.2024 o 17:22, G2000 napisał(a):

Dlaczego tak obiektywne i pluralistyczne medium jak TV Republika nie transmituje wystąpienia Tuska w Sejmie? :D 

 

Bo jest stacją prywatną i może sobie pokazywać co chce. O ile w przypadku starego Info słuszne były zarzuty, że zawłaszczono telewizję publiczną dla jednej opcji politycznej, tak tutaj wszystko funkcjonuje na normalnych zasadach rynkowych. Jakby chcieli, to mogliby se nawet całą dobę puszczać w pętli przemówienia Kaczora czy Morawieckiego. Mi to lotto. Jeśli podatnik się do tego nie dokłada, to ich sprawa. Rynek weryfikuje.

 

Poza tym nigdy nie słyszałem, żeby Republika określała się jako medium obiektywne i pluralistyczne. Rachoń i Sakiewicz zawsze określają ją jako medium konserwatywne, czyli jasno określone tożsamościowo i ideowo. W tym sensie stawiają sprawę uczciwiej niż TVN24, który również jest medium tożsamościowym, tyle że o profilu liberalno-lewicowym. Ale oni nigdy nie powiedzą tego otwarcie, tylko udają bezstronnych.

  • Popieram 5
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sailor91 napisał(a):

Poza tym nigdy nie słyszałem, żeby Republika określała się jako medium obiektywne i pluralistyczne. Rachoń i Sakiewicz zawsze określają ją jako medium konserwatywne, czyli jasno określone tożsamościowo i ideowo. 

A wystarczy zmienić stronę i przeczytać opis reklamowy stacji

Cytat

TV Republika Plus to rzetelne wiadomości, publicystyka na najwyższym poziomie i filmy dokumentalne

W spotach reklamowych mamy także "włącz prawdę".

 

Aby coś mogło zostać zaprezentowane "rzetelnie" i zgodnie z prawdą, to jednak wypada poznać punkt widzenia każdej ze stron i w tym przypadku pokazać także przemówienie premiera.

W spotach reklamowych mamy także "Patrzymy władzy na ręce". Nie wątpię że teraz, ale czy również przed grudniem 2023?

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

TV Republika Plus to rzetelne wiadomości, publicystyka na najwyższym poziomie i filmy dokumentalne

 

Ciekawe czy Canal+ pozwie Republikę za używanie nazwy Plus ? Przypomnę że Polsat zmienił nazwę kanalu Polsat Biznes na Polsat News + i musiał szybko zmienić nazwę na Polsat News 2 z powodu procesu z nc+. Sorry za offtopic ale tak mi się to skojarzyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak technicznie cały czas TV Republika wypada słabo. Stare TVP Info było bardzo dobrze dopracowane graficznie i technicznie (identy, czołówki, grafiki, paski😎🤣) Nie wiem czy to kwestia ludzi, sprzętu, precyzyjności. TVP takie warunki ma i po przejęciu nie jest to tak wykorzystywane jak przed 20.12.2023r, więc chyba chodzi o ludzi...

  • Popieram 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adrian96 napisał(a):

 

Ciekawe czy Canal+ pozwie Republikę za używanie nazwy Plus ? Przypomnę że Polsat zmienił nazwę kanalu Polsat Biznes na Polsat News + i musiał szybko zmienić nazwę na Polsat News 2 z powodu procesu z nc+. Sorry za offtopic ale tak mi się to skojarzyło

"+" a "plus" robi tutaj różnicę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wczorajszym programie "Gość Dzisiaj" przewodniczący KRRiTV Maciej Świrski stwierdził że prawdziwym powodem ataków na szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (a dokładniej zapowiedź postawienia przewodniczącego KRRiTV przed Trybunał Stanu przez ustępującego ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza) jest chęć uniemożliwienia uzyskania nowej koncesji przez Telewizję Republika a dokładniej koncesję naziemną. Czyli nieprzyznanie mediom publicznym pieniędzy z abonamentu jest tylko pretekstem. Jak to skomentujecie ? Ja obawiam się scenariusza jak to było w przypadku TV Trwam czyli przyznaniu koncesji naziemnej dopiero po masowych protestach. Ten scenariusz jest najbardziej prawdopodobny. 

Edytowane przez Adrian96
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne jak było z TV Trwam i Radiem Maryja (przepraszam za off-topic) kiedyś TV Republika wydawało się że była kolejnym źródłem informacji, ale od czasu kiedy PiS zmierzyło do przejęcia władzy w Polsce to radykalna i agresywna wobec przeciwników politycznych propaganda partyjna z Nowogrodzkiej zrobiła się coraz większa i bardziej wpływowa. Wyczuwam też tu podobnego scenariusza co właśnie TV Trwam w latach 2011-2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe jeśli padły słowa takie jak podajesz. Przewodniczący przed rozpoznaniem wniosków i ogłoszeniem wyników konkursu wypowiada się w sprawie jednego z potencjalnie wnioskujących, mimo iż nawet ich lista nie jest znana opinii publicznej? 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja obawiam się scenariusza jak to było w przypadku TV Trwam czyli przyznaniu koncesji naziemnej dopiero po masowych protestach. Ten scenariusz jest najbardziej prawdopodobny. 

Protesty nie miały żadnego znaczenie. Spełnili warunki to koncesje zostali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie było rozszczepienia na transmisję YT

Ciekawe, czy mieli koncesje na nadawanie w internecie czy zapomnieli

Chyba, że to był ogólnodostępny (darmowy) film, który można wszędzie publikować

Swoją drogą, w zapowiedziach było, że to miał być film premierowy, a ja nie widziałem plakietki "premiera" (na YT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, G2000 napisał(a):

Sprzedawcy, producenci anten VHF powinni lobbować za TV Republika w MUX8

Lobbować to powinni aktualni nadawcy obecni na mux-8, bo Republika może okazać się "lokomotywą" która pociagnie za sobą jego oglądalność. Wielu odbiorców jest w zasięgu tego mux-a, ale o tym nie wiedzą i nie odbierają go, bo nie mają odpowiedniej instalacji lub anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przedmiotowe postępowanie zostało zakończone w marcu br. wydaniem postanowienia o umorzeniu śledztwa wobec braku znamion czynu zabronionego – mówi prok. Szymon Banna, rzecznik warszawskiej prokuratury.

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/jan-pietrzak-telewizja-republika-imigranci-zart-auschwitz-baraki-sledztwo-prokuratura

Ciekawe czy będzie to miało inne pozytywne konsekwencje dla stacji. 

Edytowane przez Kiler
Wycięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2024 o 10:02, dvbtowiec napisał(a):

Aby coś mogło zostać zaprezentowane "rzetelnie" i zgodnie z prawdą, to jednak wypada poznać punkt widzenia każdej ze stron i w tym przypadku pokazać także przemówienie premiera.

A może ich po prostu nie wpuścili, jak to już paru(nasto) krotnie było podczas różnych konferencji prasowych i wystąpień członków obecnego rządu.

21 godzin temu, satmaniak2000 napisał(a):

Jednak technicznie cały czas TV Republika wypada słabo. Stare TVP Info było bardzo dobrze dopracowane graficznie i technicznie (identy, czołówki, grafiki, paski😎🤣) Nie wiem czy to kwestia ludzi, sprzętu, precyzyjności. TVP takie warunki ma i po przejęciu nie jest to tak wykorzystywane jak przed 20.12.2023r, więc chyba chodzi o ludzi...

Zauważ jaki budżet ma Republika, a jaki TVP - ludzie są ważni, ale jeśli nie ma odpowiedniego sprzętu to jak to mówią - z pustego i Salomon nie naleje.

 

18 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Przewodniczący przed rozpoznaniem wniosków i ogłoszeniem wyników konkursu wypowiada się w sprawie jednego z potencjalnie wnioskujących, mimo iż nawet ich lista nie jest znana opinii publicznej? 

Republika parokrotnie zapowiadała, że zamierza startować w konkursie (w tym samym dniu, albo i dzień wcześniej już o tym mówili - że startują), więc to nie jest żadnym zaskoczeniem że Republika bierze udział, albo że Świrski wziął to z kapelusza, sam optując za tym, żeby Republika wystartowała w tym konkursie.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz10 Aby komentować należy odnosić się kontekstu. W całej dyskusji wybrzmiał jednoznacznie. Nie będę tego powtarzał.

 

Co do 

19 minut temu, Bartosz10 napisał(a):

A może ich po prostu nie wpuścili, jak to już paru(nasto) krotnie było podczas różnych konferencji prasowych i wystąpień członków obecnego rządu.

Transmisje z sejmu są dostępne dla każdego.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fanbonda Tutaj masz wyjaśnienie.

Cytat

Trybunał Stanu dla Świrskiego a koncesja naziemna TV Republika

 

Prowadzący rozmowę Jacek Sobala zwrócił uwagę, że Telewizja Republika przygotowuje obecnie wniosek na potrzeby ogłoszonego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji konkursu na jedno z miejsc na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Zasugerował, że celem postawienia Świrskiego przed Trybunałem Stanu może być zablokowanie starań stacji o obecność na MUX-8.

- Sądzę, że to jeden z elementów całej tej historii z postawieniem mnie przed Trybunałem Stanu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...