Skocz do zawartości

Dekoder HD 6000


Razio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Wziąłem go do MR;chyba nie będę żałował?

Można na nim przeskanować wybrany transponder? Czy da się usuwać niechciane kanały z listy wszystkich kanałów? Jeśli stworzymy listę ulubionych kanałów, to jak jest z ich numeracją? Numerowane są po kolei, czy tak jak np. w ADB 2850ST, że kanały zachowują numerację z listy głównej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateuszchm

Tak. Powinni Ci wymienić Mini HD2000 na ten HD6000. Mi ostatnio wymienili bez dopłaty dekoder HD3000 który był na własność na HD6000. Jest on także na własność.

Mój kolega co ma dekoder Mini HD2000 także wymienił bezproblemowo i za darmo na HD6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku godzin jestem użytkownikiem tego sprzętu. Pilot jest beznadziejny, układanie listy ulubionych beznadziejne, kolory menu strasznie "walą po oczach". Wygoda użytkowania jest po prostu do bani w porównaniu do moich starych DSB717, DVR747 o CAM w nawet nie wspominając. Czy da się ten badziew wymienić na CAM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym dekoderem. Codzienne się wiesza! Kiedy na następny dzień chce go włączyć to się nie da. Wyświetla się numer ostatnio włączonego kanału (mimo iż dekoder był wcześniej wyłączony) i nie reaguje na nic. Pomaga odłączenie zasilania. I tak jest codziennie! Mam też HD3000 jako multiroom i jest dokładnie ten sam problem, tylko przy nim dioda się świeci na zielono. Czy ktoś wie co się dzieje? Jak rozwiązać problem?

 

Wcześniej miałem Echostara HDS-400E ale go wymieniłem, bo przeniosłem go do innego pokoju, ale tam telewizor zakłócał pilot i nie dało się nim sterować. Szczerze żałuję tej decyzji, bo się tak nie wieszał (miał kilka razy zawiechę przy edycji listy, ale tego często nie robię) i miał zdecydowanie lepszy pilot. Pilot od HD6000 muszę dokładnie celować w dekoder, a przy Echostarze mogłem celować w dowolne miejsce pokoju i łapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codzienne się wiesza! Kiedy na następny dzień chce go włączyć to się nie da. Wyświetla się numer ostatnio włączonego kanału (mimo iż dekoder był wcześniej wyłączony) i nie reaguje na nic. Pomaga odłączenie zasilania. I tak jest codziennie! Mam też HD3000 jako multiroom i jest dokładnie ten sam problem, tylko przy nim dioda się świeci na zielono. Czy ktoś wie co się dzieje? Jak rozwiązać problem?

 

Ja jedynie mogę potwierdzić, że na HD3000 mam podobne objawy. Wprawdzie może nie każdego dnia, ale dość systematycznie taka usterka się pojawia. Wyłączam wieczorem, włączam rano i niestety na tv mam czarny ekran, choć niby dekoder się włączył. Pomaga tylko chwilowe odłączenie od zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem przywracania ustawień. Zaraz po przyjeździe do domu dekoder zaktualizował oprogramowanie do najnowszego. Dzisiaj odpukać jeszcze się nie zawiesił.

 

Jeśli chodzi o HD3000 to wczoraj miałem ciekawą sytuację. Dekoder nie wyświetlał w menu Multiroomu. Wczoraj znowu musiałem odłączyć dekoder, lecz zamiast normalnie się włączyć to wyświetliło się okienko z pierwszym uruchomieniem. Dekoder wyszukał kanały i się włączył. Tak jakby przywrócił sobie sam ustawienia fabryczne. Po tej operacji zaczął wyświetlać w menu Multiroom. Oczywiście dzisiaj znowu musiałem odłączyć od zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja od 2 dni jestem posiadaczem tego dekodera,bo podpisalem umowe na 15 mies.....na familijny,jak na razie nie narzekam,listy kanałów sobie porobiłem,choc nie powiem wolabym miec to na swoim ferdku SD,ale jak bedzie przysparzał problemy to najwyżej bede ich nękał o cam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do wszystkich użytkowników HD6000. Mam problem z doborem odpowiedniego diseqc do tego tunera (chciałbym odbierać sygnał z Astry), każdy który zastosowałem albo przełącza satelity z ogromnym opóźnieniem 1min około albo wcale.Czy ten model tak już ma ?.Poprzednio miałem DSB717 i było podobnie (duże oóźnienia w przełączaniu).Czy ten tuner w ogóle nadaje się do instalacji z zezem?.Czy ważny jest rodzaj diseqc dla tego tunera? bo w menu można wybrać diseqc 1.0 a taki już dość trudno jest kupić większość które widziałem to wersja 2.0.Jeszcze jedno pytanie mam diseqc Viper 4/1 w wersji 1.0 chciałem go wypróbować ale widział tylko hotbirda a astry już nie , czy stosując diseqc z czterema wejściami mogę obciążyć tylko 2 a 2 pozostawić nie podłączone czy też trzeba jakoś je obciążyć?Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji wszystko było ok jakieś dwa dni. Teraz dzień w dzień rano przy włączeniu z pilota dekoder od razu się zawiesza i trzeba odłączyć go z gniazdka-strasznie to denerwujące :/

Dwukrotny powrót do ustawień fabrycznych nic nie zmienił.

Spróbować wymienić dekoder w CP czy czekać na jakąś nową aktualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...