Jump to content
Razio1

Dekoder HD 6000

Recommended Posts

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem tego urządzenia. Pierwszy zwis już zaliczony :) Ktoś może mi powiedzieć jak zmienić ten denerwujący pomarańczowy kolor? Jak często wydawane są aktualizacje do urządzeń typu HD?

CP już wie o zawieszaniu się ich dekoderów,bo tutaj info z innego tematu:

Dział Oprogramowania Dekoderów Cyfrowego Polsatu (chodzi o zawieszanie się dekoderów HD2000/3000/5000/6000) znalazł źródło problemów i ze strony Cyfrowego Polsatu jest prośba o cierpliwość. Rozpoczeły się działania, prawdopodobnie za około 2 tygodnie pojawi się aktualizacja oprogramowania. Potrzebny jest czas na wdrożenie i testy.

Miejmy nadzieję,że to pomoże i nastąpi w miarę szybko :)

jochen na kolor nic nie poradzisz-to kolory Cyfrowego Polsatu,więc pewnie dlatego w tej tonacji jest menu.

Możesz jedynie zrobić je bardziej przezroczystym ;)

Ok, rozumie zabawę z kolorkami Polsatu, ale powinni pozwolić użytkownikowi wybrać spośród palety kolorów. Na mnie działa jak czerwony na byka :)

Pisałem już o tym w innym temacie, ale z racji tego że posiadam dwa HD6000 lepiej jest pisać tutaj. Martwiłem się o pobór prądu. Dzisiaj zmierzyłem pobór z gniazdka dla mojego HD6000 i oto wnioski.

Dekoder włączony - pobór 7 Wat

Dekoder włączony z wyłączoną funkcją zasilania LNB - 7 Wat

Dekoder wyłączony - pobór 7 Wat

Dekoder wyłączony w trybie czuwania - poniżej 1 Wata

Nie ma tragedii, chociaż pobór prądu po wyłączeniu powinien oscylować w granicach 3 Wat, to by mogło wyjaśniać brak funkcji czasowego wyłączania dekodera.

Dekoder wyłączony - pobór 7 Wat

Dekoder wyłączony w trybie czuwania - poniżej 1 Wata

Tryb czuwania czyli wyłączony pilotem lub przyciskiem na dekoderze,tak?

A to pierwsze "Dekoder wyłączony - pobór 7 Wat" to wyłączony z gniazdka? Bo innej opcji nie widzę,ale to przecież wtedy byłoby zerowe pobieranie :)

Czyli wyłączając go on dziala dalej jakby był włączony. Oszczędniej będzie zrezygnować z zegara.

Tryb czuwania czyli przytrzymanie czerwonego przycisku przez dłuższą chwilę.

Dekoder wyłączony pilotem normalnie bez dłuższego przytrzymania.

Czy zegar włączony, czy wyłączony pobór praktycznie się nie zmienia.

Tryb czuwania czyli przytrzymanie czerwonego przycisku przez dłuższą chwilę.

Nawet nie wiedziałem,że tak się da :)

Czy da się zrobić tak,żeby był zegar,a pobór mniejszy niż 7 Wat?

Do energooszczędnych on nie należy :)

CP już wie o zawieszaniu się ich dekoderów,bo tutaj info z innego tematu:
Dział Oprogramowania Dekoderów Cyfrowego Polsatu (chodzi o zawieszanie się dekoderów HD2000/3000/5000/6000) znalazł źródło problemów i ze strony Cyfrowego Polsatu jest prośba o cierpliwość. Rozpoczeły się działania, prawdopodobnie za około 2 tygodnie pojawi się aktualizacja oprogramowania. Potrzebny jest czas na wdrożenie i testy.

Czy aktualizacje będę musiał sam przeprowadzić, czy odbędzie się ona automatycznie?

Witam

Mam pytanie. Czy do tego dekodera można podłączyć własny dysk twardy czy tylko polsatu. W dekoderze n-ki mam podpięty własny dysk przenośny i nie ma żadnego problemu. Wszystko działa i nic się nie zawiesza.

A tak z ciekawości-jest możliwość obejrzenia na kompie materiału nagranego na dekoderze n-ki z tego dysku?

@Zubrow Na dzień dzisiejszy tylko dysk który oferuje CP

@Ceberebek Nie ma takiej możliwości. Nawet jak wrzucisz film z kompa na dysk od CP nie odtworzysz tego filmu na dekoderze od CPT, przy każdym podłączeniu dysk się formatuje. A wszystkie filmy nagrane odtworzysz tylko na dekoderze CPT.

A tak z ciekawości-jest możliwość obejrzenia na kompie materiału nagranego na dekoderze n-ki z tego dysku?

Nie. Znika wszystko, jakby go formatowało.

Witam.

Mam pytanie czy można dysk z dekodera sagemcom ESI-88 podłączyć do dekodera HD 6000? Nie chodzi mi o odtwarzanie już nagranych materiałów tylko nagrywanie nowych (po ewentualnym formacie dysku przez dekoder).

Chcielibyśmy poinformować o umieszczeniu na satelicie nowego oprogramowania dla dekoderów HD 6000 w wersji 1.112.1.18.

Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania to:

wyeliminowanie przypadków pojawiania się czarnego ekranu podczas odtwarzania nagranego wcześniej materiału audiowizualnego,

dodanie w Strefie Abonenta komunikatu: „Zachęcamy do realizowania opłat poprzez bankowość elektroniczną…”,

dodanie ikony Dolby Digital Plus przy kanałach, które zawierają taką ścieżkę audio,

dodanie opcji blokowania nagranego materiału audiowizualnego na liście nagrań,

wprowadzenie drobnych zmian w Blokadzie Rodzicielskiej,

wyeliminowanie przypadków zawieszania się dekodera.

Jak zaktualizować oprogramowanie:

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać opcję Ustawienia i Aktualizacja oprogramowania w Menu dekodera.

Guest Anonymous

To już jak tuner nie będzie się zawieszał, to poproszę o możliwość układania listy ulubionych kanałów z prawdziwego zdarzenia.

To nigdy nie nastąpi, jedynie moduł CAM i własny dekoder zapewnia taką swobodę. Wiadomo, że rozbija się o względy finansowe przecież i wpływy do CP z tego na jakiej pozycji jest dany kanał.

Swoją drogą ciekawe: spamowanie kanałów :) Mam nadzieje, ze tuner będzie już działał sprawnie. Za tego pilota powinni kogoś zabić, nie dość, że nie ergonomiczny to jeszcze trzeba celować dokładnie w urządzenie.

Za jaką dopłatą? Jak robi przedłużenie z wymianą dekodera to za 1 zł., ale gwarancyjnie może być wymieniony tylko na HD2000/HD3000/HD5000 lub Echostara HD lub Samsunga HD.