Skocz do zawartości

Dekoder HD 6000


Razio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako początkujący użytkownik mam zapytanie: czy na tym dekoderze (oraz HD 3000) można zmieniać pozycję kanałów pow. 1000 albo kasować je? Wyszukując Eskę TV z TP. 11393/V, wyszukał się jeszcze kanał "Upload" i ja nie wiem jak go usunąć. Pewnie to samo będzie na HD 3000, którego podłącze jutro.

 

Ale brawo za to, że sam z siebie Stars.TV jest na pozycji... 1000 :brawo: , no zawsze coś. Ale nawet nie musiałem wyszukiwać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako początkujący użytkownik mam zapytanie: czy na tym dekoderze (oraz HD 3000) można zmieniać pozycję kanałów pow. 1000 albo kasować je? Wyszukując Eskę TV z TP. 11393/V, wyszukał się jeszcze kanał "Upload" i ja nie wiem jak go usunąć. Pewnie to samo będzie na HD 3000, którego podłącze jutro.

Witam!

Podpinam się pod to pytanie. Jest możliwość w tym dekoderze usunąć "zbędne" kanały, które wyszukują się wraz z tymi pożądanymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się w tym dekoderze programować nagrywanie programów? Nigdzie nie widzę takiej opcji, a chciałbym ustawić żeby nagrywanie zaczynało się nieco wcześniej jak jest to to podane w EPG i kończyło nieco później. Bo jak się nagrywa według EPG, to obcina, bo EPG czasem wcześniej się przerzuca na następny program, a w rzeczywistości leci jeszcze końcówka poprzedniego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do tych którzy zamawiali CP przez internet i dostali ten dekoder . Paczka zawierała jakieś akcesoria do dekodera np. kabel euro , hdmi itp ? Sąsiadka przyszła bym jej podłączył dekoder i wymienił kabel od starej anteny cyfry . W eko pudle był tylko dekoder, dysk i zasilacz ???? To normalne ??? Paczkę niby kurier przy niej otwierał ! Wkurzona niesamowicie bo musiała jeszcze raz lecieć na miasto tym razem po kabel hdmi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cesarz87, Tak, to normalne, bo CP nie daje do tego dekodera kabla HDMI ;) Na stronie CP jest napisane "co w zestawie": dekoder HD 6000, karta dostępu warunkowego, zasilacz sieciowy 230 V AC / 12 V DC, pilot zdalnego sterowania, dwie baterie typu AAA (R03), 1,5 V, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna :arrow:http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/dekoder-hd-6000.cp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostając dekoder w APS-ie, nie miałem w zestawie kabla HDMI.

Standardowy zestaw: Instrukcja obsługi, Dekoder, Zasilacz, Pilot, baterie do pilota, Karta kodowa no i Karta gwarancyjna.

HD 3000 miał to samo. Uważajcie na opis "Co w zestawie" dekoderów Mini HD 2000 i HD 5000. Obecnie żaden z 4 dekoderów (HD 2000/3000/5000/6000) od CPT nie ma w zestawie kabla HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem przez neta i miałem tez taki zestaw jak opisał kolega post wyżej. Do tego jeszcze w pudełku był zewnętrzny dysk twardy, bo zamówiłem dekoder z dyskiem. Kabla HDMI też nie było, ale na szczęście mam już swój. ;)

 

A co do tego nagrywania, to ktoś wie, czy się da je programować na określony czas, a nie tylko po EPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki , dzięki :D Jutro jej przekaże tą nowinę :D Mam nadzieje , że nie zdążyła zrobić awantury w biurze obsługi :D trochę narwana jest ! A tak z ciekawości dlaczego trzeba uważać na specyfikację ??

 

Tyle co dziś chwilę zerkałem na dekoder to chyba tylko po EPG. Zauważyłem też , że komunikacja pilota z dekoderem jest bardzo kiepska . Głupi ja nawet do domu po nowe baterie poleciałem , ale nie pomogły :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojć, pomyliłem się ;). Chodziło mi o "Co w zestawie". Dekodery HD 5000 i Mini HD 2000 mają napisane, że w zestawie dostępny jest kabel HDMI. Jak okazuje się, w żadnym z nich już tego kabla nie ma - info potwierdzone w 2 APS-ach Cyfrowego Polsatu. To samo jest (z tego co widzę w dyskusji na forum) z dekoderem Sagemcom ESI-88: w zestawie też już nie ma tego kabla.

 

No i jeszcze jedna nowina. Pani w APS-ie przy podpisywaniu umowy chciała wcisnąć kit, że od końca stycznia zmieniły się warunki promocji na pakiet online Ipla Mix i że nawet na internecie przy moim pakiecie nie jest za darmo przez cały okres trwania umowy ;).

 

EDIT: Z tym pilotem to prawda. Trzeba aż wcelowywać w dekoder. W przypadku HD 3000 jest trochę lepiej, aczkolwiek nie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel1710, Ja nie mam dysku DTU-320, ale w jego instrukcji jest napisane:

9. Programowanie nagrań

(...)

9.3. Trzeci sposób: Nagrywanie o dowolnych parametrach.

9.3.1. Podczas oglądania audycji naciśnij „REC” .

9.3.2. Wybierz parametry nagrania zgodnie z poleceniami

na ekranie.

9.3.3. Nagranie zostanie utrwalone.

Może to coś pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa sąsiadka mi coś wspominała , że na necie też zaznaczała ipla Mix . Zadzwonił ktoś by potwierdzić zamówienie i zmieniła umowę na 29 miesięcy (bo 6 gratis xD) i niby umowa za długa i system nie przepuszcza . ipla Mix gratis jedynie przy umowach na 15 miesięcy , ale nie wiem ile w tym prawdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W APS-ie niestety tylko w pakiecie Premium dostępne jest Ipla Mix za darmo. W naszej umowie (Familijny Max HD + Sport HD + Film HD z zejściem do Familijnego Max HD po jednym miesiącu) na 15 mies. niestety nie można było uzyskać Ipli Mix - system nie uznawał. Może z racji tego, że w APS-ie są nieco gorsze oferty niż przy zamówieniu przez internet? Tak samo zamiast 3 miesięcy za darmo pakietów Film HD + Sport HD oraz bez rachunków, mamy tylko jeden. I tak te kanały z tych dwóch pakietów nam w rodzinie nie są do szczęście potrzebne, zresztą i tak pójdziemy je wycofać żeby więcej nie płacić ;).

 

A i jak coś to pisz, czy twojej sąsiadce dekoder się nie przycina, zawiesza itd. My w rodzinie akurat trafiliśmy na bardzo dobry i stabilny HD 6000. Niemniej dekoder dodatkowy (HD 3000) też jest stabilny i nic mu nie dolega póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się loguję do ICOK, to mam, że pakiet IplaMix wykupiony (też dostałem to w promocji na cały okres umowy), ale nie wiem jak mam ten pakiet uruchomić w programie Ipla. Krzyczy o jakiś kod. A skąd ja go mam wziąć?

 

EDIT:

Dobra już sobie poradziłem. Trzeba powiązać konto ICOK z kontem Ipla. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum .

 

Mógłby ktoś podpowiedzieć jak usprawnić pracę sterowania pilotem w HD 6000 , co jak zrobić przerobić bo naprawdę jest to dość uciążliwe celowanie do dekodera , mam jeszcze hd 3000 i tu takich cyrków nie ma pilot można trzymać w przeciwnym kierunku , czy na skos i działa to jakoś normalnie , a w HD 6000 jakaś porażka . Dzisiaj wymieniłem na nowy dekoder z pilotem lecz nie przyniosło to oczekiwanego efektu ( czyli żadnego ) Wymienili bez problemu czyżby nie znali problemu , komunikacji pilot - dekoder . Proszę o pomoc , co jak bo już ręce opadają .

Z góry dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...