Skocz do zawartości

Dekoder HD 6000


Razio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosta sprawa. Otwierasz pilota ja robie to nozykiem do tapet podwarzam i wyskakuje z zarzaskow, potem wylutowalem diode nadawcza i przedluzylem ja maksymalnie ile sie da .Dioda ma taki kołnierz ktory opiera sie od srodka obudowy pilota.Brakujace nóżki od diody przedłuzylem drucikami w sumie jakies 3-4 mm Dioda wystaje z pilota zdecydowanie wiecej i pilot smiga znakomicie.POzdrawiam

fotki po zmianiehttp://www.lodz.mm.pl/~beata.d/CAM00049.jpg http://www.lodz.mm.pl/~beata.d/CAM00065.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet gdyby nie to pilot kosztuje ok 20-25 zł :)

wszystko wynika z głęboko umieszczonej katody/anody nazwijmy to hmm rdzenia diody. Jest schowany głęboko w obudowie pilota.

Można kupić diody ir w cenie ok 1 zł, mają różne kąty padania i można wybrać ok 55 st.

 

Dodatkowo problem tkwi w odbiorniku w dekoderze, obudowa jest dość ciemna i nie jest dobrze widoczna. Fakt pilot nie jest idealny, ale strasznej tragedii z nim nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam 100% działa , ja kupiłem pilot na allegro za 8,99 zł i wykonałem taki zabieg właśnie wczoraj :D . Do tej pory używałem logitech harmony 200 i też było ok ale pilot jest duży gruby i dość ciężki .

Pilot polsatowski po tuningu działa ok , a jakby co to 8,99 + koszta wysyłki i tak się opłaca za bezstresowe przełączanie programów :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest pożliwość podłączyć dekoder do internetu bezprzewodowo? Mam router wifi w drugim pokoju i nie mam możliwości pociągnąć kabla.

 

Access point postawisz, kabelek krótki do dekodera i po problemie. Gdyby przez wifi miało być "wolniej" lub "gorzej", to na laptopie z wifi nie można by oglądać filmów z YT itp. - a jakość nagrań z Ipli jest momentami znacznie gorsza od dobrego HD z YT, więc i wymagany transfer jest niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem bezprzewodowe gniazdka z pilotem i jednym przyciskiem na pilocie wyłączam całą elektronike. Zalaczam podobnie tyle że muszę czekać około 1 minuty na dekoder, aż sprawdzi aktualizację.

 

Witam czy ktoś może potwierdzić że dekoder po włączeniu z gniazdka zawsze startuje minutę i sprawdza aktualizację ? Tak samo jest w innych CP HDxxxx ? Da się to sprawdzanie wyłączyć ? Pytam bo też mam odpalanie TV na pilota do gniazdka a stary Mini D1 odpala się w 10sek. Minuta to już trochę uciążliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, dotychczas miałem cyfrę z paździerzem Philips pvr 250 GB.

Zastanawiam się nad przejściem do polastu. Ktoś może mi w skrócie porównać jak sie ma ten dekoder do philipsa?

Wszyscy niby narzekają na dekodery polsatu ale nie wiem c zy jest gorszy złom do philipsa pvr.

Miał ktoś podobny przypadek?

Czy ten HD 6000 działa płynnie na nagrywaniu i stopklatce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy byłem w c+ miałem tego philipsa przez krótki czas, a obecnie jako drugi dekoder na multiroomie w CP używam HD 6000. Niestety nie wiem jak ten dekoder z dyskiem, bo używam HDD tylko w tunerze z modułem.

Jednak goły HD 6000 wygrywa z philipsem pod każdym względem, bardzo dobra jakość obrazu, szybkość akceptowalna i zero zwiech, ale być może po podpięciu hdd już nie jest tak fajnie. Niech się wypowiedzą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi w skrócie porównać jak sie ma ten dekoder do philipsa?

Wszyscy niby narzekają na dekodery polsatu ale nie wiem c zy jest gorszy złom do philipsa pvr.

 

Biorąc pod uwagę, że Philips jest dwugłowicowy i ma wbudowany dysk, to najlepiej porównać go z Sagemcomem ESI-88 a nie CPT HD6000.

 

Przeszedłem z tego (jak to trafnie nazwałeś :brawo: ) paździerza na Sagemcoma ESI-88 + CPT HD3000. Porównanie jakości obrazu między Sagemcomem a "Paździelipsem" to przepaść. Szybkość działania tak samo - Sagemcom nie ma chwili zawahania przy przełączaniu kanałów HD itp. Do tego dysk ma dla użytkownika dostępną pełną pojemność - a nie ochłap pozostały po wgraniu zawartości VOD itp. - jak w przypadku Philipsa w C+.

 

CPT HD6000 to chyba praktycznie to samo, co HD3000 (poza inną obudową i wyświetlaczem). Co do jakości obrazu - nie wypowiem się - jest podłączony do innego telewizora, więc porównania z Philipsem nie mam. Nieco irytuje lag przy przełączaniu HD (podobny do tego w Philipsie, chociaż czasem krótszy). Poza tym dekoder nie zrobił jeszcze żadnego głupiego kawału, więc nie będę narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...