Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie stąd, że niektóre piloty tunerów trzeba dokładnie mierzyć w odbiornik. Mam pilota od TV, którego nawet jak wykieruje w bok lub do góry to TV zadziała. O bateriach nie wspominam, bo to logiczne, że im słabsze tym gorzej pilot działa. Mam tuner Fergusona i pilot działa kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Ferguson D.M.T sprzęt i uciekłem do TechniSat i o ile kupisz DIGYBOXX HD C+ to dopiero zobaczysz ile na jakości i na funkcjonalności traciłeś używając obecnego sprzętu (nie ze reklamuje ale miałem A200 i A100E) i wiem jaka jest różnica. Wracając do tematu pilota jest dobrze wyprofilowany i trwały no i działa bez zarzutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przez trzy dni, przy każdorazowym włączaniu aktualizował listę kanałów :(. Musiałem przywrócić ustawienia fabryczne. Podejrzewam, że za wiele już nie da się poprawić oprogramowania.

Miałem taki sam objaw , ale nie przywracałem ustawień fabrycznych i tuner sam się uspokoił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo mogę zrozumieć czym ten tuner się kieruje przy sygnalizacji poziomu jakości sygnału - chodzi mi o kolory. Na kanałach ze słabego tr. np. C+Film HD czy C+Family HD mam wskazanie ponad 9dB i kolor żółty. Na innym silniejszym tr. potrafi być ok 8dB i kolor zielony. Siła sygnału jest mniej więcej na stałym poziomie ok 70 - kolor zielony.

Czy nie powinno być tak że im więcej dB tym "lepszy" kolor czyli zielony? Potem kolejno im mniej db to albo żółty albo czerwony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak jak ja przypuszczam. Wydaje mi się, że tuner ten w zależności od transpondera (DVB-S/DVB-S2) oraz FEC ma ustalone inne progi dla sygnalizacji paska jakości konkretnym kolorem.

Przykład, który podałeś jest dobry bo tp. 11411H to przecież DVBS2 i w dodatku z wysokim FEC 5/6 co oznacza w praktyce że tuner otrzymuje mało danych zapasowych. I to nawet logiczne, bo w ten sposób oczekuje lepszego ustawienia. :)

 

U mnie na tym tp. mam poziom jakości w granicach 7,8-8,2 db (od 8,0 db wskakuje na kolor żółty, a poniżej czerwony). Mimo to odbiera prawidłowo dopóki pogoda się wyraźnie nie pogorszy (silne opady śniegu, lub silne zachmurzenie).

Z drugiej strony weźmy jakiś przykładowy kanał SD z FEC 3/4. Tutaja aby tuner pokazywał jakość na zielono wystarczy ze 7 db (nie pamiętam dokładnie ile).

 

Także przypuszczam, że tuner uzależnia kolor paska jakości od rodzaju transpondera oraz wspołczynnika korekcji błędów. [FEC]. Niewykluczone, że tuner weryfikuje coś jeszcze.

Generalnie, to prawda, że im więcej dB tym lepszy kolor, no ale z powyższymi zastrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie długo trzeba czekać aż zaktualizuje się soft z satelity? Kupiłem go, bo mam już dość Arivy 102e i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Pilot działa po ludzku uff.Programy wyszukuje w chwilę w porównaniu do Arivy i wg mnie szybciej działa.Zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega mówi, trzeba ustawić własną listę przyciskiem opcje (wygląda jak logo Nike), a następnie wyłączyć i włączyć dekoder, od tej pory domyślnie będzie sie włączął z własną listą użytkownika. Działa to dobrze do momentu automatycznej aktualizacji listy kanałów narzucanej przez nC+, po aktualizacji listy znów domyślnie będzie lista nC+ i całą operację trzeba powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o przysisk "OPT". Żeby zapamiętało listę, trzeba kolejno: wcisnąć "OK", "OPT", wybrać strzałakmi góra/dół swoją listę i 2 razy kliknąć "OK". Do czasu kolejnej aktualizacji list ustawi wybraną listę jako domyślną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...