Jump to content
userHD

Moduł ASTON do Cyfry HD

Recommended Posts

Witam,

Czy coś wiadomo na temat możliwości update'u do wersji 2.19 przez satelite?

Tu: link usunięty - regulamin znalazłem coś takiego:

Automatyczna aktualizacja oprogramowania bezpośrednio z satelity

(Astra 12.603,H,2200,5/6,kanał Technisat),

A tutaj: http://www.aston-france.com/uk-assistance.php?produit=camaston&lib=DVB%20CI

To upgrade your cam , you will have first to modify the time length of message display in the cam menu to "unlimited" ( Menu / Information / Smart card information / Settings). Then , you only have to switch on your receiver on the right satellite and right frequency , insert your cam in your receiver , and the upgrade will start automatically within 5 ' .

These channels are STB Comag , or Technisat Kanal 50 on the Astra Frequency . Maybe you will need to store it manually .

Ale jak na razie nic nie idzie.

Z góry dzięki za odpowiedź

Update z Astry nie jest dostępny od ok. roku (a może nawet i dłużej). Obydwie informacje są więc nieaktualne. Możliwości aktualizacji softu do 2.19 brak, my mamy 2.18. Może wysyłka do Francji - ktoś na forum już tak robił (wtedy aktualna była wersja 2.18), ale to na własną odpowiedzialność.

Myślałem że to jednako coś aktualnego. Skoro opis jest z soboty, a pozatym na jakimś forum jak szukałem info to natknołem się na posta że komuś się samo update'owało. Tylko nie pamiętam gdzie to widziałem, może na jakimś niemieckim forum.

Najnowszej generacji moduł w systemie SECA MediaGuard (obsługuje Cyfra+ HD). Automatyczna aktualizacja oprogramowania bezpośrednio z satelity (Astra 12.603,H,2200,5/6,kanał Technisat), co zapewnia prawidłowe działanie (w wypadku zmian w systemie kodowania) w przeciwieństwie do wiel[...]

Produkt zaktualizowano dnia 2008-12-06.

Na 12,603H już nawet nie ma kanału TechniSata - nie wyszukuje się. Jeszcze to sprawdzę (zawsze mogli tą możliwość przywrócić), ale wątpię, żeby się dało - od dawna nikomu aktualizacja z Astry się nie udawała (także tu na forum).

Są jakieś nowe wieści co do aktualizacji via sat ?Niestety mój szanowny Aston nawet nie wiem kiedy cofnął sie do wersji 1.3 (pewnie po jakimś restarcie odbiornika).

Narazie nie korzystam z kanalów HD ale w przyszłości zapewne będe chciał je ogladać.

BTW ten Aston to naprawdę jakaś porażka z tego co czytam w necie nie jestem pierwszy któremu modul samoczynnie zmienił wersję oprogramowania.

Aktualizacji z satelity nie ma i chyba już nie będzie - przez ponad rok brak softu. Pozostaje tylko serwis. Co do samego Astona - kiedyś był jedynym wyjściem ;)

Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że nie wiadomo kiedy do sprzedaży trafiły Astony 2.20. Mamy je prawdopodobnie od... drugiej połowy grudnia :lol: Jakoś tak nikt nie zauważył ;) Już na starcie mogę powiedzieć, że nowa wersja pracuje z TV LCD marki Loewe (tych z update po USB) wyłącznie, jeśli zaktualizuje się oprogramowanie w TV do najnowszego. Inaczej nie widzi modułu. W poprzednich Astonach nie było takiej sytuacji, z czego wnioskuję, że moduł zrobił się bardziej wybredny ;)

Skoro software jest cały czas modyfikowany może Aston uraczy nas ponownie mozliwością aktualizacji OTA. :?:

Czy Ktoś z Państwa, może pomóc w upgrade modułu 2.18 do najnowszej wersji?

Z satelity "nie idzie" ??? :cry:

Ja dodam tylko, że w międzyczasie pojawiły się Astony z wersją 2.22. Kwestia aktualizacji bez zmian - w Polsce maksymalnie do 2.18, a wyżej - chyba tylko wysyłka do Francji - metoda dość ryzykowna, ale ktoś pisał, że się udało bez problemów.

Czyli już nie da się ściągnąć nowszych wersji dostępne u nas z satelity czyli wersja 2,19 to ostateczna wersja dostępna?

i inne pytanie czy trzeba do aktywacji karty MTV unlimited ustawiać jakiś kanał?czy wystarczy aktywacja poprzez internet z technisata strony i aktywuje się?

Panowie!

Aby się upewnić co do możliwości upgrade'u Astona 2.18 do wyższej wersji pozwoliłem sobie napisać bezpośrednio do Francji z pytaniem jak to wyglada z ich strony. Oto odpowiedź jaka otrzymałem:

Good morning,

For your information, your modul has the latest version, the difference between the version 2.18 and 2.20 is just for the new fabrication modul.

Cordially

LE SUPPORT TECHNIQUE ASTON.

W związku z tym koniec, kropka. Upgrade dla wersji 2.18 nie istnieje.

pozdrawiam :read:

Witam,

Jaki masz TV? Jaka płyta głowna? Możesz podać informacje o odbiorniku? Wciśnij klawisz INFO na pilocie a nastepnie "wyposażenie

odbiornika" - wtedy moge pomoc.

pozdr

T

W związku z tym koniec, kropka. Upgrade dla wersji 2.18 nie istnieje.

pozdrawiam :read:

A nie prawda :P Od dziś Hollex ma możliwość aktualizacji modułów do wersji 2.23 z dowolnej innej 2.xx :jupi: Koszt z tego co wiem nie uległ zmianie - 50 zł. Na próbę jeden moduł z wersją 2.18 przepuszczono na 2.23 i się udało :jupi:

Aston odpisał, że nie ma możliwości, bo jakby im nagle wszyscy zaczęli moduły przesyłać, to by nie robili nic, tylko aktualizowali. Wniosek: Aston we Francji nie chce teraz dokonywać aktualizacji, ale ogólnie od dziś jest taka możliwość.

Do 2.23 dodano bardzo skromną informację, że aktualizacja ma na celu poprawienie kompatybilności z różnymi modelami odbiorników cyfrowych. Nic więcej nie ma.

EDIT: Mała aktualizacja - zerknijcie, czy czasem nie ma możliwości pobrania softu z satelity (Astra 1 - 19,2E). Może iść z 12,604 GHz, pol. H, SR:22000, FEC: 5/6, kanał którykolwiek, bo AstonDownload już tam nie ma. Jeśli nie zaskoczy - przykro mi bardzo, ale tylko w warunkach serwisowych.

Ostatnio aktualizowałem w Łomży moduł w wersji 2.18 do 2.23 za 30 zł. Jeżeli ktoś potrzebuje informację gdzie to służę.

Czy warto bawić sie i aktualizować soft do mojego 2.19 na 2.23? trzeba to wysłać do krakowa i zapłacić z kosztami przesyłki ponad 70 zl.

Co tam jest nowego?

Wychodzę z założenia, że jak coś działa, to lepiej nie ruszać, bo może działać lepiej, a może działać gorzej ;)

PS: Aktualizacje robi też ProFan (Gdynia). Jakiekolwiek inne namiary proszę wymieniać po PW.

Witam mam taki problem z modułem po wsunięciu go do tunera globo ts1 tuner go widzi bez problemu są programy wszystkie w tym hd ale jak oglądam inny kanał np.Polsat i puzniej przełączam na canal+,tvp 2 itd wszystkie kanały z cyfry znikają brak dostępu i za każdym razem muszę wyciągać moduł i wsuwać go spowrotem ma soft 2,17 o co tu chodzi??? Poradźcie

Aktualizacja oprogramowania w Globo do możliwie najnowszej wersji, aktualizacja Astona - jeśli te dwie rzeczy nie pomogą, to pozostaje szukanie takiego softu do Globo, który z najnowszym, zaktualizowanym, Astonem będzie działać możliwie najlepiej, na ile się da.

oprogramowanie tunera jest do najnowszej ostatniej cóż zostaje mi kontakt z wami Hollex ustalić szczegóły i wysłać do was do zmiany softu w module aston,bo i tak nie mam jak.

Po prostu znikają wszystkie kanały z cyfry ale moduł wzywa sprawdź kartę ale z kartą jest ok bo mam jeszcze aston 1.05

Czy mozna samemu zrobić aktualizację Astona ? Mam MODUŁ ASTON 2.23. Czy w tej wersji jest ona potrzebna ?