Skocz do zawartości

Moduł ASTON do Cyfry HD


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na holenderskiej stronie znalazłem plik aktualizacyjny (archiwum zip) Aston CAM do wersji 2.23. Jest w nim też opis w PDF'ie po angielsku jak to zrobić w Topfield'zie TF5000PVR/TF6000PVR.

 

Link do strony : http://www.bombeeck.nl/Service/Aston/index.html

 

Niestety nie mam Topfielda by to zweryfikować. Szcześliwi posiadacze niech się podzielą wrażeniami z upgrade'u. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najnowsze wieści po kontakcie z firmą w Holandii : :idea:

 

ASTON 2.26 - firmware w formie pliku .REC do odtworzenia w Topfield'ach do ściągnięcia tutaj : http://www.mijnbestand.nl/Bestand-U3FKRJE6WQ4M.rar

 

Trzeba rozpakować bo to archiwum RAR.

 

Jeśli komuś uda się zaktualizować firmware ASTONA z pomocą tego pliku w PVR Topfielda, niech napisze o swoich doświadczeniach i jaki model odbiornika używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem z odbiorem kanałów z 11411( kanały HD cyfry).

Przedstawię dwa przypadki i proszę o pomoc.

1.tv Pioneer 5090h aston 2.20 kanały +HD pikselizacja bardzo duża nie zobaczysz jaki program leci, brak audio, zmiana audio na oryginalny powoduje czarny obraz , rownież brak audio. Dziś sprawdzę astona 2.26

2. Tv Panasonic vt30 aston 2.26 kanały +HD wyskakuje napis kanał zakodowany.

 

Dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi, w przypadku pierwszym może jakieś przekręcenie konwertera pomoże? W przypadku drugim poddaję się :(.

 

Jestem po próbie na astonie 2.26 - niedziała, pokazuje to samo co na 2.20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.orbita dzięki za podpowiedzi, nie napisałem Wam że przy sprawdzeniu sygnału (Pioneer)na tp.11 nie ma go, jest 0% :(. Może wezwać fachowca który pobawi się konwerterem??

Piszesz ze może być w jednym i drugim przypadku to samo ale w tv Panasonic program jest nieodkodowany a w Pioneer jest odkodowany ale jest szatkowanie.

Znacie we Wrocławiu instalatorów którzy poradziliby sobie z tym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mam nadzieje że mi ktoś pomoże. Kilka dni temu kupiłem tv Samsung ue46D8000 kupiłem moduł z cyfry plus wkładam do tv znajduje mi moduł wchodze w wyszukiwanie programów i nic zero. Podłączyłem dekoder z dołu od cyfry i wszystkie kanały mi znalazło :/ . I nie wiem czy moduł jest popsuty czy może mój nowy telewizor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł (nie ważne, czy Aston, czy nie - temat jest o module Aston, Ty piszesz o module C+, czyli oryginalnym? ale nie ważne) nie ma wpływu na wyszukiwanie, więc jak kanałów w ogóle nie wyszukuje, to jest coś nie tak w ustawieniach samego TV (uszkodzenia nie podejrzewam - mało prawdopodobne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam problem z nowym modulem Aston 2.26 i kanalami z transpondera 11411. Modul dziala w nowym tunerze Technisat Digicorder ISIO. Niestety mniej wiecej co 2 dni na tych kanalach pojawia sie komunikat " brak sygnalu" i wymagaja one ponownego wyszukiwania. Na starszym Astonie (tez w tunerze Technisata, tylko poprzedniej wersji Digicorder S2) ten problem nie wystepuje.

Czy jest to jakis bug w sofcie 2.26?

Poprosze o jakies podpowiedzi.

Przy okazji wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale antena jest naprawde o.k. Sila sygnalu 100, jakosc sygnalu 90. Komunikat brak sygnalu jest typowy dla tego tunera rowniez np przy nagrywaniu jednego kanalu i przelaczeniu na inny w tym samym czasie i niemoznosci jego ogladania. Pozatym ta sprawa dotyczy tylko tego jednego transpondera i po ponownym wyszukaniu jestt o.k. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem telewizor Panasonic TX-P50GT30 E z modułem Aston 2.26 kanał zakodowany z transpordera 11411 siła i jakość sygnału na tym tp 100/91% inne programy HD odbieram bez problemu. dekoder cyfry i dekoder opticum prima mini podpięte w miejsce telewizora odbierają te programy natomiast w telewizorze program zakodowany Moduł z kartą sprawdzony na dekoderze Opticum HD 9600 odbiera prawidłowo. Co może być przyczyną bo wygląda to na TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glimmer Twins - czy nie oglądasz czasem jakichś zagranicznych kanałów FTA? Ew. masz jakiś ulubiony, na którym spędzasz więcej czasu? Wiem, że to pytanie może zabrzmieć dziwnie, bo jaki związek może mieć zagraniczny kanał FTA z odbiorem kanałów kodowanych z 11,411H, ale mam pewne podejrzenie...

 

@stiv61 - sytuacja z TV marki Panasonic jest znana, zerknij ostatni akapit pod "Aktualizacja" tu: https://satkurier.pl/news/70188/cyfra-pr ... -411h.html - widać Twój model także zalicza się do tej grupy. A tu masz światełko nadziei: https://satkurier.pl/news/71472/panasoni ... cyfry.html - niestety widzę tam tylko VT30E, GT30E nie widzę. Skontaktuj się z polskim serwisem Panasonica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam aston crypt v2.26 i C+ z HD , TV samsung UE55D7000

:P:P:P działa sprawnie

 

Moduł (nie ważne, czy Aston, czy nie - temat jest o module Aston, Ty piszesz o module C+, czyli oryginalnym? ale nie ważne) nie ma wpływu na wyszukiwanie, więc jak kanałów w ogóle nie wyszukuje, to jest coś nie tak w ustawieniach samego TV (uszkodzenia nie podejrzewam - mało prawdopodobne).

Raczj moduł , ćwiczyłem to już , niestety kupiłem nowy moduł za 300 zł, to rozwiazało problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moduł - czytaj uważnie co napisałem. Wina modułu jest wtedy jak kanały się wyszukały, są na liście, a nie dekodują się. Jak kanały nie wyszukują się i nie ma ich na liście, to nie jest wina modułu, bo moduł nie ma związku z odbiorem kanałów, tylko z ich dekodowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glimmer Twins - czy nie oglądasz czasem jakichś zagranicznych kanałów FTA? Ew. masz jakiś ulubiony, na którym spędzasz więcej czasu? Wiem, że to pytanie może zabrzmieć dziwnie, bo jaki związek może mieć zagraniczny kanał FTA z odbiorem kanałów kodowanych z 11,411H, ale mam pewne podejrzenie...

Proszę zdradź to podejrzenie bo za długo się spokojem nie nacieszyłem. Dzisiaj o 22 to samo, nagle brak sygnału na tej częstotliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...