Skocz do zawartości

Moduł ASTON do Cyfry HD


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odebrałem przeprogramowanego astona 2.23 do wersji 2.26. Nie doczekałem się na możliwość uaktualnienia w Hollexie. Zrobił to Sensor szybko i bez problemów. Niestety nie wyszło tanio z kosztami przesyłki (w 1 strone kurier w drugą list priorytetowy) wyszło około 70 zł. Moduł działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podejrzewam, że przejście na wersję 2.26 na pewno pomoże. Nie wiem tylko, czy z wersji 2.14 można przejść na wersję 2.26. Musisz zadzwonić do firmy Sensor (oni w Polsce się tym zajmują) i się zapytać. Ja mam wersję 2.20 i u mnie kanały HD śmigają aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
u nich jest napisane : Aktualizujemy wszystkie starsze wersje takie jak : 2.09 , 2.17 , 2.18 , 2.20 , 2.22 , 2.23........ itd. Do obecnej 2.26 .

Również zajmujemy się naprawą wyżej wymienionych modułów oraz pozostałych innych typów będących na rynku. czyli hmm jest szansa?bo nie maja i tak wymienione wszystkie wersje.

 

Skorzystałem z aktualizacji Sensor v 2.26 i obraz HD wrócił.Koszt 53zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich.po prawie 4 latach mój moduł aston 2,18 (z zieleną diodą) dziś zresetował się do wersji 1.4r.nie widzi nawet oryginalnej karty c+.co ciekawe kartę od splitera widzi i można wszystko oglądać.a właśnie jutro kupuję tunka opticum x7,bo przestawiam się w końcu na hd.czy jest teraz możliwość zmiany softu w tym module na najwyższą wersję(oczywiście przez serwis) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem do SENSORA i dostałem odpowieź ''Witam serdecznie,

 

W odpowiedzi informuję , że taka możliwość istnieje , koszt aktualizacji wynosi 45zł. brutto + koszty wysyłki kurierem DPD .W zależności od sposobu płatności , przesyłka pobraniowa - 25zł. , przedpłata przelew bankowy na podstawie nr F-VAT -20zł.

Moduł dostarczyć można dowolną formą przesyłki.

 

Pozdrawiam,''

 

podliczając to minimum 72zł z przesyłką.czyżby cena wzrosła?,bo nie wychodzi 53 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz że interesuje cie polecony priorytetowy co wynosi 53zł pójdzie ci na to,oni zawsze proponują DPD ale i też pocztą ,najlepiej zadzwoń i uzgodnij że interesuje cie poczta polecony priorytetowy.Nacisków politycznych :lol2: nie rób ale uda ci się. :wink: Powiedz że taka możliwość widziałeś jakiś czas temu na allegro bo wystawiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info: od dziś Hollex też jedzie aktualizacje - zasady jak przy innych usługach serwisowych, czyli dla osób, które kupiły Astony tam - 30 zł, dla reszty - 50 zł. Przesyłki na koszt klienta lub jak ktoś Kraków/okolice, to można na miejscu, ale aktualizacja może trwać nawet powyżej godziny (jakby co - w pobliżu jest McDonald's :P ). W razie pytań - proszę dzwonić. Aktualizacja obejmuje każdą wersję Astona 2.x (jeśli ma zieloną diodę z przodu, to jest 2.x).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I generalnie to słuszne podejście - aktualizację powinno się wykonywać tylko jeśli coś faktycznie nie działa albo się zawiesza. Jak działa, to zalecam nie robić nic, bo nowa wersja może współprace zarówno polepszyć, jak i pogorszyć, a powrót do starszego softu w Astonie nie jest możliwy (przynajmniej nie w ten sam sposób, w który się go aktualizuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Plik aktualizujący moduł Aston przygotowany jest jako "nagranie" strumienia danych transmitowanego z Astry. Niestety nagranie to jest w formacie wewnętrznym tunerów Topfield ( .rec) i tylko na nich może być otwarzane. W trakcie odtwarzania tego nagrania moduł Aston aktualizuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można jednoznacznie po wyglądzie bądź opisie rozpoznać czy moduł AstonCrypt jest jedno czy dwustrumieniowy?

Zakupiłem taki CAM na znanym portalu aukcyjnym jako dwustrumieniowy, ale po uruchomieniu nagrywania w Tunerze Vantage 8000 na kanale kodowanym w MediaGuard nie mam możliwości przełączenia kanału na inny, który jest kodowany (chyba, że nadawany jest na tym samym transponderze). Bez problemu mogę przełączać podczas nagrywania na dowolny kanał niekodowany. Sprzedający zarzeka się, że jest to wersja dwustrumieniowa, a sprzedany CAM używał w tunerze Humax i wszystko działało.

Moduł zgłasza sią jako Aston Module 2.1700

Ponadto w menu można odczytać:

Application version: 2.1700T

Hardware version: 1.0000

Cicas Version: 1.0002

Boot version: 1.0300

CA verion: Aston 2.0r13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topfield: dotyczy to tylko starych modeli (generalnie w zasadzie to możliwe że tylko jednego). Pliku nie udostępniam, bo Aston na to nie pozwala, ew. linki będę kasować, wymieniajcie się na PW. Za u[beep]a modułu nie odpowiadam, każdy bawi się na własną odpowiedzialność.

 

Dwustrumieniowość: sam Aston podsumował sprawę tak, że moduł może zdekodować do dwóch kanałów, ale z jednej częstotliwości. Żeby to działało - tuner musi to obsługiwać w software, czyli nie każdy tuner to ruszy w taki sposób. Moje doświadczenia poszerzają to stwierdzenie o fakt, że w zasadzie to przypuszczalnie moduł przepuszcza do ~4 strumieni, ale strumień to nie jest kanał, tylko jeden PID. Obraz to osobny PID, dźwięk osobny. Dwie ścieżki dźwiękowe dla jednego kanału mogą pozamiatać sprawę. Działanie "dwustrumieniowości" moim zdaniem jest zależne od wielu czynników i w zasadzie mało komu działa. Bardziej możliwość teoretyczna niż praktyczna.

 

Spróbuj potestować na kanałach z tej samej częstotliwości, zaczynając od SD (prostsze), najlepiej z jedną ścieżką audio, a później (jeśli to ruszy) możesz próbować komplikować zadanie (więcej ścieżek, HD, itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem... AstonCrypt 2.x reklamowany jest jako moduł dwustrumieniowy.

Na stronach sklepu Hollex.pl są dwie wersje: AstonCrypt i AstonCrypt Dual. Niby ten w wersji Dual posiada nalepkę "Aston Pro Solutions" i w opisie jest zaznaczone, że jest to wersja PRO dla 2 kanałów. Poza tą różnicą oba moduły wydają się na zdjęciach wyglądać identycznie. Czy oprócz nalepki można je jakoś rozróżnić?

Taka "dwustrumieniowość" na jednym transponderze to żadna dwustrumieniowość - moduł Giga TwinCAM Green, który posiadam i użytkowałem do teraz, działa z kartą Cyfry+ dokładnie tak samo - przepuszcza uprawnienia, dekoduje wszystkie programy HD, pozwala na jednoczesne nagrywanie jednego kanału kodowanego oraz oglądanie innego na tym samym transponderze i wydaje się być minimalnie szybszy od Astona.

 

Sprawdziłem ten CAM uruchamiając nagrywanie na kilku kanałach, w tym TV4 (kanał z jedną ścieżką audio) i wszystkie kanały kodowane z innego transpondera niż 11.158 MHz są "zablokowane". Tuner żąda wyłączenia nagrywania aby przełączyć na wybrany kanał. Inne kanały, które nie są kodowane oraz z Astry mogą być oglądane jednocześnie z nagrywanym w tle kanałem z pakietu Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, okazuje się, że diabeł tkwi w szczegółach. Po zmianie ustawienia działa jak powinno.

Wyszło na to, że zupełnie niepotrzebnie kupiłem tego Astona. Giga TwinCam Green radzi sobie z nagrywaniem rewelacyjnie. Uruchomiłem nagrywanie HBO HD, zmieniłem kanał na TVP HD i wszystko działa bez zająknięcia.

Mało tego - nagrywam jednocześnie HBO HD, TVP HD i oglądam Cinemax HD bez zacięć.

Jestem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Canal+ (mam multipakiet za 45zl) dodał ostatnio Canal+ Gol i Weekend w hd. Moj Aston nie dekoduje tych kanałów (gol i weeknd) w hd.

Aston przedtawia sie jak app_ver: 2,23 oraz CA ver: 2.0r14. Moj odbiornik to ariva 220 combo. Karta działa w czytniku w boxie (tam gdzie tnk sd), niestety w astonie już częściowo nie.

 

Co zrobić żeby działało?

 

Mam u znajomego dostęp do Topfielda, może mi ktoś podeśle na priv link do tego streama updatującego astona (aston_update_cam2.rec)?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Plik aktualizujący moduł Aston przygotowany jest jako "nagranie" strumienia danych transmitowanego z Astry. Niestety nagranie to jest w formacie wewnętrznym tunerów Topfield ( .rec) i tylko na nich może być otwarzane. W trakcie odtwarzania tego nagrania moduł Aston aktualizuje się.

Proszę o info który model Topfielda obsługuje upgrade Astonów ponieważ posiadam Astona v2,08 i chciałbym go uaktualnić i mam dostęp do odbiorników Topfield.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...