Jump to content
userHD

Moduł ASTON do Cyfry HD

Recommended Posts

Aktualizacje do wersji 2.26 robią też w firmie Eltech w Rudzie Śląskiej. Zrobili mi na miejscu w 30 minut i moduł działa bardzo dobrze.

Witam!

Posiadam splitter clone+ do rozdzielenia Cyfry+. W grudniu kupiłem TV Samsung UE40ES8000 w którym zainstalowałem moduł Aston Crypt v 2.26 . Wszystko działało poprawnie do niedzieli kiedy w TV zainstalował się nowy firmware (002005). Od tego czasu TV nie wykrywa mi w ogóle modułu CAM. W menu -> system napis wspólny interfejs CI jest niepodświetlony. Dzisiaj wyszła nowa wersja firmware (002006) jednak aktualizacja nic nie dała bo TV nadal nie wykrywa modułu. Czy ktoś miał podobny problem? Dodam, że na module Aston pali się zielona dioda jednak na karcie clone+ diody już się nie świecą.

tak jak pisałem w tamtym dziale.weź moduł i sprawdź na innym sprzęcie,wyłączając z tego szajsunga.

EDIT:

a zapomniałbym.może ci soft padł w module.ja tak miałem.dioda świeciła,ale oryginalnej karty nie widział :>

Bardzo możliwe, że to wina modułu (bo na innym Samsungu też go nie wykrywa) z tym, że nie mam gdzie go jeszcze sprawdzić. Zielona dioda się na nim cały czas świeci ale na karcie clone+ już nie.

idź do sklepu ze sprzętam sat.może tam dadzą ci sprawdzić w jakimś tunku sat. z wejściem CI.

Witam!

Posiadam splitter clone+ do rozdzielenia Cyfry+. W grudniu kupiłem TV Samsung UE40ES8000 w którym zainstalowałem moduł Aston Crypt v 2.26 . Wszystko działało poprawnie do niedzieli kiedy w TV zainstalował się nowy firmware (002005). Od tego czasu TV nie wykrywa mi w ogóle modułu CAM. W menu -> system napis wspólny interfejs CI jest niepodświetlony. Dzisiaj wyszła nowa wersja firmware (002006) jednak aktualizacja nic nie dała bo TV nadal nie wykrywa modułu. Czy ktoś miał podobny problem? Dodam, że na module Aston pali się zielona dioda jednak na karcie clone+ diody już się nie świecą.

Witam! mam też TV Samsung UE40ES8000, do tego Spliter BEZPRZEWODOWY Serwer RFLink 600 + KARTA RFLINK100 BEZPRZEWODOWA, zamierzam kupić moduł CAM CI (ponoć oryginalne CAM CI od C+ nie działają ze spliterami?), zaczynam mieć obawy o to czy mi też sie nie uwali ten Aston, daj znać jak rozwiązałeś problem,

nowym abonentem będe już w NC+ od 02.IV więc mam jeszcze parę dni

kupiłem moduł CAM ci Aston Crypt 2.26, przesyłka w drodze, czy nowe karty nc+ będą współdziałały, czy kasa w błoto wyrzucona?

Witam,

czy jest to możliwe, że przez astona w wersji 2.26 nie mam na C+ kanałów 72,73 ( BBC KN, DISCOVERY)?

Pojawia się komunikat kanał kodowany...

Pozdr

Jestem abonentem C+ z pakietem obejmującym te kanały.

Wczoraj na zwykłym dekoderze miałem te kanały.

Czyli jak nie będę nc+ to moge pomarzyć o tych kanałach?

Nienormalne podejście nc+...

że miałeś,to może trafiłeś na chwilowe niekodowane okno. po migracji te kanały bedą dostepne. chyba,że zrobią wcześniej jakieś promo,ale na to nie liczyłbym

W dniu dzisiejszym te kanały działają na zwykłym dekoderze u sąsiada a u mnie na astonie nie...

Jestem pod spliterem green na kablu.

może przez przypadek mu włączyli,albo cichaczem migrował.ja sprawdzałem teraz u siebie i ciemność.zapytaj sąsiada czy na pewno to są HD

nie rozumiesz o co pytałem.co z tego,że on ma dekoder HD?. założe się,że DISCOVERY i BBC ma odkodowane w SD,a wersje HD zakodowane.

Zatrybiłem, ale później :)

Czyli u mnie wchodzą w grę tylko HD.

Jeżeli są kanały tylko w SD to co innego ok.

Dzięki za pomoc.

Witam

planuję kupić tv z podwójnych tunerem sat ( samsung 46f8000) czy astoncrypt 2.26 jest modułem dwustrumieniowym (chce mieć możliwość oglądania jednego kanału i nagrywania drugiego z dwóch różnych tp)?

Guest Anonymous

@ircios, moduł semi-twin AstonCrypt 2.26 SECA, kosztujący obecnie niespełna 300 PLN, doskonale sobie poradzi z dekoderem twin, ponieważ można na nim jednocześnie wykonywać dwie czynności, czyli np, nagrywać program na jednym kanale kodowanym, a oglądać inny program na innym kanale kodowanym.

Do niedawna ów moduł był nazywany modułem dwu strumieniowym, nawet w terminologii fachowej. ;)

ja to wiem. nie traktuj mnie jak laika.zawsze twierdziłem,że to dwustrumiemiówka,ale atakowali mnie i dałem sobie spokój. ja mam tego astona(obecnie w szufladzie). miałem deka 2 głowicowego i właśnie tak nagrywałem. wyżej pisałem o prawdziwym module 2 strumieniowym,który nie jest tylko z nazwy :).nie musiałeś zazanaczać 2.26,bo z niższym softem też to dotyczy,a widomo,że chodzi moduły z zieloną diodą

Guest Anonymous

@ircios, jeśli uraziłem, to przepraszam, ale piszę jasno, bo w końcu nie tylko dla nas jest to forum.

Ten, nazwijmy go amatorski moduł, doskonale sprawuje się praktycznie z każdą wersją oprogramowania i właściwie nie jest konieczne implementowanie w niego tej ostatnio wydanej.

Ba, bywa nawet, że potrafi się on samoczynnie zresetować do wersji oprogramowania, z którą wyszedł z manufaktury, co nie zmniejsza jego funkcjonalności, ale to trzeba sprawdzić empirycznie, bo zwykle jest to dla ogółu trudne do uwierzenia. :)