Skocz do zawartości

Moduł ASTON do Cyfry HD


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie.mój leży w szufladzie,bo właśnie dostał samopowrotu do jakiejś wersji 1.0 coś tam :).teraz karty od cyfry wgóle nie widzi.co ciekawe,zanim go włozyłem do szuflady widział karte kliencką splitera przewodowego od pycha i wszystko śmigało,ale od diviso nie widzi tak jak i oryginalnej karty.chyba trzeba będzie wystawić go na aukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym, podaję wartości z zakładki: "Module information".

 

Serial Number: 0100-XXXXXX

Application version: 1.0300B

Hardware version: 1.0000

Cicas Version: 1.0002

Boot version: 1.0300

CA version: Aston 2.0r1

 

I w takim stanie, u mnie wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie

Serial Number: 0100-XXXXXX

Application version: 1.0100B

Hardware version: 1.0000

Cicas Version: 1.0002

Boot version: 1.0100

CA version: Astoncrypt 1.4r1

 

po włożeniu karty komunikat,abym kartę sprawdził.tak więc musiałbym go wysłać,aby nowy soft do niego zapodali.jak dla mnie to szkoda 7 dyszek wydawać,aby go ożywić. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz kogoś z Technisatem pod ręką, żeby toto samemu przeprogramować?

 

Wersja softu 2.18 badziała się necie i pewnie i ja mam ją gdzieś w archiwum.

 

ps. Swoją drogą co to za kwiatek to CA 1.4r1, bo wygląda toto nad wyraz podejrzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post.

Pozwolę sobie odświeżyć nieco temat, ponieważ mam problem z tym modułem, a dokładnie nie mogę go zmusić do dekodowania dwóch kanałów jednocześnie. Z wcześniejszych postów zrozumiałem, że jest taka możliwość, chociaż nie jest to jawnie deklarowane.

Posiadam Panasonica z serii VT60, z dwoma tunerami satelitarnymi i jeśli odtwarzam jednocześnie 2 kanały, a jeden z nich jest niekodowany, to wszystko działa OK. Natomiast jeśli oba są kodowane, to mogę oglądać tylko jeden z nich. Podobnie jest z nagrywaniem, nie udaje mi się nagrać na dysku programu, którego akurat nie oglądam.

Kombinowałem z różnymi ustawieniami konwertera Twin, podłączonego do TV, ale nie odniosłem sukcesu.

Czy jest jakiś sposób na powodzenie, czy jest to raczej niemożliwe. Nie mam już pomysłu, co można jeszcze zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to, co kiedyś zostało napisane:

 

@ircios, moduł semi-twin AstonCrypt 2.26 SECA, kosztujący obecnie niespełna 300 PLN, doskonale sobie poradzi z dekoderem twin, ponieważ można na nim jednocześnie wykonywać dwie czynności, czyli np, nagrywać program na jednym kanale kodowanym, a oglądać inny program na innym kanale kodowanym.

Do niedawna ów moduł był nazywany modułem dwu strumieniowym, nawet w terminologii fachowej. ;)

ja to wiem. nie traktuj mnie jak laika.zawsze twierdziłem,że to dwustrumiemiówka,ale atakowali mnie i dałem sobie spokój. ja mam tego astona(obecnie w szufladzie). miałem deka 2 głowicowego i właśnie tak nagrywałem. wyżej pisałem o prawdziwym module 2 strumieniowym,który nie jest tylko z nazwy :).nie musiałeś zazanaczać 2.26,bo z niższym softem też to dotyczy,a widomo,że chodzi moduły z zieloną diodą

 

dotyczy tylko programów nadawanych z jednego tp?

 

Zrozumiałem, że jest to bardziej uniwersalne... Tym bardziej, że te Astony schodzą dosyć licznie na aukcjach.

Jeśli jednak nie AstonCrypt w tej postaci, to jaki inny moduł będzie dawał radę z dwoma kodowanymi kanałami Cyfry+ (mam starą kartę) nadawanymi z różnych tp? Bo chyba coś takiego jest, oczywiście do zastosowań domowych, a nie w stacjach czołowych. Zależy mi na wykorzystaniu możliwości odbiornika TV (2 tunery) bez konieczności używania jakiegoś dekodera zewnętrznego. Jest na to szansa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astony (z zielona diodą - dwu strumieniowe), były dedykowane do dekoderów twin, więc powinny obsługiwać swobodnie dwie operacje dekodowania jednocześnie.

 

ps. Dotyczy to TYLKO dekoderów przystosowanych do współpracy z modułami dwu strumieniowymi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/266 ... 26-seca-ci

http://dvbsklep.pl/pl/p/Modul-dostepu-Aston-2.18/63

 

Ty masz, on, oni mają, ja mam, co nie zmienia oczywistych faktów.

 

ps.

Celowo nie daję linków do portalu Aston France, ponieważ tamtejsze opisy nie są w języku polskim a korzystanie z tłumacza google może niektórym jeszcze mocniej zamącić w głowie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Jak rozumiem, telewizor który posiadam, nie jest przystosowany do takiej współpracy (?) i zapewne jest to wina oprogramowania, choć to tylko mój domysł.

W takim razie, jeśli można, ponowię pytanie: czy jest jakiś moduł na rynku w rozsądnej cenie, który umożliwi pełną współpracę z TV i niezależne dekodowanie 2 kanałów Cyfry jednocześnie ? Czy też, jeśli TV nie jest przystosowany do takiej współpracy, to nic się nie znajdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem sine qua non, jest tu oczywiście współpraca dekodera/telewizora, czyli urządzenia które de facto obsługuje moduł.

 

Skontaktuj się z supportem producenta telewizora i dokładnie opisz problem (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Jak rozumiem, telewizor który posiadam, nie jest przystosowany do takiej współpracy (?) i zapewne jest to wina oprogramowania, choć to tylko mój domysł.

W takim razie, jeśli można, ponowię pytanie: czy jest jakiś moduł na rynku w rozsądnej cenie, który umożliwi pełną współpracę z TV i niezależne dekodowanie 2 kanałów Cyfry jednocześnie ? Czy też, jeśli TV nie jest przystosowany do takiej współpracy, to nic się nie znajdzie?

Jak pisałem mam ten moduł Aston 2.26 od roku i działa z TV samsung ES8000 [karta cameleon NC+] i jestem zadowolony z działaniem tego zestawu. Tylko nagrywanie i oglądane jest takie jak pisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...