Skocz do zawartości

Echostar DVR-747


ricco1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym sprawdził, czy ogólnie jest sprawny i ewentualnie sprzedał na części ;)

 

Albo sprawdził numery dekodera i jakoś zamówił nową kartę do niego (~50zł). Tylko, żeby zrobić taki motyw przez BOK, musiał byś znać imię i nazwisko właściciela dekodera.

 

BTW. Tak poza tym to wystaw "negatyw" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie GO rozkręciłem i jest dysk Maxtor 3.5" taki jak w zwykłym kompie :-)

Po za tym ponawiam pytanie, czy zna ktoś klawiszologię by zresetować ten dekoder, bo cały czas mi się inicjalizuje (tak w kółko bez przerwy).

Byłem w punkcie sprzedaży, to odradzili mi ewentualny serwis, bo po gwarancji (chyba była 2 lata i minęło to TYDZIEŃ temu - ciekawe czy to przypadek?) i na dodatek w Gdyni (ja mieszkam w okolicy Bielska - Białej) - na mój koszt.....

A może ktoś na jakiś inny sposób na reset np. jakieś zworki cy cuś :-)

Proszę o pomoc, bo i tak płacić trzeba jeszcze 3 miechy (czas wypowiedzenia) bez oglądania!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, próbowałem paru rzeczy ale nic nie zdziałałem - szczęście, że był na gwarancji. Pewnie tak robią, że jakieś moduły (części) po przetestowaniu zwracają jako dobre i ponownie pakują w dekodery. (Wiem, bo miałem tak kiedyś w swojej firmie.) Oddałem im dekoder, który ciągle próbował załadować oprogramowanie a oddali mi z uszkodzonym czytnikiem i paroma innymi felerami :cry:

Jutro spróbuje odszukać opis uszkodzenia jaki mi podali z serwisu - może to Ci pomoże - obawiam się jednak, że zajął się tym mój synek...

 

PS: Wiem, że traci się gwarancje ale może niektóre dekodery są już po - jak mój;-) tylko że nie mam kiedy tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktokolwiek wie, jak w tym dekoderze sformatowac dysk twardy? Da sie jakos wejsc do jakiegos menu serwisowego czy czegos podobnego?

Wybieralem juz 'przywroc ustawienia fabryczne' - rzeczywiscie kasuje to wszystkie ustawienia ale dysku nie rusza.

 

Wie ktos cos na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Wyciągnąłem dysk ze swojego Echostara i podpiąłem przez przejściówkę pod USB laptopa. Komp zainstalował sterowniki ale dysk mi się nie pokazał w oknie "mój komputer". Pojawił mi się natomiast w urządzeniach - gdzie wszystko zresztą wydawało się ok. Nie wiedziałem jak to ugryźć, więc uruchomiłem knoppixa a ten mi pokazał, że USB dysk przenośny jest niemożliwy do zamontowania, ponieważ ma niewłaściwą/nieznaną strukturę plików.

Przed rozpoczęciem zabawy myślałem, że to będzie szybka piłka;-) przegram pliki, wyczyszczę dysk i tyle a tu :-(

Podobno jest jedno rozwiązanie jak przegrywać nagrane programy z Echostar'a na kompa - trzeba kupić kartę (tuner) z wejściem TV lub nagrywarkę pod TV i przegrywać je w czasie rzeczywistym.

Ale jakby ktoś znał inne rozwiązanie to bardzo proszę o poradę.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, wszystkich forumowiczów. Dopiero chcę rozpocząc swoją przygodę z Cyfrową Telewizją i mój wybór padł na Polsat Cyfrowy (pakiet Mini - ponieważ potrzebuję tylko podstawowe kanały) oraz dekoder Echostar DVR-747(posiadam TV CRT inie potrzebuje HD) no i właśnie tu jest pytanie czy ten dekoder da się gdzieś jeszcze dostać? Jestem z Wrocławia ale mogę podjechać gdzieś w dolnośląskie ew. opolskie żeby dostać ten dekoder, a w ogóle czy on jest dostępny w pakiecie Mini? z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Wyłączyliśmy dekoder (już nie pamiętam czy przyciskiem na obudowie czy na pilocie - jeśli to ma znaczenie) a on jakby lekko zgłupiał. Dioda na przycisku on/off dekodera świeci się na czerwono (jakby był wyłączony) a wyświetlacz działa i pokazuje 6 (nr ostatniego kanału) i pracuje dysk. Gdy próbuje go ... włączyć wyłączyć... gdy ponownie wcisnę przycisk on/off czy to na pilocie czy na dekoderze sytuacja się odwraca - dioda na dekoderze na przycisku on/off świeci się na zielono ale wyłącza się wyświetlacz i dysk twardy. Mimo takiego połowicznego wyłączenia czy włączenia wysyłał sygnał na TV tzn. raz wysyłał raz nie... po 1 sekundzie - bardziej to jakieś zakłócenia niż sygnał. Oczywiście resetowałem go 2 czy 3 razy, przeładowywał oprogramowanie i nic. Mam wrażenie, że to ... jakby wyłączenie pilotem nie zgrało się z wyłączeniem przyciskiem - jakby kolidowały albo coś. Dałem mu czas i nic...

No HURRRAAAaaa...!!!!! Pomyślałem - zanim wyśle tego posta sprawdzę jeszcze raz i się udało - po kilku godzinach "odpoczynku" i wcześniejszych próbach takiego wyłączenia przyciskiem i pilotem by wszystko było wyłączone równocześnie.

Ale jakby ktoś wiedział co to było to będę wdzięczny, bo mój dekoder już niestety nie jest na gwarancji ale to i tak kolejny znak, by go wymienić albo zerwać umowę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Szanowych Forumowczów!

 

Kupiłem sobie wczoraj używanego DVR-747 i aby nie zakładać nowego wątku to podepnę się tutaj.

 

1. W środku dekodera siedzi sobie dysk twardy Maxtor 3.5" o pojemności 160GB. Wg. informacji np. ze strony Polsatu to powinno wystarczyć na nagranie około 140 godzin audycji. Tymczasem gdy z menu dekodera wybiorę sobie listę DVR która jest pusta to na dole tej listy pokazuje mi się napis 66:20 co jak mniemam oznacza, że mogę nagrać sobie trochę ponad 66 godzin. Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić lub powiedzieć jak to wygląda u niego?

 

2. Pytanie do tych którzy wyjmowali dysk z dekodera i podłączali do komputera - jaki tam jest system plików? FAT32? NTFS? EXT2/EXT3? Coś innego?

 

3. Do czego służy złącze USB w tym sprzęcie? Instrukcja jakoś milczy na ten temat.

 

4. I na koniec pytanie niezbyt związane z samym dekoderem. Otóż w ramach testu podłączyłem go do zabytkowego 15 letniego konwertera który kiedyś "zasilał" tuner analogowy. O ile mi wiadomo, to takie konwertery mają "przycięte" pasmo od góry. Tymczasem u mnie na pierwszy rzut oka wszystko działa OK, tzn. działają programy FTA (aczkolwiek nie wiem czy wszystkie) czy też EPG dla programów kodowanych. Oczywiście mam już odpowiedni konwerter ale chciałbym wiedzieć czym może objawiać się korzystanie z takiego "niepełnopasmowego" konwertera zakładając, że będę korzystał tylko programów oferowanych przez Cyfrowy Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich i jako "nowy" proszę o odrobinę wyrozumiałości za błędy, które zapewne popełnię.

Dostałem kilka dni temu sprzęt jak w temacie i nie mogę tego czegoś uruchomić. Objaw jest jeden. Po podłączeniu zasilania zapala się na zielono przycisk włącznika. Słychać pracujący wentylatorek i to tyle. Przy pierwszym podłączeniu zapaliło się na czerwono oraz słychać było pracujący twardy dysk i na wyświetlaczu były widoczne znaki LO i podobne. Teraz jest tylko zielono, tak jak ja przy tym sprzęcie. Wszelkie sugestie i rady mile widziane. Moje poczucie humoru jest dość duże i z krytyką też sobie radzę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W dniu dzisiejszym (tj. 25 stycznia 2011 r.) na satelicie umieszczone zostało nowe oprogramowanie dla dekoderów Echostar 747 w wersji 301P.

 

Nowa wersja oprogramowania ma na celu zmniejszenie wielkości okna komunikatu wyświetlanego na ekranie telewizora.

Oprogramowanie aktualizuje się standardowo, po przejściu dekodera do Standby (stanu czuwania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...