Skocz do zawartości

Echostar DVR-747


ricco1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

co mogę powiedzieć o tym dekoderze? Jest to po prostu prototyp tego typu urządzenia (dekoder +hdd) promowanego przez polsat.

 

wg samego polsatu port usb nie służy żadnym celom (http://www.cyfrowypolsat.pl/index.php?id=download&sid=af04107adbf25eb8768737f4e4cc4caf)

--sorka jeśli źródła tego typu są piętnowane na forum, po prostu piszę skąd mam takie informacje.

A skoro te USB nie pozwala na bezproblemowe połączenie w celu zgrania nagranego towaru na dysk kompa lub nagrywarkę, to jest to praktycznie atrapa. Druga sprawa z tego dokumentu wynikająca - dysk twardy. Pewnie, że wystarczy, ale to samo pisemko informuje, że dysku wymieniać się nie da, bo gwarancja nie przewiduje samodzielnych przeróbek. Skoro tak tzn. że po prostu dostajesz produkt nieperspektywiczny, nierozwojowy. Porównując to z ceną 699/749 lub 199+doplaty comiesięczne, wątpię by logicznym było zakupienie czegoś takiego i wiązanie się jeszcze na 17 miesięcy. Sugerowałbym powstrzymać się do premiery dekodera HD i porównanie jego osiągów z 747. Widzę jeszcze lepszą opcję. Wstrzymanie się do premier odtwarzaczy PVR hdtv i zakupienie modułu CI. Inverto8000 (dekoder hdd+hdtv ma miec premierę pod koniec lutego). Jesli wszystko będzie dobrze, to będzie to poważna rewolucja. Klient dostanie zarówno odbiornik z dyskiem jak i z hdtv, więc tak czy inaczej bardziej perspektywiczny niż 747. Poza tym odbiorniki dedykowane, czyli echostary są bardzo ubogie w wejścia i wyjścia. Warto też nad tym się zastanowić.

 

Konklużyn

radzę się wstrzymać z zakupem tego typu dekoderów. Co ci z dysku hdd skoro możesz to nagrać jedynie na video :P:P

 

Od biedy mogę to przetłumaczyć na angielski :P:P

 

Edycja Burli: Poprawiłem link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przywrocilem temat bo mam pytanie, a nie chce otwierac nowego watku.

 

Mam nboxa recordera, a chcialbym sie dowiedziec czy w dekorzerze Polsatu z dyskiem tez np. dziala funkcja "timeship"

 

Czy moge zatrzymac program ktory ogladam lub cofnac gdy cos przeoczylem ???

 

Na n-ce to uwielbiam ;-)

 

(dzieki temu ostatnio w "Szkle kontaktowym" nauczylem sie sladac koszulki ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widziałem wcześniej w tym wątku zapytanie o jakość obrazu dla dekodera echostar dvr-747. Jakiś tydzień temu kupilem ten wynalazek i powiem jedno jakość obrazu jest poprostu beznadziejna. Chodzi o ostrość i rozjechane kolory widoczne jest to zwlaszcza na TVP1 i TVP2.

Obraz wygląda troche jak obraz nadawany w opcji do oglądania w okularach do 3D ale oglądany bez okularów poprostu tragicznie, po godzinie ogladania tak bolą oczy że odechciewa się telewizji na długo.

Na początku myślałem że jest to felerny egzemplarz, albo instalacja antenowa, telewizor lub przewód euro. Zawiozłem wiec dekoder do dystrybutora od którego kupiłem i tam podłączyli mi go do swojej anteny i porządnego telewizora LCD i dopiero wtedy zobaczyłem jak beznadziejnej jakości jest obraz. Kolesie ze sklepu stwierdzili że nie jest to raczej wina niesprawnego tunera a poprost ten typ tak ma, ale potwierdzili moją opinje o beznadziejnej jakości obrazu. Pozatym dekoder ma wbudowany wiatraczek, super wysokoobrotowy o super niskiej jakości co w sumie daje super głośne szumidełko brrrrr.

Następna ciekawostka to brak opcji sleep pomimo obecności takiego przycisku na pilocie???!!?? Nie wnikam już w to że tuner ma jedną głowice i można nagrywać tylko to co się ogląda, brak opcji VOD itp. to akurat mi nie przeszkadza, ale podstawa czyli jakość obrazu jest beznadziejna. Dobrze że w umowie pozwala na zwrot w ciągu 10 dni od zakupu ufff. Jeżeli faktycznie wszystkie dekodery DVR-747 mają taką jakość obrazu to życze polsatowi powodzenia.

Pozatym nagrywanie i odtwarzanie bez zastrzeżeń i reszta jest OK.

Podsumowując odradzam wszystkim chyba że ktoś niedowidzi i ma jakość obrazu w d...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jakość związana jest bit-ratem przeznaczonym na dany kanał i dobrze wiem jak to sie objawia widać to na takich kanałach jak np. polonia 1 , ale to o czym ja mówie to zupełnie coś innego. Miałem wcześniej cyfrowy polsat na tunerze komputerowym i tam efektów rozjechanych kolorów nie było. Zresztą to samo powiedzieli goście ze sklepu że to nie jest efekt małego bitratu tylko poprostu dekoder ma źle wyregulowanżą lub żle zaprojektowaną część związaną z generowaniem obrazu. Widać to szczególnie dla koloru żółtego i czerwonego, szkoda że nie zgrałem fragmentów nagrań z dekodera na kompa bo bym to pokazał.

Te same kanały na dekoderze cyfry odbierane oczywiście z tym samym bit-ratem były ostre i do niech nie miałem uwag, robiliśmy takie porównanie u tych kolesi w sklepie na tej samej antenie i telewizorze przy połączeniu za pomoca kable euro. Tak więc nik mi nie będzie wciskał ciemnoty że to wpływ małego transferu danych przeznaczonego na kanał.

Po prost ten dekoder to szmelc i kropka.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze od siebie ze CP bierze sygnal TVP1 i TVP2 z nadajnikow naziemnych.Stad ten beznadziejny i rozjechany obraz oraz widoczne przebicia.Na duzym ekranie Np. LCD powyzej 32 cali wyglada to strasznie.Jezeli masz oddac tuner tylko ze wzgledu na obraz to sie zastanow.Na zadnym innym nie uzyskasz lepszego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !!!!!! Tez jestem posiadaczem RECORDERA . Trzeciego z kolei . Tez myslalem ze trafil mi sie uszkodzony ale po 2 wymianach niestety pogodzilem sie z losem . Obraz jest fatalny i gdyby nie to ze zalezy mi na Platformie Polsatu to na pewno bym zrezygnowal z tego urzadzenia . Dysponuje zdjeciami prezentujacymi jego wade. Jezeli ktos mi podpowie jak do posta wkleic foto chetnie je zamieszcze na forum . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupelniajac : recordery sprawdzane na kilku TV ( CRT i LCD ) . Na kilku kablach EURO ( od takiego za 5 pln , do 90 pln ) oraz sygnalem RGB albo VIDEO z eurozlacza . Ciekawe co zrobi Polsat w przypadku masowych reklamacji dekodera ?????

Obraz na zdjeciach z PHILIPSA 28PW9509 pixel plus 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem posiadaczem EchoStar DVR-747 podłączony pod tv-Panasonic TH-42PA60 i nie mam takiego problemu z obrazem-być może mam dekoder sprawny. Owszem jakość obrazy na TVP-1 i 2 oraz na niektórych programach typu MANGO, jest nieciekawy, ale nigdzie nie mam takich problemów z kolorami. Na większości programów obraz jest dobry a nawet b.dobry, oczywiście do HD to daleko, ale nie mam powodów do narzekania-kolorki na Panasie -extra. Z moich obserwacji jest to wina sygnału (jak ktoś wcześniej napisał). Najlepszy sygnał-obraz ma Polsat I TVN. Wadą dekodera jest to że nie można podłączyć komputera ale poza tym działa bez zarzutu, oprócz pilota. Problem polega na tym że zakłuca jego działanie plazma, nie wiem czy emituje jakieś pole, ale gdy obraz w tv jest jasny, to pilot od dekodera nie działa, albo za dziesiątym razem, gdy obraz jest ciemniejszy to wcześniej. CHodzi oczywiście o sygnał z pilota. Gdy obraz w tv jest czarny, lub tv wyłączony to pilot działa bez zarzutu- to jes bardzo wkurzające, tym bardziej że lubię sobie popstrykać. Piloty od tv i dvd działają bez zarzutu. Próbowałem już ustawić dekoder 3 m od telewizora- nic nie pomaga-to samo. Jeżeli ktoś również spotkał się z podobnym problemem, lub wie jak mu zaradzić- proszę o pomoc. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Od kilku dni jestem "szczesliwym" posiadaczem Echostar DVR-747 i chyba to byl najgorszy wybor, jakiego moglem dokonac, bo sprzet jest do niczego, a na dodatek, w czasie szukania programow - zawiesil sie i od tej pory nie chce wystartowac. Nie byloby to zadnym problemem, gdyby nie fakt, ze mieszkam w Niemczech, a wiec dosc daleko mam do miejsca w ktorym to "cacko" kupilem.

Wiem, ze istnieja jakies uniwersalne kody, ktore pozwalaja na zresetowanie dekodera, jednak nigdzie takich kodow nie moge znalezc. Piszac o kodach, mam na mysli dobor odpowiednio wcisnietych przyciskow na dekoderze w czasie wlaczania. Doszedlem juz do tego, ze udalo mi sie wyswietlic na czytniku "TEST" i "PASS", jednak nie bardzo wiem co dalej i nie bardzo wiem co ma to oznaczac.

Tak czy inaczej: dekoder wisi i caly czas chodzi, bo slychac wiatrak chlodzacy twardy dysk i jednoczesniej co jakis czas powtarza sekwencje startowa.

Jest tutaj moze ktos, kto zna rozwiazanie? Jesli tak, to chetnie porozmawiam, takze na privie lub telefonicznie.

Pozdrawiam

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Mam wielką prośbę o pomoc. Otóż trzy tygodnie temu z nieznanych mi powodów w którymś z moich urządzeń podłączonych do telewizora przez złącze typu euro, doszło do silnego przebicia, w wyniku czego uszkodzona została elektronika w płycie telewizora pomiędzy układami cich a euro, tuner Echostar DVR-5000 HDD (tuner nabyty niezależnie od dekodera Polsatu), dekoder Polsatu DVR-747, karta wideo Pinnacle Dazzle DVC-120, której używałem do przychwytywania dźwięku i obrazu z urządzeń zewnętrznych na dysk komputeraz. Tuner Polsatu oddałem do naprawy gwarancyjnej i otrzymałem już ten sprzęt z powrotem. Bardzo mi jednak zależy na tym aby zarchiwizować w jakiś sposób nagrania, których dokonałem na twardym dysku tego właśnie urządzenia. Rzecz w tym, że na podglądzie listy nagrań wszystko, co zapisałem jest widoczne, jednak próba uruchomienia czegokolwiek z tej listy do odtwarzania i przechwycenia na dysk zewnętrzny jest niemożliwa, ponieważ na ekranie telewizora podłączonego do wspomnianego dekodera Polsatu wyświetla się komunikat: „Odtwarzanie niemożliwe”. Okres gwarancji na ten sprzęt niedługo wygaśnie i stąd mój pomysł, aby wymontować dysk i przenieść nagrania (jeżeli to możliwe na inny dysk w komputerze). Słyszałem, że odzyskiwanie danych z dysków twardych jest możliwe, lecz brak mi informacji, w jaki sposób mógłbym postąpić w moim przypadku, czego nie powinienem czynić do chwili wymontowania dysku z dekodera, aby nie uszkodzić danych. Polsat w przypadku napraw gwarancyjnych nie gwarantuje zachowania dokonanych przez użytkownika nagrań. Dzisiaj poradzono mi tylko, aby wykasować to, co widzę na liście nagrań i zapisywać od nowa. Ja jednak nie chcę tego czynić, gdyż bardzo zależy mi na zarchiwizowaniu tego, czego nie zdołałem uczynić uprzednio. Nie mam pojęcia, jakiego systemu plików używa dekoder Echostar DVR-747 do zapisu nagrań na swoim dysku.

 

Błagam o pomoc i niepozbawianie mnie nadziei!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć od użytkowników tego dekodera czy na prawdę jest on aż tak kiepski? Mam starego Sagema i chciałbym sobie sprawić prezent na święta i wymienić to 7-letnie pudełko(nowa umowa). Nie posiadam telewizora LCD i myślę że poczekam jeszcze trochę z jego kupnem(Mam Sony 29' CRT) więc nie muszę mieć dekodera HD. Mój brat ma zwykłego Echostara FTA i podoba mi się jego odbiór i interfejs,a twardy dysk by mi się przydał. Proszę o wypowiedź tych którzy już jakiś czas go mają. Może nie taki diabeł straszny... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...