Skocz do zawartości

Echostar DVR-747


ricco1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Echostara DVR-747 od maja tego roku i faktycznie nie jest aż taki zły.

Tak naprawdę jedyną jego poważną wadą jest fakt, iż jest głośny.

No przyczepić się można jeszcze do długiego wyszukiwania programów oraz tego , że jest trochę powolny i często zdarza się że przy przełączaniu programów jakiś program się nie wyświetli (ale to już raczej słaby soft).

 

Dobrze rozwiązane są sprawy z listami programów, EPG i cała reszta.

Dysk twardy OK - i na dodatek całe 160 GB przeznaczone na nagrywania, minus za przegrywanie - póki co istnieje tylko jeden sposób - rozkręcić dekoder (utrata gwarancji ) i podłączyć twardziela do kompa - no i potem już normalna obróbka programami.

 

Jeśli chodzi o zarzuty co do jakości obrazu to nie stwierdziłem żadnych z powyżej opisywanych problemów (sprawdzane na Philipsie i LG).

 

W sumie za takie pieniądze można brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!

Jeszcze jedno pytanie w związku z głośną pracą. O ile się nie mylę to głowną przyczyną jest tu wiatraczek, chyba że to wina twardziela. Wydaje mi się że wiatraczek w "przyszłości" można zmienić na porządniejszy.

Jeszcze jedno, czy ktoś spróbował kiedyś podłączyć ten dysk do kompa i sprawdzał czy zostanie on poprawnie wykryty?

Pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Kilka dni temu zniknela mi lista kanalow CP w DVR747. Przeczytalem na forum, ze podobno tej listy nie mozna ani usunac, ani edytowac. Stworzylem nowa liste kanalow, wiec teoretycznie nie ma problemu. Chcialbym jednak wiedziec czy inni uzytkownicy DVR747 mieli lub maja podobny przypadek i co mozna ewentualnie zrobic. Resetowalem tuner elektrycznie i przez strone internetowa CP (zgloszenie) - nic nie pomoglo:-(

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witajcie, jestem tu nowy. Właśnie zanabyłem Echostara 747 i muszę powiedzieć, że nie jest taki zły. Obraz w CP jest faktycznie gorszy, niż w cyfrze, ale jak piszecie nie jest to wina dekodera.

Mam pytanie dotyczące programowania "timerów". Załóżmy, że zaprogramowałem sobie nagranie z wyprzedzeniem, np. za dwa dni. Wyłączam maszynę i spadam. Czy jak nadejdzie termin nagrania, to dekoder włączy się sam i nagra program, czy też trzeba zostawić go on-line?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder musi być w opcji standby. Wlaczy sie kilka minut wcześniej i nagra ci dana pozycje programowa po zakończeniu wyłączy sie. Przy nagrywaniu kilku pozycji musisz wziąć pod uwagę fakt, żeby nie pokrywały sie godziny nagrań.

Odstep 5 minut jest wystarczający ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Wcale, że dwie głowice nie są potrzebne, nie wprowadzajcie w błąd - wystarczy jedna. Filmy mogą być przesyłane nonstop i jak ktoś nie ogląda to dany film się ściągnie, tak jest w Cyfrze, bo nie każdy ma konwerter Twin.

 

VoD w MPEG-2? Jakoś tego nie widzę, a ten dekoder odczytuje tylko standard MPEG-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się i było o tym nawet pisane:

...Natomiast przenoszenie plików z dekoderów DVR do innych urządzeń będzie odpowiednio zabezpieczone i możliwe tylko do urządzeń autoryzowanych przez Cyfrowy Polsat.

źr. wirtualnemedia_pl

proponuje tez przeczytać ten wątek od pierwszej strony gdyż była o tym problemie mowa (to tyko 5 stron :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...