Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powinni wywalić z naziemniej kanały HD i skończyć te marne testy.Większość odbiorców DVB-T nie wie co to HD a do tego mają jeszcze telewizory kineskopowe i rozciągają obraz na pełny ekran.

 

No to skoro rozciągają nieprawidłowo obraz na cały ekran to powinni wyywalić w ogłoe tv z NTC i dać tam radio, wtedy by nie było problemu ;). Chciałbyś tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajaj się, bo już niedługo testy TVP wypadną "pomyślnie" i obraz będzie żyletka :D

Testy laboratoryjne (bo teraz trwają testy naziemne) już wypadły pomyślnie, o czym informował dzisiaj na antenie radia TOK FM dyrektor Łodzikowski. Słuchając tej audycji odniosłem wrażenie, że klamka zapadła i widz już dawno stoi przed faktem dokonanym. Teraz po prostu chodzi im o nazbieranie jak największej ilości komentarzy od osób, które rzekomo nie dostrzegają różnicy w jakości obrazu, aby odtrąbić sukces i potwierdzić słuszność decyzji TVP. Ciekawe tylko dlaczego w MUX-ie testowym nie jest nadawany teletext i EPG? Zapewne celowo, aby chwilowo zyskać wykorzystywaną przez te serwisy pojemność i nieco poprawić jakość nadawanych tam programów.

W trakcie audycji p. Łodzikowski reklamował to forum, więc pewnie czyta tutejsze komentarze. Miałbym zatem propozycję, aby TVP przeprowadziła także testy nadawania kanałów SD bez powiększania logotypów podczas nadawania audycji 16:9. Może takie testy też wypadłyby pomyślnie? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższe dwa czwartki o 20:40 TVP 2 HD wyemituje filmy Powrót do przyszłości 2 i Powrót do przyszłosci 3, dziwne ze nie pokazli częsci pierwszej, zawsze była trylogia.

 

 

Już chyba wiem czemu zaczeli pokazywać dopiero od drugiej częsci, w czerwcu pokazali jedynke , miały byc druga i trzecia część,ale nie bylo więc terz dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cała sytuacja z brakiem sprzętu do realizacji programów w HD i to całe "wyrywanie" go sobie nawzajem jest dla mnie osobiście dziwna. Rozumiem, że materiały archiwalne należy przeskalowywać do reemisji w programach HD, ale żeby programy realizowane dziś z zamiarem emisji HD były nagrywane w SD nie rozumiem. Oczywiście powodem takiego stanu rzeczy jest pewnie brak kasy na wymianę całego sprzętu. Tak się w ogóle zastanawiam, mamy tyle różnych dziwnych nieraz ustaw, rozporządzeń czy dyrektyw i brakuje mi jednej - oznaczenie HD powinno być w logotypie stacji tylko wtedy dopuszczone, gdy materiał jest zrealizowany i wyemitowany w HD. Przy "upscalowaniu" literki HD powinny zniknąć z logo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy oglądam nowe odcinki Familiady, mam wrażenie, że odcinek został nagrany w HD (ładne kolory, jakość dużo lepsza niż przy takiej "Jakiej to melodii?"), ale emitowany jest w SD.

 

Mogliby przerobić urządzenia dla jednego studia na Jasnej

Dokładnie. HD mogłoby być w studiu Wiadomości, a dobrej jakości sprzęt SD przenieść do Panoramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...