Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale dawniej nie było też takiego wyboru kanałów tematycznych. Niektóre z nich w sezonach ogórkowych potrafią zaoferować kilka świeżych propozycji, tym samym korzystając z sytuacji braku premier na najpopularniejszych antenach...

 

Oczywiście nie popieram tak wczesnego rozpoczęcia akacji przez TVP... Dziwi mnie, że przerywają oni nawet emisję "Mody na sukces", której w zapasie odcinkowym jest przecież pod dostatkiem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP jest przecież biedna. Nawet skraca popołudniowe i przedpołudniowe wydania "Wiadomości", trudno wątpić, że z innego powodu, niż oszczędności. Przypomina mi trochę to bogacza, który z powodu kryzysu je kawior co dwa dni, a nie jak dotychczas, codziennie.

 

Brak odpowiedzialności prezesa TVP i szefów anten za swoje decyzje procentuje, w prywatnej spółce już byliby "na kuroniówce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie meczu Brazylia-Anglia bo nie oglądałem od początku,ale czy wspominali coś komentatorzy o tej piłce którą grają?Bo jest trochę inna niż zawsze.

Zwykła piłka specjalnie wyprodukowana dla reprezentacji Brazylii "Nike Maxim CBF Ball"

 

37112.BL01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz oczywiście w HD. Taki niezbyt ostry obraz to wina sprzętu Brazylijczyków. Puchar Konfederacji jak i przyszłoroczne MŚ będą realizowane przez FIFĘ a konkretnie przez firmę HBS i tam obraz będzie najwyższych lotów. Najnowsze kamery Sony zrobią swoje.

Tutaj mała zapowiedź :)

http://www.live-production.tv/case-stud ... -2014.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@belzebiusz widzę, że zapoznałeś się z tą naprawdę ciekawą stroną.

Generalnie MŚ w Piłce są najlepiej realizowaną imprezą na świecie. to tam używa się najlepszego i najnowszego sprzętu. Dość dodać, że transmisja nie jest realizowana z wozów transmisyjnych, tylko na 12 stadionach zostaną wybudowane tymczasowe centra telewizyjne. Tak było już zresztą w RPA, ale teraz cały sprzęt będzie dostarczało Sony. Co ciekawe na razie nie wiadomo w jakiej skali i czy wogóle będzie dostępna produkcja 3D. Wiadomo jedynie, że będą testy 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD to ja bym tego nie nazwał.

Też miałem wrażenie, że to HD, chociaż oglądałem tylko fragment. Niestety w tego typu animacjach trudno wyciągnąć odpowiednie wnioski. Generalnie przyglądając się pierwsze moje słowo brzmiało "HD!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To HD to słabe było. Jak by obraz był poddawany dużej kompresji. Nie wiadomo przez ile teleportów sygnał przechodzi z Brazylii zanim dotrze do nadawców w Europie. Ta grafika to była nakładana w Europie na sygnał Clean Feed z Brazylii.

 

 

W Brazylii nie ma tyle wozów transmisyjnych HD(można na palcach jednej ręki policzyć), więc dlatego budują zaplecze techniczne do realizacji meczów przy stadionie, a co do 3D to raczej nie będzie transmisji bo za duże odległości są miedzy stadionami (nie to co było w RPA) może będzie tylko finał w 3D

 

Produkcja Pucharu konfederacji i MŚ

http://www.live-production.tv/news/spor ... -2013.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel21 W Brazylii jest więcej wozów HD niż w Polsce. Ale nie są to wozy kóre przyjmą 35 kamer. Wozy transmisyjne będą używane dla nadawców spoza Brazylii dokładnie tak jak w RPA. Ale World Feed będzie tworzony właśnie w tych centrach, bo dają one więcej możliwości. Natomiast gdyby była potrzeba to z Europy bądź USA może przypłynąć parę wozów tak jak np: było to podczas igrzysk w Vancouver, gdzie wozy firmy Alfacam były obecne w Kanadzie. Co do grafik to normalna zasada. Tak samo robi ATP, WTA. Grafiki są tworzone przez te organizacje w jednym miejscu a nie przez ekipę na miejscu i dopiero wtedy sygnał idzie do nadawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...